قهرمانان مدعی بی ادعا

دانلود بازی ها

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 10:49 ب.ظ - پنجشنبه 30 آبان 1392

ببخشید بچه ها یه چند روزی اینترنم قطع بود....دیر شد!

دانلود بازی ایران-برزیل

ایران برزیل


دانلود بازی ایران -ایتالیا

ایران ایتالیا


عکس ها در ادامه....برچسب ها : سوباسا , کاپیت , پدر نمونه , عمو ولاسکو , آفای فریاد , طوفان ,
دسته بندی : تیم ملی , دانلود ,
 

رئیس کمیته والیبال ساحلی: متاسفم که واقعیت را کتمان می‌کنند!

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 05:50 ب.ظ - جمعه 24 آبان 1392

رئیس کمیته والیبال ساحلی با ابراز رضایت از کسب مقام پنجمی نمایندگان ایران در مسابقات قهرمانی آسیا! از دلایل اعزام نشدن تیم اول ایران به این مسابقات پرده برداشت.

حسن منصوری در گفت و گو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد: همانطور که می‌دانید در دوره قبل هم تیم والیبال ساحلی ایران به مقام پنجمی آسیا دست یافته بود. یعنی سلاق و فرخی با وجود اینکه تغییر و تحولات زیادی را در سایر تیم های شاهد بودیم، باز هم به پنجمی اکتفا کرده بودند. یکسال هم از این زمان گذشته است. تیم هایی مثل چین و ژاپن و استرالیا و نیوزلند که در تورهای مختلف جهانی شرکت می کنند با تمام توان در مسابقات آسیایی شرکت کردند. به نظرم کسب مقام پنجمی تیم ساحلی ایران در مسابقات آسیایی امسال خوب است.

وی افزود: متاسفانه نماینده ایران برای صعود به نیمه‌نهایی به قرعه بدی خورد و برابر تیم اول چین بازی را واگذار کرد. همانطور که می‌دانید ساحلی بازان ایران دو تیم اول و دوم ژاپن را شکست دادند و در هر صورت نتیجه قابل قبولی گرفتند. خود من هم انتظاری نداشتم تیم جوان ایران به پنجمی آسیا دست یابد. اگر شرایط همانطور که می خواهیم پیش برود، موضوع جوانگرایی را پیگیری می کنیم. ما امسال یکی دو جوان انتخاب کردیم که بتوانیم از آن ها تیم خوبی بسازیم. باید به بزرگترهایی مثل فرخی و سلاق تبریک بگویم. زحمات زیادی کشیدند و قهرمان آسیا شدند. باید بتوانیم تیم جوانی برای آن ها تربیت کنیم.

رئیس کمیته والیبال ساحلی ادامه داد: درباره حرف و حدیث های پیش آماده و بازماندن تیم ساحلی اول ایران از مسابقات آسیایی گفت: جای تاسف دارد که گواری گفته مدارکی به دستش نرسیده است و واقعیت را کتمان می کند. نمی خواستم این مساله را مطرح کنم اما حالا مجبور شدم. در تاریخ 29 مهرماه بعد از اینکه دعوت نامه بدستمان رسید بلافاصله کارهایی را که باید انجام می شد انجام دادیم. در تاریخ اول آذر ماه دفتر امور مشترک با نایب رئیس فدراسیون تماس گرفت و از ویرایش نامه و محتویات آن هم اشکالی گرفت. حالا فارغ از اینکه چه ایرادی گرفتند، مهم این است که برخلاف ادعای دوستان نامه به دفتر امور مشترک ارسال شده بود و آن ها هم بررسی لازم را انجام دادند. تمام این اسناد در فدراسیون موجود است. البته متاسفانه نماینده فدراسیون والیبال در آن جلسه مورد نظر در دفتر امور مشترک حضور نداشت.

منصوری تصریح کرد: جلسه امور مشترک فدراسیون ها هم هر 15 روز برگزار می شود مگر اینکه مورد خاصی پیش بیاید و موضوع خارج از سیکل طبیعی بررسی شود. با توجه به اینکه داورزنی بارها تاکید داشت نماینده حراست هم با تیم ها اعزام شود ما همواره این کار را انجام می دادیم. ما از دو ماه قبل تیم را برای مسابقات جهانی فرستادیم و نمانیده حراست هم همراه بازیکنان اعزام شد. حالا اگر در دوره های قبل و کمیته قبلی ساحلی فدراسیون تیم بدون نماینده حراست می رفت دیگر موضوع به ما ربطی ندارد. حساسیت حراست هم ناشی از همین است که می خواستند نمانیده آن ها حتما همراه تیم باشد. ما هر دفعه که داورزنی بحث را مطرح می کرد با نایب رئیس فدراسیون در ارتباط بودیم و او می گفت مشکلی نیست. حتی از الهامی به عنوان رئیس هیات بندرعباس خواستیم که یک نفر را به عنوان نمانیده حراست معرفی کند و همراه تیم برود. آن ها هم نامه زدند. یعنی پیگیر کار بودیم.

وی افزود: یک روز قبل از پرواز خود من در فدراسیون بودم. با داورزنی تماس گرفتیم و گفت به شرعی بگو بپرسد مشکلی پیش نیاید. شرعی به دفتر مشترک زنگ زد و آن ها اعلام کردند که مدارک تیم ساحلی آن جا نیست. گفتم فردا صبح پرواز تیم به چین است و چرا مشکل پیش آمده است. در نهایت شرعی به دفتر مشترک رفت و همه مدارک را دوباره فرستادیم. رفتند و بعد از دو ساعت خوشخبر سرپرست تیم ملی سالنی گفت که تیم ساحلی فردا فرودگاه نرود زیرا چون نماینده حراست ندارند اجازه خروج نمی دهند. شرعی هم گفت کار دفتر مشترک حل شده است و چون حراست همراه نیست نباید برود. حالا معلوم نیست گناه والیبال ساحلی چیست که مدارک گم شده است. لج کردند که قبلا کمیته ساحلی بدون حراست رفته و دیگر نمی گذاریم برود. خلاصه به سرپرست تیم ارومیه هم گفتیم که این مشکلات پیش آمده است. روال این است که کمتر از چهار نفر نیاز به حراست ندارد. تصمیم گرفتم خودم نروم. اما باز هم آن ها تاکید کرده بودند که حتما باید حراست باشد. به هر ترتیب این مشکلات را پیش آوردند تا تیم اصلی از اعزام به مسابقات باز بماند. همه چیز برای اعزام سلاق و فرخی آماده بود اما این مشکلات در کار ما خلل ایجاد کرد. هیچ مشکلی از طرف ما بوجود نیادمده بود. اما قضاوت با شما و مردم که چرا این تیم به مسابقات اعزام نشد.
دسته بندی : والیبال ساحلی ,
 

علی مباشری: موفقیت برای ما دور از دست نیست

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 05:50 ب.ظ - جمعه 24 آبان 1392

دریافت کننده قدرتی تیم ملی والیبال ایران در آستانه اعزام به مسابقات قهرمان قاره های جهان گفت: مطمئن هستم می توانیم نتیجه خوبی بگیریم و موفقیت برای ما دور از دست نیست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علی مباشری در آستانه اعزام به مسابقات قهرمان قاره های جهان اظهار کرد: همه بازیکنان در مسابقات لیگ بازیه های خوبی انجام دادند حالا بعد از سه، چهار هفته دوباره گردهم آمدند تا با انگیزه بالا کار را دنبال کنند و برای موفقیت در در این سطح از مسابقات جهانی آماده شوند.

وی افزود: نمی توان شرایط این مسابقات را پیش بینی کرد. همه حریفان ایران از تیم های مطرح و صاحب نام و صاحب سبک والیبال جهان هستند. باید دید شرایط چگونه پیش می آید. امیدوارم که بتوانیم نتیجه خوبی بگیریم و مردم را خوشحال کنیم.

مباشری در پایان گفت: درست است که باید به مصاف تیم های بسیاری قدرتمندی بریم اما اگر تمرکز بیشتری داشته باشیم و از اشتباه در امتیازهای حساس خودداری کنیم، می توانیم نتیجه خوبی بگیریم. موفقیت برای ما دور از دست نیست.
برچسب ها : آقای فریاد ,
دسته بندی : تیم ملی ,
 

تصمیم غیر منتظره لیبروی والیبال به خداحافظی از تیم ملی/فرهاد ظریف:نمی خواهم در حق دخترم ظلم کنم

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 05:48 ب.ظ - جمعه 24 آبان 1392

فرهاد ظریف دوباره می خواهد ،با تیم ملی والیبال خداحافظی کند.او اولین بار بعداز بازی با کوبا در لیگ جهانی ،کناره گیری اش را با خولیو ولاسکو درمیان گذاشته بود. همان موقع ولاسکو رای لیبروی تیم ملی را زد،آن هم با راهکارهایش.اما ظاهرا بعداز چندماه دوباره ظریف تصمیمش را گرفته است،این بار اما مصمم تر از قبل.

به گفته خودش این بار هم تصمیم به خداحافظی دارد مگر اینکه باز پیشنهادات ولاسکو نظرش را تغییر دهد. لیبروی تیم ملی البته خداحافظی اش را به خاطر خستگی نمی داند:«من خسته نشدم.مگر می شود از تیم ملی خسته شد.من یک روز هم کم نمی آوردم.همیشه بهترین تمریناتم را در اردو انجام می دهم.»او هنوزم روی حرفش هست؛رفتن در اوج:«دوست دارم در بهترین دوران تیم ملی راکنار بگذارم. در اوج.حالا هم تیم ملی در بهترین شرایط است.فکر میکنم بهترین موقع است برای رفتن.البته دخترم ترمه مهمترین مساله ای است که فکرم را مشغول کرده. در این سه سال اصلا کنارش نبودم.وقتی می خواهم به تمرین بیایم می گوید بابا نرو من تنها می شوم.دوست ندارد من کنارش نباشم.رفت و آمد من روی او خیلی تاثیر گذاشته،حتی از نظر بدنی و روحیه.نمی خواهم در حقش ظلم کنم.برای من و دخترم این شرایط خیلی خیلی سخت شده است.»
او البته هنوز هیچ حرفی از تصمیمش به سرمربی تیم ملی نزده:«من هنوز با ولاسکو صحبتی نکرده ام.نمی دانم موافقت می کند یا نه.دفعه قبل به من خیلی کمک کرد.این بار هم باید با او صحبت کنم.می دانم که رفتن در اوج و دخترم دلایل قانع کننده ای برای او نیست. او برایم خیلی زحمت کشیده . من خیلی دوستش دارم تا حدی که اگر جانم را بخواهد به او می دهم.»ظریف برگشت به اوج را مدیون ولاسکو می داند:«ولاسکو مرا به اوج برگرداند.همه افتخار و اسم ورسمم را مدیون او هستم. او در زمینه فنی و خانوادگی هم خیلی به من کمک کرد.به خاطر همین هم جور دیگری دوستش دارم. همه بچه ها او را دوست دارند اما حس من خاص تر است.»ولاسکو انقدر به گردن لیبروی تیم ملی حق دارد که به خودش اجازه نمی دهد روی حرف سرمربی نه بیاورد:«ولاسکو حالا هر حرفی بزند من روی آن نه نمی آورم.»بهترین لیبروی آسیا با اینکه تصمیمش برای خداحافظی خیلی جدی است اما همه نگاهش به دهان ولاسکوست:«من تصمیم شخصی ام را گرفته ام.اما بحث ملی و ولاسکو هم هست.اگر او را قانع کنم که هیچ .اما اگر او دوباره راهکار پیش پایم بگذارد شاید دوباره نظرم عوض شود.»فرها ظریف به مردم نوید بازیهای خوب را در جام قهرمان قهرمانان می دهد:«مردم شک نکنند که بهترین بازیها را در ژاپن از تیم ملی می بینند.هرچند ما دنبال نتیجه نیستیم اما نمی خواهیم زنگ تفریح هم باشیم.تیم ملی بهترین بازیها را انجام می دهد.»او البته اردوی کوتاه مدت را مشکل نمی داند:«ما ان قدر وری دست هم کار کرده ایم که حالا هم در این اردوی چند روزه تنها مرور تاکتیک می کنیم.به هر حال جام قهرمان قهرمانان افتخاری برای ایران است واصلا شاید سال بعد ایران در آن شرکت نکند.»
برچسب ها : پدر نمونه ,
دسته بندی : تیم ملی ,
 

نگاهی به کاپیتان های جام قهرمانان قاره ها سه پاسور، دو قدرتی زن، یک دفاع وسط

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 05:26 ب.ظ - سه شنبه 21 آبان 1392

فدراسیون جهانی والیبال در آستانه پیکارهای جام قهرمانان قاره ها کاپیتان های شش تیم حاضر در این مسابقات را در سه فاکتور پست تخصصی، سن و تجربه بین المللی بررسی کرده است.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال و بر اساس این بررسی: سه پاسور (روسیه – برزیل – ایران)، دو قدرتی زن (ایتالیا – ایالات متحده) و یک دفاع وسط (ژاپن)، شش کاپیتان حاضر در جام قهرمانان قاره ها هستند که در این میان "سرگئی ماکاروف"؛ بهترین پاسور سال 2013 اروپا با 33 سال و 7 ماه، مسن ترین کاپیتان این دوره از رقابت هاست. "یامامورا"؛ از ژاپن با 33 سال در رده دوم، کریستیان ساوانی (ایتالیا) با 31 سال 6 ماه در رده سوم و شین رونی (ایالات متحده) نیز با 31 سال در رده چهارم ایستاده اند. "سعید معروف"؛ بهترین پاسور و ارزشمندترین بازیکن آسیا در این رده بندی با 28 سال پنجم است و برونو رزنده؛ بهترین پاسور لیگ جهانی 2013 که فرزند سرمربی تیم ملی برزیل نیز هست، با 27 سال و 4 ماه "جوانترین کاپیتان" حاضر در جام قهرمانان قاره هاست.
رزنده با 51 بازی ملی علاوه بر عنوان جوانترین کاپیتان، لقب "کم تجربه ترین کاپیتان" جام قهرمانان قاره ها را نیز به خود اختصاص داده. چه آنکه در این رده بندی: ساوانی ایتالیایی (231 بازی ملی)، یامامورای ژاپنی (200 بازی ملی)، سعید معروف (181 بازی ملی)، شین رونی امریکایی (155 بازی ملی) و سرگئی ماکاروف روس (76 بازی ملی) اول تا پنجم هستند.برچسب ها : کاپیت ,
دسته بندی : تیم ملی ,
 
 

قوچان‌نژاد: بازیکنانم حریف را دست‌کم گرفتند/ والیبالیست‌های سایپا جنگنده بودند

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 10:07 ب.ظ - پنجشنبه 9 آبان 1392

سرمربی تیم والیبال میزان خراسان گفت: در دیدار برابر سایپا بازیکنانم حریف را دست‌کم گرفتند و بازنده شدیم.

به گزارش خبرگزاری فارس، جبار قوچان نژاد، پس از شکست 3 بر 2 تیمش برابر سایپا در خصوص این مسابقه اظهار داشت: بازی خوبی بود و هر دو تیم برای پیروزی تلاش می‌کردند، اما سایپایی‌ها تیمی جوان، جنگنده و توانمند دارند و با هدایت کادر فنی خوب خود توانستند پیروز شوند.

وی ادامه داد: سایپایی‌ها در هفته‌های ابتدای لیگ بسیار خوب بازی می‌کنند و با نیروی جوانی خود هر تیمی را تحت فشار قرار می‌دهند؛ آنها چیزی برای از دست دادن نداشتند و با تمام توان بازی می‌کردند.

قوچان‌نژاد خاطرنشان کرد: فکر می‌کنم که بازیکنانم حریف را دست‌کم گرفته بودند، در غیر این‌صورت بازی اینگونه پیش نمی‌رفت. بازیکنانم نتوانستند قابلیت‌های خود را به خوبی در زمین مسابقه به نمایش بگذارند و از مهمترین علل شکست ما هم همین موضوعات بود.

سرمربی تیم والیبال میزان خراسان گفت: در تمام گیم‌ها نزدیک به هم پیش رفتیم، اما در مواقع حساس بازیکنانم خوب نبودند و بازنده شدیم. به هر حال امیدوارم در بازی‌های آینده شرایط بهتر شود و حداقل در بازی‌هایی که میزبان هستیم نتایج بهتری کسب کنیم.
دسته بندی : لیگ برتر ,
 

نفرزاده: شانس با تیم میزان یار نبود/ سایپا جوان‌ترین تیم لیگ برتر است

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 10:06 ب.ظ - پنجشنبه 9 آبان 1392

سرمربی تیم والیبال سایپا گفت: در دیدار ما برابر میزان مشهد، شانس با تیم حریف یار نبود و اگر کمی شانس داشتند نتیجه بازی عوض می‌شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، فرهاد نفرزاده پس از پیروزی 3 بر 2 تیمش برابر میزان خراسان‌رضوی در هفته دوم لیگ برتر والیبال باشگاه‌های کشور اظهار داشت: هر دو تیم بازی خوبی را از خود به نمایش گذاشتند. خراسانی‌ها سخت به دنبال پیروزی در این بازی خانگی بودند که ما اجازه این کار را به آنها ندادیم. شاهد بازی بسیار زیبایی بودیم و هر دو تیم بسیار شایسته و نزدیک به هم بازی کردند.

وی ادامه داد: فکر می‌کنم تیم میزان هم شایسته پیروزی در این مسابقه بود، اما به هر حال یک طرف والیبال پیروزی است و طرف دیگر باخت؛ در این بازی هم ما پیروز شدیم. به نظر من بازیکنان میزان خوش‌شانس نبودند، اگر کمی شانس با آنها یار بود شاید نتیجه عوض می‌شد.

سرمربی تیم والیبال سایپا خاطرنشان کرد: ما تیم بسیار جوانی داریم و میانگین سنی بازیکنان مان 20 سال است که فکر می‌کنم از این نظر مانند سال‌های گذشته جوان‌ترین تیم لیگ برتر هستیم، اما تلاش می‌کنم با همین جوانان بهترین نتیجه را کسب کنم.
دسته بندی : لیگ برتر ,
 

معدنی: والیبالیست‌های شهرداری تبریز به خودباوری رسیده‌اند/ زاهدان باانگیزه‌ است

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 10:05 ب.ظ - پنجشنبه 9 آبان 1392

سرمربی تیم والیبال شهرداری تبریز گفت: پس از پیروزی برابر شهرداری زاهدان بازیکنانم به خودباوری لازم رسیده‌اند.

به گزارش خبرگزاری فارس، حسین معدنی پس از پیروزی 3 بر یک تیمش در هفته دوم رقابت‌های لیگ برتر والیبال باشگاه‌های کشور برابر شهرداری زاهدان اظهار داشت: خوشبختانه توانستیم سه امتیاز حساس این مسابقه را به نام خود ثبت کنیم؛ این پیروزی هم سه امتیاز مسابقه را برای ما در پی داشت و هم بازیکنان را به مرز خودباوری لازم رساند.

وی با بیان اینکه در لحظاتی از مسابقات حریف ما را تحت فشار قرار داد، گفت: هدف اصلی ما این است که در تمام بازی‌های خانگی پیروز شویم و در بازی‌های خارح از خانه هم حداقل یک امتیاز از هر بازی کسب کنیم؛ اگر این شرایط ایجاد شود می‌توانیم در مرحله‌های بعدی هم حضور داشته باشیم.

سرمربی تیم والیبال شهرداری تبریز خاطرنشان کرد: شهرداری زاهدان با هدایت موحدی تیم بسیار خوبی است. بازیکنان این تیم بسیار با انگیزه بازی می‌کنند و در هفته گذشته هم تیم شهرداری ارومیه را اذیت کرده بودند؛ به عقیده من کسب امتیاز از تیم‌هایی مانند شهرداری زاهدان کار بسیار دشواری است.

معدنی افزود: این مسابقه هرچه که بود تمام شد و از حالا به بازی بعدی برابر متین فکر می‌کنیم. امیدوارم هواداران تبریزی هم تا آخرین بازی ما را حمایت کنند تا بتوانیم بهترین نتایج را کسب کنیم.
دسته بندی : لیگ برتر ,
 

نتایج هفته دوم لیگ برتر والیبال

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 09:49 ب.ظ - پنجشنبه 9 آبان 1392

پیکان تهران 3 – کاله مازندران 2

25-13، 20-25، 25-21، 20-25، 12-15

بازرگانی جواهری گنبد 3 – نوین کشاورز یک

19-25، 23-25، 28-26، 22-25

متین ورامین 3 – شهرداری ارومیه صفر

15-25، 18-25، 21-25

میزان مشهد 2 – سایپا البرز 3

27-29، 17-25، 25-20، 25-21، 18-16

شهرداری تبریز 3 - شهرداری زاهدان یک

32-30، 16-25، 22-25، 19-25

آلومینیوم المهدی بندرعباس صفر - باریج اسانس کاشان 3

25-23، 25-19، 25-22
دسته بندی : لیگ برتر ,
 

والیبالیست تیم ملی پایش را به تیغ جراحان می‎سپارد

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 03:32 ب.ظ - یکشنبه 5 آبان 1392

ارزشمندترین والیبالیست جام ملت‎های 2011 آسیا، در ایران پایش را به تیغ جراحان می‎سپارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، آرش کمالوند که اواخر شهریور ماه در تمرین تیم‎ملی "ب" رباط صلیبی‌اش پاره شد، می‎خواهد در تهران و زیر نظر دکتر کیهانی زانویش را جراحی کند. این عمل جراحی قرار است به‎زودی انجام شود.

این والیبالیست لرستانی بعد از مصدومیتش گفته بود، احتمال دارد در خارج از ایران جراحی کند.

پارگی رباط صلیبی دومین بار است که برای کمالوند رخ می‎دهد. او پیش از این و در دیدار با شهرداری ارومیه اواسط بهمن ماه سال 90 رباط پاره کرد و به نوعی بعد از این‎که عنوان ارزشمندترین والیبالیست آسیا را کسب کرد، دیگر نتوانسته تمام و کمال در خدمت تیم‎ملی باشد.

وی برای حضور در فصل جدید لیگ برتر با تیم باریج اسانس کاشان قرارداد بست و با این شرایط نمی‎تواند، امسال در لیگ توپ بزند.

واااااااااااااااااااااای دوووووباره؟؟؟
دسته بندی : تیم ملی , لیگ برتر ,
 

درد دل اسطوره سابق تیم ملی والیبال با ایسنا عزیز پرتوی: برای مسئولان پهلوان مرده را عشق است!

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 03:31 ب.ظ - یکشنبه 5 آبان 1392

قدیمی‌های والیبال خوب به یاد دارند که روزگاری هیچ کس توانایی دفاع آبشارهای عزیز پرتوی اسطوره ملی پوش ایران را نداشت. بازیکن و مربی پیشکسوتی که معتقد است فدای والیبال شده و با دلخوری از مسئولانی که او را فراموش کرده‌اند می‌گوید: برای مسئولان همیشه پهلوان مرده را عشق است!

عزیز پرتوی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد: صندوق حمایت از قهرمانان ملی شرایط ویژه‌ای دارد که شامل همه قهرمانان رشته‌های مختلف نمی‌شود. معیار آنها این است که تنها قهرمانان و پیشکسوتانی مورد حمایت قرار گیرند که عنوان‌دار باشند. این هم رشته‌های گروهی را شامل نمی‌شود زیرا در گذشته ورزش‌های گروهی مثل والیبال در آسیا مدال‌آور نبود. سطح تیم‌هایی آسیایی و رقابت‌های قاره‌ای خیلی بالا بود. تیم های کنونی والیبال آسیا را باید با گذشته مقایسه کرد. زمانی ژاپن و کره جنوبی مدعی قهرمانی در المپیک بودند و قدرت آنها با تیم‌های فعلی قابل مقایسه نبود. در آن زمان کسب عنوان در رشته‌های تیمی بسیار دشوار بود.

وی افزود: متاسفانه با وجود اینکه سال ها پیراهن تیم ملی والیبال ایران را پوشیدیم و در رویدادهای مختلف ملی بازی کردیم اما از هیچ بیمه درمانی برخوردار نیستیم. من چهارمی آسیا را در کارنامه دارم. این عنوانی نیست که صندوق حمایت از پیشکسوتان از آن حمایت کند. خوب ما در میان مردم احترام داریم ولی آن‌هایی که در رأس کار هستند ما را فراموش کرده‌اند. ورزش است و پهلوانی و عشق که ما را اسیر کرد. ما به دنبال چیزی نبودیم که حالا شکایتی داشته باشیم. همین که مردم همچنان حال و روزمان را می‌پرسند برایم افتخار است. اما برای مسئولان همیشه پهلوان مرده را عشق است! تا کسی زنده است سراغی از او نمی‌گیرند.

ملی پوش سابق والبیال درباره وضعیت خانوادگی خود خاطرنشان کرد: من فقط یک فرزند پسر دارم. می‌خواهد کنکور بدهد. به او نصیحت کردم هیچگاه سراغ ورزش قهرمانی نرود! من عمرم را گذاشتم و هیچ چیزی از این ورزش ندیدم. بین مردم اگر احترامی داشته باشیم کافی است. اما گاهی برخی ها زیر پای ما را خالی می‌کنند تا خودشان به چیزهایی که می‌خواهند برسند. قبلا ورزشکاران پولی نمی‌گرفتند و بُعد مادی ورزش برایشان اصلا مهم نبود. در گذشته ما برای عشق ورزش می‌جنگیدیم اما حالا ورزشکاران فقط پول را می‌شناسند. در گذشته برای تعصب روی پیراهن یک تیم ورزشی با تمام وجود و صلابت وارد زمین می‌شدند. زحمت می‌کشیدند و مبارزه می‌کردند. الان بازیکنان تعصبی روی تیم ندارند. مهم قراردادهایشان است. همین مسایل ظرافت و زیبایی والیبال را از بین می‌برد. سازندگی‌ها از بین می‌رود.

عزیز پرتوی در ادامه گفت: ما انسان ها از خود راضی هستیم. هیچ گاه قبول نمی‌کنیم که کسی از ما بالاتر باشد. هرچه دنبال آموختن برویم باز هم کم است. باید دید هرچه بیاموزیم به نفع خودمان است. ورزش فقط عشق بود و برای علاقه شخصی هرکس دنبال ورزش می‌رفت. امروز اسم ورزش حرفه‌ای است اما در عمل کار حرفه‌ای انجام نمی‌شود. من 60 سال سن دارم. عمرم را در والیبال گذاشتم. اما حالا پشیمان هستم. خیلی چیزها را پای والیبال گذاشتم. اگر به عقب برگردم هیچ گاه دوباره ورزش حرفه‌ای را دنبال نمی‌کنم.

پیشکسوت والیبال خاطرنشان کرد: من الان باید یک پروفسور و دکتر متخصص می‌شدم. اما دانشگاهم را فدای ورزش کردم. اگر بار دیگر زنده شوم فقط برای سلامتی دنبال ورزش می‌روم. قهرمانی زودگذر است و مثل یک رویا و خواب می‌ماند. بیدار بشوی چیزی برای تو نمی‌ماند.

وی با اشاره به بهترین خاطره ورزشی خود گفت: در تهران با تیم کره جنوبی تیم چهارم جهان بازی کردیم. با آن تیم اسطوره‌ای پنج گیمه شدیم. در آن بازی حیدری پاسور تیم ما بود که خیلی خوب پاس سرعتی می داد. ولی متاسفانه در گیم پنجم آن بازی کتفش در رفت و شکست خوردیم. البته آن کره جنوبی با این کره جنوبی قابل مقایسه نیست. در گذشته شرایط تیم های ورزشی خیلی فرق داشت. ما در شهرستان هم اردو نداشتیم اما حالا بازی های تدارکاتی در خارج می گذارند. همه چیز فرق کرده است.

پرتوی با اشاره به دوستی‌های زیاد در حوزه ورزش گفت: من اصلا آدم کینه توزی نیستم. اصلا این موضوع در خصلتم نیست. همیشه سعی کردم خوبی کنم. زیرا می‌دانم که خوبی و بدی همیشه در ذهن همه می‌ماند. اگر می‌خواهی ماندگار شوی باید همیشه خوبی کنید. یادم می آید در کشور مصر با مربی خود اختلاف پیدا کردم و من را در دهمین بازی روی نیمکت گذاشت. به بیرون سالن رفتم و گریه کردم. به خاطر تعصب به مملکت و پرچم ایران گریه می‌کردم. آن بازی آخر را هم به مصر باختیم.

ملی پوش سابق والیبال ادامه داد: در آن زمان همیشه دوستی و رفاقت بین تیم های ورزشی موج می زد. زیرا مادیات اصلا نقشی در ورزش نداشت. همه نسبت به یکدیگر احترام می گذاشتند. من دوستان زیادی دارم. اگر بخواهم دوستانم را نام ببرم شاید ساعت ها طول بکشد. هنوز هم با خیلی ها در ارتباط هستم. من از آن آدم هایی بودم که فدای والیبال شدم و هیچ بهره ای هم از آن نبردم.
 

پس از کناره‌گیری کیان تهران ستاره‌های بهزیستی هم از حضور در لیگ برتر والیبال بانوان انصراف داد

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 03:29 ب.ظ - یکشنبه 5 آبان 1392

تیم والیبال بانوان ستاره‌های بهزیستی از حضور در لیگ برتر والیبال بانوان انصراف داد.

به گزارش خبرگزاری فارس، در جلسه قرعه‌کشی لیگ برتر والیبال بانوان، کمیته بانوان به تیم‌ها تا تاریخ 30 مهر مهلت داد تا اسامی بازیکنان و کادر فنی خود را اعلام کنند که البته این تاریخ تا چهارم آبان تمدید شد.

براین اساس تیم ستارگان بهزیستی انصرافش را از لیگ برتر اعلام کرد و رقابت‌ها از 17 آبان با حضور 8 تیم آغاز می‌شود. برنامه مسابقات نیز تا پایان هفته اعلام خواهد شد. کیان تهران پیش از این کناره‌گیری‌اش را از لیگ اعلام کرده بود.

بانک رفاه یکی از تیم‌هایی بود که حضورش در هاله‌ای از ابهام قرار داشت که مسئولان این تیم روز گذشته به فدراسیون اعلام کرده‌اند تا 85 درصد مشکلاتشان حل شده و در لیگ شرکت می‌کنند.
دسته بندی : لیگ برتر , والیبال بانوان ,
 

آغاز بیست و هفتمین دوره با پنج بازی هم زمان

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 03:27 ب.ظ - یکشنبه 5 آبان 1392

بیست و هفتمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های برتر ایران جام "ولایت" از فردا یکشنبه پنجم آبان ماه با با برگزاری پنج بازی همزمان در تهران و شهرستانها آغاز می شود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های برتر ایران جام "ولایت" در سال 1392 با حضور دوازده تیم آلومینیوم المهدی بندرعباس، باریج اسانس کاشان، بازرگانی جواهری گنبد، نوین کشاورز، پیکان تهران، سایپای البرز،  شهرداری ارومیه، شهرداری تبریز، کاله مازندران، متین ورامین، شهرداری زاهدان و میزان مشهد از پنجم آبان ماه آغاز می شود و تا پایان سال ادامه خواهد داشت.
در این دوره از مسابقات تیم ها در قالب یك گروه به صورت رفت و برگشت با هم پیكار می كنند و سپس هشت تیم برتر برای كسب مقام اول تا هشتم در مرحله پلی آف با هم دیدار خواهند كرد.
دور رفت رقابت های امسال با پنج دیدار در فردا یکشنبه آغاز می شود که شهرهای تهران،  ارومیه، کرج، کاشان و تبریز میزبان بازی های هفته نخست هستند.
در یکی از مهمترین بازی های هفته نخست شاگردان پیمان اکبری سرمربی پیکان تهران در خانه والیبال مهمان تیم نوین کشاورز هستند که هدایت آن را مسعود آرمات بر عهده دارد.
تیم والیبال پیکان که با 11 دوره قهرمانی، عنوان پرافتخارترین تیم شرکت کننده در مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های برتر ایران در سال جاری را در پرونده کاری خود دارد، از عمکلرد سال گذشته خود که مقام سومی بود،  از نخستین بازی امسال با قدرت به میدان خواهد آمد.
در دیگر بازی این هفته شاگردان فرهاد نفرزاده سرمربی تیم والیبال سایپا در کرج میزبان بازرگانی جواهری گنبد هستند. بازرگانی جواهری گنبد امسال با بای محمد دوجی به عنوان سرمربی تلاش دارد از اعتبار والیبال این منطقه ایران دفاع کند. سایپا تا کنون شش عنوان نایب قهرمانی و یک مدال برنز لیگ برتر را به دست آورده است، اما تا کنون موفق به کسب عنوان قهرمانی نشده است. 
در سومین بازی این هفته شهرداری های ارومیه و زاهدان در سالن غدیر ارومیه به مصاف هم می روند که هدایت تیم میزبان را ابراهیم وطن پرست بر عهده دارد و تیم شهرداری زاهدان که نخستین حضور در لیگ برتر را تجربه می کند، با هدایت حمید موحدی به میدان می آید.

تیم والیبال باریج اسانس کاشان که امسال چند ملی پوش والیبال ایران را نیز جذب کرده است، در چهارمین بازی هفته نخست این رقابت ها در کاشان با هدایت مصطفی کارخانه میزبان میزان مشهد است. نماینده خراسان رضوی امسال نیز به همراه جبار قوچان نژاد به عنوان سرمربی در لیگ برتر والیبال حضور خواهد داشت.
تیم های شهرداری تبریز و آلومینیوم المهدی بندرعباس پنجمین بازی هفته نخست لیگ برتر والیبال را در تبریز برگزار می کنند. هدایت تیم شهرداری تبریز را حسین معدنی بر عهده دارد که قهرمانی در سومین دوره بازی های همبستگی کشورهای اسلامی به همراه تیم ملی والیبال ب کشورمان از جدیدترین افتخارات این مربی است. محمدرضا دامغانی نیز سرمربی تیم والیبال آلومینیوم المهدی بندرعباس است که نخستین بازی از بندرعباس در جنوب ایران به تبریز در شمال غربی کشور برود.

برنامه کامل نخستین هفته لیگ برتر والیبال سال 92 به قرار زیر است: (تمام بازی ها ساعت 17 برگزار می شوند)
تهران، نوین کشاورز تهران – پیکان تهران
کرج، سایپا البرز – بازرگانی جواهری گنبد
ارومیه، شهرداری ارومیه – شهرداری زاهدان
کاشان، باریج اسانس کاشان – میزان مشهد
تبریز، شهرداری تبریز – آلومینویم المهدی بندرعباس

قرار بود در هفته نخست مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های برتر ایران تیم های کاله مازندران و متین ورامین نیز با یکدیگر روبرو شوند که با توافق دو تیم و موافقت سازمان لیگ این دیدار به 10 آذر موکول شد.
دسته بندی : لیگ برتر ,
 

گزارشی کامل از حضور تیم های ملی والیبال ایران در رقابت های جهانی و آسیایی

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 12:01 ب.ظ - جمعه 3 آبان 1392

فدراسیون والیبال ایران در پایان اسفندماه سال 91 و پس از پایان رقابت های لیگ برتر، آماده سازی حرفه ای تبم های ملی را در رده های سنی مختلف آغاز کرد و نمایندگان والیبال ایران موفق شدند تا پایان مهرماه و قبل از آغاز لیگ برتر سال 91، افتخارات متعددی در سطح آسیا و جهان کسب کنند و موجب سرافرازی کشورمان در میادین بین المللی شوند.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، کسب مجدد مقام قهرمانی در قاره آسیا، کسب جواز حضور در رقابت های قهرمانی جهان در لهستان و رتبه نهمی لیگ جهانی (تیم ملی بزرگسالان)، کسب مقام قهرمانی بازی های همبستگی کشورهای اسلامی (تیم ملی ب)، کسب مقام قهرمانی جام ریاست جمهوری قزاقستان و عنوان پنجمی امیدهای جهان (تیم ملی زیر 23 سال)، کسب مقام چهارم نوجوانان جهان (تیم ملی نوجوانان)، کسب مقام پنجمی جوانان جهان (تیم ملی جوانان)، کسب مقام قهرمانی باشگاه  های آسیا و حضور برای کسب تجربه در مسابقات باشگاه های جهان  (کاله مازندران)  و تکرار جایگاه هشتمی زنان در آسیا (تیم ملی زنان) از جمله مهمترین افتخارات کسب شده این رشته ورزشی در این مدت شش ماه (20 فروردین تا 20 مهرماه سال جاری) است.
کسب مقام قهرمانی هفدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی آسیا و کسب جواز حضور در رقابت های بین قاره ای جهان که اواخر آبان ماه در ژاپن برگزار می شود و حضور شایسته در لیگ جهانی والیبال از مهمترین دستاوردهای والیبال ایران در این مدت است که شاگردان خولیو ولاسکو برای کشورمان به ارمغان آوردند.
علاوه بر کسب مقام ها و عنوان هایی که مردان والیبال ایران در این مدت کسب کردند، دو پیام رهبر معظم انقلاب، پیام های تشکر و قدردانی روسای قوای مجریه، مقننه و قضاییه از ملی پوشان و حضور آنان در هیات دولت از افتخارات معنوی والیبال ایران در این مدت محسوب می شود.
در این گزارش نگاهی اجمالی به عملکرد تیم های ملی والیبال در هفت ماه  گذشته سال 91 در زمینه ورزش حرفه ای و شرح مختصری از عنوان های کسب شده داریم.

** حضوری قدرتمند در نخستین تجربه لیگ جهانی
والیبال ایران در خردادماه سال جاری نخستین حضور خود در لیگ جهانی را در رقابت های سال 2013 این مسابقات تجربه کرد، حضوری که تحسین اکثر کارشناسان جهانی این رشته ورزشی را به همراه داشت.
ملی پوشان کشورمان در شهریور ماه 1391 در مرحله انتخابی لیگ جهانی با گذر از سد تیم هایی مصر و ژاپن، توانستند بلیط ارزشمند این مسابقات را با هدایت خولیو ولاسکو برای اولین بار به دست آورند تا به عنوان قهرمان آسیا این بار وارد میدان لیگ جهانی شوند.
در بیست و چهارمین دوره لیگ جهانی والیبال که از خردادماه 1392 آغاز شد، برای اولین بار در این دوره از لیگ جهانی والیبال 18 تیم حضور داشتند که در سه گروه به قرار زیر به مصاف هم رفتند.
گروه A : تیم های برزیل، لهستان، آمریکا، بلغارستان، آرژانتین و فرانسه
گروه B :تیم های روسیه، ایتالیا، کوبا، صربستان، آلمان و ایران
گروه C : کانادا، کره جنوبی، فنلاند، هلند، ژاپن و پرتغال
دور مقدماتی این رقابت ها از 31 می یعنی 10 خرداد ماه در کشورهای مختلف شروع شد و تا 14 جولای یعنی 23 تیرماه ادامه داشت.
تیم ملی والیبال ایران که نخستین حضور خود در لیگ جهانی را در بیست و چهارمین دوره این رقابت ها تجربه کرد، با تیم های روسیه، ایتالیا، آلمان، صربستان و کوبا در گروه دوم دور مقدماتی لیگ جهانی همگروه بود که در پایان 10 مسابقه خود با کسب پنج برد و پنج باخت و 15 امتیاز در رده پنجم گروه خود ایستاد.
ملی پوشان ایران در اولین و دومین دیدار خود در لیگ جهانی والیبال، مهمان روسیه قهرمان المپیک 2012 بودند که در مجموع هفت ست بازی کردند و گرفتن امتیاز یک ست از روسیه (25 بر 17) ره آورد آنان از هفته دوم این رقابت ها بود. 
تیم ملی والیبال ایران در هفته چهارم دور مقدماتی لیگ جهانی در تهران میزبان صربستان بود که در بازی نخست موفق به کسب نخستین امتیاز لیگ جهانی ایران در تاریخ والیبال شد و در دیدار دوم نیز نخستین پیروزی خود را در این رقابت ها به ثبت رساند. ایران در مجموع دو بازی امتیاز پنج ست را به حریف واگذار کرد و امتیاز پنج ست را از صربستان قهرمان اروپا گرفت.
خلق شگفتی های بیشتر تیم ایران از هفته پنجم دور مقدماتی لیگ جهانی والیبال رقم خود که در بازی نخست با ایتالیا در حالی که در زمین حریف بازی می کرد، سه بر یک به پیروزی رسید و نخستین پیروزی خارج از خانه در ایتالیا بدست آمد و خولیوی افسانه ای در مودنای ایتالیا جایی که مربیگری را از آن شهر آغاز کرده بود، در مقابل دیدگان هزاران ایتالیایی در بالای دستان شاگردان ایرانی اش به هوا پرتاب شد. 
ایران در دومین بازی با ایتالیا که در جزیره ساساری برگزار شد، با اشتباه محرض داور بر علیه ایران سه بر دو مغلوب ایتالیا شد و در مجموع دو دیدار امتیاز پنج ست را از حریف گرفت و نتیجه چهار ست را به ایتالیا واگذار کرد که عملکرد بسیار خوبی برای ملی پوشان کشورمان بود. 
مسابقه بعدی تیم ایران با کوبا در شهر هاوانا بود که تیم ملی کشورمان موفق به شکست این تیم خوش سابقه در لیگ جهانی در دو دیدار متوالی شد. ملی پوشان ایران در بازی اول سه بر دو و در بازی دوم نیز سه بر یک کوبا را شکست دادند تا این تیم قعر نشین جدول این رقابت ها شود. بنابر این نخستین دو پیروزی تیم ایران نیز در هفته ششم لیگ جهانی رقم خورد.  
غیور مردان والیبال ایران در هفته هفتم دور مقدماتی در تهران میزبان آلمان بودند. ملی پوشان ایران در دو دیدار با آلمان یک پیروزی و یک شکست به دست آوردند. 
در بازی اول تیم ملی والیبال ایران نخستین پیروزی سه بر صفر خود در این رقابت ها را به دست آورد و در دیدار دوم نیز سه بر صفر مغلوب آلمان شد. 
در مجموع تیم ملی والیبال ایران در 10 بازی خود در دور مقدماتی لیگ جهانی والیبال سال 2013 ، ضمن کسب رتبه پنجم جدول، 15 امتیاز از پنج پیروزی و پنج شکست به دست آورد. 
نتایج کل بازی های تیم ملی والیبال ایران در دور مقدماتی لیگ جهانی به قرار زیر است:
روسیه 3– ایران صفر (25- 21، 25-22 و 25- 17)
روسیه 3- ایران یک ( 25-23، 25-22، 17- 25 و 25- 18) 
ایران 2- صربستان 3 (24- 26، 23- 25، 25- 17، 25- 14 و 16- 18) 
ایران 3- صربستان 2 (25- 20، 24- 26، 23- 25، 25-22 و 15-12) 
ایتالیا یک – ایران 3 (23- 25، 22- 25، 25-22 و 30- 32) 
ایتالیا 3- ایران 2 (25- 22، 25- 20، 20- 25، 18- 25 و 15-13) 
کوبا 2- ایران 3 (26- 24، 25-19، 19- 25، 22 – 25 و 14- 16) 
کوبا یک – ایران 3 (25-22، 20- 25، 18- 25 و 22- 25) 
ایران 3- آلمان صفر (25- 19، 25- 18 و 25- 20) 
ایران صفر - آلمان 3 ( 21- 25، 23- 25 و 22-25)
در نهایت تیم ایران در دور مقدماتی لیگ جهانی والیبال سال 2013 با کسب 15 امتیاز در بین 18 شرکت کننده در این رقابت ها رتبه نهم را به دست آورد و در بین تیم های آسیایی نیز بهترین شد.
لازم به ذکر است تیم ملی والیبال ایران سال 2014 نیز در لیگ جهانی والیبال حضور خواهد داشت.

** کسب مقام قهرمانی در تهران و صعود به مسابقات جهانی 2014
تیم ملی والیبال کشورمان شهریورماه سال جاری در مسابقات انتخابی قهرمانی جهان در گروه دوم آسیا که به میزبانی تهران برگزار شد، با کسب مقام قهرمانی موفق به کسب جواز حضور در رقابت های قهرمانی جهان سال 2014 لهستان شد.
ملی پوشان کشورمان در این رقابت ها سه بازی انجام دادند که شکست پاکستان، نخستین گام شاگردان ولاسکو در بازی های انتخابی جهان بود.
در این بازی که در سالن والیبال آزادی برگزار شد، شاگردان خولیو ولاسکو موفق شدند با نتیجه سه بر صفر از سد پاکستان رقیب نه چندان قدرتمند خود عبور کنند.
تیم ملی والیبال ایران در دومین بازی خود در این رقابت ها 3 بر صفر و با امتیازهای 25 بر 12 ، 25 بر 20 و 25 بر 11 از سد اندونزی گذشت. اندونزی اگرچه رقیبی قوی تر از پاکستان بود، اما باز هم مقابل ایران حرفی برای گفتن نداشت.
تیم ملی والیبال ایران در سومین بازی نیز با پیروزی قاطع 3 بر صفر برابر بحرین جواز حضور در مسابقات والیبال قهرمانی جهان سال 2014 را به دست آورد.  شاگردان ولاسکو در این دیدار با نتایج 25 بر 16 ، 25 بر 17 و 25 بر 14 از سد رقیب همسایه گذشتند تا با کسب تمام امتیازات لازم بتوانند به بازی های قهرمانی جهان برسند.

** کسب مقام قهرمانی در مبارزه با 21 تیم آسیا
هفدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا برای نخستین بار با حضور 21 تیم در هشت گروه از ششم مهرماه آغاز شد و پس از 9 روز پیکار مردان والیبال کشورمان موفق شدند با اقتدار از عنوان قهرمانی خود دفاع کنند در جوار خلیج همیشه فارس جام قهرمانی این رقابت ها را بالای سر خود برند.
ایران با کسب مقام قهرمان این رقابت ها مجوز حضور در مسابقات بین قاره ای ژاپن که اواخر آبان ماه در ژاپن برگزار می شود، به دست آورد. 
تیم ملی والیبال جمهوری اسلامی ایران با یک مدال طلا (2011)، یک عنوان نایب قهرمانی (2009) و یک مدال برنز در سال 2003 ، پنجمین کشور پرافتخار این رقابت ها بود و با کسب مدال طلای این دوره از رقابت ها جایگاه چهارم پرافتخارترین تیم آسیا را به دست آورد و استرالیا به جایگاه پنجم رفت. 
دور مقدماتی این رقابت ها در هشت گروه (21 تیم ) برگزار شد و شاگردان ولاسکو در حالی به عنوان مدافع عنوان قهرمانی پا به این رقابت ها در دبی گذاشتند که با توجه به نتایج درخشانی که در رقابت‌های لیگ جهانی کسب کرده بودند، به صورت ویژه مورد توجه حریفان قرار داشتند.
ملی‌پوشان ایران در مرحله مقدماتی این پیکارها با تیم‌های قزاقستان و کویت هم‌گروه بودند و تیم ملی والیبال ایران در نخستین مسابقه خود در رقابت‌های قهرمانی آسیا به سادگی از سد قزاقستان گذشت و پس از آن کویت دومین قربانی شاگردان ولاسکو بود. کیفیت بازی این دو تیم به قدری پایین‌تر از ایران بودند که کادر فنی پس از بازی با کویت تمرین با وزنه را در دستور کار ملی‌پوشان قرار دادند.
مردان والیبال ایران که در مرحله دوم با تیم‌های عراق و کره‌جنوبی هم‌گروه شده بودند، ابتدا به مصاف عراق رفتند و این تیم را شکست دادند و پس از آن برابر رقیب سنتی خود یعنی شاگردان پارک کی‌وون در تیم کره‌جنوبی قرار گرفتند. شاگردان ولاسکو در طول هفدهمین دوره رقابت‌های والیبال قهرمانی آسیا تنها یک ست به حریفان واگذار کردند که آن هم در همین بازی و برابر کره‌جنوبی بود.
برنامه‌ریزی اماراتی‌ها در هفدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی آسیا به قدری ضعیف بود که با اعتراض و در خواست دکتر محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال ایران مسئولان فدراسیون جهانی والیبال مجبور به دخالت شدند و نوع برنامه‌ریزی را تغییر دهند. با توجه به تغییر فرمول مسابقات مرحله سوم و حذفی این پیکارها قرعه‌کشی شد و تیم‌ها حریفان خود را شناختند. در این مرحله شاگردان ولاسکو با لبنان روبرو شدند و تیم ایران در پنجمین دیدار خود در رقابت‌های قهرمانی آسیا مقابل لبنان به پیروزی رسید تا برابر ژاپن دومین حریف صاحب خود و پرافتخارترین تیم قاره کهن قرار بگیرد. اما ژاپن هم نتوانست حریف ایران شود و شاگردان ولاسکو با غلبه بر این تیم راهی دیدار نهایی شدند.
در دیدار پایانی مردان والیبال ایران بار دیگر مقابل کره‌جنوبی قرار گرفتند. چشم‌ بادامی‌ها که که در دیدار نهایی برای انتقام از والیبال ایران و کسب عنوان قهرمانی وارد میدان شده بودند، حرف چندانی برابر قدرت تیمی ایران برای گفتن نداشتند. در این مسابقه ملی‌پوشان ایران در 3 ست متوالی و با نتایج 25 بر 19، 25 بر 22، 25 بر 19 شاگردان پارک کی‌وون را از پیش‌رو برداشتند تا برای دومین بار قهرمان آسیا شوند.
شاگردان ولاسکو با این قهرمانی جواز حضور در رقابت‌های قهرمانان قاره‌ها که 28 آبان تا 3 آذر ماه سال جاری در ژاپن برگزار می‌شود را نیز کسب کردند.
نتایج کلی دیدارهای تیم ملی والیبال ایران در هفدهمین دوره رقابت های قهرمانی آسیا به قرار زیر است:
ایران 3- قزاقستان صفر
ایران 3- کویت صفر
ایران 3- عراق صفر
ایران 3- کره جنوبی یک
ایران 3- لبنان صفر
ایران 3- ژاپن صفر
ایران 3- کره جنوبی صفر
در پایان این رقابت ها نیز محمد موسوی، امیر غفور، فرهاد ظریف و سعید معروف در جمع برترین‌های هفدهمین دوره رقابت‌های قهرمانی آسیا قرار گرفتند.
تیم های ایران، کره جنوبی، چین و ژاپن مقام های اول تا چهارم هفدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا را به دست آوردند.

** بازگشت معدنی با قهرمانی تیم ملی ب
فدراسیون والیبال ایران در سال جاری با تدارک دیدن پنج تیم ملی و شرکت آنها در رقابت های آسیایی و جهانی رکورد دیگری از خود به جا گذاشت. امری که مدت ها در برنامه بلند مدت این فدراسیون وجود داشت. ولاسکو بر وجود تیم ملی ب و آماده بودن دو تیم ملی بزرگسالان همواره تاکید می کرد و تلاش کرد با جا به جایی بازیکنان در تیم های الف و ب روحیه جندگی آنها را در تمرینات و مسابقات دو چندان کند.
حضور در مسابقات والیبال سومین دوره بازی های همبستگی کشورهای اسلامی و کسب مقام قهرمانی این رقابت ها از دیگر دست آوردهای مهم والیبال ایران در سال جاری بود.
هدایت تیم ملی ب والیبال به حسین معدنی سرمربی سابق تیم ملی سپرده شد تا این تیم را در سومین دوره بازی های همبستگی کشورهای اسلامی هدایت کند.
تیم ملی ب والیبال کشورمان در دور مقدماتی مسابقات والیبال سومین دوره بازی های همبستگی کشورهای اسلامی تیم های کویت، قطر، ترکیه و کامرون را سه بر صفر از پیش رو برداشت.
در مرحله نیمه نهایی نیز موفق به شکست سه بر صفر اندونزی شد و در دیدار نهایی نیز با شکست سه بر یک مصر قهرمان سومین دوره بازی های همبستگی کشورهای اسلامی شد.
مسابقات والیبال در دو دوره بازی های همبستگی کشورهای اسلامی (دوره اول و سوم) برگزار شد و والیبال ایران در هر دو دوره قهرمان این رقابت ها شده است.

** تیم امید، پشتیوانه مفید برای تیم ملی
برگزاری مسابقات والیبال قهرمانی زیر 23 سال جهان ایده فدارسیون جهانی این رشته ورزشی بود که در سال جاری (2013) برای نخستین بار برگزار شد. فدراسیون بین المللی والیبال FIVB دوازده کشور برتر در رده بندی جهانی این رشته ورزشی را برای حضور در نخستین دوره این رقابت ها انتخاب کرد که از قاره کهن آسیا، ایران و استرالیا به عنوان نخستین تیم انتخاب شد.  
تیم والیبال زیر 23 سال کشورمان با تیم های استرالیا، مکزیک، روسیه، صربستان و ونزوئلا در گروه دوم این رقابت ها همگروه بود و در نهایت موفق به کسب مقام پنجمی در نخستین دوره این مسابقات شد.
تیم ملی والیبال زیر 23 سال ایران در دو بازی دور مقدماتی موفق به شکست تیم های مکزیک و استرالیا شد. در ادامه در برابر تیم های روسیه و صربستان مغلوب شد و به رغم شکست ونزوئلا در بازی پنجم دور مقدماتی از راه یابی به جمع چهار تیم برتر این رقابت ها بازماند.
شاگردان پیمان اکبری در مرحله نیمه نهایی و نهایی نخستین دوره مسابقات والیبال قهرمانی زیر 23 سال جهان با شکست تونس و ونزوئلا به مقام پنجمی دست یافت تا با پنج پیروزی و دو شکست در بین 12 تیم شرکت کننده، عنوان پنجم را به دست آورد.
تیم والیبال زیر 23 سال ایران در مدت شش ماه برنامه های آماده سازی خود برای حضور شایسته در رقابت های جهانی، دو اعزام برون مرزی نیز داشت که در مسابقات والیبال جام ریاست جمهوری قزاقستان به مقام قهرمانی دست یافت.  
مسابقات والیبال چهارجانبه آرژانتین دیگر حضور برون مرزی این تیم بود که با تیم های والیبال زیر 23 سال روسیه، استرالیا و آرژانتین (میزبان) در دو تورنمنت به رقابت پرداخت. تیم والیبال زیر 23 سال کشورمان در این در تورنمنت نخست در شهر مورون سوم شد و در دومی که در شهر کابا برگزار شد، عنوان چهارمی را به دست آورد.

** کسب عنوان پنجمی جوانان جهان تنها با یک شکست  
مسابقات والیبال قهرمانی جوانان زیر 21 سال جهان در سال 2013 به میربانی ترکیه برگزار شد که شاگردان فرهاد نفرزاده سرمربی تیم جوانان ایران موفق به کسب مقام پنجم جهان شدند.
تیم ملی والیبال جوانان ایران در دور مقدماتی این رقابت ها که با حضور 20 کشور جهان برگزار شد، با تیم های آرژانتین، ژاپن، مکزیک و استونی همگروه بود. ملی پوشان جوان ایران در دور مقدماتی چهار پیروزی متوالی به دست آوردند که تیم های آرژانتین، مکزیک و ژاپن را سه بر صفر و استونی را سه بر یک شکست دادند.
جوانان ایران در دور دوم این رقابت ها به مصاف مصر رفتند و سه بر صفر این تیم را شکست دادند تا به جمع هشت تیم برتر راه یابند.
تیم ملی والیبال جوانان ایران در مرحله یک چهارم نهایی با اقبال بد حریف برزیل شد و تنها شکست شاگردان فرهاد نفرزاده سرمربی تیم جوانان در این رقابت ها در برابر برزیل رقم خورد که سه بر صفر مغلوب این تیم شدند.
تیم ملی والیبال جوانان ایران در مرحله نیمه نهایی و نهایی هفدهمین دوره مسابقات قهرمانی جهان موفق به شکست تیم های آرژانتین و ترکیه (میزبان) شد تا در نهایت عنوان پنجم این رقابت ها را به دست آورد.

** چهارمی نوجوانان در جهان
مسابقات والیبال قهرمانی نوجوانان جهان از 6 تا 16 تیرماه سال جاری با حضور 20 تیم برتر جهان در مکزیک برگزار شد و تیم ملی والیبال نوجوانان ایران در دور مقدماتی این رقابت ها با تیم های روسیه، فرانسه، روآندا و فنلاند همگروه بود.
تیم ملی والیبال نوجوانان ایران که به عنوان قهرمان آسیا در این رقابت ها شرکت کرده بود، در دور مقدماتی موفق به شکست تیم های فرانسه و روآندا با نتیجه سه بر صفر شد و فنلاند را نیز سه بر دو شکست داد. ملی پوشان نوجوانان ایران در بازی با روسیه سه بر صفر مغلوب شد تا دور مقدماتی را با سه پیروزی و یک شکست به پایان برساند.
ملی پوشان نوجوان ایران در مرحله دوم این رقابت ها موفق به شکست سه بر یک مصر شد و به جمع هشت تیم برتر راه یافت. تیم ایران در مرحله یک هشتم با شکست سه بر یک آرژانتین به جمع چهار تیم برتر این رقابت ها راه یافت.
یکی از اشکالات مسابقات والیبال قهرمانی نوجوانان جهان فرمول برگزاری بازی ها بود به گونه ای که تیم ایران در مرحله نیمه نهایی دوباره با تیم روسیه روبرو شد در صورتی که باید در دیدار نهایی با این تیم روبرو می شد. نوجوانان کشورمان در این بازی سه بر صفر مغلوب روسیه شدند و برای کسب عنوان سومی راهی مرحله نهایی شدند.
شاگردان ایرج مظفری سرمربی تیم ملی والیبال نوجوانان ایران در مرحله نهایی نیز سه بر یک مغلوب لهستان شدند تا به عنوان چهارمی این رقابت ها به کار خود پایان دهد.
تیم والیبال نوجوانان روسیه که در دو بازی موفق به شکست ایران شد، مقام قهرمانی این رقابت ها را به دست آورد. تیم های چین و لهستان نیز عنوان های دوم و سوم را به دست آوردند.

** تکرار رتبه هشتمی زنان در آسیا
تیم ملی والیبال زنان کشورمان از 19 شهریور ماه به منظور شرکت در هفدهمین دوره رقابتهای والیبال قهرمانی زنان آسیا تهران را به مقصد تایلند ترک کرد.
تیم ملی والیبال زنان کشورمان در دور مقدماتی هفدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی زنان آسیا پس از رویارویی با تیم های چین ، فیلیپین  و هند با یک شکست و دو پیروزی به جمع هشت تیم برتر این رقابتها راه یافت و راهی مرحله بعدی شد. 
 ملی پوشان والیبال ایران در دومین مرحله جام هفدم زنان آسیا به ترتیب با تیم های قدرتمند کره جنوبی و چین تایپه بازی كرد كه در برابر آنان مغلوب شد. 
والیبالیست های کشورمان در مراحل یک چهارم و نیمه نهایی نیز به ترتیب به مصاف تیم های ژاپن و قزاقستان رفتند که در برابر آنان مغلوب شدند.
تیم ملی والیبال كشورمان در مرحله نهایی برای کسب عنوان هفتمی بار دیگر به مصاف چین تایپه رفت و با پذیرش شکست در برابر این تیم به عنوان هشتمی این رقابتها بسنده کرد. 
 هفدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی زنان آسیا كه با حضور 16 تیم از 22 شهریورماه در شهر ناخون پاتوم تایلند شروع شده بود، سی ام شهریورماه با قهرمانی تایلند (میزبان) به پایان رسید و تیم ایران در بین 16 تیم به مقام هشتم رسید.
تیم ملی والیبال زنان ایران در این دوره از رقابت ها همانند دو دوره گذشته این رقابت ها موفق به کسب عنوان هشتمی شد. البته ذکر این نکته ضروری است که در سال 2009 در بین 12 تیم شرکت کننده، ایران هشتم شد و در سال 2011 در بین 14 تیم آسیا به عنوان هشتمی دست یافت.

** کاله نماینده شایسته در آسیا
همچنین تیم والیبال کاله مازندران به عنوان قهرمان لیگ برتر والیبال سال 91 ایران در سال 2013 در مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های آسیا شرکت و با کسب عنوان قهرمانی جواز حضور در مسابقات والیبال قهرمانی جهان را به دست آورد.
شاگردان بهروز عطایی سرمربی تیم کاله در مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های جهان به دلیل به همراه نداشتن بازیکنان اصلی خود پس از پایان دور مقدماتی با پذیرش سه شکست از راه یابی به مرحله نیمه نهایی بازماند.

** آینده ای جذاب برای والیبال ایران
آماده سازی، تجهیز و شرکت پنج تیم ملی در رده مردان و یک تیم در رده بانوان در مسابقات جهانی و آسیایی، توانایی و ظرفیت بالای والیبال ایران و برنامه ریزی و مدیریت حرفه ای مجموه فدراسیون والیبال ایران را به خوبی نشان می دهد و از آینده روشن ایران در والیبال دنیا خبر می دهد.
پس از پایان رقابت های قهرمانی باشگاه های جهان 12 تیم باشگاهی در لیگ برتر ایران به رقابت می پردازند و پس از پنج هفته پیکار لیگ برتر تعطیل می شود و تیم ملی از 16 آذر ماه با برپایی اردوی کوتاه مدت خود را برای حضوری شایسته در مسابقات والیبال قهرمان قهرمان که از 28 آبان لغایت 3 آذر در دو شهر کیوتو و توکیوی ژاپن برگزار می شود آماده خواهد کرد و پس از این مسابقات رقابت های لیگ برتر در رده مردان مجددا از سر گرفته می شود و در 25 اسفندماه به پایان خواهد رسید.

گزارش از: هادی افتخاری
دسته بندی : تیم ملی , تیم ملی بانوان , تیم ملی جوانان , تیم ملی نوجوانان ,
 

کارشناس والیبال: همه تیم‌های ملی تحت یک سیستم واحد کار کنند

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 05:57 ب.ظ - چهارشنبه 1 آبان 1392

کارشناس والیبال در ارزیابی نتایج تیم‌های ملی رده‌های سنی مختلف گفت: باید تحت یک سیستم واحد کار کنیم تا در همه رده‌های سنی نتیجه خوبی بگیریم.

رضا مومنی مقدم در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد: ترکیب بازیکنانی که امروز در تیم ملی بزرگسال ایران خوب نتیجه می‌گیرد، همان تیمی است که قبلا در رده سنی جوانان و نوجوانان جهان مدال گرفت. در حال حاضر اولویت فدراسیون با تیم ملی بزرگسال است. پیشنهاد من این است که مربیان تیم‌های پایه همان کاری را که در تیم بزرگسال انجام می‌شود را دنبال کنند.

وی افزود: نمی‌دانم سیاست فدراسیون چیست! اما بهتر بود از مربیانی که کنار ولاسکو کار کرده اند بیشتر در تیم های ملی پایه استفاده می‌شد. ما در تیم میزان بازیکن جوانان داریم که اصلا با سیستم ولاسکو آشنا نیست. درست است که نفرزاده هم سیستم کار خودش را دارد اما اگر میبینیم که سیستم ولاسکو نتیجه مثبتی داشته باید آن را در رده سنی پایه هم دنبال کنیم.

کارشناس والیبال تاکید کرد: والبیال روز دنیا می‌طلبد که تمام تیم‌های پایه زیر نظر تیم ملی بزرگسال کار را دنبال کنند. نمی‌خواهم غریب نوازی کنم و یا از ولاسکو دفاع کنم اما خوب است که به عنوان یک مربی ایرانی چیزهای خوب را هم از ولاسکو یاد بگیرم. ولاسکو بالاخره مربی بزرگی است و باید مربیان همه تیم ها با آن هماهنگ باشند. باید تحت یک سیستم واحد کار کنیم تا در همه رده های سنی نتیجه خوبی بگیریم. باید برنامه ریزی خوبی داشته باشیم تا نتیجه بازیکن سازی در تیم های جوانان و نوجوانان را در تیم ملی بزرگسال مشاهده کنیم. در رده سنی پایه بازیکنان به پختگی لازم برسند تا در بزرگسالان شاهد نتایج خوبی باشیم.
دسته بندی : تیم ملی ,
 

قوچان‌نژاد: چراغ والیبال خراسان را روشن نگه‌ داشتیم

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 05:57 ب.ظ - چهارشنبه 1 آبان 1392

سرمربی تیم والیبال میزان خراسان گفت: دیگر نیازی به جذب نفرات جدید نداریم.

جبار قوچان‌نژاد در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) - منطقه خراسان، با اشاره به جذب 15 بازیکن در تیمش برای حضور در فصل جدید، اظهار کرد: از تعداد 20 بازیکنی که می‌توانیم برای حضور در مسابقات لیگ برتر کشور جذب کنیم تاکنون 15 نفر را به تیم آورده‌ایم و شاید یکی دو بازیکن دیگر هم اضافه کنیم، با این حال فکر نمی‌کنم دیگر نیازی به جذب نفرات جدید داشته باشیم.

وی افزود: در تمامی پست‌ها بازیکنان مورد نظر خود را جذب و تمریناتمان را از اول مرداد و در نبود ملی‌پوشان تیم آغاز کردیم و خوشبختانه به آمادگی نسبی رسیدیم.

وی در مورد حضور بازیکنان ملی‌پوش در تیمش گفت: علی مباشری، رحمان داوودی، سهیل احمدی، محمد وادی، امین علوی و مجتبی یوسفی شش بازیکن ملی‌پوش ما در رده‌های مختلف کشور هستند که در فصل جدید ما را برای حضور در رقابت‌های لیگ برتر همراهی می‌کنند.

قوچان‌نژاد اضافه کرد: تقریبا 8-9 بازیکن بومی در تیم داریم و در مجموع به طور نسبی از یارگیری در فصل نقل‌وانتقالات راضی هستیم و خوشبختانه منابع مورد نظرمان به لحاظ مالی تامین شده و توانستیم شاکله اصلی سال گذشته‌مان را حفظ کنیم.

وی افزود: به خاطر عدم حضور ملی‌پوشان در تمریناتمان نتوانستیم اردویی برگزار کنیم و در مسابقات چهار جانبه شهر مشهد سعی بر ارزیابی بازیکنان و بالا بردن فاکتور هماهنگی تیم داریم.

وی با بیان اینکه به هواداران قول می‌دهم تا در جمع 5 تیم لیگ برتر کشور قرار بگیریم، خاطرنشان کرد: بخاطر دل هواداران به زمین مسابقه می‌آییم و چندین سال است که چراغ والیبال خراسان را به خاطر این مردم روشن نگه داشتیم، امیدوارم کنار هم سال خوبی را سپری کنیم و مطمئن باشید قول می‌دهم جزو 5 تیم بالای لیگ قرار بگیریم.

سرمربی تیم والیبال میزان در پاسخ به این سوال که آیا قرارداد مالی رحمان داوودی ملی‌پوش تیم را افزایش داده‌اید، تصریح کرد: مبحث مالی همیشه موضوع مهمی است و اختلاف مالی ما با شهرداری ارومیه بر سر این بازیکن قابل توجه بود، اما در این میان با داوودی که بازیکن متعصب و خوش‌قولی است،‌ صحبت کردم و او هم خیلی راحت موضوع را پذیرفت و در حال حاضر کنار ما تمرین می‌کند و مطمئن باشید هیچ متمم مالی برای وی در نظر نگرفتیم و تنها قول دادیم اگر نتیجه بگیریم کمکش خواهیم کرد.

وی در مورد اینکه چرا بازی‌های تیم‌تان را در سالن‌های دیگر شهر مشهد برگزار نمی‌کنید گفت: در مشهد هیچ سالنی نداریم که کف‌پوش مناسب والیبال داشته باشد و به نظرم یکی از بهترین کف‌پوش‌های کشور همین سالن مهران است و تنها می‌توانم بگویم اگر سالن 10 هزار نفری هم با این شرایط در اختیار ما بود،‌ لبریز از تماشاگران پرشور مشهدی می‌شد زیرا این رشته ورزشی در استان سرآمد است.

وی ادامه داد: درخصوص دادن سالن مهران برای تمرینات تیم میزان باید بگویم که این تیم تنها نماینده استان در لیگ برتر کشور است و باید وقت در اختیارش قرار بگیرد، هرچند مطمئنم که همین کار را هم آقایان انجام نمی‌دادند.
دسته بندی : لیگ برتر ,
 

علیرضا مباشری: هدفم قرار گرفتن در لیست نهایی ولاسکو است

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 05:56 ب.ظ - چهارشنبه 1 آبان 1392

دریافت کننده تیم ملی والیبال ایران گفت: تلاش می‌کنم در اردوی انتخابی تیم ملی بدرخشم تا در لیست نهایی ولاسکو حضور داشته باشم.

علیرضا مباشری که در لیست 20 نفره خولیو ولاسکو برای اردوی انتخابی تیم ملی جهت حضور در مسابقات جام قهرمان قهرمانان حضور دارد، در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه اصفهان، اظهارکرد: آسیب دیدگی از ناحیه بینی داشتم که خوشبختانه رفع شده و تمرینات خود را با تیم میزان مشهد شروع کرده‌ام، با آمادگی کامل نیز به اردوی انتخابی خواهم رفت تا در نهایت جزو 14 نفر نهایی باشم.

این ملی پوش اصفهانی والیبال اضافه‌کرد: ادامه بازی در تیم ملی و در مسابقات قهرمان قهرمانان افتخار است و برای دستیابی به این هدف تمام تلاش خود را خواهم کرد.

دریافت کننده تیم ملی والیبال ایران وضعیت کنونی تیم باشگاهی‌اش را مطلوب ارزیابی کرد و در پاسخ به این سوال که آیا باریج اسانس کاشان، تنها تیم استان اصفهان با او مذاکره کرده بود یا خیر؟ گفت: بله، اما دیر شده بود و من با میزان قرارداد بسته بودم.

وی اظهارکرد: البته شخصا دوست داشتم در مشهد مقدس بازی کنم، چرا که این شهر را خیلی دوست دارم.

به گزارش ایسنا؛ مسابقات والیبال جام قهرمان قهرمانان با حضور قهرمانان قاره‌ها یعنی ایران، آمریکا، برزیل، ایتالیا و روسیه از ۲۸ آبان در ژاپن برگزار خواهد شد، همچنین ژاپن به عنوان میزبان، یکی دیگر از شرکت کنندگان است.
دسته بندی : تیم ملی ,
 

تا آغاز لیگ به اوج آمادگی می رسم / با باشگاه هاوش به تفاهم رسیدیم

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 05:01 ب.ظ - چهارشنبه 1 آبان 1392

دریافت کننده قدرتی گنبدی تیم ملی والیبال کشورمان برای حضور در مسابقات لیگ برتر فصل جاری با تیم باریج اسانس کاشان قرارداد همکاری بسته است.
فرهاد قائمی در گفتگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران اظهار داشت: بعد از مدتی که در اختیار تیم ملی بودم چند روز استراحت کرده و سپس به کاشان آمدم و تمرینات خود را با تیم باریج اسانس دنبال کردم.

دریافت کننده تیم ملی والیبال کشورمان گفت: طبق برنامه تمرینی که مصطفی کارخانه سرمربی تیم برایمان در نظر گرفته به طور قطع تا زمان شروع مسابقات لیگ از نظر هماهنگی تیمی در اجرای تاکتیک به شرایط ایده آل و مطلوب دست خواهیم پیدا کرد.

وی یادآور شد :به طور کلی تمام بازیکنان ملی پوش به دلیل پشت سر گذاشتن مسابقات حساس و سنگین مختلف تا حدودی خسته هستند اما به طور قطع با تعطیلات و وقت استراحتی که در پیش داشتیم و تمریناتی که هم اکنون پشت سرمی گذاریم در مسابقات لیگ با آمادگی ظاهر خواهیم شد.

قائمی در خصوص قرارداد 2 سال گذشته اش با باشگاه هاوش گنبد اظهار داشت : حدود 30 درصد از مبلغ قراردادم مانده بود که طی جلسه ای که با حضور مسئولان باشگاه و کوچکی رئیس اسبق هیئت والیبال داشتیم به تفاهم رسیدیم و خوشبختانه در حال حاضر مشکل خاصی وجود ندارد.


برچسب ها : طوفان ,
دسته بندی : لیگ برتر ,
 

دست ما برای جذب بازیکنان ملی پوش و درجه یک بسته بود

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 05:00 ب.ظ - چهارشنبه 1 آبان 1392

سرمربی تیم والیبال نشسته پالایش نفت آبادان معتقد است با توجه به محدود بودن هزینه بودجه کافی برای جذب بازیکن ملی پوش و درجه یک در اختیار نداشتند. مجید سلیمانی در گفتگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران؛ گفت: در سال جاری و در رقابت های سوپر لیگ والیبال نشسته کشور برای اولین بار  که اسپانسری تیم خوزستان را پالایش نفت آبادان متقبل شده است چرا که سال  های گذشته با نام صنعت نفت آبادان در رقابت ها حضور داشتیم  که البته هزینه ای که امسال اسپانسر برای ما در نظر گرفته بسیار محدود و کم است .

وی افزود: متاسفانه هزینه بودجه کم به ما اجازه جذب بازیکن ملی پوش ودرجه یک را ندارد و مجبور شدیم با بازیکنان بومی و درجه دو سایر استان ها راهی رقابت های سوپر لیگ شویم.

سلیمانی ادامه داد: در دیدار هفته سوم متاسفانه بازی را به حریف اصفهانی واگذار کردیم که امیدواریم با  رفع نواقص در هفته های آتی بتوانیم با ارائه بازی های خوب حداقل در سوپر لیگ و یا در اواسط جدول باقی بمانیم.دسته بندی : لیگ برتر ,
 

نظری افشار و مذاکره با ارومی ها

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 04:59 ب.ظ - چهارشنبه 1 آبان 1392

"فرهاد نظری افشار" دریافت کننده قدرتی اسبق تیم ملی والیبال کشورمان با مسئولان تیم والیبال شهرداری ارومیه وارد مذاکره شد. به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران؛ "فرهاد نظری افشار" دریافت کننده اسبق تیم ملی والیبال کشورمان برای حضور در مسابقات لیگ برتر باشگاههای کشور امسال با مسئولان شهرداری ارومیه وارد مذاکره شده است.

نظری افشار فصل گذشته در ترکیب تیم متین ورامین بازی می کرد و چندی پیش از ناحیه کتف مورد عمل جراحی قرار گرفت.


دسته بندی : لیگ برتر ,
 

دو تیم والیبال ساحلی ایران در رقابت‌های قهرمانی آسیا حضور پیدا می‌کنند

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 04:47 ب.ظ - چهارشنبه 1 آبان 1392

تیم‌های والیبال ساحلی ایران برای حضور در مسابقات والیبال ساحلی قهرمانی آسیا و اقیانوسیه معرفی شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس، مسابقات والیبال قهرمانی آسیا و اقیانوسیه از 14 آبان ماه به مدت هفت روز در شهر دوهان برگزار خواهد شد. دو تیم از طرف ایران در این رقابت‌ها شرکت می‌کنند که اسامی بازیکنان آنها به قرار زیر است:

شهرداری ارومیه: پرویز فرخی (کاپیتان) - آقا محمد سلاق

هیئت والیبال هرمزگان: رحمان رئوفی (کاپیتان) - بهمن سالمی

حسن منصوری و نادر انصاری نیز نمایندگان والیبال ساحلی ایران را در این رقابت‌ها همراهی می‌کنند.
دسته بندی : والیبال ساحلی ,
 

لیست 20 نفره ولاسکو برای جام قهرمان قهرمانان

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 04:43 ب.ظ - چهارشنبه 1 آبان 1392

خولیو ولاسکو اسامی 20 بازیکن را جهت حضور در رقابت های والیبال جام قهرمان قهرمانان اعلام کرد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، خولیو ولاسکو سرمربی تیم ملی والیبال کشورمان اسامی 20 بازیکن تیم ایران را برای شرکت در رقابت های والیبال جام قهرمان قهرمانان که از 28 آبان  لغایت 3 آذر با شرکت قهرمان قاره ها برزیل، ایتالیا، ایران، ژاپن، روسیه و امریکا در ژاپن برگزار می شود را اعلام کرد.
بر این اساس لیست بیست نفره معرفی شده تیم ایران به فدراسیون جهانی والیبال به قرار زیر است که از میان آنها چهارده بازیکن پس از برگزاری اردوی کوتاه مدت تیم ملی در تهران از سوی کادر فنی انتخاب و به FIVB و کمیته برگزاری مسابقات جام قهرمان قهرمانان معرفی می شوند.
1- شهرام محمودی
2- محمد طاهر وادی
3- سامان فائزی
4- سعید معروف
5- فرهاد قائمی
6- سید محمد موسوی
7- حمزه زرینی
8- فرهاد ظریف
9- عادل غلامی
10- امیر غفور
11- رحمان داوودی
12- مجتبی میرزاجانپور
13- مهدی مهدوی
14- فرهاد پیروت پور
15- ناصر رحیمی
16- آرمین تشکری
17- علیرضا جدیدی
18- سید علی سجادی
19- مهدی مرندی
20- علیرضا مباشری


همچنین امیر خوش خبر به عنوان مدیر تیم، خولیو ولاسکو به عنوان سرمربی، خوان سیچلو و احمد مساجدی به عنوان کمک مربی، سیامک افروزی به عنوان پزشک، نوید مشجری به عنوان آنالیزور و علیرضا پیشیاره به عنوان ماساژور تیم ملی کشورمان در این رقابت ها همراهی می کنند.
دسته بندی : تیم ملی ,
 

خوش خبر: اردوی تیم ملی از 18 آبان آغاز می شود

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 04:43 ب.ظ - چهارشنبه 1 آبان 1392

مدیر تیم ملی والیبال گفت: اردوی کوتاه مدت تیم ملی والیبال برای حضور در مسابقات جام قهرمانان بین قاره ای ژاپن از 18 آبان ماه آغاز می شود.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، امیر خوش خبر با یادآوری اینکه 20 بازیکن برای حضور در اردوی تیم ملی والیبال دعوت شدند، افزود: همانگونه که اطلاع دارید لیگ برتر والیبال از پنجم آبان ماه آغاز می شود و در حال حاضر ملی پوشان والیبال در اختیار باشگاه های خود قرار دارند.
وی با بیان اینکه سرمربی تیم ملی والیبال به دلیل حضور بازیکنان در لیگ برتر از نظر آمادگی جسمانی بازیکنان، نگرانی ندارد، خاطر نشان کرد: اردوی کوتاه مدت تیم ملی برای انتخاب 14 بازیکن از بین 20 بازیکن دعوت شده و ایجاد هماهنگی بیشتر بین آنان است.
مدیر تیم ملی والیبال تصریح کرد: بازیکنان ملی پوش تا 15 آبان در اختیار باشگاه ها قرار دارند، سپس دو روز استراحت می کنند و از 18 آبان ماه اردوی کوتاه مدت تیم ملی تشکیل خواهد شد که 20 بازیکن انتخابی در قالب یک گروه تمرینات خود را زیر نظر خولیو ولاسکو و کادر فنی به مدت چهار روز در دو نوبت صبح و عصر پیگیری خواهند کرد.

وی با بیان اینکه درخواست تهیه بلیت برای 22 آبان شده است، گفت: در صورت قطعی شدن این زمان، تیم ملی والیبال 22 آبان راهی ژاپن می شود و تا آغاز مسابقات تمرینات آمادگی خود را در این کشور با 14 بازیکن پیگیری خواهد کرد.
خوش خبر همچنین از احتمال اردوی تیم ملی والیبال در یکی از باشگاه های ژاپن خبر داد و گفت: احتمال دارد تیم ملی والیبال در باشگاه پاناسونیک ژاپن اردوی آمادگی خود را برگزار کند، اگر این برنامه قطعی شود، شاید تیم ملی یک یا دو روز زودتر راهی ژاپن شود.
تیم ملی والیبال ایران با کسب مقام قهرمانی در هفدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا جواز حضور در رقابت های بین قاره ای را کسب کرد.
مسابقات والیبال بین قاره ای ژاپن از 28 آبان ماه با حضور تیم های ایران، ژاپن، ایتالیا، ایالات متحده، برزیل و روسیه آغاز می شود و به مدت شش روز ادامه خواهد داشت. دو روز نخست این رقابت ها در شهر کیوتو برگزار می شود و بعد از یک روز استراحت تیم های از اول تا سوم آذرماه در توکیو مسابقات خود را پیگیری می کنند
دسته بندی : تیم ملی ,
 

مسابقه کاله و متین لغو شد

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 04:42 ب.ظ - چهارشنبه 1 آبان 1392

برگزاری دیدار تیم های کاله مازندران و متین ورامین به دهم آذر موکول شد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، بر اساس اعلام سازمان لیگ دیدار تیم های کاله مازندران و متین ورامین از سری مسابقات هفته اول لیگ برتر والیبال مردان باشگاه های کشور که قرار بود روز یکشنبه پنجم آبانماه برگزار شود، با توافق دو تیم و موافقت سازمان لیگ به روز یکشنبه دهم آذر ماه موکول شد.دسته بندی : لیگ برتر ,
 

داودی جریمه و محروم شد

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 04:41 ب.ظ - چهارشنبه 1 آبان 1392

کمیته انضباطی فدراسیون والیبال رحمان داودی را به دلیل عقد قرار داد با دو باشگاه به یک جلسه محرومیت از حضور در مسابقات لیگ سال 92 و 100 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم کرد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، کمیته انضباطی به منظور رسیدگی به گزارش سازمان لیگ در خصوص رحمان داودی بازیکن سابق تیم والیبال پیکان که با باشگاه میزان و پس از آن با باشگاه شهرداری ارومیه به انعقاد قرار داد مبادرت ورزیده بود، در یکم مهرماه تشکیل جلسه داد  و صدور رای را به بررسی بیشتر پرونده موکول کرد.
اعضای کمیته انضباطی به طور کامل اظهارات طرفین این پرونده را گوش کردن و پس از بررسی های بیشتر با رای زیر در باره رحمان داودی موافقت کردند:
"نظر به اینکه مطابق اسناد و مدارک موجود رحمان داودی پس از صدور کارت در بازی اول از سری مسابقات سراسری لیگ والیبال سال 90 برای تیم پیکان بازی کرده است، همچنین قرارداد ایشان با طریق قانونی فسخ نگردیده است و اظهار شفاهی مبنی بر فسخ در فدراسیون والیبال ثبت نشده است، مورد تایید سازمان لیگ قرار نگرفته ، منشاء آثار حقوقی نمی باشد. مضافا آنکه چهار درصد سهم فدراسیون از قرارداد ایشان برای فصل مسابقاتی 90 به فدراسیون پرداخت گردیده است که مورد اعتراض باشگاه واقع نگردیده است. بنابر این قرارداد ایشان مطابق رویه معمول سازمان لیگ از سال 90 برای دوسال محسوب گردیده، در سال 92 به عنوان بازیکن آزاد بوده که سازمان لیگ این موضوع را اعلام کرده است.
بنابر این قرارداد این بازیکن با باشگاه میزان به طور قانونی انعقاد یافته است، اما نظر به اینکه پس از انعقاد قرارداد با باشگاه میزان بازیکن مذکور به طور غیر قانونی با باشگاه شهرداری ارومیه مذاکره و مبادرت به انعقاد قرارداد ورزیده است، مطابق اختیارات حاصله از آئین نامه سازمان لیگ به ویژه بند ج از تبصره 18 از ماده 7 آئین نامه نقل و انتقال بازیکن و بند 2-42 از ماده 10 آئین نامه انضباطی فدراسیون والیبال به یک جلسه محرومیت از حضور در مسابقات لیگ 92-93 و یکصد میلیون ریال جریمه نقدی محکوم گردید که پس از پرداخت این مبلغ و تحمل یک جلسه محرومیت به عنوان بازیکن تیم میزان می تواند در مسابقات حاضر گردد."

 
 

آخرین مطالب

» یک دو سه ( شنبه 14 تیر 1399 )
» ایران 0 ایتالیا 3 ( یکشنبه 13 خرداد 1397 )
» آرژانتین ایران ( شنبه 12 خرداد 1397 )
» ایران 1 ژاپن 3 ( یکشنبه 6 خرداد 1397 )
» ایران 3استرالیا 0 ( شنبه 5 خرداد 1397 )
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات