قهرمانان مدعی بی ادعا

پورعروجی: دیدگاه ما کمک به سایر تیم‌های ملی والیبال است

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 11:03 ب.ظ - یکشنبه 31 شهریور 1392

سرپرست تیم ملی والیبال زیر23 سال گفت: دیدگاه ما کمک به سایر تیم‌های ملی است اما مصدومیت فیاضی همه ما را ناراحت کرد.

علی پورعروجی در گفت و گو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) درباره حاشیه‌های مطرح شده‌ی تقاضای کادر فنی تیم زیر 23 سال برای دراختیار گرفتن پوریا فیاضی اظهار کرد: ما همیشه در تماس و صحبت با کادر فنی تیم بزرگسال هستیم. تقریبا مجوز فعالیت فیاضی را در تیم زیر 23 سال گرفتیم ولی متاسفانه این بازیکن در حاشیه تمرین تیم ملی "ب" مصدوم شد و ما هم گرفتار شدیم.

وی افزود: در کل همه می‌دانیم که تیم ملی بزرگسال ایران ترکیب جوانی در اختیار دارد. برخی از بازیکنان این تیم نظیر امیر غفور می‌توانستند در ترکیب تیم زیر 23 سال بازی کنند اما اولویت اول همه ما موفقیت تیم ملی بزرگسال است. تیم ملی بزرگسال ایران هم به مسابقات قهرمانی مردان آسیا می‌رود. برای این تیم هم آرزوی موفقیت می‌کنیم. به هر ترتیب با وجود اولویت‌بندی فدراسیون برای کسب بهترین نتیجه با تیم ملی زیر 23 سال در مسابقات جهانی شرکت می‌کنیم.

سرپرست تیم ملی والیبال زیر23 سال خاطرنشان کرد: تا جایی که امکان داشت با تیم‌های ملی "الف" و "ب" همکاری کردیم. حتی در آستانه سفر تیم ملی "ب" هم چند بازیکن در اختیارشان قرار دادیم. دیدگاه کادر فنی ما کمک به سایر تیم های ملی است. ولاسکو هم می‌تواند چند بازیکن به تیم ما بدهد همانطور که با پیوستن فائزی و قرا به تیم ما موافقت کرده است. اما مصدومیت فیاضی همه ما را ناراحت کرد.
دسته بندی : تیم ملی ,
 

پس از انتقاد پیمان اکبری از ندادن فیاضی به تیم زیر 23 سال مدیر تیم‌های ملی والیبال: اولویت با تیم ملی بزرگسال است

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 11:02 ب.ظ - یکشنبه 31 شهریور 1392

مدیر تیم‌های ملی والیبال درباره انتقادهای اخیر کادر فنی تیم ملی زیر 23 سال گفت: اولویت با تیم ملی بزرگسال است و ولاسکو هم مطابق برنامه خود تصمیم می‌گیرد.

امیرحسین منظمی در گفت و گو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، دراین رابطه اظهار کرد: نمی‌دانم موضوع مورد بحث کادر فنی زیر 23 سال و بزرگسالان چیست! واقعیت این است که ولاسکو گفته می‌خواهم تمام بازیکنانم را در اختیار داشته باشم. نمی‌دانم اکبری بر چه اساسی انتقاد کرده است. همیشه ولاسکو بازیکنان خود را در تیم های "الف" و "ب" تقسیم می‌کند.

وی افزود: هرکس خوب بازی کند از تیم "ب" به تیم "الف" می‌رود. و عکس این موضوع هم صادق است. مگر آرش کشاورزی در تیم "ب" تمرین نمی‌کرد. او بعد از درخشش در تمرینات به تیم "الف" پیوست. هر مربی برنامه خاص خودش را دارد. ولاسکو هم مطابق برنامه خود تصمیم می‌گیرد.

مدیر تیم های ملی والیبال خاطرنشان کرد: قبلا صحبتی درباره پیوستن پوریا فیاضی به تیم ملی زیر 23 سال مطرح بود. تا جایی که می‌دانم دبیر فدراسیون هم موضوع را پیگیری می‌کرد. البته این تقاضا به حق بود و شرایط سنی این بازیکن به مسابقات جهانی زیر 23 سال می‌خورد. اما به هر حال همیشه اولویت با تیم ملی بزرگسال است. همه افتخارات والیبال را با تیم ملی بزرگسال می‌شناسند.

منظمی در پایان گفت: بعد از بزرگسالان به تیم‌های امید و جوانان می‌رسیم. البته این موضوع جای بررسی دارد. قطعا در روزهای آینده بیشتر و دقیق‌تر موضوع را ارزیابی می‌کنم. متاسفانه در حال حاضر فیاضی قدری مصدوم شده است. به هر حال در روزهای آینده می‌توانیم دقیق‌تر بررسی کنیم.
دسته بندی : تیم ملی ,
 

شریف‌زاده: می‌مردیم اما یک جفت کفش هم نمی‌گرفتیم!/ به خاطر چیزهای دیگر نتیجه نمی‌گیریم

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 10:28 ب.ظ - یکشنبه 31 شهریور 1392

سرمربی سابق تیم ملی والیبال بانوان در رده سنی جوانان گفت: بازیکنان دوره ما به کارشان تعصب داشتند، اگر می‌مردیم باز هم کار می‌کردیم و حتی یک جفت کفش هم نمی‌گرفتیم.

پروانه شریف‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس،‌ درباره نتایج تیم ملی والیبال بانوان در مسابقات قهرمانی آسیا گفت:‌ نتایج قابل پیش‌بینی بود، البته بازیکنان بهتر از گذشته کار کردند، اما هر چقدر ما کار می‌کنیم رقیبان بیکار ننشسته‌اند. ما همیشه تاکید داریم باید در رده‌سنی پایه کار شود اما باز هم بزرگسالان را دنبال می‌کنیم. سوال من این است چرا برنامه‌ریزی سال‌های‌ قبل تکرار نشد؟ جوانان را زمانی که به مسابقات قهرمانی آسیا بردیم با اینکه تعداد کمی از آنها تجربه داشتند اما بسیار خوب کار کردند. مسئله این است که ما اسکلت اصلی تیم را زیر و رو می‌کنیم.

وی ادامه داد: همیشه شعار می‌دهیم. اما واقعا چه تغییراتی از گذشته تا کنون بوده است؟ اردوها را برای ما هم گذاشتند اما هزینه‌ای نشد. آنقدر که به مردان توجه نشان داده می‌شود لازم است به صورت منطقی برای بانوان هم باشد؛ متاسفانه ما در زمان اردوها از نظر تغذیه و خوابگاه مشکل داشتیم.

سرمربی سابق تیم ملی جوانان با بیان اینکه باید از الان شروع به ساختن کنیم، اظهار داشت: باید با بهترین مربیان پایه از همین رده سنی بازیکنان را بسازیم. نیاز داریم دختران از بچگی ساخته شوند و تا چند سال دیگر در بزرگسالان نتیجه بگیریم. بازیکنان و کادر در رده سنی بزرگسالان و در مسابقات قهرمانی آسیا خوب کار کردند و مطمئنم بهتر از گذشته بودند اما کافی نیست. باید بیشتر از این کار کنیم.

شریف‌زاده با بیان اینکه در بخش بانوان رسیدگی‌های لازم صورت نمی‌گیرد، تصریح کرد: ما در بخش جوانان مشکلاتی در هزینه‌های بانوان به ویژه آنهایی که از راه‌های دور می‌آمدند داشتیم. انگیزه‌ها اکنون قوی نیست مانند زمان ما که اگر می‌مردیم کار می‌کردیم و حتی یک جفت کفش هم نمی‌گرفتیم. چرا که عِرق داشتیم، اما اکنون این عِرق وجود ندارد. کادر فنی زحمت خودش را کشیده اگر نتیجه نمی‌گیریم به خاطر چیزهای دیگر است.
دسته بندی : والیبال بانوان , تیم ملی بانوان ,
 

باز هم عرب‌ها و باز هم ورزش ایران، اما این‌بار والیبال!

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 10:26 ب.ظ - یکشنبه 31 شهریور 1392

رقابت‌های والیبال قهرمانی آسیا در حالی به میزبانی امارات برگزار خواهد شد که میزبان قبل از آغاز رقابت‌ها کارشکنی خود را شروع کرده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، هفدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا برای نخستین بار با حضور 24 تیم در هشت گروه سه تیمی از ششم مهر ماه آغاز می‌شود و به مدت 9 روز ادامه خواهد داشت. مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا هر دو سال یک‌بار توسط کنفدراسیون والیبال آسیا برگزار می‌شود و امارات متحده عربی برای نخستین بار میزبانی این رقابت را بر عهده گرفته است.

رقابت‌های این دوره از مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا در دو سالن مجموعه ورزشی حمدان بن محمد و باشگاه النصر دبی برگزار خواهد شد.

دور مقدماتی این رقابت‌ها در هشت گروه سه تیمی (24 تیم ) برگزار می‌شود که گروه‌بندی آن به شرح زیر است:

گروه A: امارات (میزبان)، اردن و تایلند

گروه B: استرالیا، بحرین و میانمار

گروه C: ایران، کویت و قزاقستان

گروه D: چین، عربستان و چین تایپه

گروه E: ژاپن ، عمان و سریلانکا

گروه F: کره‌جنوبی، عراق و افغانستان

گروه G: هند، قطر و ازبکستان

گروه H: پاکستان، لبنان و اندونزی

کنفدراسیون والیبال آسیا خلاف قانون برای قرعه‌کشی عمل کرده است. در قوانین عمومی و جاری تمام مسابقات تیم میزبان به عنوان سرگروه معرفی می‌شود و قهرمان دوره گذشته باید سرگروه دومین گروه باشد، اما در این مسابقات مشخص نیست که اماراتی‌ها چه فکری کرده‌‌اند و استرالیا را به عنوان سرگروه گروه دوم معرفی کرده‌اند!

طبق قانون باید گروه تیم‌ها بر اساس رنکینگ جهانی و آسیایی تیم‌ها جمع و تقسیم بر دو مشخص شود. ایران تیم دوازدهم جهان است و اول آسیا؛ با این حالا 12+ یک می‌شود 13 و تقسیم بر 2 حاصلش 6.5 می‌شود. با این حساب ایران باید جای استرالیا سرگروه گروه دوم باشد. حتی اگر رنکینگ قبلی ایران یعنی چهاردهم جهان و اولی آسیا را هم با همین فرمول محاسبه کنیم امتیاز ایران در 7.30 با استرالیا که یازدهم جهان و چهارم آسیا را داشت، مساوی می‌شود و باید بین این دو تیم قرعه‌کشی انجام می‌شد که نشد.

با نگاهی ساده می‌توان به نقشه بچه‌گانه عرب‌ها پی برد؛ با برنامه‌ریزی که اماراتی‌ها انجام داده‌اند تیم‌های مدعی ایران و کره‌جنوبی در مرحله دوم با هم روبرو خواهند شد و با این شرایط کار برای صعود نماینده میزبان به جمع هشت تیم برتر و قهرمانی تیم‌هایی مانند ژاپن و چین هم راحت‌تر می‌شود. مشخص نیست اماراتی‌ها به چه علتی اینقدر برای ایران نقشه می‌کشند؛ آنها حتی تنها نماینده ایران در کمیته کنترل مسابقات را هم حذف کرده‌اند. سعید درخشنده که همیشه در مسابقات مختلف عضو اصلی کمیته کنترل بوده است نامش در بین اعضای این رقابت‌ها دیده نمی‌شود تا تیم ایران با کمترین حامی و پشتوانه راهی مسابقات شود.

البته مسئولان آسیایی برای اینکه کسی به آنها شک نکند درخشنده را به عنوان یکی از اعضای کمیته کنترل مسابقات کشورهای اسلامی معرفی کرده‌اند، اما با تمام این تفاسیر فدراسیون ایران نامه اعتراض آمیز خود را به مسئولان آسیایی ارسال کرده و البته از جواب آنها قانع نشده‌ است. مسئولان فدراسیون ایران همچنان پیگیر این تخلفات هستند و برای رفع این اشکالات تا آخرین لحظه تلاش خواهند کرد.

سابقه کشورهای عربی و مخصوصاً امارات در ورزش ایران کاملاً مشخص و البته سیاه است و حالا با این کار سابقه خود را خراب‌تر کردند.

به هر حال با شرایط کنونی مرحله مقدماتی این رقابت‌ها از شنبه ششم مهر ماه به مدت سه روز برگزار خواهد شد که تیم ملی‌ والیبال ایران در روز نخست (ششم مهر) با قزاقستان و در روز دوم (هفتم مهر) با کویت بازی دارد. ملی‌پوشان ایران روز سوم (هشتم مهر) استراحت خواهند داشت.

پس از بازی‌های دور مقدماتی، 16 تیم برتر (تیم‌های اول و دوم هشت گروه) به عنوان تیم‌های برتر راهی مرحله دوم می‌شوند تا برای کسب عنوان‌های اول تا شانزدهم با هم رقابت کنند. هشت تیم دیگر نیز برای مکا‌ن‌های 17 تا 24 رقابت می‌کنند.

برنامه کامل دور مقدماتی به وقت امارات به شرح زیر است:

شنبه ششم مهرماه:

ساعت 12، لبنان – اندونزی، سالن حمدان

ساعت 12، هند – ازبکستان ، سالن النصر

ساعت 14، ایران – قزاقستان ، سالن حمدان

ساعت 14، عمان – سری لانکا، سالن النصر

ساعت 16، عربستان – چین تایپه، سالن حمدان

ساعت 16، بحرین – میانمار، سالن النصر

ساعت 18:30 مراسم افتتاحیه هفدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا، سالن حمدان

ساعت 19:30، امارات – تایلند، سالن حمدان

ساعت 19:30، عراق – افغانستان، سالن النصر

یکشنبه هفتم مهرماه:

ساعت 12، قطر – اندونزی، سالن حمدان

ساعت 12، امارات – اردن، سالن النصر

ساعت 14، ایران – کویت، سالن حمدان

ساعت 14، عمان – ژاپن، سالن النصر

ساعت 16، کره جنوبی – عراق سالن حمدان

ساعت 16، استرالیا - بحرین، سالن النصر

ساعت 18:30 چین – عربستان، سالن حمدان

ساعت 18:30، پاکستان – لبنان، سالن النصر

دوشنبه هشتم مهرماه:

ساعت 12، قزاستان – کویت، سالن حمدان

ساعت 12، اندونزی – پاکستان، سالن النصر

ساعت 14، ازبکستان – قطر، سالن حمدان

ساعت 14، تایلند – اردن، سالن النصر

ساعت 16، چین تایپه – چین، سالن حمدان

ساعت 16، سری لانکا – ژاپن، سالن النصر

ساعت 18:30 افغانستان – کره جنوبی، سالن حمدان

ساعت 18:30، میانمار – استرالیا، سالن النصر

در مرحله دوم رقابت‌های قهرمانی مردان آسیا تیم‌های اول و دوم هر گروه (16 تیم برتر) در چهار گروه به مدت دو روز با هم رقابت می‌کنند که تیم‌های اول و دوم گروه‌های A و H در گروه جدید (I)، تیم‌های اول و دوم گروه‌های B و G در گروه (J)، تیم‌های اول و دوم گروه‌های C و F در گروه (K) و تیم‌های اول و دوم گروه‌های D و E در گروه (L) با یکدیگر رقابت می‌کنند.

در این مرحله نتیجه بازی دو تیمی که در مرحله مقدماتی با هم بازی داشتند، لحاظ می‌شود و هر تیم تنها دو بازی خواهد داشت.

در پایان مرحله دوم گروهی این رقابت‌های تیم‌ها بر اساس رده‌بندی گروه خود در مراحل حذفی جهت تعیین مقام اول تا هشتم و نهم تا شانزدهم به رقابت می‌پردازند.
دسته بندی : تیم ملی ,
 

خوش‌خبر: اردوی ترکیه لازم بود/ برای دومین بار قهرمان آسیا می‌شویم

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 10:23 ب.ظ - یکشنبه 31 شهریور 1392

سرپرست تیم ملی والیبال ایران گفت: در ترکیه اردوی خوبی را پشت‌ سر گذاشتیم و فکر می‌کنم لازم بود ملی‌پوشان در این اردو حاضر شوند.

به گزارش خبرگزاری فارس، تیم ملی والیبال ایران از شنبه آخرین مرحله اردوی آمادگی خود برای حضور شایسته در مسابقات قهرمانی آسیا آغاز کرد.

امیر خوش‌خبر، سرپرست تیم ملی والیبال در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درباره مدت اردوی آماده ‌سازی ملی ‌پوشان، اظهار داشت: ملی‌پوشان شرکت کننده در اردوی ترکیه در آخرین مرحله آماده‌سازی تیم حضور خواهند داشت که به مدت پنج روز ادامه خواهد داشت.

خوش خبر با بیان اینکه اردوی ترکیه بار فنی زیادی داشت و فکر می‌کنم حضور در این اردو پیش از قهرمانی آسیا برای ملی‌پوشان لازم بود، خاطرنشان کرد: اردوی برون مرزی ترکیه نقاط ضعف و قوت بازیکنان را مشخص کرد که تلاش برای برطرف کردن ضعف‌ها و پررنگ شدن قوت‌ها از مهمترین محورهای کاری در آخرین اردوی آمادگی است.

وی در مورد نفرات نهایی شرکت کننده در هفدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا نیز گفت: قرار بود اسامی نفرات نهایی در اردوی ترکیه از سوی خولیو ولاسکو، سرمربی تیم ملی اعلام شود. وی این کار را به گذشت دو روز از اردوی تهران محول کردند و حتماً اسامی نفرات اعزامی تا روز دوشنبه یا نهایتاً سه‌شنبه اعلام خواهد شد.

سرپرست تیم ملی والیبال درباره زمان اعزام تیم ملی به کشور امارات اظهار داشت: ساعت هفت صبح روز پنج‌شنبه، چهارم مهرماه تیم ملی والیبال راهی دبی خواهد شد. روز ششم مهرماه نیز تیم ملی در نخستین بازی خود به مصاف قزاقستان می‌رود.

وی در باره مدت زمان کوتاه اعزام تیم به دبی تا آغاز مسابقات افزود: زودتر رفتن تیم به مسابقات محاسن و معایبی دارد؛ با توجه به اینکه مسابقات در دبی برگزار می‌شود، از نظر جغرافیایی فاصله زیادی نداریم، بنابر این دو روز زودتر کافی است. اگر بخواهیم خیلی زودتر برویم، بازیکنان از طولانی شدن سفر خسته می‌شوند.

خوش‌خبر تصریح کرد: ایران قطعا مدافع اصلی قهرمانی در مسابقات آسیایی است. ما بازیکنان خوبی داریم و شناخت‌مان هم از حریفان خوب است. ولاسکو و همکارانش تلاش می‌کنند تا ایران را برای دومین بار روی سکوی قهرمانی ببرند و بدون شک بازیکنان هم در این راه تلاش فراوانی خواهند کرد.

هفدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا از روز شنبه ششم مهرماه با حضور 24 تیم در دو سالن والیبال محمد حمدان و النصر شهر دبی برگزار می‌شود.
دسته بندی : تیم ملی ,
 

صدیقی: فکر می‌کردم مقابل تایپه پیروز شویم/ شرایط همین باشد باز هم نتیجه نمی‌گیریم

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 11:11 ب.ظ - شنبه 30 شهریور 1392

سرمربی تیم والیبال گاز تهران اعتقاد دارد با شرایطی که بانوان دارند باز هم همین نتایج در آینده تکرار خواهد شد.

سیما صدیقی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درباره نتایج بانوان والیبالیست در مسابقات قهرمانی آسیا و عنوان هشتمی این رقابت‌ها، اظهار داشت: فکر می‌کردم با توجه به اینکه بانوان ایرانی پیش از این مقابل تایپه بازی کرده بودند در بازی امروز این تیم را شکست دهند چرا که انگیزه داشتند امسال مقام بهتری کسب کنند. بسیار تعجب کردم که این اتفاق رخ نداد. باید ببینیم چه عاملی باعث شده این نتیجه حاصل شود.

وی ادامه داد: تصورم این بود ویتنام یا تایپه هر کدام مقابل ایران قرار بگیرند ما برنده میدان خواهیم بود، از اخباری که خوانده بودم و از صحبت‌های بازیکنان احساسم این بود بازیکنان توان بالایی دارند، یا بازی را می‌برند یا ممکن است در 5 گیم شکست بخورند اما اینکه چرا نتیجه‌ای بدتر از قبل حاصل شده باید مورد بررسی قرار گیرد.

سرمربی تیم والیبال بانوان گاز تهران با بیان اینکه بازیکنان ایرانی در سال یک بار و آن هم یک هفته در چنین مسابقاتی شرکت می‌کنند، تصریح کرد: 5 ماه تمرین تیم ملی برگزار می‌شود و در آخر هم یک هفته در مسابقات شرکت می‌کنند بنابراین تا سال بعد دیگر بازی‌ تدارکاتی ندارند، پسران الگوی خوبی در این مورد هستند، شاید توقع زیادی باشد که فدراسیون همان کاری که برای پسران انجام می‌دهد برای دختران هم انجام بدهد اما می‌بیند برای پسران جواب می‌دهد و اسپانسر جذب می‌شود اما برای دختران محدودیت وجود دارد، همین‌ها باعث می‌شود فدراسیون دست به عصا حرکت کند، تا زمانی که شرایط این است نتیجه هم همین است.

صدیقی با بیان اینکه لازم است یک سال بازیکنان در اختیار تیم ملی باشند عنوان کرد: برگزاری چندین بازی حتی داخلی در یک سال باعث می‌شود تا همه حرکات ملکه ذهن بازیکنان شود. بازیکنان وقتی برمی‌گردند در لیگ با خودشان بازی می‌کنند، 20 ماه سیستم بازی خودمان را دارند تا سال دیگر که بتوانند در مسابقات شرکت کنند، هیچ تیمی اینگونه نتیجه نمی‌گیرد، ما توانایی رویارویی با تایپه و ویتنام را داریم اما باید یک برنامه‌ریزی درست وجود داشته باشد.
دسته بندی : تیم ملی , تیم ملی بانوان ,
 

انتقاد پیمان اکبری از ندادن فیاضی به تیم ملی زیر 23 سال

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 10:15 ب.ظ - شنبه 30 شهریور 1392

سرمربی تیم ملی والیبال زیر 23 سال ایران در آستانه اعزام به مسابقات جهانی برزیل از در اختیار نداشتن چند بازیکن کلیدی از جمله پوریا فیاضی به شدت انتقاد کرد.

پیمان اکبری در آستانه اعزام تیم ملی والیبال زیر 23 سال ایران به مسابقات جهانی برزیل در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: ما همه جوره آماده پیکار دراین مسابقات هستیم. البته نبود چند بازیکن که در دوره قبل در رقابت‌های جهانی جوانان حضور داشتند تنها مشکل تیم ماست. واقعیت این است که کیفیت مسابقات زیر 23 سال جهان حتی از رده جوانان هم بالاتر است. همه تیم‌ها حرفه‌ای هستند و فقط از رده سنی بزرگسالان شاید سطح پایین‌تری داشته باشند.

وی ادامه داد: تمام تیم‌هایی که قبلا در رده سنی جوانان بازی می کردند الان بعد از دو، سه سال تمرین حرفه‌ای‌تر شده‌اند و در سطح بالایی بازی می کنند. تنها مشکل ما این است که تمام بازیکنانی که قبلا در رده سنی جوانان بازی می کردند را در اختیار نداریم. در صحبتی که در این باره با دبیر و رییس فدراسیون داشتم به این نتیجه رسیدم که هدف گذاری فدراسیون بر روی خروجی تیم زیر 23 سال برای تیم ملی بزرگسالان تعریف شده است ما هم بر این اساس حرکت کردیم. البته بعد از این هدف تلاش می کنیم با وجود مشکلاتی که داریم وهمچنین گروه بندی سختی که پیش روی ما است بازی‌های خوبی انجام دهیم.

سرمربی تیم ملی والیبال زیر 23 سال ایران با ارزیابی از حریفان گفت: روسیه در رده سنی پایه و لیگ جهانی قهرمان است. صربستان هم یکی از حریفان سرسخت ما است. در مجموع باید بگویم کار ساده‌ای در پیش نداریم. با این بضاعتی که داریم برای بهترین نتیجه هم قسم شده‌ایم. مسابقات جهانی زیر 23 سال برای نخستین بار در برزیل برگزار می‌شود و تیم‌های خیلی از هم شناخت ندارند. ما فقط تا حدودی ترکیب روسیه و صربستان را می شناسیم و سایر حریفان را باید در جریان مسابقه آنالیز کنیم.

وی با انتقاد از اختیار نداشتن چند مهره کلیدی یادآور شد: ما برای به خدمت گرفتن چند بازیکن، جلسات زیادی با کادر فنی بزرگسال داشتیم اما هیچ ننتیجه‌ای نگرفتیم. تیم ملی بزرگسال به امیر غفور نیاز داشت ما هم خیلی روی جذب او پافشاری نکردیم تلاش ما این است که تیم ملی بزرگسال نتیجه بگیرد اما در مورد پوریا فیاضی موضوع متفاوت بود. اگر تیم بزرگسال به او واقعا نیاز داشت اصلا حرفی نداشتیم ولی او متاسفانه در طول سه ماه گذشته هیچ گاه در ترکیب تیم ملی بزرگسال قرار نگرفته و جالب این است که این بازیکن را در اختیار تیم زیر 23 سال قرار ندادند. این موضوع جای بررسی دارد امیدواریم مسوولان فدراسیون این موضوع را بررسی کنند.

اکبری در پایان گفت:‌ اگر فیاضی در جریان تمرینات تیم ما مصدوم شد حداقل این سوال برای ما پدید نمی آمد اما به نظرم یکی از دلایلی که فیاضی در تمرینات تیم ب دچار آسیب دیدگی شده ناآمادگی ذهنی او بود. او کاملا بی انگیزه شده بود زیرا قرار نبود با تیم ب تمرین کند یا در مسابقات شرکت کند. قرار بود که قبل از مسابقات جهانی برزیل فیاضی را به تیم زیر 23 سال بدهند حال سوال ما این است که اگر او قرار بود با تیم زیر 23 سال مسابقه دهد چرا کادر فنی تیم ملی بزرگسالان این بازیکن را دراختیار ما نگذاشت و در نهایت این بازیکن در تمرینات تیم ملی ب مصدوم شد. این موضوع به ضرر فیاضی و تیم زیر 23 سال و حتی تیم بزرگسال تمام شد.
دسته بندی : تیم ملی ,
 

دامغانی: سالم سازی در تیم‌های پایه والیبال پیگیری می‌شود

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 10:14 ب.ظ - شنبه 30 شهریور 1392

مربی تیم ملی والیبال نوجوانان ایران در ارزیابی وضعیت و نتایج فعلی تیم های ملی پایه گفت: باید صادقانه بگوییم که سالم سازی در تیم های ملی والیبال پایه صورت گرفته است.

محمدرضا دامغانی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد: اگر بخواهیم صادقانه در مورد وضعیت تیم‌های رده سنی والیبال صحبت کنیم، شاید قدری مخاطبان و مسئولان خوششان نیاید! با این حال برای تفسیر وضعیت و نتایج تیم‌های ملی جوانان و نوجوانان باید به تلاش فدراسیون در سال‌های اخیر برای سرمایه گذاری و حمایت از این رده سنی اشاره کنیم. حالا اگر بخواهیم در یک کلام به این سوال پاسخ دهیم که چرا تیم های والیبال جوانان و نوجوانان در سال های گذشته قهرمان می شدند و حالا به چهارمی و پنجمی جهان بسنده می کنند، باید صادقانه بگوییم سالم سازی در تیم های ملی والیبال پایه صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: خود من در یک مقطع زمانی دستیار کارخانه بودم و در مسابقات جهانی مراکش و رویدادهای مختلف آسیایی قهرمان می‌شدیم. حالا اگر بخواهم والیبالی و صادقانه حرف زده باشم باید تاکید می‌کنم که ما از شش، هفت سال قبل شاید هم ده سال قبل با حمایت‌های داورزنی و پیگیری‌های وزارت ورزش روند سالم سازی را در تیم های پایه دنبال کردیم. بحث صغر سن در سال‌های گذشته خیلی در والیبال پررنگ بود. معمولا اهالی والیبال متهم بودند که تیم‌های صغر سن را به مسابقات می‌فرستند. نمی‌گویم حالا این موضوع به صفر مطلق رسیده است. هیچ کس نمی‌تواند چنین ادعایی کند. من دستیار ست‌کوویچ هم بوده‌ام. با سایر دوستان هم کار کرده‌ام. امسال در تیم ملی والیبال نوجوانان بازیکنانی را به مسابقات جهانی بردیم که بسیاری از آن‌ها حتی یکسال هم سن کمتری از حدنصاب قانونی داشتند.

مربی تیم ملی والیبال نوجوانان ادامه داد: فقط یکی دو بازیکن در همان سن مجاز متولدین سال 1373 داشتیم. باز هم می‌گویم اگر بخواهم صادقانه بگویم شاید یکی دو مورد هم داشتیم که ممکن بود شش ماه و یا کمتر از یکسال بالاتر از سن مجاز باشند. خود من در مرکزیت این موضوع بودم. هرچه در هفت سال قبل به جلو آمدیم تیم‌های ما سالم شدند. ما خودمان مدعی بودیم که نباید صغر سن باشد. جمع کردن این موضوع در شش ماه و یکسال امکان نداشت. ولی خوشبختانه گام های بسیار زیادی برداشته شد. ما در گذشته بازیکنانی با هشت سال صغر سن داشتیم اما حالا این موضوع کاملا پیگیری می شود تا سرانجام کاملا معضل صغر سن را ریشه کن کنیم. خوشبختانه موضوع صغر سن والیبال در حال ریشه کن شدن است.

محمدرضا دامغانی تاکید کرد: خوشبختانه در سال های اخیر حق بازیکنی در تیم های پایه از بین نرفته است. تیم های واقعی ما به مسابقات مختلف اعزام می‌شوند. ان‌شاءالله در یکی دوسال آینده این موضوع کاملا ریشه کن می‌شود.
دسته بندی : تیم ملی نوجوانان ,
 

داود آهنگری: والیبال ایران را برای آسیا خسته نکنید!

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 10:13 ب.ظ - شنبه 30 شهریور 1392

کارشناس والیبال با اشاره به اقتدار والیبال ایران در قاره کهن گفت: دیگر نباید از حریفان آسیایی بترسیم و خود را برای بازی با آنها خسته کنیم.

داود آهنگری در گفت و گو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد: حتی تیم های اول و دوم ایران هم نباید در آسیا به حریفان امتیاز دهد. اگر تیم ملی والیبال ایران با ترکیب کامل به مسابقات آسیایی برود سایر حریفان از بازی با تیم ایران بیشتر استفاده می کنند. ولاسکو در مسابقات انتخابی جهانی در تهران به دو بازیکن اصلی تیم ملی بازی نداد. حتی می توانست به چهار بازیکن استراحت دهد. دیگر نباید از حریفان آسیایی بترسیم. ایران وقتی می تواند ایتالیا را شکست دهد دیگر نباید حریفان آسیایی دردسر ساز باشند. باید به سایر بازیکنانی که کمتر در تیم های ملی بازی می کنند فرصت داد. سعید معروف دیگر نباید خود را برای بازی با تیم هایی مثل بحرین خود را فرسوده کند. بحرین که حریف ایران نیست و نباید ایران خود را برای بازی با آن ها خسته کند.

وی افزود: البته برخی تیم ها نظیر چین و استرالیا و کره جنوبی می توانند همچنان خطرناک باشند. البته در مسابقات مختلف باید از ترکیب بازیکنان متفاوتی بهره برد. می توان ترکیبی از بازیکنان جوان تر و کم تجربه تر را هم درکنار بازیکنان شاخص به میدان فرستاد. همیشه نظرات متفاوتی در مورد یک تیم وجود دارد. نظرم را می گویم. حضور در مسابقات مختلف و بازی دادن به بازیکنان جوان انگیزه زیادی ایجاد می کند. اکثر بازیکنان دوست دارند سابقه بین المللی داشته باشند. در حال حاضر سه رده تیم ملی به مسابقات می روند. این موضوع خیلی خوب است. مسابقات بین المللی می تواند با بازیکن سازی هم کمک کند.

این کارشناس والیبال در پایان خاطرنسان کرد: در حال حاضر لیگ ایران در آسیا حرفه ای ترین لیگ است. سطح کیفی مسابقات خیلی نزدیک است. کاش برنامه ریزی فدراسیون طوری باشد که علاوه بر تیم قهرمان لیگ سایر تیم های باشگاهی به مسابقات مختلف و تورنومنت های بین المللی اعزام شوند. نمی دانم چه اصراری دارند که در همه مسابقات حتی جام شیخ راشد و ریاست جمهوری قزاقستان هم قهرمان شویم. چه اشکالی دارد یک تیم باشگاهی را به چنین سطحی از مسابقات بفرستیم و ملی پوشان را اینقدر دگیر مسابقات مختلف نکینم. هزینه های فدراسیون را هم پایین بیاوریم و برای باشگاه ها انگیزه سازی کنیم.
دسته بندی : تیم ملی ,
 

تیم ملی والیبال زنان به مقام هشتمی آسیا دست یافت

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 10:08 ب.ظ - شنبه 30 شهریور 1392

تیم والیبال زنان ایران با پذیرش شکست در برابر چین تایپه در مرحله نهایی هفدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی آسیا به مقام هشتمی این رقابت ها اکتفا کرد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال ، ملی پوشان کشورمان در آخرین دیدار خود سه بر صفر و با امتیازهای (9 بر 25 )، ( 16 بر 25) و (17 بر 25 ) مغلوب حریف شدند تا به مقام هشتمی این رقابت ها اکتفا کنند.
تیم ملی والیبال ایران امروز با ترکیب مینا روستا، مائده برهانی ، فرنوش شیخی ، مهسا صابری، شبنم علیخانی و مهسا کدخدا در برابر چین تایپه به میدان آمد.
** حواشی آخرین روز مسابقات والیبال قهرمانی آسیا
با آنکه امروز سومین روزی است که به طور متوالی بارش باران در شهر ناخون پاتوم ادامه دارد و تیم تایلند میزبان این دوره از مسابقات در اخرین بازی امروز به مصاف قدرتمندترین تیم آسیا و سوم المپیک می رود ، اما مردم این شهر از نخستین ساعات روز با چتر پشت درهای سالن چایچاینا این شهر تجمع کرده اند و پس از ورود به سالن تا آخرین مسابقه در اینجا خواهند ماند.
این درحالی است  که پس از بازی ایران تیم های قزاقستان و ویتنام برای کسب عنوان پنجمی ، سپس تیم های چین و کره برای عنوان سومی بازی خواهند کرد و در نهایت و ساعت شش به وقت محلی تیم تایلند و ژاپن به مصاف هم خواهند رفت .
دیدن کودکان زیر پنج سال همراه با خانواده هایشان ، حضور تعداد زیادی از عکاسان و خبرنگاران که برای پوشش خبری بازی تیم ملی والیبال زنان کشورشان ساعتها قبل در سالن نشسته اند حس و حال عجیبی به فضا سالن داده ست .
از نکات جالب توجه اینکه مردم تایلند بازی تیم ایران را نیز دوست دارند و هر جا که بازیکنان ما موفق به کسب امتیاز می شوند صمیمانه تیم ایران را تشویق می کنند.
مردم تایلند موقع صدا کردن ایران ، با کلمه ایلان ایلان تیم ما را تشویق می کردند و به نظر می رسد گوینده سالن نیز علاقه ای خاص به نام ایران دارد. 

آغاز آخرین اردوی تیم ملی والیبال پیش از مسابقات قهرمانی آسیا

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 10:07 ب.ظ - شنبه 30 شهریور 1392

تیم ملی والیبال كشورمان از امروز شنبه آخرین مرحله اردوی آمادگی خود برای حضور شایسته در مسابقات قهرمانی آسیا آغاز می كند.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، تیم ملی والیبال ایران كه چهارشنبه از اردوی آمادگی برون مرزی تركیه به كشور بازگشت، آخرین مرحله آماده سازی خود را از امروز شنبه 30 شهریورماه آغاز خواهد كرد.
سرپرست تیم ملی والیبال در باره مدت این اردو گفت: ملی پوشان شركت كننده در اردوی تركیه در آخرین مرحله آماده سازی تیم حضور خواهند داشت كه به مدت پنج روز ادامه خواهد داشت.
امیر خوش خبر با بیان اینكه بازیكنان تیم ملی روزانه در دو نوبت صبح و عصر در آخرین اردوی آمادگی تمرین خواهند كرد، در باره محورهای مهم این اردو خاطر نشان كرد: اردوی برون مرزی تركیه نقاط ضعف و قوت بازیكنان را مشخص كرد كه تلاش برای برطرف كردن ضغف ها و پررنگ شدن قوت ها از مهمترین محورهای كاری در آخرین اردوی آمادگی است.
وی در مورد نفرات نهایی شركت كننده در هفدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا نیز گفت: قرار بود اسامی نفرات نهایی در اردوی تركیه از سوی خولیو ولاسكو سرمربی تیم ملی اعلام شود. ایشان این كار را به گذشت دو روز از اردوی تهران محول كردند و انشاالله اسامی نفرات اعزامی تا روز دوشنبه یا نهایتا سه شنبه اعلام خواهد شد.
سرپرست تیم ملی والیبال در باره زمان اعزام تیم ملی به كشور امارات نیز گفت: ساعت هفت صبح پنج شنبه چهارم مهرماه تیم ملی والیبال راهی دبی خواهد شد. روز ششم مهرماه نیز تیم ملی در نخستین بازی خود به مصاف قزاقستان می رود.
وی در باره مدت زمان كوتاه اعزام تیم به دبی تا آغاز مسابقات نیز گفت: زودتر رفتن تیم به مسابقات محاسن و معایبی دارد. با توجه به اینكه مسابقات در دبی برگزار می شود، از نظر جغرافیایی فاصله زیادی نداریم، بنابر این دو روز زودتر كافی است . اگر بخواهیم خیلی زودتر برویم، بازیكنان از طولانی شدن سفر خسته می شوند.
هفدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا از روز شنبه ششم مهرماه با حضور 24 تیم در دو سالن والیبال محمد حمدان و النصر شهر دبی برگزار می شود.دسته بندی : تیم ملی ,
 

ابراهیمی : برای ارتقا جایگاه ایران راهی جز غلبه بر چین تایپه نداریم

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 10:06 ب.ظ - شنبه 30 شهریور 1392

سرعتی زن تیم ملی والیبال زنان ایران با بیان اینکه در در مبارزه با چین تایپه گزینه دومی نداریم، گفت: باید با تمام توان و قدرت مقابل این تیم ظاهر شویم تا این رقابت ها را حداقل با یک پله صعود ترک کنیم .
نیلوفر ابراهیمی در گفت وگو با خبرنگار اعزامی فدراسیون والبیال ، افزود: امروز با باخت مقابل قزاقستان فرصت کسب عنوان پنجمی یا ششمی را از دست دادیم ، اما باید همه تمرکز و تلاش مان را برای بازی فردا در برابر چین تایپه بگذاریم .
وی ادامه داد: در بازی نخست مقابل چین تایپه ما اشتباهات فردی زیادی داشتیم و تقریبا بیشتر حمله های ما بی نتیجه ماند، لذا باید در بازی آخر خطای فردی را به پایین ترین سطح ممکن برسانیم .
این بازیکن سرعتی با بیان اینکه توپ گیری تیم چین تایپه بسیار بالاست ، گفت: باید در دفاع بسیار قوی تر عمل کنیم یا قدرت حمله هایمان افزایش یابد که توپ گیرهای خوب آنان نتواند کمک چندانی برایشان باشند.
وی با بیان اینکه هر دو تیم فردا تنها با یک هدف وارد زمین می شوند، زیرا این تنها شانس باقی مانده برای هر دو تیم است ، افزود: شاید ما موفقیت چشمگیری در این رقابت ها نداشتیم، اما تجربه ارزشمندی بدست اوردیم که مهم ترین آن برطرف شدن ترس و استرس ما از رویارویی با تیم های چون چین و ژاپن بود.
ابراهیمی گفت: شاهد این ادعا عملکرد تیم ایران مقابل قزاقستان بود، تیمی که به دلیل قد بلند بازیکنانش دفاع بسیاری خوبی روی تور دارد، تیم ایران مقابل این تیم بازی خوبی ارایه کرد و حتی یک ست نیز گرفت .در  سه ست دیگر نیز با اختلاف ناچیز مغلوب شدیم .
تیم ملی والیبال زنان کشورمان فردا شنبه در اخرین دیدار خود در هفدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی زنان آسیا برای کسب مقام هفتمی به مصاف تیم چین تایپه خواهد رفت .دسته بندی : تیم ملی بانوان , والیبال بانوان ,
 

كعبی زاده: عملکرد تیم ملی والیبال زنان رضایت بخش است

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 10:05 ب.ظ - شنبه 30 شهریور 1392

نایب رییس زنان فدراسیون والیبال گفت: به نظر همه کارشناسان حاضر در مسابقات والیبال قهرمانی زنان آسیا، والیبال ایران از رشد و پیشرفت خوبی برخوردار بوده است.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، صدیقه کعبی زاده قبل از آخرین بازی تیم ملی والیبال زنان ایران در مسابقات آسیایی، افزود: خارج از این موضوع که ایران هفتم شود یا هشتم، عملکرد تیم ایران نشان می دهد که بازیکنان ایران نسبت به دوره های گذشته بهتر در برابر حریفان بازی کردند.
وی با بیان اینکه تیم ملی والیبال زنان ایران در این رویداد مهم آسیایی  برای هیچ تیمی زنگ تفریح نبود، خاطر نشان کرد: تیم ایران با تمام قدرت در مقابل مدعیان قهرمانی آسیا و عنوان داران المپیک و جهان بازی کرد و تا جایی پیش رفت که همه حریفان از بهترین بازیکنان خود مقابل ایران بهره گرفتند.
نایب رییس زنان فدراسیون والیبال تصریح کرد: بازیکنان قزاقستان نیز پس از بازی با تیم ما، اظهار داشتند "تیم ایران تیم بسیار خوبی است." سرمربی ژاپن نیز آینده ی خوبی را برای تیم ما پیش بینی کرد که می تواند در بین قدرت های آسیا جای بگیرد.
وی در مورد بازی ایران و قزاقستان گفت: تیم ملی والیبال بانوان ایران در مصاف با نایب قهرمان مسابقات 2012 کاپ آسیا نتیجه را 3 بر یک واگذار کرد. نتایج ست های بازی نشان از بازی نزدیک و پایاپای دو تیم داشت.
کعبی زاده تاکید کرد: از بین 16 تیم شرکت کننده در مسابقات قهرمانی آسیا تیم هایی همانند هند، فیلیپین، سریلانکا و... که سابقه حضور زیادی در این مسابقات داشتند، از صعود به جمع هشت تیم برتر باز ماندند. اما تیم کشورمان علی رغم حضور کم سابقه تر در مسابقات قهرمانی آسیا به جمع هشت تیم برتر پیوست و در مقابل مدعیان قهرمانی بازیهای قابل قبولی از خود به نمایش گذاشت.
وی به دیدار خود با شانریت رییس کمیته رویدادهای فدراسیون والیبال آسیا و عضو هیات مدیره کمیته رویدادهای فدراسیون جهانی والیبال اشاره کرد و گفت: شانریت نیز عملکرد تیم ایران را مطلوب و رو به رشد ازریابی کرد و تاکید کرد " امسال شاهد پیشرفت سریع و بسیار خوب تیم والیبال ایران بودیم. پیشرفت ایران به نسبت سابقه حضور در بازیهای آسیایی بسیار خوب بوده است."
نایب رییس زنان فدراسیون والیبال کشورمان از قول شانریت گفت: فدراسیون والیبال تایلند برای استفاده تیم ایران از کمپ های تیم ملی تایلند در بانکوک و استفاده از تجربه مربیان تایلندی به منظور کمک به رشد بیشتر والیبال بانوان ایران، اعلام آمادگی کرده است.
وی افزود: شانریت همچنین به وجود کمیته توسعه والیبال آسیا در بانکوک اشاره کرد گفت: "این کمیته برای انجام بازیهای متعدد تیم ملی والیبال بانوان ایران با تیم های باشگاهی تایلند به ایران کمک خواهد کرد."
کعبی زاده تاکید کرد: پیشرفت والیبال زنان ایران مستلزم برگزاری اردوهای تدارکاتی بیشتر به ویژه در شرق آسیا و به خصوص در کشور تایلند است. مطمئن باشید که اگر این برنامه ها اجرایی شود تیم ملی بانوان ایران می تواند یکی از مدعیان قهرمانی در قاره آسیا شود.
 
وی در پایان تاکید کرد:خوشحالم که کنفدراسیون والیبال آسیا AVC به پیشرفت والیبال زنان ایران در سایت خود اشاره کرده است. این مطلب نقطه عطفی برای توسعه هر چه بیشتر والیبال بانوان ایران خواهد بود.
تیم ملی والیبال زنان ایران امروز شنبه در آخرین بازی خود به مصاف چین تایپه خواهد رفت تا در صورت پیروزی عنوان هفتم آسیا را به دست آورد.دسته بندی : تیم ملی بانوان , والیبال بانوان ,
 

ژاپن و تایلند به دیدار نهایی راه یافتند

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 10:05 ب.ظ - شنبه 30 شهریور 1392

تیم های والیبال زنان ژاپن و تایلند با شکست حریفان خود در مرحله نیمه نهایی مسابقات والیبال قهرمانی زنان آسیا به دیدار نهایی این رقابت ها راه یافتند.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، هفدهمین دوره رقابتها والیبال قهرمانی زنان آسیا شنبه 30 مهرماه با برگزاری چهار دیدار به پایان می رسد که تیم های ژاپن و تایلند (میزبان) برای کسب عنوان قهرمانی جام هفدم به مصاف یکدیگر خواهند رفت.
تیم های کره جنوبی و چین نیز در دیدار رده بندی این رقابت ها برای کسب عنوان سومی با یکدیگر رقابت خواهند کرد.
امروز جمعه و در مرحله نیمه نهایی این رقابت ها هشت دیدار برگزار شد که نتایج زیر به دست آمد:
هشت برتر که برای مقام های اول تا هشتم مبارزه می کنند:
ایران  یک - قزاقستان 3
ویتنام 3 – چین تایپه 2
تایلند 3 – چین 2
کره یک – ژاپن 3
هشت تیمی که برای جایگاه های نهم تا شانزدهم مبارزه می کنند:
استرالیا 3 – اندونزی صفر
هند 3 – فیلیپین صفر
مغولستان یک – هنگ کنگ 3
سریلانکا 3 – مغولستان  یک

براساس نتایج مسابقات امروز هشت دوم این رقابت ها، تیم های استرالیا، اندونزی، هند ، فیلیپین ، هنگ کنگ ، مغولستان، سریلانکا و میانمار به ترتیب جایگاه های نهم تا شانزدهم این رقابت ها به دست آوردند .
تیم ملی والیبال زنان کشورمان، فردا شنبه در مقابل تیم چین تایپه به میدان می رود تا برای کسب عنوان هفتمی مبارزه کند.
برنامه آخرین روز هفدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی زنان آسیا به قرار زیر است:
ساعت 10:30 ، ایران – چین تایپه / برای کسب عنوان هفتمی
ساعت 12:30، ویتنام – قزاقستان / برای کسب عنوان پنجمی
ساعت 15:30، چین – کره / برای کسب عنوان سومی
ساعت 18:00، ژاپن – تایلند / برای تعیین قهرمان رقابتها
براساس این برنامه والیبالیست های کشورمان فردا با لباس قرمز مقابل تیم سفید پوش چین تایپه حاضر می شود .
دسته بندی : والیبال بانوان ,
 

رشیدی: گرفتن یک ست از قزاقستان نشان رشد والیبال زنان ایران است

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 10:04 ب.ظ - شنبه 30 شهریور 1392

کاپیتان تیم ملی والیبال زنان ایران با بیان اینکه در بازی های تیمی هیچ چیز قابل پیش بینی نیست، گفت: انتظار برد مقابل قزاقستان برای تیم ما خیلی زیاد بود و به نظر من گرفتن یک ست از تیمی که همیشه بازی را سه بر صفر به آنان واگذار می کردیم، نشان از رشد والیبال زنان دارد.
نیلوفر رشیدی در گفت و گو با خبرنگار اعزامی فدراسیون والیبال، افزود: همه کاروان ایران از کادر فنی و مسوولان گرفته تا تک تک بازیکنان آرزویمان پیروزی مقابل قزاقستان بود، اما این تقریبا خواست غیر عملی است زیرا بیشتر باخت های ما از جمله بازی امروز به دلیل کم تجربگی در میادین رسمی والیبال زنان است .
وی تصریح کرد: هرچه جنگنده و پرامید وارد زمین شویم، هر قدر تیم های مقابل را انالیز کنیم، هیچ کدام نمی تواند بی تجربگی بازیکنان تیم را جبران کند و حتی خطاهای فردی زیاد بازیکنان ناشی از همین بی تجربگی است .
قدرتی زن تیم ملی والیبال زنان ادامه داد: داشتن استرس به دلیل دوری ما از میادین رسمی و بین المللی، نیز مزید بر علت شد و علی رغم بازی خوب تیم در ست دوم، اما نتوانستیم بیشتر از یک ست از این تیم با تجربه تر بگیریم .
رشیدی در مورد آخرین بازی تیم ملی والیبال کشورمان و دومین بازی مقابل چین تایپه گفت : ما در نخستین دیدار مقابل  چین تایپه  انتظار چنین بازی را از آنان نداشتیم، همکاری عالی تیمی و توپ گیری بسیار خوب این تیم را تبدیل به تیمی قدرتمند در رقابت ها کرده است .
این بازیکن در پایان گفت: این آخرین شانس ما برای صعود یک پله ای تیم ملی است، بنابراین سعی می کنیم با اتکا به نقاط مثبت تیم از جمله سرویس و دفاع روی تور این تیم را بیشتر کنترل کنیم و از آخرین شانس مان استفاده کنیم .دسته بندی : تیم ملی بانوان , والیبال بانوان ,
 

چین تایپه حریف زنان ایران در آخرین بازی شد

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 10:03 ب.ظ - شنبه 30 شهریور 1392

تیم ملی والیبال زنان ایران فردا شنبه در آخرین بازی خود در مرحله نهایی مسابقات والیبال قهرمانی زنان آسیا به مصاف چین تایپه می رود.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، دیدار دو تیم ایران و چین تایپه برای كسب عنوان هفتمی هفدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی زنان آسیا است.
تیم ملی والیبال زنان ایران امروز در مرحله نیمه نهایی سه بر یك مغلوب قزاقستان شد و تیم چین تایپه نیز سه بر دو بازی را به ویتنام واگذار كرد تا حریف ایران در مرحله نهایی شود.
تیم ملی ویتنام در دو ست اول بازی 25 بر 23 و 25 بر 19 چین تایپه را شكست داد اما در ست های سوم تا پنجم به ترتیب با امیتازهای 25 بر 16، 25 بر 18 و 15 بر 13 موفق به شكست چین تایپه شد تا فردا برای كسب مقام پنجمی به مصاف قزاقستان برود.
تیم ملی والیبال زنان ایران در مرحله دوم رقابت های جام هفدهم یك بار دیگر به مصاف چین تایپه رفته بودند كه مغلوب این تیم شدند.دسته بندی : تیم ملی بانوان , والیبال بانوان ,
 

تیم ملی والیبال زنان ایران مغلوب قزاقستان شد

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 05:59 ب.ظ - جمعه 29 شهریور 1392

تیم ملی والیبال زنان ایران در مرحله نیمه نهایی هفدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی زنان آسیا مغلوب قزاقستان شد.
به گزارش خبرنگار اعزامی فدراسیون والیبال،  دیدار تیم های ملی والیبال زنان ایران و قزاقستان در چارچوب مرحله نیمه نهایی مسابقات والیبال قهرمانی زنان آسیا ساعت 11 امروز به وقت تایلند در سالن والیبال شهر ناخون پاتوم تایلند برگزار شد که تیم والیبال کشورمان با پذیرش شکست سه بر یک در برابر قزاقستان شانس خود را برای کسب عنوان پنجمی از دست داد.
ملی پوشان کشورمان در این ست های اول ، دوم و چهارم این دیدار با نتایج (25بر16)، (25 بر22) و (25بر20 ) مغلوب حریف شدند و تنها در ست سوم 25 بر 21 قزاقستان را از پیش رو برداشتند.
این دیدار با نمایش نسبتا خوب والیبالیست های کشورمان در ست های دوم ، سوم و چهارم همراه بود که چند صد نفر تماشاچی داخلی سالن را کاملا به وجد آورد و بارها و بارها تیم جوان کشورمان تشویق کردند.
میترا شعبانیان سرمربی تیم ملی والیبال زنان دیدار در برابر قزاقستان را با ترکیب مینا روستا، مائده برهانی ، مهسا صابری ، نیلوفر رشیدی ، شبنم علیخانی و فرنوش شیخی آغاز کرد.
داور اول این بازی یول بنوسا از فیلیپین بود و تانو توشی هیکو به عنوان داور دوم وی را همراهی كرد.
تیم ملی والیبال زنان ایران فردا شنبه در آخرین روز این رقابت ها برای كسب عنوان هفتمی به مصاف بازنده دیدار ویتنام و چین تایپه می رود.دسته بندی : تیم ملی بانوان , والیبال بانوان ,
 

چملانیان : در بازی با ژاپن از توپ های دریافتی نتیجه ای نگرفتیم

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 05:58 ب.ظ - جمعه 29 شهریور 1392

بازیكن تیم ملی والیبال زنان کشورمان گفت: خطاهای فردی و عدم استفاده مطلوب از از توپهای دریافتی باعث شكست در برابر ژاپن شد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، ندا چملانیان بازیکن پشت خط زن اصفهانی تیم ملی بعد از شكست در برابر ژاپن افزود: برخلاف ما که توانایی استفاده از توپ های دریافتی را نداشتیم، ژاپنی کاملا مسلط بر بازی بودند و سرویس های بسیار خوبی زدند و بازی خیلی خوبی انجام دادند.
وی تصریح کرد: البته در مقایسه با بازی تیم ملی در مقابل چین تایپه، سرویس های بازیكنان ایران در مقابل ژاپن بد نبود، ضمن اینکه توانستیم بدون استرس در زمین بازی کنیم .
چملانیان 19 ساله ،کم تجربگی را از دیگر علل واگذاری بازی به حریف ژاپنی دانست وگفت : در صورتی که رقابت های لیگ ما با تعداد بیشتری تیم به صورت منظم و با کیفیت برگزار شود، علاوه بر ارتقا توان بازیکنان، امکان استفاده از بازیکنان خارجی نیز فراهم خواهد شد که تعامل وبازی با این بازیکنان منجر به افزایش تجربه بازیکنان ایرانی خواهد شد.
تیم ملی والیبال زنان ایران در مرحله یك چهارم نهایی مسابقات قهرمانی زنان آسیا در برابر ژاپن به میدان رفت و سه بر صفر مغلوب حریف شد. ملی پوشان كشورمان فردا جمعه به مصاف قزاقستان خواهند رفت.دسته بندی : والیبال بانوان , تیم ملی بانوان ,
 

سرمربی ژاپن: تیم ایران می تواند جزو سه تیم برتر آسیا شود

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 05:42 ب.ظ - پنجشنبه 28 شهریور 1392

سرمربی تیم ملی والیبال زنان ژاپن با بیان اینکه بازیکنان ایران جوان و خوش بنیه هستند، گفت: اگر تیم ملی والیبال ایران برنامه ریزی خوب، تمرینات زیاد و تجربه حضور در مسابقات رسمی بیشتری داشته باشد، در آینده ای نزدیک یکی از سه تیم برتر آسیا خواهد شد.
به گزارش خبرنگار اعزامی فدراسیون والیبال ، "مانابه ماسایاشی" پس پیروزی شاگردانش بر تیم ملی والیبال ایران، افزود: : قبل از صحبت در مورد ضعف های تیم ایران باید بگویم والیبالیست های ایران همیت و همکاری خوبی دارند که می تواند در پیشبرد اهداف تیم به آنان کمک کند.
وی در مورد نقطه ضعف تیم ملی والیبال ایران نیز گفت: خطاهای فردی بازیکنان زیاد است و متاسفانه وقتی تیم ایران شروع به از دست کردن امتیاز می کند، این خطاها تمام نشدنی به نظر می رسد و مرتب امتیاز از دست می دهند.
ماسایاشی در مورد والیبال زنان ژاپن گفت: لیگ برتر والیبال زنان ژاپن خیلی منظم و منسجم برگزار می شود و مسوولان  تیم ها حاضر در لیگ کمتر از بازیکنان خارجی استفاده می کنند ، ضمن اینکه تلاش می شود تیم ها بازیهای بیشتری در طول یک فصل داشته باشند.
وی با تاکید بر اینکه لیگ والیبال زنان ژاپن در سطح خوبی برگزار می شود، گفت: اما این لیگ ظرفیت بهتر شدن را  دارد. در ژاپن دختران والیبال را از سن 12 یا 13 سالگی آغاز می کنند اما تمرینات ساعد و دریافت آنان از سنین هفت یا هشت سالگی در مدارس شروع می شود.
ژاین مربی ژاپنی در پایان دلیل پیروزی تیم اش را سرویس های قوی بازیکنان ژاپنی دانست .تیم ملی والیبال زنان ایران امروز پنج شنبه در مرحله یک چهارم نهایی مسابقات قهرمانی زنان اسیا در برابر ژاپن سه بر صفر مغلوب شد تا از راه یابی به جمع چهار تیم برتر بازماند.دسته بندی : والیبال بانوان , تیم ملی بانوان ,
 

شعبانیان: بازی با ژاپن دیدار تدارکاتی خوبی بود

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 05:41 ب.ظ - پنجشنبه 28 شهریور 1392

سرمربی تیم ملی والیبال زنان ایران گفت : از بازیکنان خواستم بدون استرس و با تمام توان در برابر ژاپن بازی کنند و انتظار پیروزی حتی در یک ست را از آنان نداشتم .
میترا شعبانیان در گفتگو با خبرنگار اعزامی فدراسیون فدراسیون والیبال افزود: والیبالیست های ما بازی نسبتا خوبی را در زمین به نمایش گذاشتند و به دلیل سرعت کمتر بازیکنان ما نسبت به بازیکنان ژاپن نتوانستیم امتیاز بیشتری کسب کنیم .
وی تصریح  کرد: تعدادی از بازیکنان امروز در حد و اندازه  واقعی خودشان ظاهر نشدند به همین دلیل خطاهای فردی ما در این باز زیاد بود.
سرمربی تیم ملی والیبال زنان ایران ادامه داد: امیدوارم  بازی مقابل تیم ژاپن به بازیکنان ما در دیدار های آینده کمک کند تا با اعتماد به نفس  بیشتر در زمین حاضر شوند تا بتوانیم جایگاه بهتری در آسیا داشته باشیم.
تیم ملی والیبال زنان کشورمان صبح امروز پنج شنبه در مرحله یک چهارم نهایی مسابقات قهرمانی زنان آسیا در تایلند، به مصاف تیم ملی زنان ژاپن رفت و بازی را با نتیجه سه بر صفر به حریف واگذار کرد.دسته بندی : والیبال بانوان , تیم ملی بانوان ,
 

تیم ملی ب والیبال ایران راهی اندونزی شد

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 05:39 ب.ظ - پنجشنبه 28 شهریور 1392

تیم ملی ب والیبال کشورمان شب گذشته برای حضور در مسابقات والیبال سومین دوره بازی های همبستگی کشورهای اسلامی راهی اندونزی شد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، تیم ملی ب والیبال ایران با 12 بازیکن و شش همراه از طریق فرودگاه امام خمینی (ره) عازم شهر جاکارتا میزبان این رقابت ها خواهد شد. محمدطاهر وادی، فرهاد پیروت پور، رضا صفایی، مجتبی یوسفی، علی جلالی، مصطفی شریفات، مجتبی قلی زاده، سید محمدرضا حسینی پویا، محمد حسن صنوبر، سید علی سجادی، حسین حسن پور و بهزاد حیدرشاهی 12 بازیکن اعزامی به این رقابت ها هستند.
محمود افشار دوست به عنوان سرپرست، حسین معدنی(سرمربی)، غلامرضا مومنی مقدم و ایرج مقدم (مربیان)، علی تاج الدینی (آنالیزور) و علی فرهادی به عنوان پزشک تیم ملی والیبال ب کشورمان را در سومین دوره بازی های همبستگی کشورهای اسلامی همراهی می کنند.
دور مقدماتی مسابقات والیبال سومین دوره بازی های همبستگی کشورهای اسلامی از یکم مهرماه آغاز می شود که تیم ملی والیبال ب ایران با تیم های کامرون، کویت، ترکیه و قطر در گروه دوم همگروه است.
ملی پوشان ایران در نخستین بازی خود به مصاف قطر می روند.در گروه یک این رقابت ها نیز تیم های اندونزی، مصر، بحرین ، لیبی و ترکمنستان بازی خواهند کرد.دسته بندی : تیم ملی ,
 
 

محرومیت بازیکنان متخلف مسابقات امید قهرمانی کشور

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 02:37 ب.ظ - پنجشنبه 28 شهریور 1392

کمیته انضباطی فدراسیون والیبال پرونده تخلف چند بازیکن امید در مسابقات قهرمانی کشور را بررسی کرد و آنان به به محرومیت های مختلف محکوم کرد.
 به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، کمیته انضباطی فدراسیون والیبال دوشنبه 25 شهریورماه تشکیل جلسه داد تا به گزارش سرپرست مسابقات امیدهای قهرمانی کشور در خصوص مسایل بوجود آمده توسط آقایان نوید جعفرزاده، مهیارحسینی، رضا اصلانی و علی رحمانی و حاشیه های آن در مسابقات امیدهای کشور رسیدگی کند.
رای کمیته انضباطی فدراسیون والیبال بعد از بررسی کامل این گزارش، به شرح زیر است:
" نظر به اینکه آقایان نوید جعفرزاده، مهیارحسینی، رضا اصلانی و علی رحمانی با رفتار دور از انتظار، نظم حاکم بر سالن مسابقه را بر هم زده و با رفتار غیر ورزشی به بازیکنان تیم مقابل و داور بی احترامی کردند، به استناد و با اختیارات حاصل از آیین نامه انضباطی، آقایان نوید جعفرزاده سه ماه، مهیارحسینی دو ماه، رضا اصلانی یک ماه و علی رحمانی به یک جلسه محرومیت قطعی از حضور در کلیه مسابقات اعم از لیگ برتر، دسته یک و زیرگروه محکوم می شوند." 

نتایج مرحله دوم مسابقات والیبال قهرمانی زنان آسیا

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 02:34 ب.ظ - پنجشنبه 28 شهریور 1392

مرحله دوم مسابقات والیبال قهرمانی زنان آسیا با 12 دیدار در روزهای دوشنبه و سه شنبه پیگیری شد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، نتایج کامل دیدارهای این مرحله به قرار زیر است:
نتایج روز نخست مرحله دوم – هشت تیم برتر
گروه E :
 قزاقستان 3 - ویتنام صفر
ژاپن  یک - تایلند 3 
گروه F :
ایران صفر - کره جنوبی 3
چین 3 - چین تایپه صفر
مرحله دوم – هشت تیم که برای ربته های نهم تا دوازدهم رقابت دارند:
گروه G :
اندونزی 3 - مغولستان یک
استرالیا 3- هنگ کنگ 2
گروه H :
هند 2 -  میانمار 3
سریلانکا 2- فیلیپین 3
نتایج روز دوم مرحله دوم – هشت تیم برتر
گروه E :
تایلند 3- ویتنام صفر
قزاقستان یک - ژاپن 3
گروه F :
 یران  صفر - چین تایپه  3
چین 3 - کره جنوبی صفر
مرحله دوم مسابقات هشت تیم پایین جدول رقابتها
گروه G  :
مغولستان 3 - هنگ کنگ  یک
استرالیا 3 - اندونزی یک (نرگس افشین داور بین المللی والیبال کشورمان، داور دوم این بازی بود.)
گروه H :
فیلیپین 3- میانمار  صفر (داور اول این دیدار نیز به عهده نرگس افشین بود.) 
 سریلانکا صفر – اندونزی 3دسته بندی : تیم ملی بانوان , والیبال بانوان ,
 
 

برنامه مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 02:22 ب.ظ - پنجشنبه 28 شهریور 1392

هفدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا برای نخستین بار با حضور 24 تیم در هشت گروه سه تیمی از ششم مهرماه آغاز می شود و به مدت 9 روز ادامه خواهد داشت.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا هر دو سال یکبار توسط کنفدراسیون والیبال آسیا برگزار می شود و امارات متحده عربی برای نخستین بار میزبانی این رقابت بر عهده گرفته است.
رقابت های این دوره از مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا در دو سالن مجموعه ورزشی حمدان بن محمد و باشگاه النصر دبی برگزار می شود.

دور مقدماتی این رقابت ها در هشت گروه سه تیمی (24 تیم ) برگزار می شود که گروه بندی آن به قرار زیر است:
گروه A: امارات (میزبان)، اردن و تایلند
گروه B: استرالیا با بحرین و میانمار
گروه C: ایران، کویت و قزاقستان
گروه D: چین، عربستان و چین تایپه
گروه E: ژاپن ، عمان و سری لانکا
گروه F: کره جنوبی، عراق و افغانستان
گروه G: هند، قطر و ازبکستان
گروه H: پاکستان، لبنان و اندونزی

مرحله مقدماتی این رقابت ها از شنبه ششم مهرماه به مدت سه روز برگزار خواهد شد که تیم ملی والیبال ایران در روز نخست (ششم  مهر) با قزاقستان و در روز دوم (هفتم مهر) با کویت بازی دارد. ملی پوشان کشورمان روز سوم (هشتم مهر) استراحت خواهند داشت.

پس از بازی های دور مقدماتی، 16 تیم برتر (تیم های اول و دوم هشت گروه) به عنوان تیم های برتر راهی مرحله دوم می شوند تا برای کسب عنوان های اول تا شانزدهم با هم رقابت کنند. هشت تیم دیگر نیز برای مکان های 17 تا 24 رقابت می کنند.

برنامه کامل دور مقدماتی به وقت امارات به قرار زیر است:


شنبه ششم مهرماه:
ساعت 12، لبنان – اندونزی، سالن حمدان
ساعت 12، هند – ازبکستان ، سالن النصر
ساعت 14، ایران – قزاقستان ، سالن حمدان
ساعت 14، عمان – سری لانکا، سالن النصر
ساعت 16، عربستان – چین تایپه، سالن حمدان
ساعت 16، بحرین – میانمار، سالن النصر
ساعت 18:30 مراسم افتتاحیه هفدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا ، سالن حمدان
ساعت 19:30، امارات – تایلند، سالن حمدان
ساعت 19:30، عراق – افغانستان ، سالن النصر

یکشنبه هفتم مهرماه:
ساعت 12، قطر – اندونزی، سالن حمدان
ساعت 12، امارات – اردن ، سالن النصر
ساعت 14، ایران – کویت ، سالن حمدان
ساعت 14، عمان – ژاپن ، سالن النصر
ساعت 16، کره جنوبی – عراق سالن حمدان
ساعت 16، استرالیا - بحرین ، سالن النصر
ساعت 18:30 چین – عربستان ، سالن حمدان
ساعت 18:30، پاکستان – لبنان ، سالن النصر

دوشنبه هشتم مهرماه:
ساعت 12، قزاستان – کویت ، سالن حمدان
ساعت 12، اندونزی – پاکستان، سالن النصر
ساعت 14، ازبکستان – قطر ، سالن حمدان
ساعت 14، تایلند – اردن ، سالن النصر
ساعت 16، چین تایپه – چین، سالن حمدان
ساعت 16، سری لانکا – ژاپن، سالن النصر
ساعت 18:30 افغانستان – کره جنوبی، سالن حمدان
ساعت 18:30، میانمار – استرالیا ، سالن النصر

در مرحله دوم رقابت های قهرمانی مردان آسیا تیم های اول و دوم هر گروه (16 تیم برتر) در چهار گروه به مدت دو روز با هم رقابت می کنند که تیم های اول و دوم گروه های A و H در گروه جدید (I)، تیم های اول و دوم گروه های B و G در گروه (J)، تیم های اول و دوم گروه های C و F در گروه (K) و تیم های اول و دوم گروه های D و E در گروه (L) با یکدیگر رقابت می کنند.
 در این مرحله نتیجه بازی دو تیمی که در مرحله مقدماتی با هم بازی داشتند، لحاظ می شود و هر تیم تنها دو بازی خواهد داشت.


در پایان مرحله دوم گروهی این رقابت های تیم ها بر اساس رده بندی گروه خود در مراحل حذفی جهت تعیین مقام اول تا هشتم و نهم تا شانزدهم به رقابت می پردازند.
دسته بندی : تیم ملی ,
 

تیم ملی والیبال زنان ژاپن را بهتر بشناسیم

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 02:21 ب.ظ - پنجشنبه 28 شهریور 1392

تیم ملی والیبال زنان ایران فردا پنج شنبه در مرحله یک چهارم نهایی مسابقات والیبال قهرمانی زنان آسیا به مصاف ژاپن یکی از خوشنام ترین تیم های والیبال زنان در آسیا و جهان خواهد رفت.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال ، والیبالیست های ایران در هفدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی زنان اسیا با تیم های چین و کره جنوبی، دو تیم از برترین های جهان بازی کردند، اما بازی در مقابل تیم ملی والیبال زنان ژاپن تجربه ای متفاوت خواهد بود.
یکی از ویژگی های تیم ژاپن انسجام تیمی و هماهنگی شش بازیکن با یکدیگر است که همین مساله کار را برای والیبالیست های جوان و کم تجربه کشورمان سخت تر خواهد کرد.
تیم والیبال زنان ژاپن در المپیک 2012 لندن پس از تیم های برزیل و آمریکا، عنوان سومی و مدال برنز این رقابتها را به خود اختصاص داد. این تیم در سالهای 1964 و 1976 دومدال طلا، در سالهای 1968و 1972 دو عنوان نایب قهرمانی و یک مدال برنز در سال 1984را نیز در پرونده کاری خود دارد.
ژاپن به عنوان ششمین حریف ایران در هفدهمین دوره مسابقات والیبال زنان جدای از حضور پررنگ در مسابقات والیبال المپیک در عرصه مسابقات قهرمانی جهان ، جام جهانی و جایزه برزگ والیبال زنان جهان نیز خوش درخشید و علاوه بر سه مدال طلا، سه نقره و یک برنز مسابقات قهرمانی جهان ، یک طلا و دو نقره مسابقات جام جهانی که همیشه به میزبانی این کشور برگزار می شود را نیز در کارنامه خود به ثبت رسانده است.
یک برنز مسابقات جایزه بزرگ جهان در سال 2001 ، پنج طلا ، سه نقره  و چهار برنز بازیهای اسیایی و مهم تر از اینها سه مدال طلا، شش نقره وشش برنز مسابقات والیبال قهرمانی زنان آسیا را به عنوان دیگر افتخارات خود دارد.دسته بندی : والیبال بانوان , تیم ملی بانوان ,
 

فلاح : ملی پوشان والیبال زنان ایران تفاوتی با بازیکنان حرفه ای ندارند

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 02:20 ب.ظ - پنجشنبه 28 شهریور 1392

عضو تیم ملی والیبال زنان کشورمان معتقد است دختران والیبالیست ایرانی تفاوتی با ورزشکاران حرفه ای و موفق دنیا ندارند و تنها با افزایش تمرکز و حفظ روحیه جنگندگی توانند جایگاه واقعی شان را در آسیا مشخص کنند.
الهام فلاح بازیکن شیرازی تیم ملی والیبال زنان کشورمان در گفت و گو با خبرنگار اعزامی فدراسیون والیبال افزود: تیم های چین ،کره و ژاپن تیم های بسیار قدرتمندی هستند امابازیکنان با توجه به پتانسیل و هوش ذاتی خود، فاصله ها را کمتر کرده و دست کم بازیهای جان دارو  و خوبی در زمین ارایه می کنند.
وی ادامه داد: هیچ تیمی را نباید دست کم گرفت و تیم چین تایپه نیز از این قاعده مستثنی نیست، اگر چه آنان در بازی دیروز بازی خوب و توپ گیریهای عالی داشتند، اما آنچه موجب باخت ایران و پیروزی آنان شد، توانایی بازیکنان چین تایپه نبود بلکه خطاهای فردی بالای خودمان پیروزی را از ما دور کرد.
فلاح  تصریح کرد: همیشه بازی را خیلی قدرتمند شروع می کنیم، اما هنوز چیزی نگذشته از نظر روانی بازی را واگذار می کنیم که امیدوارم در بازیهای باقی مانده تا پایان رقابت ها  دیگر چنین مشکلی نداشته باشیم .
این عضو جوان تیم ملی والیبال زنان همچنین اظهار داشت: باید از تمام توانمان در زمین استفاده کنیم تا پاسخی مناسب به زحمات مسوولان فدراسیون ،کادر فنی و حمایت های خانواده هایمان داده باشیم.
وی از مسوولان ورزش و فدراسیون والیبال خواست همچنان به والیبالیست های کشورمان اعتماد کنند تا آو آینده ای روشن برای والیبال زنان کشور ترسیم شود.
تیم ملی والیبال زنان فردا در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف ژاپن می رود.دسته بندی : والیبال بانوان , تیم ملی بانوان ,
 

روستا: با تمرکز بالا می توان بی تجربگی را جبران کرد

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 02:19 ب.ظ - پنجشنبه 28 شهریور 1392

سرعتی زن تیم ملی والیبال زنان کشورمان گفت: ژاپن تیمی بسیار قدرتمند است و ما باید از بازی مقابل چنین تیمی نهایت استفاده را ببریم تا با ضعف کمتری مقابل حریفان بعدی ظاهر شویم .
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، تیم ملی والیبال زنان ایران در مرحله یک چهارم نهایی مسابقات والیبال قهرمانی زنان اسیا فردا پنج شنبه به مصا ف ژاپن خواهد رفت .
مینا روستا در باره بازی های تیم ایران در سایر مراحل مسابقات قهرمانی آسیا گفت: ژاپن، قزاقستان و یا سایر تیم هایی که در مراحل آتی رقابت های قهرمانی آسیا حریف ایران هستند، بسیار قدرتمند و حرفه ای اند. اما می توانیم با یک بازی منطقی و عاری از احساس در زمین ظاهر شویم و نتیجه بگیریم .
وی گفت: باید مراقب باشیم دوباره دچار بازی احساسی نشویم تا شروعی طوفانی داشت و خیلی سریع اهدافمان را فراموش کنیم. نباید استرس رویارویی با حریفی قدرتمند ما را سست کند، بلکه باید روحیه جنگندگی خوبی داشته باشیم و این روحیه را تا پایان هر مسابقه حفظ کنیم .
این بازیکن سرعتی اضافه کرد: تیم ایران از نظر فنی مشکلی ندارد و می تواند بازیهای قابل قبولی ارایه کند. هر چند تیم ایران تجربه زیادی در عرصه های بین المللی ندارد، اما این توانایی را دارد که بی تجربگی خود را با افزایش تمرکز بازیکنان جبران کنیم و حریف را به زانو درآوریم.
هفدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی زنان آسیا فردا پنج شنبه با انجام هشت بازی در مرحله یک چهارم نهایی پیگیری خواهد شد که تیم ایران به مصاف ژاپن می رود.دسته بندی : والیبال بانوان , تیم ملی بانوان ,
 

یکم مهرماه؛ پرونده بازیکنان چند قراردادی روی میز کمیته انضباطی

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 02:17 ب.ظ - پنجشنبه 28 شهریور 1392

کمیته انضباطی فدراسیون والیبال یکم مهرماه پرونده بازیکنانی را که با دو یا بیشتر از دو باشگاه قرارداد دارند، بررسی می کند.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، کمیته انضباطی فدراسیون والیبال از ساعت 10:30 دوشنبه یکم مهرماه سال جاری بررسی سه پرونده بازیکنان لیگ برتری و دسته یک را که بابیش از یک باشگاه برای سال جاری قرارداد دارند، بررسی می کند.
باشگاه مورد نظر باید نماینده تام الاختیار خود را به همراه نامه معرفی نامه به این نشست کمیته انضباطی معرفی کنند در غیر انیصورت برابر با آیین نامه لیگ عمل خواهد شد.
در نخستین پرونده این نشست که از ساعت 10:30 بررسی آن آغاز خواهد شد، پرونده رحمان داودی و قرارداد وی با باشگاه های پیکان، شهرداری ارومیه و میزان خراسان بررسی خواهد شد.
همچنین در این نشست و از ساعت 11:30 پرونده شهاب احمدی و قرارداد وی با باشگاه های باریج اسانس کاشان و شهرداری زاهدان بررسی می شود.
آخرین پرونده کمیته انضباطی در این مورد که بررسی آن نیز از ساعت 12:30 آغاز می شود قرارداد محمد دلیری با باشگاه های پیکان و سایپا خواهد بود.دسته بندی : لیگ برتر ,
 

آخرین مطالب

» یک دو سه ( شنبه 14 تیر 1399 )
» ایران 0 ایتالیا 3 ( یکشنبه 13 خرداد 1397 )
» آرژانتین ایران ( شنبه 12 خرداد 1397 )
» ایران 1 ژاپن 3 ( یکشنبه 6 خرداد 1397 )
» ایران 3استرالیا 0 ( شنبه 5 خرداد 1397 )
 
صفحات سایت: [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ]
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات