قهرمانان مدعی بی ادعا

تا دو هفته دیگر به یک تیم ایده‌آل تبدیل می‌شویم

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 11:46 ق.ظ - جمعه 29 آذر 1392

سرمربی تیم والیبال آلومینیوم المهدی هرمزگان گفت: تا دو هفته دیگر آلومینیوم به تیم دلخواهم تبدیل می‌شود.

ناصر شهنازی در گفت و گو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خلیج فارس، در این رابطه اضهار کرد: دیدار دو تیم آلومینیوم و کاله شاید به جرأت بتوان گفت که یکی از زیباترین دیدارهای لیگ برتر والیبال در فصل جاری بوده است.

وی با بیان اینکه هیچ تیمی از یک امتیاز خودش نمی‌گذشت، افزود: تیم کاله قهرمان فصل گذشته و مدعی نخست قهرمانی است و در برابر چنین تیمی بازی کردن سخت و دشوار است اما از بازیکنانم تشکر می‌کنم که چنین نمایشی از خود به جای گذاشتند.

شهنازی با اشاره به اینکه هنوز آلومینیوم به تیم ایده‌آلش نرسیده است، تصریح کرد: در برخی بخش‌ها با مشکل مواجه هستیم و دست من خالی است اما این دلیل نمی‌شود و باید با کار و تلاش این نقیصه‌ها را جبران کنیم و قول می‌دهم تا دو هفته دیگر به تیم ایده‌آل خود خواهیم رسید.

سرمربی تیم والیبال آلومینیوم المهدی هرمزگان اضافه کرد: با همین توان هم انتظارات از تیم آلومینیوم بالاست و بازیکنان باید جبران زحمات هواداران و مسئولان را در زمین اجرا کنند.

وی با بیان اینکه نبود هومن باقری باعث شد که پاسورش نتواند تمرکز لازم را داشته باشد، خاطرنشان کرد: سال افزود بازیکنی جوان است و پنج ست بدون استراخت بازی کردن تمرکز بازیکن را برهم می‌زند و نبود باقری باعث شد دستمان برای جایگزینی سال‌افزودن خالی باشد.

شهنازی در پایان از حضور پرتعداد تماشاگران در سالن فجر ابراز تعجب کرد و حضور آنها را به عنوان مهمترین حامی بازیکنانش توصیف کرد.
دسته بندی : لیگ برتر ,
 

فدراسیون تدبیری بیاندشید

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 11:45 ق.ظ - جمعه 29 آذر 1392

کاپیتان تیم والیبال پیکان پس از برد سایپا گفت: اگر فدراسیون تدبیری بیاندیشد که داوران چرخشی بازی‌های مختلف را قضاوت کنند این حاشیه‌ها پدید نمی‌آید.

امیر حسینی در گفت و گو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد: بازی خیلی خوبی بود. چند بازی تدارکاتی با سایپا داشتیم که در آن جا باخته بودیم. البته بازیکنان ما خیلی خوب ظاهر شدند. بعد از باخت به کاشان همه هم قسم شدیم که به هیچ تیمی نبازیم. داوری خیلی خوب بود. البته حساسیتی بین بازیکنان ما با داور دوم وجود دارد. بالاخره از آنجایی که وی چند هفته بازی‌های ما را سوت می‌زند، قدری دلخوری پیش آمده است. اگر فدراسیون تدبیری بیاندیشد که داوران چرخشی بازی‌های مختلف را قضاوت کنند این حاشیه‌ها پدید نمی‌آید.

وی در ارزیابی از نتایج پیکان گفت: خدا را شکر فعلا دو بازیکن جوان خیلی خوب به ما کمک می‌کنند. امیدوار هستم که از این پس نتایج بهتری بگیریم. حق پیکان بیش از این است. ما سعی می‌کنیم در ادامه بهتر کار کنیم.
دسته بندی : لیگ برتر ,
 

تجربه بازیکنانم باعث پیروزی ما شد

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 11:44 ق.ظ - جمعه 29 آذر 1392

سرمربی تیم والیبال کاله مازندران گفت: تجربه بازیکنانم باعث شد تا بر تیم آلومینیوم هرمزگان چیره شویم.

بهروز عطایی در گفت و گو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خلیج فارس، در این رابطه اظهار کرد: بازی سنگین و دشواری بود و پیش بینی این بازی را از قبل کرده بودیم.

وی با بیان اینکه تجربه بازیکنانش عامل برتری تیم کاله بر آلومینیوم بود، افزود: در برخی دقایق بازی گره‌هایی پیش می‌آید که این گره ها تنها به دست افرادی باز خواهد شد که تجربه لازم را داشته باشند و از این حیث بازیکنانم نهایت استفاده را از اشتباهات کم تعداد بازیکنان آلومینیوم برده و توانستیم در دیداری نزدیک به برتری دست یابیم.

سرمربی تیم والیبال کاله مازندران با اشاره به اینکه این برد توانست تا حدی نتیجه ضعیف هفته گذشته‌مان را جبران کند، تصریح کرد: در برابر میزان خراسان نمایش بسیار ضعیفی از خود نشان دادیم و در روزی که به هیچ وجه کاله مدعی از خود نشان ندادیم در خانه بازی را واگذار کردیم اما در برابر آلومینیوم تنها هدفمان برتری و با انگیزه لازم وارد زمین شده بودیم که خوشبختانه به هدف خود دست رسیدیم.

عطایی در پایان گفت: جایگاه تیم آلومینیوم هرمزگان به هیچ وجه جایگاه فعلیش نیست و در لیگ فصل جاری یک باخت می تواند تیمی را از بالا به انتها بکشاند و اگر تیم آلومینیوم شرایط فعلیش را حفظ کند به طور قطع در جمع تیم های حاضر در پلی آف خواهد بود.
دسته بندی : لیگ برتر ,
 
 
 

Ace:در نبود غفور فنا شدم/از حالا به بعد باید برای نتیجه بازی کنیم

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 09:54 ب.ظ - سه شنبه 12 آذر 1392

شهرام محمودی روزهای سختی را در جام قهرمان قهرمانان پشت‌سر گذاشت، آن هم با مصدومیت امیر غفور. روزهای سختی که خودش هم در خواب نمی‌دید. البته فشار زیاد بازی‌ها و سختی‌ها او را آبدیده‌تر کرد. هرچند خسته‌تر از بقیه هم‌تیمی‌هایش بود. خودش می‌گوید: «در ژاپن کار من خیلی سخت شد. خیلی بد بود. مصدومیت امیر غفور فشار زیادی به من آورد. اصلاً فنا شدم (با خنده). کسی هم برای کمک نبود. به‌ همین خاطر از نظر بدنی و روانی خیلی به من سخت گذشت. خدا را شکر، تمرکز کردم. البته بقیه هم کمک کردند و جای مصدومان پر شد.»

او هنوز هم وقتی یاد آن روزها می‌افتد فشار و سختی را مزه مزه می‌کند: «روزهای بدی بود. یکی زنگ زد و گفت در نبود امیر غفور به عنوان فرصت نگاه کردی؟» می‌خواهم هزار سال این فرصت پیش نیاید. هم‌پستی‌ام مصدوم شود و جایگزین دیگری نباشد و همه فشارها را تحمل کنم اما حالا خوشحالم که یک جوری گوشه کار را گرفتم.»
هر چند تعویض‌های ولاسکو در اوج خستگی به او جان تازه‌ای می‌داد: «تعویض‌ها خیلی به من کمک می‌کرد چرا که 5 بازی سنگین داشتیم. وقتی امیر بود ما بازی‌ها را نصف به نصف در زمین بودیم و فشاری حس نمی‌کردیم. معمولاً او از اول بازی به زمین می‌رفت اما با مصدومیت امیر من تنها بودم. با این حال تعویض‌های ولاسکو کمک‌حالم بود تا جان تازه‌ای روی نیمکت بگیرم. با اینکه خیلی سخت بود اما از نتیجه خوشحالم.»

محمودی از پیش‌بینی برد تیم آمریکا در ژاپن می‌گوید: «ما قبل از رفتن به ژاپن بازی‌ها را حساب و کتاب می‌کردیم. می‌دانستیم که برزیل تیم سختی است اما ایتالیا را می‌بریم. روسیه را هم تیم آسانی نمی‌دانستیم اما روی شکست آمریکا حساب می‌کردیم چراکه این تیم پشت‌خط‌زنش را نداشت و می‌دانستیم که می‌بریم. حساب بردهای ما همانی شد که خودمان گفته بودیم.»

با اینکه پیش‌بینی بردها درست بود، نرفتن روی سکو حال همه والیبالی‌ها را گرفت: «من، سعید معروف، سید و مهدوی می‌گفتیم با 2 برد احتمال دارد روی سکو برویم اما با 3 برد چهارم شدیم، در حالی که ایتالیا با 2 برد و 3 باخت سوم شد. این چهارمی خستگی را به تن‌مان گذاشت. همه بچه‌ها از این قضیه ناراحت شدند.» محمودی مطمئن است که چهارمی تیم در ژاپن ولاسکو را هم راضی کرده: «ولاسکو بالاخره قواعد خاص خودش را دارد. او دوست دارد همیشه تیمش برنده باشد. کمی غر می‌زند اما مگر می‌شود که راضی نباشد. بعد از برد آمریکا می‌گفت یک برد تاریخی برای شماست. معلوم بود خیلی خوشحال بود و راضی از نتیجه. به‌ هر‌ حال تیم‌های دیگر حالا ما را به عنوان قدرت جدید والیبال قبول کرده‌اند و آن را از چشم ولاسکو می‌بینند، در حالی که بچه‌ها و فدراسیون هم بی‌تأثیر نبوده‌اند.»
او جام قهرمان قهرمانان را تجربه‌ای متفاوت می‌داند: «این تورنمنت خیلی با لیگ جهانی متفاوت بود. در لیگ جهانی 2 بازی می‌کردیم و بعد سفر بود و مقصد جدید. سرمربی هم می‌توانست بازیکنانش را تغییر دهد اما در این تورنمنت ولاسکو 14 بازیکن داشت که 2 نفر آنها مصدوم بودند. خیلی کار سخت بود. مسابقه‌ای فشرده. دل‌مان می‌خواست با دست پر برگردیم که شانس نیاوردیم. البته تجربه‌ای به کوله‌بار تجربه‌هایمان اضافه شد.» به گفته پشت‌خط‌زن تیم‌ملی از حالا به بعد والیبالی‌ها تنها به نتیجه فکر می‌کنند: «حالا دیگر تنها نتیجه ما را راضی می‌کند. تا به حال هر چه تجربه می‌خواستیم به ‌دست‌ آورده‌ایم. همه ما را قدرت والیبال می‌دانند. وقتی می‌توانیم این‌طور بازی کنیم چرا نباید به نتیجه فکر کنیم؟ چرا نباید در مسابقه قهرمانی جهان خودمان را به جمع 4 تیم اول برسانیم؟ بچه‌ها توانایی انجام این کار را دارند. ما کار بزرگی کردیم. اگر بردها اتفاقی بود پشت‌سر هم تکرار نمی‌شد. ما نشان دادیم که در والیبال پیشرفت کرده‌ایم.»


برچسب ها : ace ,
دسته بندی : تیم ملی ,
 

کاپیت از تیم ملی والیبال می گوید

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 09:53 ب.ظ - سه شنبه 12 آذر 1392

سعید معروف کاپیتان تیم ملی والیبال همگروهی ایران را اتفاق خوب می داند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ اگر چه کار سختی انتظار والیبالیست ها را می کشد اما باید نتایج تیم ایران باید طوری باشد که fivb را از انتخابش پشیمان نکند. معروف می گوید: «فکر می کنم این قرعه بهترین اتفاقی است که می توانست برای والیبال ایران بیفتد و یکی از افتخارات والیبال به حساب می آید. تیم هایی که در گروه دو هستند سابقه بیشتری از ایران دارند. کشورهایی مثل آلمان و فرانسه.»

البته که همه ملی پوشان به خوبی می دانند شرایط لیگ 2014 با تجربه اول متفاوت است. کاپیتان تیم ملی این انتخاب را بی دلیل نمی داند: «شک نکنید که این انتخاب بی دلیل نیست. فدراسیون جهانی به هر حال قدرت والیبال ایران را درک کرده است. وگرنه به این راحتی به ایران آوانس نمی داد.»

معروف با این حال کار تیم را در این دوره سخت تر می داند: «طبیعتا ما کار سخت تری داریم. دیگر تجربه مطرح نیست. وظیفه مان سنگین تر شده است. آن هم حالا که در سید یک قرار گرفته ایم. ما به طور حتم باید با نتایج خوب توقع fivb را برآورده کنیم. طوری کار کنیم که مسئولان فدراسیون جهانی از انتخاب ایران پشیمان نشوند.»

به نظر او حالا هدف ایران باید صعود به دور دوم باشد و بس: «هرچند گروه راحتی نداریم اما همه تلاش ما باید برای صعود به دور بعد باشد. ما در گروهی بازی می کنیم که بازیهای خیلی سنگینی داریم. به هر حال بیاد بهتر از سال قبل بازی کنیم.»

کاپیتان تیم ملی والیبال البته نتیجه این بازی را بی تاثیر در قهرمانی جهانی نمی داند: «به هر حال دو ماه بعد از این رقابتها ما در قهرمانی جهان بازی داریم. نتیجه این بازیها تاثیر مستقیمی بر نتایج تیم در لهستان دارد.اگر اتفاق بدی نیفتد. بازیهای لهستان را تحث الشعاع قرار می دهد. با این حال بچه های ما هم با انگیزه بیشتری کار می کنند.»
برچسب ها : کاپیت ,
دسته بندی : تیم ملی ,
 

سوبا:برد برزیل درتهران رویاست/خوب بازی می کنیم تا بهترین نتیجه ها را بگیریم

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 09:52 ب.ظ - سه شنبه 12 آذر 1392

سرعتی زن تیم ملی والیبال می گویددر لیگ جهانی کار سختی دارند اما او از قرعه ای که کشیده شده خوشحال است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛محمد موسوی سرعتی زن تیم ملی والیبال خوشحال است از اینکه این بار ایران در لیگ جهانی در گروه تیم های بزرگی بازی می کند :« هیچ وقت روی گروه رقابت ها فکر نکرده بودم اما دوست داشتم با تیم های بزرگ همگروه باشیم که برآورده شد.همگروهی ایران با تیم های بزرگ،آن هم در سید یک ،بهترین از این نمی شد.در حالی که روسیه در گروه دوم سید یک افتاده. خیلی خوب است.این بازیها با اینکه فشار زیادی به ما می آورد اما پیشرفت والیبال را هم در پی دارد.»

اما شاید مساله ای که او را خیلی خوشحال می کند امتیازی است که fivb به تیم های تراز اول می دهد:«وای خیای خوشحالم از اینکه شرایط و تسهیلات بهتری می گیریم .با پروازهای bissnus class می رویم( با خنده ).»موسوی که از خیلی وقت پیش معتقد است دیگر وقت نتیجه گیری والیبال ایران رسیده هم می گوید:«هرچند اگر در گروه دوم سید یک بودیم کار راحتی داشتیم وبهتر بازیها را ادامه می دادیم وشاید هم به آسانی می توانستیم صعود کنیم.چرا که تنها روسیه حریف سختی محسوب می شد.چرا که صربستان را هم راحت تر می بردیم. اما حالا ناامید نیستیم ،با اینکه کار سختی داریم با بهترین بازیها می توانیم نتیجه بگیریم.» به نظر او ایرانی ها حتی می توانند یک پیروزی از برزیل بگیرند:«برد برزیل در تهران،آن هم جلوی تماشاگران یک رویاست. مطمئن باشید بازی خوبی از کار درمی آید.ما می توانیم با کمی تلاش بیشتر برنده این بازی خاص باشیم.مثل نتیجه ای که در جام قهرمان قهرمانان گرفتیم. در حالی که شاید خیلی ها فکر نمی کردند یک برد هم بگیریم.»

بهترین مدافع روی تور دنیا کاری به fivb ندارد و حالا انتظار بیشتری از خودش و همی قطارانش برای گرفتن نتیجه دارد:«من کاری به توقع fivb ندارم.من از خودمان توقع دارم.باید در این دوره لیگ جهانی نتیجه بگیریم.ما می توانیم.مثل سال قبل که هیچ کس فکر نمی کرد حتی یک بازی را هم ببریم اما من همان موقع گفتم باید دنبال نتیجه باشیم. از طرفی تجربه تیم هم بالا رفته .اگر حواس مسئولان و بچه ها به خودشان باشد با انگیزه خوبی که داریم می توانیم نتیجه خوبی بگیریم.»سید تیم ملی معتقد است بازی با تیم های تراز اول دنیا به پیشرفت والیبال کمک می کند:«ما دوره قبل در لیگ جهانی بازی کردیم و به اینجا رسیدیم.در حالی که فقط برد وباخت مهم بود.اما دوره قبل فشار تحمل کردیم و پیشرفت کردیم.سال 2014 هم به طور حتم برای اینکه هم پای تیم های گروهمان بازی کنیم فشار بیشتری باید بیاوریم که همین مساله به رشد والیبال می رسد.»


برچسب ها : سوباسا ,
دسته بندی : تیم ملی ,
 

سوبا:فقط سر والیبالیست‌ها بریده نشود

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 09:47 ب.ظ - سه شنبه 12 آذر 1392

بهترین مدافع روی تور آسیا و لیگ جهانی والیبال با اظهار تأسف از حاشیه‌های بوجود آمده در دیدار تیم‌های کاله و متین ورامین گفت: کمترین برخورد کمیته انضباطی با تیمی که تماشاگرانش چنین بدرفتاری‌هایی را انجام می‌دهد کسر امتیاز است و نباید فقط سر والیبالیست‌ها بریده شود.

سید محمد موسوی عراقی در گفت و گو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد: حاشیه‌های بوجود آمده در دیدار تیم‌های کاله و متین ورامین نشان می‌دهد که برنامه‌های کمیته انضباطی برای برخورد با بداخلاقی‌ها ثمری نداشته است. به بازیکنی به نام سعید معروف به عنوان کاپیتان تیم ملی والیبال در آمل توهین می‌شود که خودش یکسال کاله را قهرمان لیگ برتر والیبال کرده است. از ابتدای بازی فحاشی به این بازیکن شروع می‌شود. شاید خیلی مهم نباشد که دست روی نیکلوف یا شاهین بگذارند. تماشاگران از دقیقه اول بازی روی بازیکن تاثیر گذار تیم حریف دست می‌گذارند و به او فحش‌های رکیک می‌دهند. حتی در قالب شعر به معروف فحاشی می‌کردند!

وی یادآور شد: من سال قبل هم در تیم کاله بودم و چنین مسائلی خیلی کم رخ می‌داد. حتی وقتی تماشاگران می‌خواستند عیله تیم حریف الفاظی به کار ببرند خود ما که بازیکن آن تیم بودیم می‌خواستیم که به تیم حریف توهین نشود. در این بازی توهین‌های وحشتناکی سعید معروف را هدف می‌گرفت. وقتی کل سالن یک شعر توهین آمیز را علیه سعید معروف می‌خوانند نشان می‌دهد که چنین مسائلی اتفاقی روی نداده است!

سرعتی زن تیم ملی والیبال خاطرنشان کرد: خیلی‌ها توجیه می‌کنند که حاشیه‌های والیبال از داخل زمین شروع می‌شود. سوال من این است که مگر بازیکن بدبخت در ثانیه اول مسابقه چه گناهی مرتکب شده است. وقتی از همان شروع بازی و حتی پیش از ورود بازیکنان فحش‌های ناموسی و رکیک به بازیکنان تیم حریف می‌دهند نباید گفت حاشیه‌ها از زمین به سکوها منتقل می‌شود. بی تعارف بگویم که این مسائل در سالن های ما رسم شده است! اصلا ما اگر در سالن‌ها فحش نخوریم تعجب می‌کنیم! چندی پیش به شهر تبریز رفتیم و آن‌جا خیلی خوب بازی کردیم. خود من چند اسپک زدم. تماشاگران میزبان برای من دست زدند. باورمان نمی‌شد. خوب این رفتار قابل تقدیر است. اینکه تماشاگران بخواهند با فحاشی و پرتاب اشیا داخل زمین و تهدید بازیکنان حریف، بازی را ببرند که والیبال نمی‌شود. این ورزشی دیگر است.

محمد موسوی تاکید کرد: سال گذشته هم همین فشارها روی بازیکنان بود. فدراسیون هم سرآخر بازیکن را جریمه می‌کرد. بازیکن هم یک انسان است. به هر حال هر آدمی یک آستانه تحملی دارد. ممکن است که عصبانی شود. قبول دارم بازیکن حرفه‌ای نباید رفتار اشتباهی را مرتکب شود اما فدراسیون فقط بازیکنان را جریمه می‌کند. اما نهایت جریمه برای یک باشگاه این است که یک بازی بدون تماشاگر باشد. بازیکن آنقدر فشار را تحمل کند و فحش بخورد و آخر سر هم جریمه شود بعد تماشاگری که این همه توهین کرده است فقط یک بازی محروم شود. آیا این عادلانه است؟ خیلی‌ها حساب می‌کنند بازی بعدی فلان تیم راحت است نیازی به حضور تماشاگر نیست پس بگذار در بازی اول حریف را بیچاره کنیم اگر هم محروم شدیم، اشکال ندارد بازی بعدی زیاد مهم نیست.

ملی پوش تیم والیبال متین ورامین گفت: این موضوع دیگر در ورزشگاه‌ها باب شده است. بسیاری از خانواده‌ها از این وضعیت ابراز ناراحتی می‌کنند. چرا باید فضای سالن‌های والیبال ما به سمتی برود که خانم ها نتوانند در آن حاضر شوند. خانواده ها چه تقصیری دارند که سالن های والیبال هم مثل ورزشگاه های فوتبال شده است. باید این موضوع دو طرفه باشد. به نظرم کمترین برخورد کمیته انضباطی با تیمی که چنین بدرفتاری‌هایی را انجام می دهد کسر امتیاز است. نمی‌دانم چنین مواردی در آیین‌نامه مسابقات هست یا نیست اما حداقل برای سال‌های آینده از تیمی که یکصدا فحاشی می کند امتیاز کسر کنند. نباید همه چیز سر بازیکن خراب شود. فدراسیون باید منصفانه با این مسائل برخورد کند. فقط سر بازیکن بریده نشود.

موسوی در پایان گفت: اگر قرار است با بداخلاقی‌ها برخورد کنند منصف باشند. من اصلا نمی‌خواهم موردی درباره بازی متین و کاله حرف بزنم. سال قبل در ورامین هم چنین حاشیه هایی وجود داشت. باید با این موضوع به صورت کلی برخورد شود. ما دوست نداریم سالن های والیبال محیط غیر اخلاقی شود. باید فضای این ورزش مدیریت شود. احترام بازیکنان به ویژه ملی پوشان رعایت شود. اگر هم تماشاگرانی مثل تبریز رفتار پسندیده این ارائه می‌کنند از آنها تقدیر شود.
برچسب ها : سوباسا ,
دسته بندی : لیگ برتر ,
 

رئیس سازمان لیگ والیبال: هنوز ناظر بازی کاله و متین گزارشی نداده است!

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 09:46 ب.ظ - سه شنبه 12 آذر 1392

رئیس سازمان لیگ والیبال درباره حاشیه‌های رخ داده در دیدار کاله و تیم ورامین گفت: هنوز ناظر بازی گزارش مکتوب خود را به سازمان لیگ ارجاع نداده است.

منوچهر پورحسن در گفت و گو با خبرگزاری دانشجویان(ایسنا) اظهار کرد: درخشنده ناظر بازی کاله و متین ورامین بود. من هم در جریان حاشیه‌های بوجود آمده در این مسابقه هستم. خود درخشنده به صورت حضوری این صحبت‌ها را مطرح کرد. اما هنوز گزارش کتبی خود را به سازمان لیگ ارائه نداده است.

وی افزود: فکر می‌کنم امروز در جلسه‌ای که خواهیم داشت موضوع مطرح و بررسی شود. در صورتی که سازمان لیگ به جمع بندی در این باره نرسید باید برای جمع بندی نهایی کمیته انضباطی وارد شود. به هر حال تمام این موارد به گزارش ناظر بازی بستگی دارد.

خدا بخیر کنه!
دسته بندی : لیگ برتر ,
 

مساجدی: برخی تماشاگران آملی بی‌انصافی کردند/ فحاشی به خانواده بازیکنان درست نیست

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 10:37 ب.ظ - دوشنبه 11 آذر 1392

احمد مساجدی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درمورد دیدار تیم‌های والیبال کاله و متین که با برتری 3 بر 2 آملی‌ها خاتمه پیدا کرد، اظهار داشت: بد بازی کردیم و باختیم. آملی‌های بهتر از ما بودند و تمرکز کافی داشتند. از طرفی ملی‌پوشان هر دو تیم خسته بودند. در لحظاتی که شانس داشتیم بازی را به سود خود رقم بزنیم را به راحتی از دست دادیم و بازنده شدیم.

وی درمورد حاشیه‌های این بازی عنوان کرد: روزی که وارد آمل شدیم برخی از تماشاگران به ما خوش‌آمدگویی کردند و شرایط خوب بود، اما در روز بازی تعدادی از تماشاگران به سعید معروف، کاپیتان تیم ملی فحاشی کردند که حرکت جالبی نبود. برخی از تماشاگرنماها دست به این کار زدند، این در حالی بود که برخی دیگر از تماشاگرانی که از این موضوع ناراحت بودند سالن را ترک کردند.

مربی تیم والیبال متین ورامین خاطرنشان کرد: فحاشی به بازیکنی که سختی‌ها و فشار زیادی را تحمل می‌کند و برای کشورش افتخارآفرینی می‌کند خیلی بی‌انصافی است. در گیم پنجم هم وقتی بازهم فحاشی‌ها ادامه پیدا کرد ما می‌خواستیم زمین را ترک کنیم که درخشنده مانع این کار شد.

مساجدی گفت: عامل اصلی باخت ما حاشیه‌ها نبود؛ آنها بهتر بودند و پیروز شدند، اما وقتی تیم‌شان در آستانه پیروزی قرار دارد نامردی است که به بازیکنان ما فحاشی کنند. تشویق و حمایت از تیم‌ها شرایط خاصی دارد و فکر می‌کنم مطرح کردن نام خانواده بازیکنان درست نباشد که آملی‌ها این کار را کردند.

وی تصریح کرد: واقعاً سعید معروف کار خاصی انجام نداد که تماشاگران تحریک شوند؛ تنها در یک صحنه که آملی‌ها فحاشی می‌کردند با کنایه از آنها خواست بیشتر فحاشی کنند! در هیچ‌جای دنیا اینگونه با یک ملی‌پوش برخورد نمی‌شود؛ این مردم همان‌هایی هستند که تا چند روز پیش مسابقات تیم ملی در جام قهرمانان قاره‌ها را می‌دیدند و برای معروف و سایر بازیکنان دعا می‌کردند.

زهر آدم میکنن شیرینی بردو!
برچسب ها : کاپیت , پدر نمونه , 7 با غیرت , ace ,
دسته بندی : لیگ برتر ,
 

امیر غفور: خوشحالم ایران در گروه یک لیگ جهانی قرار گرفت

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 10:34 ب.ظ - دوشنبه 11 آذر 1392

ملی‌پوش والیبال ایران معتقد است حضور در گروه یک لیگ جهانی باعث پیشرفت تیم ملی والیبال می‌شود.

امیر غفور در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره قرعه تیم ملی والیبال در لیگ جهانی 2014 اظهار کرد: خیلی خوشحالم که در گروه یک و جزو 8 تیم اول قرار گرفتیم. پیش از این قرار بود در گروه دوم قرار بگیریم اما با این قرعه می‌فهمیم که روی والیبال ایران حساب می‌شود و نامش در میان قدرت‌های جهان می‌آید. این اتفاق خوبی برای والیبال ماست و باید از آن به خوبی استفاده کنیم تا والیبال پیشرفت کند.

ملی‌پوش تیم والیبال ایران ادامه داد: در دشوارترین گروه ممکن قرار گرفتیم اما تمام تلاش و هدف ما صعود تیم ملی به دور بعدی مسابقه‌ها است. کارمان واقعا دشوار خواهد بود اما تمام تلاش‌مان را می‌کنیم تا در کنار پیشرفت بتوانیم صعود کنیم.

او در پاسخ به این سوال که آیا رقابت با این تیم‌های قدرتمند، صعود تیم ملی والیبال ایران را دشوار نمی‌کند، بیان کرد: صددرصد همین است اما تفکر ما پیشرفت والیبال است. شاید مهم‌تر از صعود، پیشرفت والیبال ما باشد. مطمئن باشید اگر در گروه دیگر قرار می‌گرفتیم صعودمان آسان‌تر می‌شد اما پیشرفتی برای والیبال ایران حاصل نمی‌شد. تیم‌ها واقعا خوب هستند و ما صددرصد توان‌مان را برای صعود به دور بعد می‌گذاریم.

غفور در پاسخ به سوال دیگر ایسنا مبنی بر اینکه نیازهای تیم ملی برای حضوری موفق در لیگ جهانی چیست بیان کرد: ما از نظر تمرینی و امکانات مشکلی نداریم. فدراسیون ما حرف ندارد اما اصلی‌ترین نیاز ما بازی‌های دوستانه است که می‌تواند آمادگی ما را دوچندان کند. البته در سال‌های اخیر بازی‌های تدارکاتی خیلی بیشتر و بهتر شده که امیدوارم این روند برای لیگ جهانی نیز ادامه‌دار باشد.

او افزود: پیش از این مشکلات ویزا وجود داشت اما حالا امیدوارم این مشکلات کمتر شود. البته مسئله بودجه فدراسیون نیز مطرح است که باید وزارت ورزش در این سال به خوبی از فدراسیون والیبال حمایت کند.
دسته بندی : تیم ملی ,
 

شهرام محمودی: ایران یک قدرت جدید در والیبال دنیاست

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 10:32 ب.ظ - دوشنبه 11 آذر 1392

ملی پوش والیبال ایران معتقد است حضور تیم ملی در بین بزرگان جهان نشان می‌دهد والیبال دنیا ایران را به عنوان یک قدرت جدید شناخته است.

شهرام محمودی در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره گروه بندی لیگ جهانی، اظهار کرد: ایران با برزیل، لهستان و ایتالیا هم گروه شده است که این باعث خوشحالی جامعه ورزشی ایران است که دنیا کشور ما را به عنوان یک قدرت جهان شناخته است. به نظر من این اتفاق فرصت خوبی برای ایران است تا بتواند فرهنگ و قدرت خود را به کشورهای بزرگ جهان معرفی کند.

او با اشاره به قدرت حریفان ادامه داد: 100 درصد کار ما در لیگ جهانی دشوار است. شاید حضور در گروهی آسان‌تر راه صعودمان را هموار می‌کرد، اما همه ما ترجیح می‌دهیم تا حریفان ما قوی‌تر باشند و بتوانیم پیشرفت کنیم. رقابت با بزرگان جهان لذت بخش است و سطح والیبال ما را بالا می‌برد. شاید در این گروه نتوانیم صعود کنیم که البته صعود دور از دسترس نیست، اما مطمئنا رقابت با نامداران والیبال جهان می‌تواند برای پیشرفت ما تاثیر گذار باشد.

او در پاسخ به این سوال که تیمی مثل برزیل سطح بسیار بالایی دارد. برای نزدیک شدن به این کشور باید چه برنامه‌های داشته باشیم؟ بیان کرد: وقتی ما به مصاف ایتالیا می‌رویم و به پیروزی می‌رسیم به این دلیل است که سبک والیبال آنها را می‌شناسیم و با آنها بازی ‌کرده‌ایم و نقاط قوت و ضعف‌شان را می‌دانیم. به نظر من برای رقابت نزدیک با برزیل نیز باید بازی‌های دوستانه زیادی با این تیم داشته باشیم تا به خوبی از آنها شناخت به دست بیاوریم. ما در رقابت‌های قاره‌ای نیز به بازی برزیل نباختیم، بلکه به نام آنها باختیم. تا خواستیم به خودمان بیاییم برزیل بر ما مسلط شد و ما را شکست داد. به نظرم اگر بازی‌های تدارکاتی بیشتر شود می‌توانیم عملکرد بهتری داشته باشیم.

محمودی در پایان گفت: والیبال هم اکنون در بین بزرگان جهان است و به همین دلیل نیاز به حمایت دارد. امیدوارم همیشه حمایت‌ها از والیبال خوب باشد تا ما نیز بتوانیم مردم را خوشحال کنیم.
برچسب ها : ace ,
دسته بندی : تیم ملی ,
 

لیگ جهانی 2014

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 07:10 ب.ظ - یکشنبه 10 آذر 1392

بچه ها ایران-لهستان-برزیل و ایتالیا() تو یه گروهن


دسته بندی : تیم ملی ,
 
 

دانلود برنامه ی هر روز ورزش با حضور سوبا

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 12:02 ب.ظ - یکشنبه 10 آذر 1392

 

جنگ ستارگان والیبال در آمل

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 01:19 ب.ظ - شنبه 9 آذر 1392

رقابت‌های لیگ برتر والیبال، فردا (یکشنبه) با برگزاری بازی حساس متین و کاله در آمل از سر گرفته می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پس از سه هفته تعطیلی، رقابت‌های لیگ برتر والیبال فردا(یکشنبه) با برگزاری دیدار عقب افتاده کاله و متین ورامین از هفته نخست پیگیری می‌شود. به دلیل حضور تیم ملی والیبال ایران در مسابقات قهرمان قاره‌ها مسئولان سازمان لیگ، مسابقات داخلی را سه هفته تعطیل کردند. حالا پس از بازگشت ملی پوشان از سفر و استراحت باید شاهد نبرد آن‌ها در بازی متین و کاله باشیم.

حمزه زرینی، فرهاد ظریف و عادل غلامی در کاله و سعید معروف، شهرام محمودی و مجتبی میرزاجانپور بعلاوه موسوی مصدوم در متین یک جنگ ستارگان تمام عیار را در این مسابقه پدید می‌آورد. دیدار حساسی که تداعی کننده خاطرات علاقه‌مندان از فینال فصل قبل لیگ برتر والیبال است.

کاله مدافع عنوان قهرمانی در دو سال گذشته دو بار عنوان قهرمانی را بدست آورده است. متین ورامین اما تیم تازه تاسیسی است که در نخستین سال حضورش در لیگ به نایب قهرمانی رضایت داد. مسئولان این تیم با خرید بهترین‌های والیبال ایران در این فصل تنها به قهرمانی فکر می‌کنند.

شاید در اردوگاه ورامینی‌ها مهمترین دغدغه کادر فنی مصدومیت محمد موسوی باشد. ستاره سال‌های اخیر والیبال ایران که همواره در تمام مسابقات خود در بین برترین‌ها شناخته می‌شود. حالا باید دید کادر فنی تیم ورامین چه برنامه‌هایی برای پوشش جالی خالی مدافع روی تور ملی پوش خود دارد.

بازی در شهر آمل و در حضور هواداران پرشور این شهر حساسیت‌های خاص خودش را دارد. به ویژه اینکه در این فصل سه مهره کلیدی کاله از آمل به تیم ورامین پیوسته‌اند. ستارگان محبوب فصل قبل آملی‌ها حالا رو در روی تیم محبوبشان قرار می‌گیرند. موضوعی که باید به درستی مدیریت شود تا از ایجاد حاشیه‌های احتمالی جلوگیری کند.

تیم‌های والیبال کاله و متین ورامین از ساعت 17 فردا(یکشنبه) در آمل با یکدیگر دیدار می‌کنند.
دسته بندی : لیگ برتر ,
 

میزبانی در لیگ جهانی شرایط ویژه‌ای دارد

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 01:19 ب.ظ - شنبه 9 آذر 1392

دبیر فدراسیون والیبال با اشاره به جدیت ایران برای میزبانی مرحله نهایی لیگ جهانی تایکد کرد: این موضوع وابسته به شرایط زیادی است و باید دید خروجی فدراسیون جهانی در لوزان چه خواهد بود.

محمود افشاردوست در گفت و گو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد: مسائل مطرح شده درباره اختلاف نظرها پیرامون پرداخت حق پخش تلویزیونی مسابقات دوره قبل حل شدنی است. دامنه تبادل اطلاعات در این زمینه بیش از اندازه گسترده می‌شود. نمی‌خواهم بگویم موضوعی نیست. این طور نیست که حل نشدنی باشد. اصلا نمی‌دانم مفاد آن قرارداد چیست. به هر حال قرارداد حق پخش مسابقات هم باید انجام شود. باید این موارد حل شود و با جدیت برای میزبانی مرحله نهایی لیگ جهانی اقدام کنیم.

وی افزود: ما در این موضوع جدی هستیم و می‌خواهیم به هر ترتیب میزبانی مرحله نهایی مسابقات را بدست آوریم. اما این موضوع فقط با جدیت ما امکان‌پذیر نخواهد بود. برای میزبانی لیگ جهانی شرایطی لازم است. اولا باید دید تا چه حد می‌توان استانداردهای فدراسیون جهانی را مطرح کرد. خوب در این زمینه شرایط ما خوب است. برای میزبانی لازم است وزارت ورزش و کمیته ملی‌المپیک و دولت و مجلس همه به ما کمک کنند. میزبانی لیگ جهانی رویداد بی‌نظیری است. باید همه به فدراسیون والیبال کمک کنند تا بتوانیم میزبانی را بدست آوریم.

دبیر فدراسیون والیبال خاطرنشان کرد: حالا باید دید اصلاً چه کشورهای دیگری تقاضای میزبانی مرحله نهایی لیگ جهانی را می‌دهند. آیا می‌توانیم در رقابت با آنها میزبانی را بدست آوریم. ما در این موضوع جدی هستیم اما دریافت مجوز میزبانی مسابقات به امور مختلفی بستگی دارد. ما قبلا در میزبانی مسابقات دوره قبل در بازی با صربستان و آلمان هیچ مشکلی نداشتیم. تنها مساله تهویه سالن مطرح شد که بلافاصله در بازی دوم مشکل برطرف شد. ما تقریباً به استاندارهای میزبانی نزدیک هستیم. مطمئن هستم با تعامل دولت و سایر ارگان‌ها مسائل حل شدنی است.

افشاردوست در پاسخ به پرسشی درباره حضور بانوان در سالن‌های مسابقه والیبال گفت: ما می‌توانیم شرایطی را فراهم کنیم که در چارچوب دستورات و موازین عمل کرده باشیم و هم فدراسیون جهانی آن را بپذیرد. مطمئن باشید که اجازه نخواهیم داد در آن زمینه مشکلی پدید آید. این موضوع حل می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری مجمع فدراسیون جهانی در لوزان گفت: هنوز اطلاعی از کم و کیف موضوع جلسات نداریم. باید اجازه دهیم مجموعه برگزار شود. موارد مطرح شود. بعد شرایط را ارزیابی کنیم. بزرگترین امتیاز گرفتن میزبانی مسابقات این است که توانایی برگزاری رویداد بزرگ بین‌المللی را در این سطح داشته باشیم. این موضوع ظرفیت‌های زیربنایی ما را افزایش می‌دهد. رشد و توسعه والیبال را هم به دنبال خواهد داشت. می توانیم در بخش سخت افزار و نرم افزار هم توسعه پیدا کنیم. این توسعه در نهایت برای ورزش کشور ما خواهد ماند.

افشاردوست درباره درآمد مستقیم از مسابقات لیگ جهانی گفت: باید اجازه دهیم جلسه تمام شود. ببینیم چه موضوعی از آن در می‌آید. برای گرفتن میزبانی لیگ جهانی باید هزینه‌ای را به فدراسیون جهانی پرداخت کنیم. باید اجازه دهیم جلسه فدراسیون جهانی تمام شود و ارزیابی نهایی را داشته باشیم.
دسته بندی : تیم ملی ,
 

پدر نمونه:شاید دیگر بازی تیم ملی را تماشا نکنم/ ولاسکو می گفت باور نمی کنم تو خداحافظی کنی

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 09:21 ب.ظ - چهارشنبه 6 آذر 1392

بهترین لیبروی آسیا می گوید ولاسکو از خداحافظی اش شوکه شده بود.

مهری رنجبر:فرهاد ظریف از تیم ملی رفت.به رغم اینکه  به قول خودش تا چهار،پنج سال دیگر می توانست بازی کند.اما ترجیح داد در اوج برود.برای او  دل کندن از تیم ملی راحت نیست تا حدی که خودش این طور اعتراف می کند:«فکر کن یک درصد بازی تیم ملی را ببینم و ناراحت نشوم.شاید اصلا تلویزیون را برای دین بازی روشن نکنم.»اما ظریف با این تصمیم پا روی دلش گذاشت .گفت و گوی اختصاصی او را با خبرآنلاین بخوانید:

*بالاخره تصمیم خداحافظی را عمل کردی؟

من از قبل تصمیم را گرفته بودم.با اینکه همسرم خیلی ناراحت بود و می گفت شاید ترمه  بزرگ تر شود از کناره گیری تو ناراحت شود و بگوید چرا رفتی ؟اما اولین دلیلم کناره گیری در اوج بود.درست است که شاید از این دوری دلم بگیرد اما فکر می کنم تصمیم درستی گرفتم.رفتن در اوج.

*یک جورایی بدعت گذاشتی برای بقیه؟

دوست داشتم بدعت بگذارم که بازیکنان در اوج برود نه اینکه کنارش بگذارند.من راهی باز کردم . همین.به هر حال این نظر شخصی هر بازیکنی است.شاید کسی دوست داشته باشد مثل من برود یا کسی هم دوست نداشته باشد.

*از اینکه کنارت بگذارند می ترسیدی؟

نه نمی ترسیدم.ترسی در کار نبود.تیم ملی متعلق به من نیست.اما معمولا ما احساسی برخورد می کنیم .از اینکه کنار گذاشته شویم ناراحت می شویم.دوست داشتم حالا بروم. به هر حال من از اینکه کنار گذاشته شوم اذیت می شوم اما دوستان دیگر شاید بخواهند حالا حالا ها ادامه دهند.

*درباره خداحافظی با ولاسکو در تهران صحبت کردی؟

نه در ژاپن.راستش من به او هیچی نگفته بودم. وقتی از خبرنگاران شنیده بود،باور نمی کرد.به من گفت قضیه چیه؟ منم گفتم در ژاپن صحبت می کنم.ولاسکو می گفت باور نمی کنم بروی.شوکه شده بود.به هر حال ولاسکو پدر دومم است.در باره همه مسائل زندگی ام با او صحبت می کنم.چه برسد به تصمیم خداحافظی از تیم ملی والیبال.

*قبل از شروع بازیها گفتی یا قبل از بازی با ژاپن؟

نه. قبل از شروع بازیها می گفتم معمولا یک فشاری روی مربی می ماند.اگر هم من خوب بازی نمی کردم شاید این ذهنیت برایش به وجود می آمد که فکرم به خداحافظی است با جان و دل کار نمی کنم. بنابراین ترحیح دادم قبل از بازی با ژاپن با او صحبت کنم.

*به خاطر همین به جای تو ناصر رحیمی پناه بازی کرد؟

نه. ولاسکو از قبل هم گفته بود به خاطر اینکه  تیم ضعیفی است وبازی ساده ، می خواهد دو لیبرو داشته باشد.به من هم گفته بود اماده باشم اگر رحیمی نتوانست به زمین بروم.

*ولاسکو تو را توجیه نکرد که بمانی یا حتی بیشتر فکر کنی؟

خیلی حرفه ای برخورد کرد.گفت زمانی که سرمربی تیم ملی ایتالیا هم بوده،چند بازیکن بزرگ این کشور هم خواسته بودند بروندفمنم قبول کردم و به انها گفتم اگر خواستید می توانید برگردید اما یادتان باشد ،اگر برگشتید به تیم ، هر بازیکنی بهتر از شما بود،آن را انتخاب می کنم. کار تو هم کار جدیدی نیست.شاید تو هم نیاز به استراحت داشته باشی.

*یعنی حالا دلت نمی گیرد اگر بازی تیم ملی را ببینی که خودت بازی نمی کنی؟

یک درصد فکر کن که بگویم ناراحت نمی شوم.اما این کار را باید می کردم.چه حالا و چه چند سال دیگر. بالاخره باید تصمیم می گرفتم.شک نکنید برایم خیلی سخت است که تلویزیون بازی تیم ملی را پخش کند و من بخواهم ان را تماشا کنم.شاید اصلا ان را نگاه نکنم. شاید اصلا تلویزیون را روشن نکنم.خیلی سخت است.

*واقعا می خواستی بروی؟

نمی دانم چه جور است. به هر حال اگر می خواستم بازی کنم، راحتی می توانستم چهار،پنج سال دیگر بازی کنم.چرا که هم بدنم آماده بود و هم تجربه دارم و مهمتر از همه اینکه ولاسکو به من اطمینان دارد.من اعتماد او را جلب کرده بودم هم از نظر فنی و هم اخلاقی. اما دیگر بس بود.

*واکنشی  مردم از خداحافظی ات دیدی؟

دیروز یک سر به دفتر امورمشترکین رفتم پیرمرد 60 -70 ساله ای تا مرا دید بغلم کرد و زد زیر گریه.می گفت چرا کنار رفتی؟تو که خداحافظی کردی من فقط گریه کردم.گفتم من هنوزم کنار تیم ملی هستم و کمک می کنم اما او می گفت نباید می رفتی.
برچسب ها : پدر نمونه ,
دسته بندی : تیم ملی ,
 

تپل دانلود کنید....

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 08:56 ب.ظ - چهارشنبه 6 آذر 1392

 

ببینید...

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 08:51 ب.ظ - چهارشنبه 6 آذر 1392

محمد موسوی بازیکن تیم ملی والیبالمهدی مهدوی بازیکن تیم ملی والیبال
حمزه زرینی بازیکن تیم ملی والیبالبازگشت تیم ملی والیبال از مسابقات بین قاره ای ژاپنعکس یادگاری تیم ملی والیبالبازگشت تیم ملی والیبال از مسابقات بین قاره ای ژاپن
"لبخند مکش مرگ ما" ی حمزه!!!!
بازگشت تیم ملی والیبال از مسابقات بین قاره ای ژاپن

نی نی سوبا!!!
برچسب ها : سوباسا , کاپیت , پدر نمونه , 7 با غیرت ,
دسته بندی : تیم ملی ,
 

پدر نمونه: همیشه با جان و دل بازی کردم/ می‌خواستم در اوج بروم اما اوجم خیلی زیاد شد!

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 08:49 ب.ظ - چهارشنبه 6 آذر 1392

فرهاد ظریف در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد نتایج تیم ملی والیبال ایران در رقابت‌های جام قهرمانان قاره‌ها و کسب عنوان چهارمی اظهار داشت: تیم‌های اول تا پنجم دنیا در این مسابقات حضور داشتند و شرایطش مانند لیگ جهانی بود. ملی‌پوشان ایران باز هم با غیرت و جنگنده ظاهر شدند و نماینده‌های خوبی برای ملت ایران بودم. همین که مردم از ما راضی باشند خیلی با ارزش است.

وی درمورد خداحافظی‌اش از تیم ملی، خاطرنشان کرد: در چند روز اخیر مردم بسیار به من لطف داشتند؛ از همه ممنون هستم. تا زمانی که در تیم ملی بودم همه می‌دانند که با جان و دل بازی کردم و سعی کردم همیشه بهترین بازیکن باشم و اگر قرار بود بمانم هم همین کار را می‌کردم.

ظریف ادامه داد: در ورزش ما باید این اتفاق می‌افتاد؛ برخی از بزرگان من از تیم ملی کنار رفتند و برخورد خوبی با آنها نشد. من می‌خواستم که متفاوت باشم و در اوج بروم تا مسئولان متوجه شوند که تیم ملی چقدر برای ما ارزشمند است.

لیبروی تیم ملی والیبال ایران افزود: می‌خواستم در اوج بروم، اما اوجم خیلی زیاد شد! بعد از بازی وقتی در رختکن بودم و گریه می‌کردم یکی از مسئولان مسابقات به سراغم آمد و گفت که به عنوان بهترین لیبرو انتخاب شده‌ام.

وی که پیش از این اعلام کرده بود به خاطر ترمه، دختر سه‌ ساله‌اش می‌خواهد از تیم ملی خداحافظی کند، عنوان کرد: دلیل اولم این بود که در اوج خداحافظی کنم و دلیل دوم هم دخترم بود. ترمه سه‌ سالش است و اصلاً کنارش نبودم و تمام زحمات بر گردن همسرم بود.

ظریف گفت: هم من به ترمه نیاز دارم و هم او به من نیازمند شده است. هر زمانی که می‌خواهم به تمرین بروم با جملاتش کار را برایم سخت می‌کند و مرا تحت تاثیر قرار می‌دهد؛ وی همیشه با گریه خطاب به من می‌گوید که "بابا نرو، من تنها می‌شوم و ..." سفر‌هایی که با تیم ملی می‌روم مرا از دخترم دور می‌کند و نمی‌خواهم بیشتر از این به روحیه‌اش آسیب برسانم.

وی ادامه داد: در مورد شرایط باشگاهی هم تا زمانی که بتوانم بازی خواهم کرد. تا زمانی که بتوانم در تیم‌های خوب لیگ بازی کنم به دوران بازیگری‌ام ادامه خواهم داد.


خدا هم خودشو هم خانوادشو حفظ کنه
برچسب ها : پدر نمونه ,
دسته بندی : تیم ملی ,
 

سوباسا: پیروزی بر آمریکا لذت خاصی داشت/ باید 2 هفته فیزیوتراپی کنم

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 08:48 ب.ظ - چهارشنبه 6 آذر 1392

محمد موسوی عراقی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد عملکرد تیم ملی والیبال ایران در رقابت‌های جام قهرمانان قاره‌ها اظهار داشت: همانطور که از قبل هم پیش‌بینی کرده‌ بودم، توانستیم در مسابقات سه پیروزی کسب کنیم، اما متاسفانه نتوانستیم با این سه پیروزی سوم شویم.

وی با بیان اینکه به نخستین سکوی جهانی خیلی نزدیک شدیم، ادامه داد: شرایط به گونه‌ای پیش رفت که ایتالیا با دو پیروزی بالاتر از ما قرار گرفت. بدون شک اگر بتوانیم همین روند خود را ادامه دهیم در آینده‌ای نه چندان دور می‌توانیم نخستین سکوی جهانی خود را به دست بیاوریم.

سرعتی‌زن تیم ملی والیبال ایران که به دلیل مصدومیت نتوانست در دیدار پایانی برابر ژاپن به میدان برود، خاطرنشان کرد: در ست نخست دیدار مقابل آمریکا دچار پیچ خوردگی مچ پا شدم، اما فکر می‌کنم با دو هفته فیزیوتراپی باز هم بتوانم در میادین حضور داشته باشم.

موسوی در پاسخ به این سوال که پیروزی بر کدام حریف برایش لذت‌بخش‌تر بود، گفت: پیش از اعزام به مسابقات هم اعلام کرده بودم که دوست دارم بر آمریکا غلبه کنیم. بدون در نظر گرفتن مسائل سیاسی می‌خواستم آمریکا را شکست دهیم، چرا که آنها به سبک خاصی والیبال بازی می‌کنند و حتی برزیل هم مانند آنها نیست.

وی افزود: برای این مسابقه انگیزه زیادی داشتم، اما متاسفانه مصدوم شدم. با این وجود بازیکنان با غیرت و انگیزه بالا و با وجود مصدومیت من و امیر غفور توانستند آمریکا را شکست دهند تا یک برد لذت‌بخش به دست بیاوریم.
برچسب ها : سوباسا ,
دسته بندی : تیم ملی ,
 

فرهاد عزیز! برای برافراشته شدن پرچم ایران تمام دینت را ادا کردی

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 08:41 ب.ظ - چهارشنبه 6 آذر 1392

پشت‌خط زن تیم ملی والیبال ایران در کد هواداری خود برای فرهاد ظریف آرزوی موفقیت کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، فرهاد ظریف، لیبروی تیم ملی والیبال ایران در پایان رقابت‌های جام قهرمانان قاره‌ها به عنوان بهترین لیبرو انتخاب شد و از بازی‌های ملی خداحافظی کرد.

شهرام محمودی، پشت‌خط زن تیم ملی والیبال ایران در مورد همین اتفاق در کد هواداری خود برای ظریف آرزوی موفقیت کرد و نوشت"برای بر افراشته شدن پرچم سه رنگ کشورمان تمام دینت را ادا کردی؛ فرهاد عزیزمان حال که تصمیم به رفتن داری در میان غم‌ها برای فصل جدید زندگیت، شادی‌ها را با ظرافتی خوش همچون خودت آرزومندم.

بدان همیشه در ذهن و قلب ما ماندگاری

برادر کوچک تو

شهرام محمودی"


ایول ace!!!!!!

برچسب ها : پدر نمونه , ace ,
دسته بندی : تیم ملی ,
 
 
 

یران و ژاپن در آخرین گام

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 03:53 ب.ظ - شنبه 2 آذر 1392

تیم ملی والیبال ایران در آخرین بازی از رقابت‌های قهرمان قاره‌های جهان به مصاف ژاپن می‌رود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، تیم‌های والیبال ایران و ژاپن در آخرین روز مسابقات والیبال قهرمان قاره‌های جهان در یک بازی تماماً آسیایی برابر هم به میدان می‌روند. ایران به عنوان قهرمان قاره آسیا جواز حضور در این مسابقات را یافت. این در حالی بود که ژاپنی‌ها به دلیل داشتن امتیاز میزبانی در مسابقات شرکت کردند. والیبال یکی از ورزش‌های محبوب ژاپنی‌هاست. مسابقات قهرمان قاره‌های جهان هم به میزبانی این کشور در تقویم فدراسیون جهانی والیبال گنجانده شد. ژاپن در سال‌های دور یکی از قدرت‌های والیبال جهان به شمار می‌رفت. تاریخ گواه افتخارات متعددی است که این کشور در مسابقات مختلف والیبال کسب کرده است. آنها در المپیک سال 1972 مدال طلای والیبال را به گردن آویختند. همچنین در المپیک‌های 1964 و 1968 مدال‌های برنز و نقره گرفتند. هفت مدال طلا، دو نقره و سه برنز در مسابقات آسیایی بخشی دیگر از موفقیت‌های تیم ملی والیبال ژاپن است.

در سال‌های اخیر به ویژه بعد از بازی‌های آسیایی 2010 گوانگجو ستاره والیبال این تیم رو به افول گذاشت. ژاپنی‌ها که همواره به عنوان قدرت اول قاره کهن مطرح بودند در مسابقات مختلف قاره‌ای و بین‌المللی شکست را برابر ایران و چین پذیرفتند. ژاپن در دو سال گذشته شش مسابقه رسمی را به ایران واگذار کرده است. آنها دو بار در قهرمانی‌های آسیا 2011 و 2013 و همچنین در جام جهانی 2011 و انتخابی المپیک 2012 و انتخابی لیگ جهانی 2013 طعم شکست از ایران را چشیده بودند. پیروزی‌های پیاپی والیبال ایران بر ژاپن موجب شد تا این تیم انگیزه زیادی برای رویارویی و انتقام گرفتن از مردان والیبال ایران داشته باشد.

ژاپنی‌ها در چهار روز نخست مسابقات قهرمان قاره‌های جهان توفیقی پیدا نکردند. آنها امید زیادی دارند تا در خانه مقابل تیم ایران نتیجه بگیرند. این در شرایطی است که تیم ملی والیبال ایران بعد از کسب دو پیروزی برابر ایتالیا و آمریکا حالا با روحیه بسیار خوبی مقابل ژاپنی‌ها قرار می‌گیرد. البته مصدومیت امیر غفور و محمد موسوی دو مهره موثر ایران قطعاً معادلات قبلی کادر فنی تیم ملی ایران را برای این بازی بهم می‌ریزد. باید دید در غیاب این دو بازیکن ولاسکو برای رویارویی با ژاپنی‌ها چه ترکیبی را به میدان می‌فرستد.

ایسی‌جیما و کوشیکاوا موثرترین مهره‌های تیم ملی ژاپن هستند. دو بازیکنی که خیلی خوب سرویس می‌زنند و از این جهت می‌توانند خطرناک باشند. از سوی دیگر بازی سرعتی که ویژگی اصلی تیم ملی والیبال ژاپن است برای مقابله با چنین تیمی دفاع روی تور اهمیت بسیار زیادی دارد. با وجود اینکه ژاپنی‌ها در بسیاری از فاکتورهای والیبال خوب هستند اما به نظر نمی‌رسد بتوانند به سریال باخت مقابل ایران پایان دهند. باید دید خولیو ولاسکو می‌تواند به همراه ایران برای هفتمین بار ژاپن را شکست دهد؟

بازی ایران و ژاپن می‌تواند برای ایران سرنوشت ساز باشد. با توجه به نتایج روز چهارم مسابقات پیروزی قاطع ایران مقابل تیم میزبان می‌تواند جایگاه ایران را در جدول رده بندی بالا ببرد و شاگردان ولاسکو را به کسب مدال در این مسابقات امیدوار کند.

برنامه آخرین روز مسابقات قهرمان قاره های جهان:

*یکشنبه – سوم آذر – توکیو

ساعت 6:40 صبح: برزیل – ایتالیا

ساعت 9:40 صبح: روسیه – ایالات متحده آمریکا

ساعت 12:40 صبح: ژاپن - ایران
دسته بندی : تیم ملی ,
 

عباسی: فکر نمی‌کردم برابر آمریکا پیروز شویم

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 03:52 ب.ظ - شنبه 2 آذر 1392

جهانگیر سید عباسی در گفت و گو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد: بعد از مصدومیت موسوی و خروج او از جریان مسابقه تیم ایران در ست‌های دوم و سوم بازی آشفته‌ای داشت و خود من هم فکر نمی‌کردم که در نهایت پیروز شویم. موسوی بسیار بازیکن بزرگ و تاثیر گذاری است و حضور او می‌تواند کمک زیادی به تیم کند اما شاهد بودید تیمی که تحت سیستم بازی می‌کند قائم به یک فرد نیست.

وی افزود: بعد از آمدن مهدی مهدوی شرایط برای بلند زن‌های ایران خیلی بهتر شد. تیم در حمله هم موثرتر کار کرد. به نظرم تعویض‌های ولاسکو و حضور مهدوی و رحمان داودی بسیار درست بود. البته با وجود اینکه بازی را بردیم نباید از حق بگذریم. آمریکا از نظر سیستم بهتر از ایران بود. آنها نمایش فوق‌العاده‌ای در دریافت توپ‌ها داشتند. در مقابل، تیم والیبال ایران همچنان از وجود مشکلات سنتی رنج می‌برد.

کارشناس والیبال درباره حضور میرزاجانپور و تعویض او با زرینی در این مسابقه گفت: من همیشه گفته‌ام که میرزاجانپور بازیکنی است که فیزیک مناسبی برای موفقیت در عرصه جهانی دارد. در بین قدرتی‌های ایران او در حمله بسیار کارآمد است. البته مثل سایر بازیکنان ضعف زیادی در دریافت دارد و از نظر فکری هم همچنان باید پخته‌تر شود. مطمئن هستم ولاسکو می‌تواند با او کار کند و برای مسابقات آینده شرایط بازی او را بهتر کند. البته حضور همزه زرینی در این مسابقه به ویژه در پست دو برای ایران بسیار کارآمد و موثر بود. زرینی ارتفاع زیادی در پرش دارد. البته او هم قدری در دریافت دچار مشکل است اما در بازی برابر آمریکا بسیار خوب کار کرد. انتخاب او به عنوان بهترین بازیکن میدان همین موضوع را نشان می‌دهد.

سیدعباسی در پایان گفت: واقعاً خوشحالم که تیم ملی والیبال ایران آمریکا را شکست داد. امیدوارم فردا هم در یک بازی تماشایی ژاپن را شکست دهیم و به کسب مدال در این مسابقات امیدوار شویم.
دسته بندی : تیم ملی ,
 
 

پیام تبریک وزیر ورزش و جوانان برای موفقیت‌های فوتبال ساحلی و والیبال

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 03:50 ب.ظ - شنبه 2 آذر 1392

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، ‌در پیام محمود گودرزی به افتخار آفرینان والیبال و فوتبال ساحلی آمده است: «کسب موفقیت های درخشان شما عزیزان در رویارویی با تیم های قدرتمند جهان در رقابت های قهرمانی بین قاره ای را از صمیم قلب ارج می نهم، این پیروزی ها نقش موثری بر ارتقاء امید و نشاط هر چه بیشتر در جامعه داشته و موجبات شادی و خشنودی مردم عزیز ایران را رقم زده است.

این جانب با افتخار به وجود تک تک شما عزیزان که سرمایه های ارزشمند ورزش قهرمانی ایران اسلامی هستید و با قدردانی از تلاش ها و زحمات کادر تیم های ملی والیبال و فوتبال ساحلی امیدوارم با عزم و تلاش همه جانبه خانواده بزرگ ورزش کشور بتوانیم موجبات سربلندی و عزت هرچه بیشتر ایران عزیز را بر قله های ورزش قهرمانی جهان فراهم کنیم.»
دسته بندی : تیم ملی ,
 

آخرین مطالب

» یک دو سه ( شنبه 14 تیر 1399 )
» ایران 0 ایتالیا 3 ( یکشنبه 13 خرداد 1397 )
» آرژانتین ایران ( شنبه 12 خرداد 1397 )
» ایران 1 ژاپن 3 ( یکشنبه 6 خرداد 1397 )
» ایران 3استرالیا 0 ( شنبه 5 خرداد 1397 )
 
صفحات سایت: [ 1 ] [ 2 ]
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات