قهرمانان مدعی بی ادعا

جدال با آرژانتین، وداع با برزیل

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 06:36 ب.ظ - جمعه 26 مهر 1392

بتیم برزیل - رقابت های والیبال قهرمانی باشگاه های جهان
تیم والیبال کاله ایران در حالی امروز جمعه رو در روی نمانیده آرژانتین قرار می گیرد که شانسی برای صعود ندارد و این دیدار آخرین بازی کاله در مسابقات قهرمانی باشگاه های جهان محسوب می شود.
به گزارش خبرنگار اعزامی فدراسیون والیبال، باشگاه والیبال UPCN در مارس سال 2007 در ایالت سوان خوان آرژانتین تاسیس شد و تا به حال موفقیت این تیم سیر صعودی داشته است. تیم UPCN ابتدا وارد لیگ سری 2 آرژانتین شد و پس از قهرمانی، جواز حضور در لیگ برتر این کشور را بدست آورد. تیم UPCN در اولین سال حضوردر لیگ برتر آرژانتین سوم شد، در دومین دوره نایب قهرمان شد و مقام قهرمانی را سال بعد بدست آورد. بدین ترتیب، تیم UPCN از سال 2010 تا 2013 در سه دوره پی در پی قهرمان لیگ برتر آرژانتین شده است.
تیمUPCN از سال 2011 وارد میادین بین المللی شد. مقام اول در مسابقات قهرمانی سوپر 8، مسابقات کوپا ACLAV و قهرمانی باشگاه های آمریکای جنوبی ازافتخارات این تیم است. همچنین آنها تجربه یک مقام سومی در مسابقات "ورلد چلنج کالیفرنیا"را دارند.
تیم UPCN از 3 بازیکن لرژیونر از کشوهای برزیل و رومانی بهره می برد که معروف ترین آنها تئو لوپز با سابقه 36 بازی ملی در تیم ملی برزیل است. سرشناس ترین بازیکن تیم UPCN کاپیتان این تیم دمیان گنزالز در پشت دفاع وسط است.گنزالز 30 ساله در 43 مسابقه تیم ملی آرژانتین را همراهی کرده است. دیگر بازیکنان این تیم سابقه چندانی ندارند.
فابرین آرمائو سرمربی تیم UPCN آرژانتین از سال 1996 حرفه مربی گری آغاز کرده است. او در سال 2003 به عنوان مدیر فنی به تیم ملی والیبال آرژانتین پیوست و همراه با این تیم مقام سوم مسابقات جام کشورهای آمریکای جنوبی و مقام پنجم المپیک آتن را بدست آورد. در سال 2008 سرمربی تیمUPCN شد و باعث پیشرفت این تیم و کسب مقام های مهم بین المللی شد.
امروز کاله در حالی رو در روی این تیم قرار می گیرد تا با دست خالی برزیل را ترک نکند. 

FIVB انتخاب کرد/ ایتالیا دیگر حریف ایران در جام قهرمان قهرمانان

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 04:40 ب.ظ - جمعه 26 مهر 1392

فدراسیون جهانی والیبال FIVB برای ارتقای سطح مسابقات والیبال جام قهرمان قهرمانان، نماینده آفریقا را حذف و یک تیم صاحب نام والیبال جهان را جایگزین کرد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، فدراسیون جهانی والیبال به منظور ارتقای سطح مسابقات جام قهرمان قهرمانان که هر چهارسال یک بار پس از برگزاری رقابت های قهرمانی قاره ای با حضور قهرمانان قاره ها برگزار می شود ، نماینده قاره آفریقا را که در رده بندی جهانی در رتبه ی پایینی قرار داشت حذف و در گروه مردان ایتالیا و در گروه زنان جمهوری دومینینگن را جایگزین نماینده آفریقا کرد.
بدین ترتیب در گروه مردان شش تیم با یکدیگر رقابت خواهند کرد که تیم های ژاپن به عنوان میزبان، جمهوری اسلامی ایران (قهرمان آسیا)، برزیل(قهرمان قاره امریکای جنوبی)، روسیه (قهرمان اروپا)، ایالات متحده (قهرمان مردان آمریکای جنوبی) و ایتالیا تیم سوم رده بندی جهانی به انتخاب فدراسیون بین المللی والیبال در این مسابقات حضور خواهند داشت.
مسابقات در رده مردان از 28 آبان ماه آغاز می شود که رقابت های دو روز نخست در شهر کیوتو برگزار می شود و تیم ها 30 آبان ماه استراحت خواهند داشت. ادامه رقابت ها به مدت سه روز از اول تا سوم آذرماه در شهر توکیو خواهد بود.

در گروه زنان نیز شش تیم برتر جهان که از طریق مسابقات قاره ای و معرفی فدراسیون بین المللی والیبال به این مسابقات راه یافته اند و از 21 تا 26 آبان ماه با یکدیگر رقابت خواهند کرد.
مسابقات گروه زنان نیز از 21 آبان ماه آغاز می شود که رقابت های دو روز نخست در شهر ناگویا برگزار می شود و تیم ها 23آبان ماه استراحت خواهند داشت. ادامه رقابت ها به مدت سه روز از 24 تا 26 آبان ماه در شهر توکیو خواهد بود.
اسامی تیم های راه یافته به رقابت های بین قاره ای زنان به قرار زیر است:
ژاپن (میزبان)، ایالات متحده (قهرمان زنان نورسیکا)، برزیل(قهرمان زنان آمریکای جنوبی)، تایلند (قهرمان زنان آسیا)، روسیه (قهرمان اروپا) و جمهوری دومینینگن که از سوی فدراسیون بین المللی والیبال معرفی شده است.

مسابقات در هر دو گروه زنان و مردان به صورت دوره ای انجام خواهد شد و پس از پنج روز بازی، قهرمان مسابقات مشخص خواهد شد.

مسابقات والیبال قهرمانی بین قاره ای مردان و زنان جهان هر چهار سال یکبار برگزار می شود که قهرمانان گذشته مسابقات زنان در دوره های قبل این بازیها به قرار زیر است:
کوبا (1993)، روسیه (1997)، چین (2001)، برزیل (2005)، ایتالیا (2009).

قهرمان مسابقات مردان نیز به شرح زیر است:
ایتالیا (1993) برزیل (1997، 2005 و2009) و کوبا (2001)

دسته بندی : تیم ملی ,
 

برنامه مسابقات ایران با قدرت های والیبال جهان در جام قهرمان قهرمان

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 04:40 ب.ظ - جمعه 26 مهر 1392

برنامه مسابقات والیبال قهرمانی بین قاره ای ژاپن اعلام و زمان رویارویی تیم ملی والیبال کشورمان با قدرت های برتر والیبال جهان مشخص شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، ششمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی بین قاره ای جهان از28 آبان ماه با حضور شش تیم برتر جهان در ژاپن آغاز می شود و به مدت شش روز ادامه خواهد داشت.
این رقابت ها از 28 آبان ماه آغاز می شود که رقابت های دو روز نخست در شهر کیوتو برگزار می شود و تیم ها 30 آبان ماه استراحت خواهند داشت و ادامه رقابت ها به مدت سه روز از اول تا سوم آذرماه در شهر توکیو خواهد بود.
در این رقابت ها تیم های ژاپن (میزبان)، ایران (قهرمان آسیا)، برزیل (قهرمان قاره امریکای جنوبی)، روسیه (قهرمان اروپا)، ایالات متحده (قهرمان مردان آمریکای جنوبی) و ایتالیا تیم سوم رده بندی جهانی به معرفی فدراسیون بین المللی والیبال حضور دارند.

تیم ملی والیبال ایران در ششمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی بین قاره ای به ترتیب با تیم های برزیل، ایتالیا، روسیه، ایالات متحده و ژاپن بازی می کند که برنامه کامل این رقابت ها به وقت محلی به قرار زیر است:

سه شنبه 28 آبان ماه: شهر کیوتو
ساعت 12:10، ایتالیا- روسیه
ساعت 16:10، ایران - برزیل
ساعت 19:10، ایالات متحده – ژاپن

چهارشنبه 29آبان ماه: شهر کیوتو
ساعت 12:10، ایتالیا - ایران
ساعت 16:10، برزیل – ایالات متحده
ساعت 19:10، ژاپن – روسیه

پنج شنبه 30آبان ماه: تیم های شرکت کننده استراحت دارند

جمعه یکم آذرماه: شهر توکیو
ساعت 12:10، ایالات متحده - ایتالیا
ساعت 16:10، ایران - روسیه
ساعت 19:10، ژاپن – برزیل

شنبه دوم آذرماه: شهر توکیو
ساعت 12:10، ایران – ایالات متحده
ساعت 16:10، روسیه - برزیل
ساعت 19:10، ایتالیا – ژاپن

یکشنبه سوم آذرماه: شهر توکیو
ساعت 12:10، برزیل- ایتالیا
ساعت 16:10، ایالات متحده - روسیه
ساعت 19:10، ایران – ژاپن

 
دسته بندی : تیم ملی ,
 

درسته هیچ ربطی به والیبال نداره ولی بخونیدش.

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 04:47 ب.ظ - پنجشنبه 25 مهر 1392

هشدار آیت‌الله مکارم شیرازی نسبت به تحرکات وهابیت

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی امروز در جمع دست‌اندرکاران کنگره بین‌المللی امام سجاد(ع) اظهار کرد: اخیراً وهابیت تحرکات زیادی را در داخل ایران آغاز کرده‌اند که منشأ آن‌ها هم کشورهای خارجی هستند؛ سرعت اجرایی کردن برنامه‌های آن‌ها در داخل کشور هم زیاد است.

وی افزود: مهمترین دلیل اینگونه اقدامات این است که وهابی‌ها احساس کرده‌اند شیعه نقاط مختلفی از خاورمیانه را در اختیار گرفته و نظام ایران هم بر مبنای مکتب اهل بیت(ع) تشکیل شده است هر چند حقوق اهل سنت تضییع نشود.

این مرجع تقلید با بیان اینکه دست و پا زدن وهابیت در این شرایط کاملا آشکار است خاطرنشان کرد: کانون اصلی تشیع در حال حاضر ایران است و آن‌ها به همین دلیل به دنبال مبارزه با جمهوری اسلامی هستند و در این مسیر یکی از اصلی‌ترین برنامه‌هایشان تغییر بافت جمعیتی و افزایش اهل سنت است ضمن اینکه در کنار این فعالیت‌ به خرید زمین، خانه و املاک تجاری از شیعیان هم روی آورده‌اند.

وی ادامه داد: فشار به اقلیت‌هایی از شیعیان در برخی مناطق برای اجبار آن‌ها به مهاجرت و تغییر نسبت مذهبی از دیگر اقدامات وهابی‌ها محسوب می‌شود.

آیت‌الله مکارم شیرازی به اقداماتی مشابه از سوی وهابی‌ها در شهرهایی همچون مشهد، شیراز و ارومیه اشاره کرد و گفت: اکنون در اطراف مشهد می‌بینیم که اهل سنت در حال خرید زمین و خانه‌ها از شیعیان هستند تا نسبت جمعیتی خود را افزایش دهند.

استاد برجسته حوزه علمیه قم با بیان اینکه ارتباطی بسیار نزدیک میان وهابی‌ها و رژیم صهیونیستی حاکم است عنوان داشت: در هر حال هر چه بر فعالیت‌های این گروه‌ها افزوده شود در نهایت به نفع اسرائیل خواهد بود.

وی با اشاره به توصیه‌ها و هشدارهای خود نسبت به اینگونه فعالیت‌ها در دیدار با مقامات کشوری گفت: به مسئولان گفته‌ام که اگر امروز برای این مشکلات چاره‌ و تدبیری نیندیشند شاید کار به جایی برسد که نتوان اقدامی کرد.

آیت‌الله مکارم شیرازی خواستار تشکیل کارگروه‌هایی به منظور مقابله منسجم و مناسب با اقدامات وهابی‌ها شد و افزود: در این زمینه هیچ بن بستی نیست و باید تلاشمان را بیشتر کنیم.

این مرجع تقلید اضافه کرد: اینکه گروهی با هدف مقابله فکری با وهابیت کنگره بین‌المللی امام سجاد(ع) را برگزار کنند اقدامی بسیار خوب و پسندیده است و موجب نشر مکتب تشیع خواهد شد و برکات آن به همه کشور و نظام اسلامی خواهد رسید؛ باید توجه داشت حتی اگر یک ریال برای ترویج مبانی مکتب اهل بیت(ع) خرج شود در حقیقت کمک به امنیت و ثبات نظام اسلامی خواهد بود.

وی برگزاری کنگره خطر وهابیت تکفیری برای اسلام، مسلمین و بشریت در سال آینده را مورد توجه قرار داد و گفت: پیش نشست این کنگره اخیراً در قم و با حضور علمای اهل سنت برگزار شد و آن‌ها در این مراسم سخنرانی کردند و استقبال خوبی هم داشتند ولی مشاهده کردیم که رسانه‌های وهابی و غربی با هجمه تبلیغاتی درصدد بودند که اینگونه القا کنند مراجع تقلید در قم می‌خواهند به اهل سنت فشار بیاورند و این نشانه دروغ‌گویی آن‌ها است.

آیت‌الله مکارم شیرازی با بیان اینکه دروغ‌های وهابی‌ها به حدی رسیده که شیعیان را تکفیری اعلام کرده‌اند عنوان داشت: تنها نگاهی به رساله‌های مراجع تقلید شیعه نشان می‌دهد که ما فقط ناصبی‌ها و خوارج را جزو کفار می‌دانیم و حقوق سایر پیروان مذاهب اسلامی را محترم می‌شماریم.

این مرجع تقلید افزود: یکی از وظایف شیعیان در شرایط کنونی ابهام‌زدایی و آشکار کردن دروغ‌های وهابی‌هاست زیرا آن‌ها حتی در کتاب‌های علمی خود هم به راحتی دروغ می‌گویند و به شیعه تهمت می‌زنند.

 
 
 
 

نادی: به صعود امیدوارم

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 04:28 ب.ظ - پنجشنبه 25 مهر 1392

بتیم برزیل - رقابت های والیبال قهرمانی باشگاه های جهان
علیرضا نادی کاپیالت تیم والیبال کاله ایران بعد از شکست مقابل پاناسونیک ژاپن اعلام کرد که هنوز خودش و دیگر بازیکنان نا امید نیستند و هنوز شانس صعود دارند.
به گزارش خبرنگار اعزامی روابط عمومی فدراسیون والیبال نادی در مورد بازی با پاناسونیک گفت: « ما باید ست سوم را می بردیم و اشتباهاتی کردیم که قرار بود تکرار نشود اما دیدیم که شد. ما دیگر فرصتی برای تکرار یک سری از اشتباهات را نداشتیم مخصوصا در ست سوم و همان دلیل شد تا تیم در ست چهارم هم افت کند و بازی از دستمان رفت.»
نادی در پایان گفت: « من هنوز به صعودمان امیدوارم و فکر می کنم دیگر بازیکنان هم با من هم نظر باشند و امیدوارم در بازی بعد جبران شود.» 

مصاحبه غیر حرفه ای سرمربی ترینتینو

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 10:37 ق.ظ - چهارشنبه 24 مهر 1392

بتیم برزیل - رقابت های والیبال قهرمانی باشگاه های جهان
پس دیدار کاله و ترنتینو سرمربی تیم ایتالیایی در میان خبرنگاران حاضر شد و به زبان ایتالیایی به صحبت پرداخت و صحبت های او به پرتغالی ترجمه شد.
به گزارش خبرنگار اعزامی روابط عمومی فدراسیون والیبال پس از دیدار کاله ایران و ترنتینو به پایان رسید، ربرتو سرنیوتی سرمربی این تیم در جمع خبرنگاران حاضر شد و به زبان ایتالیایی صحبت می کرد و مترجم او صحبت هایش را به زبان پرتغالی ترجمه کرد.
پس از اینکه صحبت های سرمربی ایتالیایی تمام شد مربیان کاله متوجه شدند که او از نماینده ایران انتقاد می کرده و معتقد بوده که کاله ای ها چندین بار از خط وسط زمین عبور کردند و باید فکری برای حل این موضوع شود.
این در حالیست بر اساس قوانین رسانه ای فدراسیون جهانی در رقابت های بین لمللی می بایست در نشست های خبری صحبت های طرفین به زیان انگلیسی ترجمه و نشست خبری به زبان انگلیسی برگزار شود.
دکتر فرهادی به مسول پرس  FIVB اعتراض کرد و گفت:باید تمام مکالمات به انگلیسی ترجمه شود. چرا که اگر ما متوجه می شدیم حتما به انتقاد های وی جواب می دادیم.
مسول پرس FIVB هم این اشتباه را قبول کرد و ضمن عذر خواهی متعهد شد که دیگر این موضوع دیگر تکرار نشود. 

طلوع کیان: ارزش مقام پنجمی بعدها مشخص خواهد شد

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 10:36 ق.ظ - چهارشنبه 24 مهر 1392

اوبرلندیای برزیل – مسابقات والیبال زیر 23 سال مردان جهان
آنالیزور تیم ملی والیبال نوجوانان و زیر 23 سال کشورمان با ارزش خواندن مقام پنجمی تیم زیر 23 سال ایران گفت: ارزش این عنوان بعدها مشخص می شود .
علیرضا طلوع کیان در گفتگو با خبرنگار اعزامی فدراسیون والیبال تصریح کرد : در حالی که به جز سال 2007 تیم جوانان ایران به مقام سوم رسید، در چند دوره بعد جوانان ما بیشتر پنجم شده اند و بنابراین تیم فعلی که خروجی تیم های جوانان دوره های قبل است علی رغم سطح بالاتر این مسابقات، معتقدم نتیجه قابل قبولی گرفته و در صورت همراهی غفور و فیاضی می توانست موفق تر هم باشد .
وی تصریح کرد: ما دو سال پیش با یک سرمربی خارجی در مسابقات جهانی جوانان در برزیل ششم شدیم و امروز با یک سرمربی ایرانی و بدون دو بازیکن تیم ملی بزرگسالان پنجم شد که فکر می کنم نتیجه بدی نبوده است. به نظرمن با توجه به پیشرفت والیبال که حاصل زحمت مربیان داخلی است باید به تدریج در اندیشه صادر کردن مربیان ایرانی به سایر کشورهای آسیایی باشیم .
طلوع کیان با اشاره به مشکلات محدودیت سنی خاطر نشان کرد: متاسفانه محدودیت سنی دست کادرفنی را در به خدمت گرفتن بازیکنان دیگر بسته بود و از طرفی هم فدراسیون هدفش صرفا نتیجه گرایی و کسب سکو در این رقابت ها نبود.
وی اضافه کرد: برخی از تیم ها مثل آرژانتین با حضور بازیکنان بزرگسالان خود در بازی ها مخالفت کردند که نتیجه اش مقام هفتمی این تیم بود و برخی هم مثل صربستان از این موضوع استقبال کردند که ثمره اش مقام نایب قهرمانی جهان بود.

وی در خاتمه برای رشد تیم های پایه ای کشورمان و کسب سکوهای جهانی خواستار توجه بیشتر مسئولان وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک شد و گفت :خوشبختانه تیم های نوجوانان، جوانان و زیر 23 سال در مسابقات جهانی امتیازات خوبی در مجموع در رنکینگ جهانی برای ایران بدست آوردند، بنابراین تاکید می کنم که والیبال پایه برای دستیابی به سکوهای جهانی فقط نیازمند امکانات ویژه تر و همچنین کرسی های جهانی در کنار داشتن امکانات سخت افزاری مناسب تری است.دسته بندی : تیم ملی ,
 

پیمان اکبری: نتیجه خوبی گرفتیم

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 10:35 ق.ظ - چهارشنبه 24 مهر 1392

اوبرلندیای برزیل – مسابقات والیبال زیر 23 سال مردان جهان
سرمربی تیم ملی والیبال زیر 23 سال در جمع بندی از حضور ایران در نخستین دوره مسابقات امیدهای جهان گفت: فکر می کنم نتیجه خوبی گرفتیم و با توجه به قدرت تیم های برزیل و صربستان با وجود غفور و فیاضی هم نمی توانستیم فینالیست شویم.
 پیمان اکبری در گفتگو با خبرنگار اعزامی فدراسیون والیبال و پس از پایان بازی با ونزوئلا گفت : هدف ما با توجه به شرایط کلی تیم و عدم در اختیار داشتن دو مهره کلیدی تیم ملی بزرگسالان (امیر غفور و پوریا فیاضی) قرار گرفتن در جمع هشت تیم برتر بازی ها بود که با توجه به مقام پنجمی فکر می کنم نتیجه خوبی گرفتیم.
وی افزود : تازه معتقدم که اگر کمی هم با بدشانسی در بازی با روسیه مواجه نمی شدیم، بخت حضور در جمع 4 تیم برتر دور پایانی را هم داشتیم و در صورت عدم همزمانی این رقابت ها با جام ملت های آسیا و همراهی غفور و فیاضی می توانستیم سوم شویم . اما این واقعیت را هم باید پذیرفت که حتی با حضور این دو بازیکن ارزشمند هم در حضور دو تیم پرقدرت برزیل و صربستان نمی توانستیم راهی فینال شویم .
سرمربی تیم والیبال زیر 23 سال ایران با اشاره به عنوان بدست آمده گفت : مقام پنجمی با توجه به نزدیک بودن سطح این بازی ها به مسابقات بزرگسالان و حضور برخی از بازیکنان برجسته تیم های بزرگسالان برزیل، بلغارستان و صربستان در ترکیب تیم های شرکت کننده ، نتیجه بدی برای والیبال ایران نیست.
کاپیتان اسبق تیم ملی والیبال در مجموع در ارزیابی بازی های تیمش یادآور شد: تیم ایران در این بازی ها در حالی همانند روسیه ، بلغارستان دو شکست داشت که باخت هایش مقابل تیم هایی بود که از نظر کیفی هنوز با آنان فاصله داریم و من فکر می کنم به جز ست آخر بازی با روسیه در مجموع در سایر بازی ها در حد توان و بضاعت های کنونی والیبال ایران خوب ظاهر شدیم. این در حالی بود که قوی ترین تیم جوانان ایران که غفور و فیاضی را هم در اختیار داشت و برخی از آن بازیکنان، هم اکنون در تیم زیر 23 سال ما هستند دو سال پیش در همین برزیل ششم شدند و حالا همان تیم با ترکیب متفاوت در یک رده بالاتر پنجم جهان شده است.
وی در خاتمه در مورد آینده این تیم هم گفت : پس از رسیدن به تهران گزارش کاملی را تقدیم رییس فدراسیون والیبال می کنم و حتما هم در خصوص آینده این تیم و برای هر چه بهتر ظاهر شدن ایران در دوره بعدی این مسابقات نقطه نظراتم را ارائه خواهم کرد . اگر این بازی ها در دوره آینده نیز با همین شیوه و 12 تیمی برگزار شود با استفاده از تجارب بدست آمده بهتر می توان برای موفقیت آن برنامه ریزی بهتری داشت.دسته بندی : تیم ملی ,
 

عطایی: بی تجربه عمل کردیم

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 10:35 ق.ظ - چهارشنبه 24 مهر 1392

بتیم برزیل - رقابت های والیبال قهرمانی باشگاه های جهان
بهروز عطایی سرمربی تیم والیبال کاله ایران بعد از شکست مقابل ترینتیو اعتقاد داشت که اگر بازیکنان در چند امتیاز پخته تر ظاهر می شدند می توانستیم برنده بازی شویم.
به گزارش خبرنگار اعزامی روابط عمومی فدراسیون والیبال عطایی بعد از بازی مقابل نماینده ایتالیا گفت : ما مقابل قهرمان 4 ساله باشگاه های جهان بازی کردیم اما توانایی پیروزی مقابل آنها را داشتیم. جز کاپیتان تیم ما بقیه بازیکنان تجربه کافی را برای مسابقات جهانی نداشتند و همین موضوع لطمه خیلی زیادی به ما زد.
عطایی در ادامه گفت: من به تیمم امیدوارم و از فردا بازی بهتری را کاله می بینید. 

نادی : از فردا مفت بازی نمی کنیم

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 10:33 ق.ظ - چهارشنبه 24 مهر 1392

بتیم برزیل - رقابت های والیبال قهرمانی باشگاه های جهان
علیرضا نادی کاپیتان تیم والیبال کاله ایران بعد از اولین بازی مقابل ترینتینوی ایتالیا بی تجربگی و مسلط نبودن بازیکنان در امتیازات حساس را دلیل شکست در این بازی دانست.
به گزارش خبرنگار اعزامی روابط عمومی فدراسیون والیبال نادی پس از بازی گفت: ترینتینو در ابتدا فکر نمی کرد ما بتوانیم ستی از آنها بگیریم اما وقتی بچه ها هر چه در توان داشتند را گذاشتند و غیر ممکن، ممکن شد اما از ست های بعد ترینتینو هم به خودش آمد و با تمام توان مقابل ما ایستاد. با این حال ما می توانستیم برنده بازی باشیم اما در امتیازات تعیین کننده و حساس ایتالیایی ها بهتر بودند.
نادی در ادامه گفت: این بازی تجربه خوبی برای بازیکنان ما بود و فکر می کنم ما دیگر فردا مفت بازی نکنیم یعنی در امتیازاتی که می توانیم برنده بازی باشیم توپ را در زمین حریف به امتیاز تبدیل کنیم. من خیلی خوش بین هستم و فکر می کنم از فردا بازی های بهتر از این انجام می دهیم. 
 

در حاشیه مسابقه کاله ایران و ترنتینوی ایتالیا

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 10:27 ق.ظ - چهارشنبه 24 مهر 1392

بتیم برزیل - رقابت های والیبال قهرمانی باشگاه های جهان
تیم ترینتینو اولین تیمی بود که به میدان آمد و دقایقی را با بازی فوتبال خودشان را برای مسابقه آماده کردند.
حدود 20 تماشاگر ایتالیایی به سالن آمده بودند که با بوق و بلندگو تیم شان را به شدت تشویق می کردند.
رونالد استی از آمریکا و کاخوالیو از برزیل داوران بالا و پایین بازی بودند.
حدود 30 عکاس و خبرنگار بازی کاله مقابل ترینتینو را پوشش خبری می دادند.
سوکولف، پشت خط زن بلغاری تیم ترینتینو محبوب و البته سرشناس ترین بازیکن میدان بود و تماشاگران از ابتدای بازی فقط او را تشویق می کردند.
سالن دیوینو براگا، محل برگزاری بازی حدود 1000 نفر جمعیت را برای بازی کاله و ترینتینو در خود می دید که این آمار برای اولین بازی که 2 کشور غریبه در آن بازی می کنند آمار خوبی است.
علیرضا نادی و بیرادلی، کاپیتان ترینتیو در خلل بازی با یکدیگر کری داشتند که این قائله با پا در میانی داور به پایان رسید.
در بولتن ابتدایی بازی نام تونس را به جای کاله ایران ثبت کرده بودند که با گوش زد مسولان تیم ایرانی این مشکل هم برطرف شد.
اواسط بازی آن قدر کاله بازی هماهنگ و زیبایی را به نمایش گذاشت که تماشاگران برزیلی ترجیح دادند نماینده ایران را به جای ترینتینو تشویق کنند و با شعار « ایرا ، ایرا ... » کاله را مورد حمایت قرار می دادند. 

شکست کاله در شب خوش شانسی ایتالیایی ها

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 10:25 ق.ظ - چهارشنبه 24 مهر 1392

بتیم برزیل - رقابت های والیبال قهرمانی باشگاه های جهان
تیم والیبال کاله ایران اولین دیدار خود در رقابت های قهرمانی باشگاه های جهان مقابل ترینتینوی ایتالیا، قهرمان چهار دوره این رقابت ها مغلوب شد.
به گزارش خبرنگار اعزامی روابط عمومی فدراسیون والیبال کاله ایران که به تازگی بازیکنانش کنار یکدیگر قرار گرفته اند و به نظر می رسید حریف دست و پا بسته ای برای ترینتینوی مدعی باشد با پیروزی در ست اول به ایتالیایی ها ثابت کرد که مقابل نماینده ایران کار دشواری را دارند.
این دیدار که با نمایش خوب و شایسته نمانیده ایران همراه بود، در نهایت با نتیجه 3 بر یک و با امتیازات 26بر24، 19بر25، 19بر25 و 24بر26 به سود ترینتینو به پایان رسید.

ست اول، سرویس های استثنایی حسین آبادی
علی سجادی، مجتبی میرزاجانپور، علی رضا نادی، علی رضا جدیدی، صابر نریمان نژاد و رضا قرا شروع کننده بازی بودند و ناصر رحیمی به عنوان لیبرو ترکیب اولیه کاله را تشکیل می دادنند. کاله بازی را با اسپک جدیدی از منطقه 3 آغاز کرد اما چند اشتباه در دریافت اول نتیجه را 5 بر 2 به سود ترینتینو کرد و بهروز عطایی مجبور شد در همان ابتدای بازی از داور بازی تقاضای وقت استراحت کند. کاله 4 امتیاز عقب بود تا تعویض طلایی بهروز عطایی شکل گرفت. جواد حسین آبادی به جای صابر نریمان نژاد به میدان آمد و فرهاد سال افزون جایگزین رضا قرا شد. همین تعویض کاله را در امتیاز 22 به ترینتیو رساند و 4 سرویس استثنایی از جواد حسین آبادی کار ترینتیو را در ست اول تمام کرد.علیرضا جدیدی برای کاله و سوکولف امتیازآورترین بازیکنان دو تیم در ست اول بودند. اولین ست بازی 28 دقیقه به طول انجامید.

ست دوم، چند اشتباه کوچک
عطایی در این ست به ترکیب برنده دست نزد و اجازه داد سال افزون و حسین آبادی در زمین باقی بمانند. تا امتیاز 12 دو تیم پا به پا جلو می رفتند تا اینکه چند اسپک بازیکنان کاله در زمین حریف تبدیل به امتیاز نشد و همین موضوع باعث شد اختلاف بین 2 تیم زیاد شود. البته ترینتینو هم در ست دوم به هماهنگی لازم رسید و با روانه کردن اسپک و سرویس هایی در سطح جهانی بازی را از دست کاله در آورد. مجتبی میرزاجانپور هم در این ست دچار آسیب دیدگی از ناحیه کتف شد که با مداوای به موقع دکتر فرهادی این مشکل هم برطرف شد. میرزاجانپور با کسب 5 امتیاز بهترین بازیکن ست دوم بود و بیرادلی از ایتالیا هم امتیازآورترین شد. این ست 24 دقیقه طول کشید.

ست سوم، ست خوب ترینتینو
این بار رضا قرا جایگزین جواد حسین آبادی شد و توانست در ابتدای بازی عملکرد خوبی را از خودش نشان بدهد. در امتیاز 9-7 به سود ترینتینو علی رضا نادی، کاپیتان کاله به منطقه سرویس رفت و توانست با کسب 3 امتیاز یک تکه سرویس نماینده ایران را از ایتالیایی ها پیش بیاندازد و مربی ترینتینو مجبور به گرفتن تایم اوت شد. چند اسپک ناموفق از رضا قرا دلیلی شد تا جواد حسین آبادی یک بار دیگر به جای خودش بازگردد. بازهم در امتیازات نزدیک و پایاپای چند اسپک بازیکنان کاله با دفاع و توپگیری ایتالیایی ها همراه شد و همین موضوع دلیلی شد تا در انتهای ست سوم اختلاف زیاد شود. بازهم سوکولف در این ست که 23 دقیقه طول کشید امتیازآورترین بازیکن شد.

ست چهارم، پایان تلخ
این بار جواد حسین آبادی بازی را برای کاله آغاز کرد و ترکیب همان ترکیب ست سوم بود. دو تیم با یک دیگر بالا می رفتند و تک امتیازات نتیجه بازی را مشخص می کرد. سید علی سجادی، دریافت کننده کاله ستاره ست چهارم بود چرا که توانست با دریافت، اسپک و سرویس هایش اختلاف را در امتیاز 19 به 4 برساند اما بازهم اشتباهات فردی ترینتینو را پیش انداخت. کاله در توپگیری و دفاع عالی کار می کرد اما توپ های برگشتی تبدیل به امتیاز نمی شد. در امتیاز 24-21 جواد حسین آبادی یک بار دیگر به منطقه سرویس رفت و توانست بازی را در حساس ترین موقع ممکن به تساوی بکشاند اما یک خطای سرویس و حمله موفق ترینتینو بازی به سود تیم ایتالیایی کرد. در ست آخر بازی که 29 دقیقه زمانش بود فرییرا از ترینتینو بهترین بازیکن زمین بود. 

کاله در برزیل

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 04:56 ب.ظ - سه شنبه 23 مهر 1392

 
 

اطلاعات نادرست در دستان ایتالیایی ها

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 04:50 ب.ظ - سه شنبه 23 مهر 1392

بتیم برزیل - رقابت های والیبال قهرمانی باشگاه های جهان
به گزارش خبرنگار اعزامی فدراسیون والیبال، فهرست اسامی اولیه و نوزده نفره تیم کاله که در اختیار FIVB  قرار گرفته است، شامل بازیکنانی همچون عادل غلامی، پوریا فیاضی، فرهاد ظریف و حمزه زرینی بود.
به همین دلیل ایتالیایی ها به اشتباه گمان کردند کاله با بازیکنان ملی پوش خود به این رقابت ها می آید و در مطبوعات خود نوشته اند، مربی تیم تورنتینو، ربرتو سرنیوتی این بازیکنان را مهره های اصلی عطایی می داند و برای آنها برنامه خاصی در نظر گرفته است. 

تازه واردهای کاله: آماده ایم نه خسته

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 04:50 ب.ظ - سه شنبه 23 مهر 1392

بتیم برزیل - رقابت های والیبال قهرمانی باشگاه های جهان
روز گذشته پنج بازیکن تیم والیبال امیدهای ایران به ترکیب کاله اضافه شدند تا ترکیب نماینده ایران در مسابقات قهرمانی باشگاه های جهان تکمیل شود.
به گزارش خبرنگار اعزامی روابط عمومی فدراسیون والیبال، فرهاد سال افزون، ناصر رحیمی، میلاد عبادی پور، رضا قرا و میلاد عبادی پور بازیکنانی بودند که تا روز یکشنبه درگیر مسابقات قهرمانی امیدهای جهان بودند و از دیروز در ترکیب قرار گرفتند.
این بازیکنان بعد از یک تورنمنت بسیار سنگین حالا باید برای کاله بازی کنند که این تعداد بازی پشت سر هم برای هر بازیکنی دشوار است، اما تک تک بازیکنان تازه وارد اعلام کردند : « آماده ایم نه خسته». البته خستگی در این بازیکنان طبیعی است و علائم این مساله در آنها دیده می شود اما این بازیکنان آمده اند که به همراه کاله افتخار آفرین باشند. 

اسفاکس نخستین حریف تدارکاتی کاله

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 04:49 ب.ظ - سه شنبه 23 مهر 1392

بتیم برزیل - رقابت های والیبال قهرمانی باشگاه های جهان
کاله نماینده والیبال ایران در مسابقات قهرمانی باشگاه های جهان عصر دیروز دوشنبه در دیداری تدارکاتی به مصاف تیم اسفاکس تونس، قهرمان آفریقا می رود.
به گزارش خبرنگار اعزامی روابط عمومی فدراسیون والیبال کاله که باید خود را برای بازی مشکل با ترینتینو آماده کند، قصد دارد حالا که ترکیبش کامل شده برای هماهنگی بیشتر دست به یک بازی تدارکاتی بزند.
بازی تدارکاتی کاله با تیم تونسی مطرح شد و آنها هم بسیار استقبال کردند و قرار شد امروز کاله ساعت 11 به وقت محلی یک جلسه تمرین با بازیکنان اصلی اش انجام دهد و بعد از ظهر ساعت 5 به مصاف اسفاکس برود.
مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های جهان از امروز سه شنبه 23 مهرماه با حضور هشت تیم برتر جهان در شهر بتیم برزیل آغاز می شود. 

حمزه زرینی لژیونر نشد!

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 04:56 ب.ظ - یکشنبه 21 مهر 1392

در حالی که همه چیز برای پیوستن حمزه زرینی، ملی پوش والیبال ایران به یک باشگاه در کشور ترکیه آماده بود، مخالفت باشگاه کاله مانع از لژیونر شدن این بازیکن شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حمزه زرینی بازیکن شناخته شده تیم ملی والیبال ایران و یکی از بهترین قدرتی‌های آسیا پس از مسابقات لیگ جهانی و همچنین قهرمانی مردان آسیا از سوی چند باشگاه اروپایی دعوت شد. اما پیشنهاد هیچ یک از این باشگاه‌ها آنقدر وسوسه انگیز نبود که یک والیبالیست مطرح ترجیح دهد سختی زندگی در غربت را به جان بخرد.

در نهایت دریافت کننده تیم ملی والیبال ایران چندی قبل با یک پیشنهاد خیلی خوب از سوی یک باشگاه کشور ترکیه مواجه شد. مناببع آگاه دستمزد پیشنهادی را حدود 300 هزار دلار چیزی حدود 900 میلیون تومان برآورد کردند. پس از تفاهم اولیه و رایزنی هایی که در فدراسیون والیبال ایران انجام شد، زمینه پیوستن زرینی به ترکیه فراهم آمد. خود او نیز این موضوع را تائید کرد.

اما درست در پای پرواز باشگاه کاله در ایران با اعلام اینکه مدت قرارداد حمزه زرینی به اتمام نرسیده است، با انتقال وی با کشور ترکیه مخالفت کرد. بدین ترتیب قرار است تا فعلا زرینی در ایران بازی کند.

حمزه زرینی که از مخالفت باشگاه کاله ناراحت بود، از اظهار نظر در این باره خودداری کرد.
دسته بندی : لیگ برتر ,
 

کتک خوردن در والیبال تا استفاده از قانون راز

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 04:54 ب.ظ - یکشنبه 21 مهر 1392

امیر غفور دوست دارد که بهترین باشد، خاص باشد و مردم دوستش داشته باشند.

قُطر پاسور تیم ملی والیبال در فضای دوستانه خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، از ویژگی‌های شخصی، زندگی خصوصی و خاطرات و اهدافش گفت. شرح این گفت و گوی متفاوت را می‌خوانید:

* بزرگ‌ترین شیطنت زندگی‌ات چه بوده است؟

- شیطنت زیاد کرده‌ام، تا دلت بخواهد. دارم فکر می‌کنم که کدام یک از آنها قابلیت انعکاس داشته باشد!(باخنده) مثلاً در فرودگاه با بازیکنان کل کل می‌کنم که روی ریلی که چمدان‌ها و ساک‌ها را تحویل می‌دهند بنشینیم و وسط چمدان‌ها بنشینیم و بچرخیم. یک بار هم در هوای سرد زمستان تصمیم گرفتیم در دریا آب تنی کنم!

* آیا تاکنون پیش آمده که از محبوبیت خود کلافه یا خسته شوی؟

- کلافه که نه، ولی خسته شدم. بعضی اوقات دوست دارم تفریحاتی داشته باشم، ولی به خاطر موقعیت خودم نمی‌توانم. بالاخره مردم لطف دارند می‌خواهند عکس و امضا بگیرند و درباره والیبال حرف بزنند. ما هم دوست نداریم 24 ساعت درباره والیبال حرف بزنیم. گاهی می‌خواهیم با خانواده در مکان عمومی بنشینیم و حرف والیبال نزنیم. من هیچ گاه به علاقمندان "نه" نمی گویم باید به آنها احترام متقابل بگذاریم.

مصاحبه اختصاصی با امیر غفور

* به یاد داری برای نخستین بار کی و کجا با شما عکس یادگاری گرفتند؟

- فکر می‌کنم وقتی با تیم ملی نوجوانان قهرمان آسیا شدیم در فرودگاه تعدادی از تماشاگران عکس و امضا گرفتند. خیلی حس خوبی داشت. قبلا این موضوع برایم سابقه نداشت. 16 ساله بودم. احساس بزرگ بودن می‌کردم. البته الانم خوب است ، اما شاید چون زیاد شده قدری عادی‌تر است. چون عادت کردیم که همه ما را می‌شناسند، خب برایمان خوش‌آیند است.

* تاکنون چند سفر خارجی داشته‌ای؟

- نمی‌دانم خیلی باید بشمارم. شاید حدود 50 سفر خارجی داشته باشم. حدود 30 تا 40 کشور را دیده‌ام. خودم شخصا لهستان و روسیه را خیلی دوست داشتم. هم مسابقات خیلی خوبی آنجا داشتیم و هم سیستم‌ کشور و مردم را در این کشورها می‌پسندم. البته اکثر خاطرات ما در کشورهای خارجی به دور هم بودن با بازیکنان بر می‌گردد. معمولا قبل از مسابقات، چهار- پنج نفری با محمد موسوی، شهرام محمودی و سعید معروف و ... می‌گوییم و می‌خوانیم و می‌خندیم. بعد از بازی فینال در مسابقات قهرمانی آسیا – دوبی خسته وارد اتوبوس شده بودیم، ولاسکو گفت "غفور فقط قبل از مسابقه بلدی بخوانی! حالا زمان شادی و جشن است." ما هم شروع کردیم به خواندن و دست زدن و ... عقب اتوبوس.

* بهترین هدیه‌ای که گرفتی چه بود؟

- هدیه زیاد گرفته‌ام، همه‌اش را دوست دارم. پول خیلی خوشحالم می‌کند!(با خنده) هر کس هم می‌گوید خوشحال نمی‌شود دروغ گفته است، اما یک نفر رفت حرم حضرت ابوالفضل(ع) یک پارچه متبرک را برایم آورد که آن را خیلی دوست دارم.

* آدم مذهبی هستی؟

- نماز می‌خوانم و مثل یک آدم معمولی هستم.

* تا حالا کاری انجام داده‌ای که نتوانسته باشی به کسی بگویی؟

- خب وقتی نمی‌توانستم بگویم یعنی حالا هم نمی‌توان به آن اشاره کنم. سخت است... یادم نمی‌آید. دوران بچگی زیاد در کوچه تور والیبال می‌بستم و درب خانه‌ی تک تک بچه‌های محل را می‌زدم که برویم والیبال بازی کنیم. همسایه‌های ما بندگان خدا از سر و صدای ما اذیت می‌شدند. حالا اگر این مطلب را خواندند من را حلال کنند.

*آیا والیبالی‌ها عشق دوربین هستند؟

بعضی ها هستند ولی این موضوع شامل حال همه نمی‌شود! مثلا حمزه زرینی زیاد در مصاحبه‌های تلویزیونی می‌رود!(باخنده) من زیاد عشق دوربین نیستم. دوست دارم دیده شوم ولی اینطور نیست که هر وقت در هربرنامه‌ای دعوت شوم بروم.

*امیر غفور آدم خاصی است؟

خاص است و دوست دارد خاص باشد. همه دوست دارند خاص باشند. مدل ریش‌هایی که با موسوی می‌گذاشتیم خاص بود. اکثر بازیکنان لباس‌های خوب می‌پوشند و ساعت خوب می‌اندازند و می‌خواهند خاص رفتار کنند. البته من از این اخلاق‌ها ندارم که فقط یک مارک خاص بپوشم. همه چیز می‌پوشم ولی خاص می‌پوشم.

امیر غفور

*در فضای مجازی اینترنت فعالیت می‌کنی؟

هیچ کدام از این صفحه‌ها برای من نیست. ولی یک صفحه اینترنتی هست که یکی از دوستان برایم باز کرده بود. بعد از جام ملت‌های قبلی این کار را کرد و به من زنگ زد و اطلاع داد. همچنان با هم در ارتباط هستیم. خودم زیاد درگیر این مسائل نیستم ولی گاهی سر می‌زنم و می‌خوانم.

*به نظرت محبوب‌ترین بازیکنان والیبال ایران چه کسانی هستند؟

در والیبال محبوب زیاد داریم. اما آن‌هایی که سابقه بیشتری در تیم ملی دارند محبوبیت بیشتری هم دارند. مثلا معروف به عنوان کاپیتان و موسوی به عنوان یک مهره کلیدی محبوبیت زیادی دارند.

*اگر از خانواده و نزدیکانت بپرسند بدترین ویژگی اخلاقی امیر غفور چیست، چه می‌گویند؟

فکر می کنم یکی از اخلاق‌های بد من این است که وقتی یک تصمیم اشتباه می‌گیرم و متوجه می‌شوم تصمیم من اشتباه است از آن بر نمی‌گردم، لجباز هستم. از سر حرفم کوتاه نمی‌آیم. حتی وقتی می‌فهمم اشتباه می‌کنم باز هم کوتاه نمی‌آیم.

*تاکنون سعی کردی بعضی از ویژگی‌های اخلاقی‌ات را تغییر دهی؟

قبلا خیلی بیشتر غُد بودم ولی الان بهتر شدم.(پس خدا رحم کرد!)شاید یکسری اخلاق‌هایی داشتم که خیلی‌ دوست نداشتم و حالا بهتر شده‌ام. معتقدم هر چه درخت پربارتر باشد باید سر به زیرتر شود. این موضوع را کاملا حس می‌کنم. شاید قبلا کمبودهایی داشتم که حس می‌کردم اگر آن‌ها را انجام دهم بزرگ می‌شوم. الان خدارا شکر چیزهایی دارم که دیگر نیازی ندارم خودم را بزرگ کنم و سعی می‌کنم همیشه افتاده باشم.

*آیا تاکنون شده پول زیادی خرج کرده باشی و پشیمان شده باشی؟

معمولا در سوغاتی گرفتن ضعیف هستم. یکبار برای مادرم لباس خریدم و خودم هم خجالت کشیدم خیلی زشت بود. ترجیح می دهم سکه کادو بدهم. ولی تا حالا پول زیاد خرج کردم. یکبار مزدا 3 خریده بودم و آن را یکدفعه فروختم و 40 میلیون ضرر کردم. آن هم به خاطر اینکه در جاده پنچر شد و تو ذوقم زد! زاپاس مزدا 3 کوچکتر است و 80 کیلومتر سرعت بیشتر نمی‌توانی با آن بروی.

*بهترین دوستانت چه کسانی هستند و چگونه آنها را پیدا کردی؟

دوست که زیاد دارم. ولی آن‌هایی که خیلی صمیمی هستیم یکی مربی پایه‌ام آقای اکبرزاده است و با ناصر رحیمی لیبروی تیم باریج اسانس هم دوست صمیمی هستیم. من و ناصر والیبال را با هم شروع کردیم. با آقای اعتماد حسینی سرپرست باریج اسانس هم دوست هستیم.

*وقتی عصبانی می‌شوی چه کار می‌کنی؟

عصبانی که می شوم اخم‌هایم در هم می‌رود. کسی هم نباید با من حرف بزند!

مصاحبه اختصاصی با امیر غفور

*تا حالا شده تمرین‌ها را از سر خستگی درست انجام ندهی؟

بله! گاهی، اما ولاسکو می‌فهمد. گاهی به رویمان نمی‌آورد اما گاهی هم منطقی حرف می‌زند و ما را شرمنده می‌کند.فرقی که ولاسکو با "ست کوویچ" دارد همین است. "ست کوویچ" کتک می‌زد! شاید در رده سنی جوانان درک کاملی نداشتیم و کتک هم لازم بود. شانسی که نسل والیبالیست‌های ما داشت این بود که در زمان خوبی، مربیان خوبی داشتیم. درست است که ولاسکو برای تیم ملی زحمت زیادی می کشد اما این بازیکنان از زیر دست "ست کوویچ" گذشته‌اند. اگر آن زمان نوجوانان و جوانان قدرتمندی نداشتیم حالا هم تیم ملی خوبی نمی توانستیم داشته باشیم. ولاسکو هم حتی اگر بهترین مربی دنیا باشد باید ابزار خوبی در اختیار داشته باشد.

*چرا ملی پوشان والیبال که اینقدر در اردوها با هم دوست و صمیمی هستند در رقابت های باشگاهی دعوا می‌کنند؟

دعوا در والبیال زیاد نبود. بالاخره فشار لیگ است و استرس وجود دارد گاهی تحت فشار آدم‌ها کارهایی انجام می‌دهند که درست نیست. مثلا قبلا سعید معروف و موسوی با هم بحث کردند. اما این موضوع ادامه پیدا نکرد و در تیم ملی ادامه نداشت. الان سعید و محمد موسوی بهترین دوست ها هستند. متاسفانه برخی باشگاه ها فشار زیادی روی بازیکنان می آورند. بازیکن هم تحت فشار باشگاه گاهی رفتاری می کند که ممکن است زیاد پسندیده نباشد.

*معمولا قطر پاسور امتیازآورترین بازیکن میدان می شود، اینکه در بیشتر بازی ها به عنوان امتیازآورترین بازیکن میدان معرفی می شوی موجب ناراحتی سایر بازیکنان نمی شود؟

در والیبال همه پست ها مشخص است. پاسور وظیفه پاس دادن دارد و اصلا نمی تواند امتیاز بگیرد. سرعتی باید دفاع کند. مگر چند امتیار می تواند بگیرد. لیبرو هم باید دریافت اولش برسد و قدرتی ها هم به همین ترتیب. اما اکثر حمله های تیم با پشت خط زن است. کارهای هجومی دارد. این موضع موجب می شود من معمولا به عنوان امتیاز آورترین بازیکن معرفی شوم. البته اینقدر بازیکنان تیم ملی بزرگ هستند که از موفقیت یکدیگر خوشحال هم می شوند. الان من و شهرام محمودی هم پستی هستیم و هر دو از بهترین دوست ها هستیم. هیچ گاه سابقه نداشته دو هم پستی اینقدر رفیق باشند. یکی از عوامل موفقیت ما همین همدلی است. کسی که از کاپ گرفتن من در آسیا خوشحال شد همین شهرام محمودی بود که هم پستی من هم هست. همین جریان اگر برعکس باشد من هم خوشحال می شوم.

*آیا والیبالیست‌ها خوب پول می‌گیرند؟

بستگی دارد که چگونه قراردادشان را تنظیم می کنند. خود من زیاد دنبال این مسائل نیستم. همیشه قراردادهایم را کامل می بندم. می گویم بابت یک فصل فلان تومان میگیرم. اگر راضی نبودید می توانید 20 درصد حُسن انجام کار را نپردازید. اما اینطور که اگر سوم شوید 10 درصد و دوم شوید 15 درصد روی قرارداد شما می رود اصلا درست نیست. این موضوع ناخودآگاه روی ذهن بازیکن تاثر منفی می گذارد. نمی توان قرارداد های فوتبالی را با والیبال مقایسه کرد. همه جای دنیا فوتبال بیشتر از همه پول می گیرد. بیشترین طرفدار را دارد. ما نسبت به رشته ای که داریم و فضایی که داریم از درآمد خود راضی هستیم.

*خیلی از ورزشکاران در سایر رشته های ورزشی نسبت به تبعیض در پرداخت پاداش به والیبالی ها گلایه دارند؟

به آن ها هم پاداش بدهند. مگر می خواهند از جیب من بدهند. شاید یکی از دلایلی که والیبالی ها را تحویل می گیرند این است که والیبال آرام آرام پیشرفت کرد و از پایین خود را بالا کشید. چون مردم این پیشرفت ها را می بینند، می توانند این موضوع را لمس کنند. والیبالیست ها واقعا کاری نکردند که مردم ناراحت شوند. مجموعه والیبال از کادر و رئیس فدراسیون و بازیکنان و خبرنگارانش ترجیح می دهند بی حاشیه و با شخصیت باشند. یکسری حرف هایی که در سایر رشته ها هست در والیبال مطرح نیست.

*نظرت درباره رسانه ها چیست؟

رسانه تاثیر زیادی در انعکاس رویدادها دارد. پوششی که خبرنگارها می دهند اگر نباشد کسی ما را نمی بیند. فکر نمی کنم کسی در صنف خبرنگارهای والیبال باشد که بخواهد سنگ بیاندازد و جلوی پیشرفت والیبال را بگیرد. امروز همه کمک می کنند تا والیبال پیشرفت کند. البته در همه جا بد و خوب هست. اما در خبرنگاران والیبال شاید به ندرت بتوان کسی را پیدا کرد که مشکل ساز باشد. البته از بعضی خبرنگاران گلایه دارم. گاهی دقیقا همان چیزی را که می گویی منعکس نمی کنند شاید لحن فردی که چیزی را ادعا کرده درست منعکس نشود و تیتر کردن آن سوء تفاهم ایجاد کند.

امیر غفور

*به نونهالان و نوجوانانی که دوست دارند روزی "امیرغفور" باشند چه می گویی؟

وظیفه ما سنگین است که الگوی مناسبی برای جوان‌تر ها باشیم. کاری نکنیم که مردم دلخور شوند. وظیفه ما سنگین می شود. بالاخره هر کس یک الگویی دارد. یک قانونی هست به نام راز که آن را باور دارم. می گویند به هرچه فکر کنید به آن می رسی. من همیشه آرزو داشتم بهترین بازیکن دنیا شوم. آرزو دارم و تلاش می کنم تا به این هدف برسم. از همه بچه ها می خواهم که اهداف بزرگی داشته باشند و برای رسیدن به آن تلاش کنند.
دسته بندی : تیم ملی ,
 

خزانی: بعد از سال‌ها کار کردن در والیبال به خاطر نبود اسپانسر باید در خانه بنشینم

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 04:22 ب.ظ - یکشنبه 21 مهر 1392

سرمربی سابق تیم والیبال بانوان متین ورامین گفت: بعد از مدت‌ها کار کردن در والیبال به دلیل نبود اسپانسر باید در خانه بنشینم.

نسرین خزانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درباره عدم تیمداری کیان در لیگ برتر والیبال بانوان گفت: متاسفانه آنقدر والیبال ما پس رفته و بی اهمیت شده است که یکی اجازه می‌دهد در لیگ برتر بانوان چنین حرف‌هایی بزند. اسپانسر ما به نام کیان تهران اعلام کرد به هر بازیکن 3 میلیون تومان می‌دهد و از ما خواسته تیم را راه بیندازیم، در صورتی که باید به فدراسیون و هیئت تهران 17 میلیون تومان بدهیم. من هم به دلیل تجربه‌ای که دو سال پیش داشتم تصمیم گرفتم در لیگ شرکت نکنم.

وی ادامه داد: این اسپانسر به ما گفت هر کسی آمده پول شما رو خورده پس بهتر است در خانه بنشینید. وقتی به 3 میلیون تومان اعتراض کردم به من گفت بیشتر از این نمی‌توانی پول بگیری. من هم گفتم اگر در خانه از بچه‌ام مراقبت کنم به این پول می‌ارزد. متاسفانه در فوتبال به یک بازیکن یک میلیارد می‌دهند 90 دقیقه بازی می‌کند و گلی هم نمی‌زند اما به یک مربی در بخش بانوان 5 میلیون تومان می‌دهند.

سرمربی تیم والیبال بانوان با اشاره به اینکه اسپانسر کیان تهران مشخص نبود در چه زمینه‌ای فعالیت می‌کند، عنوان کرد: وی دو شماره تلفن داد که از دسترس هم خارج است. بعد از چند سال کار کردن در والیبال باید در خانه بنشینم.

خزانی با بیان اینکه پول در ورزش وجود دارد، اما به درستی تقسیم نمی‌شود، عنوان کرد: به جای اینکه یک میلیارد به یک نفر بدهند این پول را در 5 تیم بانوان تقسیم کنند بهتر است و نسبت به مردان دردسر کمتری دارد.
دسته بندی : لیگ برتر , والیبال بانوان ,
 

فیاضی هم با سایپا قرارداد بسته و هم با ارومیه هاشمی: فدراسیون اعلام کند فیاضی بازیکن کدام تیم است/ او دوست دارد در سایپا باشد

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 04:20 ب.ظ - یکشنبه 21 مهر 1392

مدیر تیم والیبال سایپای البرز گفت: فیاضی سرباز است و مسئولان فدراسیون باید در مورد تیم آینده‌اش تصمیم‌گیری کنند.

سید امید هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در خصوص اعلام نام فیاضی در لیست نارنجی‌پوشان ساپیا و ادعای مسئولان ارومیه مبنی بر عقد قرار داد فیاضی با این باشگاه اظهار داشت: فیاضی با ما قرار داد دارد و با ارومیه هم قرارداد امضا کرده است و فدراسیون باید در این خصوص تصمیم‌گیری کند.

وی ادامه داد: فیاضی سال گذشته هم با ما بوده و امسال هم منتظر نظر فدراسیون هستیم. فیاضی خودش دوست دارد در تیم سایپا بازی کند و امیدوارم فدراسیون بهترین تصمیم را بگیرد تا مشکلی پیش نیاید.

مدیر تیم والیبال سایپا خاطرنشان کرد: فیاضی دو قرارداد منعقد کرده است و درخصوص تخلفش هم فدراسیون باید نظر بدهد. ما منتظر نظر مسئولان فدراسیون هستیم. قرارداد فصل گذشته فیاضی دو ساله بود، اما چون سرباز است در اختیار فدراسیون قرار دارد و مسئولان فدراسیون باید تصمیم گیری کنند.

هاشمی در خصوص اظهارات وطن‌پرست، سرمربی تیم والیبال شهرداری ارومیه مبنی بر اینکه قرارداد فیاضی با باشگاه ارومیه با تایید داورزنی ثبت شده است، تصریح کرد: اگر این موضوع درست باشد ما مشکلی نداریم و مسئولان باید کارت بازی فیاضی را برای ارومیه صادر کنند. از فدراسیون توقع داریم به ما کمک کنند تا حداقل فیاضی در سایپا بماند.
برچسب ها : پدر کوچک ,
دسته بندی : لیگ برتر ,
 

کیان تهران از لیگ برتر والیبال بانوان انصراف داد

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 04:19 ب.ظ - یکشنبه 21 مهر 1392

به گزارش خبرگزاری فارس، لیگ برتر والیبال بانوان با حضور 10 تیم در تاریخ 16 مهر در محل فدراسیون قرعه‌کشی شد، اما در همان ابتدا هم شایعه عدم حضور برخی تیم‌ها وجود داشت.

کیان تهران یکی از تیم‌هایی است که در دقیقه 90 تصمیم به تیمداری در لیگ بانوان گرفت و قرار شد خزانی به عنوان نماینده این تیم در جلسه قرعه‌کشی شرکت کند، اما در نهایت به دلیل عدم توافقات مالی اسپانسر و مربی از حضور در لیگ انصراف داد.

صدیقه‌ کعبی‌زاده نایب‌رئیس بانوان فدراسیون والیبال در این باره گفت: روز گذشته خزانی با من تماس گرفت و گفت اسپانسر این تیم مطمئن نیست و در صورتی که بتواند تا تاریخ 30 مهر با اسپانسری به توافق برسد در لیگ شرکت می‌کند در غیر این صورت مسابقات را با 9 تیم برگزار می‌کنیم.
دسته بندی : والیبال بانوان , لیگ برتر ,
 

konsimade photos!!!!!!!:D

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 04:11 ب.ظ - یکشنبه 21 مهر 1392برچسب ها : ace , سوباسا , کاپیت , پدر نمونه ,
دسته بندی : تیم ملی ,
 

ترنتینو ایتالیا با کاپ آمد

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 03:43 ب.ظ - یکشنبه 21 مهر 1392

بتیم برزیل - رقابت های والیبال قهرمانی باشگاه های جهان
به گزارش خبرنگار اعزامی روابط عمومی فدراسیون والیبال تیم ترنتینو با پیروزی برابر تیم والیبال لوبه ماکراتا قهرمان سوپر کاپ دل مونته ایتالیا شد. چهارشنبه گذشته تیم والیبال ترنتینو در فینال مسابقات سوپر کاپ دل مونته ایتالیا،  3 بر صفر تیم لوبه ماکراتا را شکست داد و برای دومین بار قهرمان سوپر کاپ دل مونته ایتالیا شد. دونالد ساکسو(Suxho)، پاسور 37 ساله آمریکایی این تیم به عنوان ارزشمندترین بازیکن این دوره مسابقات دست یافت. فیلیپو لانزا، بازیکن تیم ترنتینو گفت: « ما فردای قهرمانی شروع به برنامه ریزی و آماده شدن برای مسابقات باشگاه های جهان کردیم. تنها شب قهرمانی با کاپ لذت بردیم». این قهرمانی درست یک هفته قبل از مسابقه تیم والیبال کاله آمل با تیم ترنتینو ایتالیا بدست آمده است. تیم ترنتینو ایتالیا با قهرمانی در این سوپر کاپ چهارمین عنوان قهرمانی در 2013 را کسب کردن و حالا بدنبال قهرمانی در جام باشگاه های جهان امسال هست تا کلکسیون قهرمانی های خود در 2013 را کامل کنند. 

تلاش هفت کشور برای شکستن انحصار ایتالیا در باشگاه های جهان

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 03:41 ب.ظ - یکشنبه 21 مهر 1392

نهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های مردان جهان از 23 مهرماه در شهر بیتیم کشور برزیل آغاز می شود و نمایندگان هفت کشور جهان برای شکستن انحصار ایتالیا در این رقابت ها تلاش خواهند کرد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، ایتالیا پرافتخارترین کشور مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های مردان جهان است که در هشت دوره گذشته این رقابت ها علاوه بر کسب هشت مدال طلا، یک نقره و دو برنز نیز به دست آورده است. در برخی دوره های این مسابقات از ایتالیا دو باشگاه در مسابقات شرکت کردند.
برزیل و لهستان با سه مدال نقره و یک برنز در جایگاه دوم و سوم مدال آوران مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های مردان جهان قرار دارند.
تیم والیبال پیکان تهران از ایران با یک مدال برنز (سال 2010) و یک مقام چهارمی (سال 2009) رتبه ششم مدال آوران این رقابت ها را به خود اختصاص داده است.
نهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های مردان جهان با حضور هشت تیم کروزیرو از برزیل (میزبان)، لوکوموتیو از روسیه (قهرمان قاره اروپا)، اسپوتیف سفاکسین از تونس (قهرمان قاره آفریقا)، کاله مازندران از ایران (قهرمان قاره آسیا)، دپوتیرو لارمانا از جمهوری دومینیکن (قهرمان آمریکای شمالی و مرکزی)، یوپی سی ان از آرژانیتن (قهرمان آمریکایی جنوبی)، ترنتینو از ایتالیا (قهرمان دوره قبل) و پاناسونیک از ژاپن (تیم دعوت شده) برگزار خواهد شد که دور مقدماتی این رقابت ها در دو گروه چهار تیمی برگزار می شود.


مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های مردان جهان از 23 مهرماه آغاز می شود و به مدت شش روز ادامه خواهد داشت. گروه بندی دور مقدماتی این رقابت ها به قرار زیر است:
گروه اول: کروزیرو برزیل، لوکوموتیو روسیه، اسپوتیف سفاکسین تونس و دپوتیرو لارمانا جمهوری دومینیکن
گروه دوم: کاله مازندران ایران، یو پی سی ان آرژانیتن، ترنتینو ایتالیا و پاناسونیک ژاپن


دور مقدماتی این رقابت ها به مدت سه روز پیگیری می شود. سپس تیم های اول و دوم هر گروه به مرحله نیمه نهایی صعود خواهند کرد تا در این مرحله به صورت ضربدری با یکدیگر مسابقه دهند. تیم های پیروزی برای کسب عنوان قهرمانی و تیم های بازنده برای مدال برنز در مرحله نهایی با یکدیگر دیدار خواهند داشت.
تیم های سوم دو گروه دور مقدماتی نیز برای جایگاه پنجمی و تیم های چهارم دو گروه برای عنوان هفتمی به مصاف یکدیگر خواهند رفت.


تاریخچه هشت دوره گذشته مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های مردان جهان به قرار زیر است:
1989 پارما (ایتالیا): مکسیکونو پارما (ایتالیا)– سی اس کی ای مسکو (روسیه) – پریلی سانتو آندره (برزیل)
1990 میلان (ایتالیا): مدیولانو میلانو (ایتالیا)– بانسپاسائو پائولو (برزیل) – مکسیکونو پارما (ایتالیا)
1991 سان پائلو (برزیل): مساگرو راونا (ایتالیا) – بانسپاسائو پائولو (برزیل) – مدیولانو میلانو (ایتالیا)
1992 تریویسو (ایتالیا): میسورا میلانو (ایتالیا)– سسیلی ترویسو (ایتالیا)– اولیمپیاکو پیرانو (یونان)


مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های مردان جهان به مدت 16 سال برگزار نشد و در سال 2009 مجددا آغاز شد.
2009 دوحه (قطر): ترنتینو بدکلیک (ایتالیا)– پی جی ای استرا بلچاتو (لهستان) – زنید کازان (روسیه)
2010 دوحه (قطر): ترنتینو بدکلیک (ایتالیا)– پی جی ای استرا بلچاتو (لهستان) – پیکان تهران (ایران)
2011 دوحه (قطر): ترنتینو دیاتس (ایتالیا)– جاستریز بسکی ویگل (لهستان)– زنید کازان (روسیه)
2012 دوحه (قطر): ترنتینو دیاتس (ایتالیا)- سادا کروزیرو (برزیل)– پی جی ای استرا بلچاتو (لهستان)
2013 بیتیم (برزیل): ؟
دسته بندی : لیگ برتر ,
 

کاپیتان والیبال ایران یاور سازمان ملل متحد

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 03:39 ب.ظ - یکشنبه 21 مهر 1392

کاپیتان تیم ملی والیبال ایران یاور ملل متحد در ایران شد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، سعید معروف کاپیتان تیم ملی والیبال ایران از سوی سازمان ملل متحد دفتر برنامه جهانی غذا که در راه مبارزه با فقر و گرسنگی به عنوان یاور ملل متحد در ایران انتخاب شد.
بر این اساس عصر دیروز یکشنبه 21 مهرماه طی مراسمی که از ساعت 16:30 در سالن همایش های کتابخانه ملی با حضور سفرا و نمایندگان کشورهای خارجی در ایران بر گزار می شد، از سوی نگار گرامی نماینده دفتر برنامه جهانی غذا WFP بزرگترین سازمان بشر دوستانه دنیا تحت نظر سازمان ملل در مبارزه با فقر و گرسنگی  حکم یاور ملل متحد به  معروف  اهدا  شد.
علی دایی، حمید سوریان، بهداد سلیمی و علی توفیق دیگر ورزشکارانی هستند که  از ایران به عنوان یاور ملل متحد انتخاب شده اند.برچسب ها : کاپیت ,
دسته بندی : تیم ملی ,
 

آخرین مطالب

» یک دو سه ( شنبه 14 تیر 1399 )
» ایران 0 ایتالیا 3 ( یکشنبه 13 خرداد 1397 )
» آرژانتین ایران ( شنبه 12 خرداد 1397 )
» ایران 1 ژاپن 3 ( یکشنبه 6 خرداد 1397 )
» ایران 3استرالیا 0 ( شنبه 5 خرداد 1397 )
 
صفحات سایت: [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ]
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic