قهرمانان مدعی بی ادعا

عکس 2

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 11:35 ب.ظ - پنجشنبه 31 مرداد 1392

 

باید تفکر حرفه‌ای داشته باشیم اکبری: خواهان کسب بهترین نتایج در برزیل هستیم

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 11:35 ب.ظ - پنجشنبه 31 مرداد 1392

سرمربی تیم ملی والیبال زیر 23 ایران سال گفت: بدون شک در مسابقات برزیل باتوجه به داشته‌هایمان دنبال کسب بهترین نتیجه هستیم. به گزارش سرویس ورزشی برنا به نقل از فدراسیون والیبال، پیمان اکبری درمورد میزان آمادگی تیمش پیش از اعزام به رقابت‌های جام ریاست جمهوری قزاقستان اظهار داشت: دو روز پیش آخرین تمرین سنگین بدنسازی خود را پشت‌سر گذاشتیم. درست است که چند روز دیگر باید به قزاقستان اعزام شویم، اما واقعیت این است که به این پیکارها چندان فکر نمی‌کنیم و هدف‌مان آمادگی برای مسابقات جهانی است.

وی ادامه داد: از روز گذشته تمرکز تمرینات را بر روی کار با توپ بیشتر کردیم و تمرینات توپی را در نوبت صبح افزایش دادیم، چون بازیکنان توانایی چندانی در بازی صبح ندارند. اگر روزی قرار شد صبح مسابقه بدهیم باید با آن شرایط خود را هماهنگ کنیم.

سرمربی تیم ملی والیبال امید ایران خاطرنشان کرد: همیشه دغدغه یک موضوع را دارم و آن هم این است که بازیکنانم همیشه مانند بازیکنان حرفه‌ای فکر کنند، چون حالا از مرز نوجوانان و جوانان عبور کرده‌‌اند و هنوز به بزرگسالان نرسیده‌اند. اگر بتوانند به صورت حرفه‌ای تمرین و زندگی کنند من مشکلی با آنها نخواهم داشت.

اکبری درمورد برگزاری بازی دوستانه با تیم ملی جوانان و پیروزی 3 بر صفر برابر این تیم عنوان کرد: در تمام ست ها کارهایی که می‌خواستیم انجام شد، اما فکر می‌کنم اگر از این حالت فشار خارج شوند به مراتب بهتر خواهند شد. اگر تمرینات را سبک‌تر کنیم و به والیبال و کارهای توپی بیشتر بپردازیم می‌توانیم راحت‌تر به اهداف‌مان برسیم.

وی با اشاره به تورنمنت قزاقستان، گفت: با 12 بازیکن به این مسابقات اعزام خواهیم شد. حدود 8-9 نفر از بازیکنان مشخص هستند و سایر بازیکنان را هم در چند روز آینده مشخص خواهم کرد. در لیست اصلی 19 نفر هستند و می‌توانیم 12 نفر از آنها را انتخاب کنیم؛ اگر خوب بودند که با همان بازیکنان به برزیل می‌رویم ودر غیر این صورت تغییر و تحولی ایجاد خواهیم کرد.

سرمربی تیم ملی والیبال زیر 23 سال ایران درخصوص رقابت‌های قهرمانی جهان در برزیل، اظهار داشت: هدفگذاری ما این است که در برزیل بهترین نتیجه را کسب کنیم. مسابقات زیر 23 سال مانند رقابت‌های نوجوانان یا جوانان جهان نیست که 20 تیم شرکت کنند و تیم‌های ضعیف‌تر هم در آن حضور داشته باشند؛ در این مسابقات12 تیم حضور دارند که قطعا بهترین‌های دنیا هستند و تیمی نیست که حتی یک درجه ضعیف باشد.

اکبری درمورد مشکل خروجی بازیکنان تیمش تصریح کرد: اکثر بازیکنان تیمم سرباز هستند. سرپرست تیم و سایر دوستان در حال همکاری هستند تا مشکلی پیش نیاید.
 
وی درمورد اضافه شدن فیاضی به جمع سایر نفرات تیمش، گفت: ولاسکو و کادر فنی تیم بزرگسالان قول همکاری داده‌اند و تا چند روز آینده تکلیف این بازیکن هم مشخص خواهد شد. ما دوست داریم تمام تیم‌های ملی ایران موفق باشند. ما همه یک خانواده هستیم و باید به هم کمک کنیم.


دسته بندی : تیم ملی ,
 

تمایلی برای وزیر ورزش شدن ندارم/ رای نیاوردن سلطانی‌فر غیرمنتظره بود

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 11:28 ب.ظ - پنجشنبه 31 مرداد 1392

رئیس فدراسیون والیبال که در کارگروه انتخاب وزیر جدید ورزش و جوانان حضور داشت، در خصوص اخبار مطرح شده در مورد انتخاب شدن به عنوان گزینه وزارت ورزش و جوانان گفت: نه برای این کار علاقه‌ای دارم و نه تمایلی برای آن.

محمدرضا داورزنی در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص عدم کسب رای اعتماد توسط مسعود سلطانی‌فر از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای تصدی وزارت ورزش و جوانان ضمن بیان مطلب فوق اظهار داشت: من روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در مجلس حضور نداشتم ولی چند روزی را در فراکسیون ورزش مجلس بودم که در آن روزها آقای سلطانی‌فر برنامه‌هایش را ارائه و از آنها دفاع کرد.

وی افزود: انتظار می‌رفت ایشان رای بیاورند، ما هم امیدوار بودیم این اتفاق بیفتد اما به نظر نمایندگان مجلس احترام می‌گذاریم. به هر حال دموکراسی همین است و با این اتفاقی که پنجشنبه شب رخ داد، ورزش از یک فرصت خوب بی‌بهره ماند. امیدوارم آقای رئیس جمهور سریعا شخص دیگری را جایگزین کند تا مسائل موجود در ورزش رتق و فتق شود.

رئیس فدراسیون والیبال در ادامه خاطرنشان کرد: خیلی امیدوار بودیم روز پنجشنبه وزارت ورزش و جوانان مشخص شود، به هر حال باید سریعا سرپرست این وزارتخانه مشخص شده تا به امورات ورزش رسیدگی شود.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا با وجود جو مناسبی که وجود داشت سلطانی‌فر نتوانست رای اعتماد را کسب کند؟، تصریح کرد: احساس خود من این است یک مقدار تعاملاتی بین فراکسیون و جناح‌های سیاسی مجلس به گونه‌ای بوده که به این موضوع نگاه سیاسی داشتند تا تخصصی و به همین خاطر سلطانی‌فر نتوانست از مجلس رای اعتماد را کسب کند.

داورزنی در خصوص شایعات مربوط معرفی‌اش به عنوان گزینه سرپرستی وزارت ورزش و جوانان تاکید کرد: نه به این کار تمایلی داریم و نه علاقه‌ ای دارم به عنوان سرپرست در وزارت ورزش حضور پیدا کنم. دوست دارم والیبال را به المپیک ببرم و این کار قلبی را که شروع کرده‌ام، به پیش ببرم. دوست دارم در المپیک با تیم ملی والیبال به نتایج خیلی خوبی دست پیدا کنیم.

وی در پاسخ به این سئوال که اگر برای حضور در ورزارت ورزش به شما تکلیف شود آن وقت چه تصمیمی خواهید گرفت؟، گفت: من واقعا تمایلی به این کار ندارم ولی هر کسی سرپرست وزارت ورزش و جوانان شود به وی کمک خواهیم کرد.

رئیس فدراسیون والیبال در پایان گفت: نتیجه‌گیری در والیبال نیز بهترین کمک به وزارت ورزش خواهد بود. من خودم عضو کارگروهی بودم که خروجی آن مسعود سلطانی‌فر بود به هر حال ما انتظار داشتیم، وی رای اعتماد بگیرد که اینگونه نشد.
 

ایران می‌تواند میزبان لیگ جهانی والیبال باشد/ تماشاگران بی‌نظیری دارید

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 11:28 ب.ظ - پنجشنبه 31 مرداد 1392

رئیس فدراسیون جهانی والیبال در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری مهر عملکرد والیبال ایران در رقابتهای لیگ جهانی را ستوده و این تیم را حتی سزاوار راهیابی به دور پایانی این مسابقات در آرژانتین دانست. این رئیس برزیلی اعتقاد دارد روند والیبال ایران کاملا رو به رشد بوده و وقتی پای فداکاری و تعصب در کنار زمین به میان می‌آید ایرانی‌ها همپای بهترین کشورهای جهان هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، تیم والیبال ایران در نخستین حضور خود در لیگ جهانی والیبال درخشش خیره کننده‌ای داشت و توانست مقابل تیم‌های بزرگ جهان از جمله ایتالیا، صربستان، کوبا و آلمان به پیروزی دست پیدا کند. ایران در این رقابتها با رهبری مربی سرشناس خود در دو بازی نخست خود مقابل روسیه و در خاک این کشور تن به شکست داد. در تهران به صربستان باخت و برد. در ایتالیا موفق به شکست این تیم شد و در بازی دوم در دیداری نزدیک به این تیم قدرتمند باخت. در کوبا هر دو بازی را در هاوانا با پیروزی پشت سر گذاشت و در تهران بازی اول را از آلمان برد و در بازی دوم شکست خورد.

در این میان نقش خولیو ولاسکو به عنوان یک مربی طراز اول والیبال دنیا در موفقیت های ایران تاثیر بسیار زیادی داشت. این امیدواری در صحبت های رئیس جهانی والیبال هم دیده می شود. جایی که او ابراز امیدواری می کند تیم ملی والیبال ایران بتواند به فینال لیگ جهانی راه پیدا کند.

دکتر آری گراسا، رئیس برزیلی FIVB، در مصاحبه‌ای که از طریق ایمیل صورت گرفته به سوالات خبرنگار مهر پاسخ گفته است:

* ایران برای نخستین بار بود که در رقابتهای لیگ جهانی شرکت می‌کرد. نظر شما در خصوص عملکرد این تیم در این مسابقات چیست؟
- ایران در این رقابتها  بسیار خوب بازی کرد و روند رو به رشدی داشت  و به نظر می‌رسد در حال تبدیل شدن به یک قدرت در عرصه والیبال بین‌المللی است. باعث ناراحتی است که این تیم به فینال راه پیدا نکرد.  ایرانی‌ها تلاش بسیار خوبی از خود نشان دادند و در اولین حضور خود در لیگ جهانی نهم شدند که این خیلی فوق‌العاده است. آنها به همان میزان پیروزی کسب کردند که آلمان و صربستان پیروزی به دست آوردند.

* نظر رئیس فدراسیون جهانی در خصوص "خولیو ولاسکو" چیست؟
- این تیم با حضور یک مربی افسانه‌ای چون "خولیو ولاسکو" در نخستین حضور خود در لیگ جهانی، بسیار عالی ظاهر شد. تیم ولاسکو در مسابقات لیگ جهانی بسیار شگفت‌آور بازی کرد.

* بهترین بازیکن ایران در این مسابقات چه کسی و یا چه کسانی بودند؟
- از نظر من سید محمد موسوی و امیر غفور هر دو در امتیازگیری و دفاع عالی کار کردند. آینده ایران با این بازیکنان درخشان است.
 

* ایران در این رقابتها چهار بار در خانه بازی کرد و شش بار هم میهمان بود. در دور آتی شرایط برای ایران می‌تواند بهتر شود؟
- شیوه‌ای که ما در رقابتهای لیگ جهانی والیبال 2013 اجرا کردیم برای نخستین بار انجام می‌شد. کشورهایی که رده‌بندی بالاتری در جدول داشتند از امتیاز میزبانی در شش بازی برخوردار بودند و کشورهای با رده بندی پایین‌تر چهار بار میزبان شدند. ما این روش را بررسی و نقاط قوت و ضعف آن را ارزیابی می‌کنیم تا در خصوص رقابتهای سال 2014 بهترین تصمیم را بگیریم.
 
* ولاسکو گفته ایران می‌تواند میزبان مرحله پایانی رقابتهای لیگ جهانی والیبال باشد. چنین چیزی ممکن است؟
- کاملا. هر کشوری علاقمند است که میزبان مرحله پایانی رقابتهای لیگ جهانی والیبال باشد اما باید از استانداردهای لازم  فدراسیون جهانی والیبال برخوردار باشد. من دلیلی نمی‌بینم که ایران نتواند میزبان یکی از معتبرترین تورنمنت‌های والیبال باشد.
 

* آقای دکتر "آری گراسا" نظرتان را در خصوص تماشاگران ایرانی بگویید.
- ایرانی‌ها ملت پرشوری هستند و بهترین حمایت را از تیم ملی کشورشان به عمل می‌آورند. وقتی پای اشتیاق و فداکاری و تعصب در کنار زمین به میان می‌آید ایرانی‌ها همپای بهترین کشورهای جهان هستند. اینکه بازی در ایران باشد و یا خارج از ایران بازهم ایرانی‌ها از تیم خود حمایت می‎کنند که این می‌تواند دیگران را ترغیب کند تا به بازی والیبال علاقمند شوند.
------------------------------------
گفتگو: مسعود حسین
دسته بندی : تیم ملی ,
 

جواد حسین آبادی: غفلت می کردیم می باختیم

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 11:24 ب.ظ - پنجشنبه 31 مرداد 1392

آنکارا – مسابقات قهرمانی جوانان جهان

جواد حسین آبادی پشت خط زن تیم ملی والیبال جوانان ایران توانست در دیدار تیم ملی کشورمان مقابل استونی با 20 امتیاز عنوان امتیازآورترین بازیکن را به خود اختصاص داد.
حسین آبادی در گفتگو با خبرنگار اعزامی فدراسیون والیبال اظهارداشت: همیشه اولین بازی در مسابقات جهانی سخت وحساس است، که خوشبختانه ما توانستیم در برابر حریف عملکرد خوبی را از خود به نمایش بگذاریم.
وی تصریح کرد: به طور کلی هر وقت دریافت خوب به دست پاسور برسد ما در ادامه کار و کسب پوئن مشکلی نخواهیم داشت. در ست اول این بازی به خاطر شرایط حاکم بر مسابقه و اشتباهات فردی نتوانستیم نتیجه را به نفع خود به پایان برسانیم اما در ست های بعدی این مساله حل شد و بر حریف غلبه کردیم.
تیم ملی استونی با آنالیز دقیقی که از ما انجام داده بود بسیار عالی و خوب در زمین حاضر شد. کوچکترین غفلت ما می توانست نتیجه را تغییر دهد.
دسته بندی : تیم ملی جوانان ,
 

سرمربی تیم ملی استونی: ایرانی ها راحت تر از ما بازی کردند

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 05:41 ب.ظ - پنجشنبه 31 مرداد 1392

آنکارا – مسابقات قهرمانی جوانان جهان
تیم ملی والیبال جوانان استونی برای دومین با در تاریخ مسابقات والیبال قهرمانی رده سنی جوانان حضور در این رقابتها را تجربه می کند.
تالی ارماس سرمربی تیم ملی والیبال جوانان استونی در گفتگو با خبرنگار اعزامی فدراسیون والیبال اظهارداشت: پیش از آغاز مسابقه می دانستیم مقابل یکی از مدعیان این دوره از رقابتهای جهانی بازی داریم. شاگردانم در مقابل تیم ایران اشتباهات فردی زیادی داشتند.
وی افزود: ما برای دومین بار است که در این رده سنی در مسابقات جهانی حاضر می شویم به همین دلیل از تجربه و تاریخچه زیادی برخوردار نیستیم. اما مقابل هیچ یک از حریفان خود دست و پا بسته نخواهیم بود.
سرمربی تیم ملی والیبال جوانان استونی در ادامه گفت: نقطه قوت تیم ایران در این دیدار روی سرویس و دریافت اول بود. جوانان ایرانی توانستند به خوبی برنامه های سرمربی خود را در حین بازی به اجرا گذارند. به طور کلی باید بگویم که تیم ایران راحت تر از ما در زمین کار کرد.دسته بندی : تیم ملی جوانان ,
 

عبادی پور: قدرت والیبال استونی غیر قابل انکار است

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 05:38 ب.ظ - پنجشنبه 31 مرداد 1392

آنکارا – مسابقات قهرمانی جوانان جهان
قدرتی زن تیم ملی والیبال کشورمان گفت: در اولین بازی مسابقات جهانی روند رشد هماهنگیمان با شرایط مسابقات جهانی ست به ست محسوس بود.
میلاد عبادی پور قدرتی زن تیم ملی والیبال جوانان کشورمان در گفتگو با خبرنگار اعزامی فدراسیون والیبال اظهارداشت: ست اول بازی را بانتیجه 25 بر22 واگذار کردیم تنها دلیل آن این بود که هنوز به طور کامل شرایط بازی دستمان نیامده بود.
وی تصریح کرد: ما در این بازی هر ست نسبت به ست قبل راحت تر و هماهنگ تر کار کریم. با توجه به اینکه شرایط آب و هوایی آنکارا نسبت به تهران متفاوت است در ست چهارم از نظر بدنی تا حدودی دچار مشکل شدیم که خوشبختانه بازی با تلاش بازیکنان به نفع ما به پایان رسید.
قدرتی زن تیم ملی والیبال جوانان کشورمان در ادامه گفت: قدرت تیم والیبال استونی غیر قابل انکار است آنها با غلبه برتیمهای مدعی چون آلمان و بلغارستان جواز حضور در این مسابقات را کسب کرده بودند. به نظر من این تیم یکی از بهترینهای این مسابقات است.
عبادی پور بازی فردا مقابل تیم ملی آرژانتین را راحت تر ارزیابی کرد و افزود: چون با شرایط و جو مسابقات جهانی هماهنگی خوبی پیدا کرده ایم در دومین دیدار این مسابقات با آمادگی بهتری به مصاف حریف خواهیم رفت.دسته بندی : تیم ملی جوانان ,
 

جوانان ایرانی گام نخست را محکم برداشتند

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 05:36 ب.ظ - پنجشنبه 31 مرداد 1392

آنکارا- رقابتهای والیبال قهرمانی جهان
هفدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی جوانان جهان با دیدار تیمهای ملی ایران و استونی به طور رسمی آغاز شد ونمایندگان والیبال کشورمان با نتیجه  سه بر یک از سد حریف گذشتند.
به گزارش خبرنگار اعزامی فدراسیون والیبال، ترکیب اصلی تیم ملی ایران در این بازی را حمید حمودی، جواد حسین آبادی، آرش تقوی، میلاد عبادی پور، محمد فلاح، امیرعلی فتحعلی، ابوالفضل قلی پور (لیبرو) تشکیل دادند.
احمد فاضل از کشور الجزایر به عنوان سرداور و لوپز از کشور برزیل به عنوان داور دوم قضاوت این دیدار را برعهده خواهند داشت.
در ست نخست ملی پوشان کشورمان مقابل نماینده قاره اروپا بازی پایاپایی را به نمایش گذاشتند با وجود تلاش های فراوان وقت استراحت فنی اول با نتیجه 7بر8 به نفع استونی رقم خورد.
پس از یک دقیقه وقت استراحت فنی اول و صحبتهای فرهاد نفرزاده با بازیکنان آنها قدرت واقعی خودرا به آبی پوشان حریف نشان داده و اختلاف امتیاز خود را افزایش دادند و وقت استراحت فنی دوم با امتیاز 16 بر14 به نفع تیم ملی کشورمان رقم خورد.
همان طور که پیش از شروع بازی پیش بینی می شد تیم ملی استونی یکی از نمایندگان قدرتمند قاره سبز محسوب می شود بازیکنان این تیم در دفاع روی تور بسیار موفق عمل کردند.
بازیکنان ملی پوش کشورمان علیرغم تلاشهای زیاد ولی ست نخست این بازی را با نتیجه 25بر 22 به تیم ملی استونی واگذار کردند.
ست دوم دیدار تیمهای ایران و استونی در چارچوب رقابتهای قهرمانی جوانان جهان در شرایطی آغاز شد که ملی پوشان کشورمان نتیجه ست اول را به حریف واگذار کرده بودند.
فرهاد نفرزاده در این ست از مصطفی باقری به جای حمید حمودی در پست پاسور استفاده کرد. حضور وی باعث بالا رفتن سرعت تیم ملی ایران در اجرای تاکتیکها شد. در این ست جواد حسین آبادی توانست در زدن سرویس موفق عمل کند.
جوانان والیبالیست ایرانی در این ست شروع خوبی داشته و توانستند وقت استراحت فنی نخست را با نتیجه 8 بر 4 به نفع خود رقم بزنند. سرویسها هدفمند جوانان ایرانی خط دفاعی حریف را متزلزل کرد. وقت استراحت فنی دوم هم با نتیجه 16بر11 به ثبت رسید.
تیم ملی کشورما پس از وقت استراحت فنی دوم به حریف اجازه امتیاز آوری نداد و با نتیجه 25 بر11 این ست را به نفع خود به پایان رساند.
در ست سوم ترکیب تیم ملی ایران نسبت یه ست دوم تغییر چندانی نداشت. بازیکنان تیم ملی استونی پس از واگذاری نتیجه ست دوم متوجه شدند که کوچکترین غفلت عامل باختشان خواهد شد و قدرتمند تر از قبل بازی را ادامه دادند. وقت استراحت فنی اول این ست با نتیجه نزدیک 8 بر 7 به نفع تیم ایران رقم خورد. جوانان ایرانی که ست اول بازی را به حریف واگذار کرده بودند برای جلوگیری از تکرار این نتیجه تمام توان خود را مقابل حریف اروپایی خود به کار گرفتند به طوری که وقت استراحت فنی دوم هم با امتیاز 16 بر 13 به نفع ملی پوشان کشورمان ثبت شد.
در این ست تیم ملی ایران کم اشتباه تر از ستهای قبل حاضر شد و بازیکنان توانستند به خوبی از توپهای برگشتی به نفع خود استفاده کنند. و در پایان این ست هم به نفع تیم ملی کشورمان و با امتیاز 25 بر 17 به پایان رسید.
قرمز پوشان ایرانی در ست چهارم بازی به دنبال پایان کار در این مرحله و رسیدن به برد بودند اما در طرف دیگر زمین هم تیم استونی در پی ادامه بازی در ست پنجم بود. بازی در این ست سنگین تر و حساستر از ستهای قبلی دنبال شد. وقت استراحت فنی اول این ست 8 بر 6 به نفع تیم استونی ثبت شد. دفاع روی تور مستحکم استونی مانع از امتیاز آوری بازیکنان  در ست چهارم شد و وقت استراحت فنی دوم هم با نتیجه 16بر12 به نفع حریف رقم خورد. فرهاد نفرزاده برای تغییر تاکتیک تیم به تعویض بازیکنان اقدام کرد و بازی در این ست هم با نتیجه 25 بر 22به نفع تیم ایران به پایان رسید.
سرویس عکس:
ایران - استونی قهرمانی جوانان جهان عکس1 1 ایران - استونی قهرمانی جوانان جهان عکس1 2
ایران - استونی قهرمانی جوانان جهان عکس1 3 ایران - استونی قهرمانی جوانان جهان عکس1 4
ایران - استونی قهرمانی جوانان جهان عکس1 5 ایران - استونی قهرمانی جوانان جهان عکس1 6
ایران - استونی قهرمانی جوانان جهان عکس1 7 ایران - استونی قهرمانی جوانان جهان عکس1 8
ایران - استونی قهرمانی جوانان جهان عکس1 9 ایران - استونی قهرمانی جوانان جهان عکس1 10
ایران - استونی قهرمانی جوانان جهان عکس1 11 ایران - استونی قهرمانی جوانان جهان عکس1 12
دسته بندی : تیم ملی جوانان ,
 

نفرزاده: والیبال قاره سبز را نباید دست کم گرفت

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 05:33 ب.ظ - پنجشنبه 31 مرداد 1392

آنکارا- مسابقات والیبال قهرمانی جوانان جهان 
تیم ملی والیبال کشورمان فردا ساعت 13:30 به وقت تهران به مصاف تیم ملی استونی می رود.
فرهاد نفرزاده سرمربی تیم ملی ایران در گفتگو با خبرنگار اعزامی فدراسیون والیبال اظهارداشت: ما فردا یک بازی سخت و سنگین مقابل نماینده قاره اروپا داریم. این تیم دارای فیزیک بلند و قدرتمندی است. آنها دارای دفاع روی تور خوب و حرفه ای هستند به همین دلیل طبق آنالیزی که داشتیم برای مهار خط دفاعی تیم ملی استونی برنامه ریزی خوبی انجام داده ایم.
وی وضعیت تیم ملی ایران را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: در طول مدت 2 روز حضورمان در آنکارا جلسات تمرینی خوبی را پشت سر گذاشتیم و بازیکنان به مرز آمادگی خوبی رسیده اند. در میان ترکیب اعزامی به ترکیه 2 الی 3 بازیکن دارای مصدومیتهای جزئی هستند که امیدوارم در این مسابقات در این خصوص دچار مشکل نشویم.
سرمربی تیم ملی ایران در پاسخ به این سوال که برخی ها به دلیل آنکه تیم استونی تاکنون فقط یک بار حضور در مسابقات جهانی را تجربه کرده جزو تیمهای ضعیف محسوب می شود؟ گفت: در این دوره از مسابقات 6 تیم از قاره اروپا که دارای سبک خاصی از والیبال مدرن هستند، حضور دارند. استونی هم یکی از نمایندگان والیبال قاره سبز محسوب می شود به هیچ عنوان نمی توان با استدلال به این مساله که آنها فقط یک بار حضور در مسابقات جهانی جوانان را تجربه کرده اند پس تیم ضعیفی هستند به حریف نخستمان در این رقابتها نگاه کرد.
نفرزاده تصریح کرد: طی صحبتهایی که با بازیکنان تیم داشتم، آنها توجیه شده اند که در این مسابقات بدون توجه به نام تیمها از تمامی قوای خود به منظور شکست حریف استفاده کنند پس برای آنها نام استونی، بلغارستان، روسیه و... هیچ فرقی ندارد ما فقط به دنبال ارائه یک بازی خوب و کسب نتیجه قابل قبول هستیم.دسته بندی : تیم ملی جوانان ,
 

عملکردی موفقیت آمیز برای نسرین حق شناس در جایزه بزرگ زنان جهان

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 05:26 ب.ظ - پنجشنبه 31 مرداد 1392

نسرین حق شناس داور بین المللی والیبال کشورمان در مسابقات والیبال جایزه بزرگ زنان جهان در سه بازی قضاوت کرد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، مسابقات جایزه بزرگ زنان جهان در پنج گروه 4 تیمی از 11 الی 27 مردادماه جاری به میزبانی پنج کشور جهان برگزار شد.
قزاقستان در هفته سوم این رقابت از 25 مردادماه به مدت سه روز میزبان این رقابت ها بود که نسرین حق شناس داور بین المللی کشورمان در این رقابت ها سه قضاوت با امتیاز عالی انجام داد.
این رقابت ها با حضور تیم های ملی والیبال زنان قزاقستان، برزیل، کوبا و هلند بصورت دوره ای بر گزار شد که چهار داور برای قضاوت این رقابت ها از سوی فدراسیون بین المللی والیبال (FIVB)  از جمله نسرین حق شناس از ایران دعوت شده بودند. داور ذخیره نیز از کشور قزاقستان بود.
داور بین المللی کشورمان در این رقابت ها دیدار دو تیم هلند و قزاقستان  را به عنوان داور اول و دیدارهای تیم ملی والیبال زنان قزاقستان در برابر کوبا و برزیل را به عنوان داور دوم قضاوت کرد. نحوه قضاوت نسرین حق شناس در این سه دیدار به گونه ای بود که به ترتیب امتیازهای 95، 92 و 94 از 95 را برای او به ارمغان داشت.دسته بندی : والیبال بانوان ,
 
 

خبر تیم والیبال جواهری گنبدكاووس ۲ بازیكن جدید جذب كرد

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 09:00 ب.ظ - سه شنبه 29 مرداد 1392

گنبدكاووس-سرمربی تیم والیبال جواهری گنبدكاووس گفت:با ۲بازیكن به توافق رسیده و قرارداد بستیم.بای محمد دوجی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این دو بازیكن به نامهای مهران زارع و محمدرضا سلیمانی در پست های سرعتی زن و پاسور كار كرده و از بهترین های والیبال كشور محسوب می شوند.
وی گفت: این دو بازیكن در تیم های مطرح كشور بازی كرده اند و سابقه دعوت به اردوی تیم ملی را نیز در كارنامه خود دارند.
دوجی افزود:مهران زارع در پست سرعتی زن با ۳۲ سال سن از با تجربه های والیبال كشور است كه سال ها عضو تیم های ملی كشورمان در رده های سنی مختلف بود و در تیم هایی چون اصفهان، سایپا، كاله، ارومیه و یزد بازی كرده است.
سرمربی تیم جواهری همچنین گفت: سلیمانی نیز یكی از پاسورهای جوان و با آتیه والیبال كشور است كه در دو سال گذشته در تیم سایپا تهران توپ زده است.
دوجی اظهار داشت: مذاكرات مسوولین باشگاه و كمیته فنی با بازیكنان دیگر مورد نظر كادر فنی تیم ادامه دارد و امیدواریم تا پایان هفته آینده تركیب تیم مشخص شود.
تیم والیبال جواهری گنبدكاووس كه سال گذشته نتایج بدی كسب كرده و به لیگ دسته یك سقوط كرده بود امسال با اعطای سهمیه لیگ برتر از سوی فدراسیون والیبال به شهر گنبدكاووس دوباره توانست در لیگ برتر حضور یابد.
این تیم پیش از این نیز با چهار بازیكن به نام های عبدالحمید چوگان ، گل محمد سخاوی ، سخی عیدی و امین حسن زاده قرارداد بسته بود.
رقابتهای لیگ برتر والیبال ایران از آبان ماه سال جاری با حضور ۱۲ تیم آغاز خواهد شد.


دسته بندی : لیگ برتر ,
 

در انتظار درخشش دوباره والیبال ایران در جهان/ این بار نوبت جوانان است

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 08:51 ب.ظ - سه شنبه 29 مرداد 1392

تیم ملی والیبال جوانان ایران خود را برای حضور و درخشش در رقابت‌های قهرمانی جهان آماده می‌کند.

خبرگزاری فارس: در انتظار درخشش دوباره والیبال ایران در جهان/ این بار نوبت جوانان است

به گزارش خبرگزاری فارس، ترکیب 12 نفره تیم ملی والیبال جوانان ایران برای حضور در مسابقات قهرمانی جهان که از 31 مردادماه در کشور ترکیه آغاز می‌شود، اعلام شد.

اعضای تیم ملی والیبال ایران حدود 5 ماه است که تمرینات خود را به منظور حضوری پرقدرت در این دوره از مسابقات دنبال می‌کنند تا پس از درخشش والیبال ایران در لیگ جهانی و نتیجه خوب والیبالیست های نوجوان در مسابقات جهانی، آنها نیز این روند را ادامه دهند.

با برخی از آنها هم صحبت شدیم تا بدانیم هدفشان چیست و نوع نگاهشان به این مسابقات چگونه است، که در کل آنها یک صدا فقط قهرمانی و کسب مدال طلا را بهترین نتیجه می‌دانند.

 

*معنوی‌نژاد: سطح بازی‌های جوانان با نوجوانان قابل مقایسه نیست

جواد معنوی‌نژاد، والیبالیست اصفهانی که پس از مسابقات نوجوانان جهان به تازگی به ترکیب تیم ملی جوانان ملحق شده است، می‌گوید: تمامی بازیکنان با انرژی و انگیزه بالا تمرینات را دنبال می‌کنند و می‌خواهیم حریفان خود را در هر مرحله‌ای از این رقابت‌ها ببریم.

وی افزود: تیم ما پتانسیل کسب بهترین نتایج را دارد، تمام تیم‌های حاضر در مسابقات قهرمانی جهان برای گرفتن مدال طلا به ترکیه می‌آیند هیچ تیم به دنبال دومی نیست. این موضوع در مورد تیم ملی ایران هم صدق می‌کند.

این والیبالیست ضمن اشاره به این موضوع که حدود یک ماه است که به ترکیب تیم جوانان ملحق شده است، افزود: برای نخستین بار حضور در مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان که در کشور مکزیک برگزار شد را تجربه کردم و با آن تیم جایگاه چهارم را به دست آوردیم. سطح مسابقات رده سنی جوانان چندین پله بالاتر از نوجوانان است و بازیکنان از تجربه بالاتری برخوردار هستند.

معنوی‌نژاد گفت: ما در مرحله نخست مسابقات جهانی با تیم‌های آرژانتین، استونی، ژاپن و مکزیک که تمامی آنها در قاره‌های خودشان جزو بهترین‌ها هستند هم گروه هستیم. ما برای شکست این تیم‌ها و رسیدن به عنوان برتر این رقابت‌ها همدل و هم قسم شده‌ایم.

 

*عبادی پور: در بازی‌های تدارکاتی هماهنگ‌تر شدیم

میلاد عبادی‌پور، دیگر بازیکن جوان تیم ملی است که والیبال را از استان مازندران و شهر آمل آغاز کرده است و در ترکیب تیم ملی حاضر در مسابقات قهرمانی قاره هم حضور داشت.

وی شرایط تیم ملی را خوب و مطلوب ارزیابی می‌کند و معتقد است، هر چه به زمان شروع مسابقات جهانی نزدیک‌تر می‌شویم آمادگی بازیکنان افزایش قابل توجهی پیدا می‌کند.

وی تصریح کرد: خوشبختانه کادر فنی  تیم ملی در طول 2 اردوی اخیر انجام بازی‌های دوستانه خوبی را با تیم‌های ملی جوانان ترکیه، بزرگسالان و امیدهای ایران برای ما تدارک دیدند و توانستیم در شرایط بازی به بهترین نحو توانمندی‌های خود را در معرض نمایش قرار دهیم و با شرایط مسابقه و چگونگی اجرای تاکتیک‌ها هماهنگ‌تر شویم.

عبادی‌پور گفت: ما برای حضور پر قدرت در مقابل حریفان جهانی خود زحمات زیادی کشیده‌ایم؛ البته دیگر تیم‌های شرکت کننده نیز بیکار ننشسته‌اند و با قدرت خود را برای مسابقات ترکیه آماده کرده‌اند. هر یک از این تیم‌ها که بتوانند کم اشتباه‌تر و آماده‌تر در زمین مسابقه ظاهر شود به طور قطع موفق‌تر خواهد بود. جوانان ایرانی هم برای کسب نتیجه خوب با یکدیگر هم دل شده‌اند و با تمرکز بالا به مصاف حریفان می‌رویم.

 

*حسین آبادی: برای ایستادن روی سکو به ترکیه می‌رویم

جواد حسین آبادی، از استان مرکزی و شهر اراک است که به تیم ملی والیبال جوانان دعوت شده و به عنوان یکی از نفرات اعزامی به ترکیه محسوب می‌شود. وی بازی‌های تدارکاتی اردوی پایانی تیم ملی جوانان را مثبت و تاثیر گذار خواند و گفت: این دیدارها آمادگی فنی تیم را تا حد قابل توجهی ارتقا داد. چون در شرایط مسابقه قرار گرفتیم و تمام تلاش خود را برای ارائه توانایی‌هایمان به کار گرفتیم.

وی افزود: تمامی بازیکنان تیم ملی جوانان با یگدیگر هم قسم شده‌اند که در بهترین شکل والیبالی خود مقابل حریفان جهانی ظاهر شویم. این امر در شرایطی است که در تمامی سال‌های حضور تیم ملی ایران در رقابت‌های جهانی جوانان کسب مقام سومی در رقابت‌های سال 2007 مراکش جز بهترین نتایج به دست آمده است.

حسین آبادی ادامه داد: در رده سنی جوانان تیم‌ها از نظر بدنی در شرایط ایده‌آلی هستند اکثر بازیکنان تیم‌ها بعد از رقابت‌های جهانی به تیم ملی بزرگسالان کشورهای مربوطه خود دعوت می‌شوند، همچنین شاهد بودیم که بسیاری از آنها در مسابقات لیگ جهانی 2013 هم حضور داشتند. با وجود چنین شرایطی ما هم برای ایستادن روی سکو به ترکیه می‌رویم.
دسته بندی : تیم ملی جوانان ,
 

اردوی تیم ملی والیبال مصر در ایران لغو شد

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 08:33 ب.ظ - سه شنبه 29 مرداد 1392

پس از شدت یافتن درگیری‌ها در کشور مصر مسئولان تیم والیبال این کشور برگزاری اردوی تدارکاتی در تهران را لغو کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، طبق اعلام قبلی فدراسیون والیبال ایران، قرار بود تا تیم ملی مصر برای برگزاری چند دیدار تدارکاتی با تیم‌های ملی الف و ب و امید ایران در تهران اردو بزند اما پس از شدت یافتن درگیری‌های سیاسی و اجتماعی در این کشور مسئولان فدراسیون والیبال مصر از لغو اردوی تدارکاتی در تهران خبر دادند.خدا خودش مصر رو نجات بده
دسته بندی : تیم ملی ,
 

رحمان داودی: امیدوارم مسئولان باشگاه میزان در فضایی دوستانه درکم کنند

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 08:32 ب.ظ - سه شنبه 29 مرداد 1392

قدرتی زن تیم ملی والیبال با اشاره به مشکلاتش از مسئولان تیم میزان خواست تا در فضایی دوستانه با او تعامل کنند.

رحمان داودی درباره اخبار منتشر شده از سوی سه باشگاه پیکان، میزان و ارومیه برای خدمت گرفتن اش در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد: از رده سنی نوجوانان و جوانان برای تیم پیکان بازی می کردم. حدود هشت سال در خدمت تیم پیکان بودم. خودم را مدیون این باشگاه می دانم. باشگاه پیکان خانه من است و همیشه این تیم را قلبا دوست دارم. همیشه تلاش کردم که به باشگاه پیکان خدمت کنم. برای تیم های جوانان و نوجوانان پیکان بازی کردم. چهار سال هم در خدمت تیم بزرگسال پیکان بودم. حتی سالی که مصدوم شدم هم با باشگاه پیکان قرارداد داشتم. مسئولان باشگاه در جریان مصدومیتم قرار داشتند. با آگاهی کامل با من قرارداد بستند. چند ماهی با این تیم تمرین کردم اما مصدومیتم تشدید شد و فیزیوتراپ تیم تشخیص داد که دیگر نمی توانم بازی کنم و نیاز به جراحی دارم. در آن مقطع بدون اینکه کوچکتری درخواستی از باشگاه پیکان داشته باشم قراردادم را فسخ کردم.

وی افزود: باشگاه پیکان موظف بود در صورت مصدومیت من تمام قرارداد یا حداقل نصف قراردادم را پرداخت کند. همان جا به خاطر دینی که باشگاه پیکان به گردن من داشت رفتم فدراسیون و قراردادم را کنسل کردم و برای درمان آسیب دیدگی ام حتی یک ریال از این باشگاه نگرفتم. با این حال همیشه گفته ام که مدیون باشگاه پیکان هستم و تعجب می کنم چرا حرف و حدیث هایی از سوی برخی دوستان درباره من مطرح شده است. با همه این حرف هایی که درمورد من زدند باز هم خودم را مدیون باشگاه پیکان می دانم. از مسئولان این تیم متشکرم که سال ها به پیشرفتم کمک کردند. قرار دادهای بازیکنان دو ساله بسته می‌شود و مدت قراردادم کاملا تمام شد که از پیکان جدا شدم.

ملی پوش والیبال درباره مذاکره با باشگاه میزان مشهد گفت: قبل از سفر به ایتالیا صحبت هایی با مسئولان تیم میزان خراسان انجام داده بودم. بعد از بازی های لیگ جهانی در ایتالیا و کوبا که به کشور بر گشتیم قوچان نژاد سرمربی محترم تیم میزان به من زنگ زد و تقریبا کار را تمام کرد. مبلغ قرار داد من با تیم میزان معمولی بود و در مقایسه با سایر قدرتی زن های تیم ملی کمتر بود. خوب قدری گرفتاری و مشکل مالی هم در زندگی شخصی ام وجود دارد. به یاد دارم چند سال قبل قرارداد خیلی خوبی با تیم گیتی پسند داشتم ولی وقتی مصدوم شدم قراردادم به صورت یکطرفه فسخ شد. زمانی که یک بازیکن مصدوم می شود دست اش یه هیچ کجا بند نیست. هیچ کس در آن زمان دست من را نگرفت. تمام درآمد و زندگی حرفه ای یک ورزشکار به یک آسیب دیدگی بند است. حالا هم همین دغدغه موجب شد که سعی کردم قرارداد بهتری داشته باشم.

وی با اشاره به صحبت با مسئولان تیم میزان گفت: از مسئولان تیم میزان هم خواستم در فضایی دوستانه شرایطم را درک کنند. ما همه عضو یک خانواده هستیم باید دغدغه های یکدیگر را درک کنیم. به مربی تیم میزبان گفتم که می دانم مقصر هستم اما امیدوارم مشکلاتم را حل کنند. این مسائل و ناهماهنگی هایی که بوجود آمد موجب شرمندگی من مقابل مسئولان تیم میزان و شخص قوچان نژاد سرمربی محترم این تیم شد. به رضا مومنی مربی این تیم هم گفتم که همه تقصیرها را می پذیرم اما واقعا خواهشمندم که دغدغه هایم را به عنوان عضوی از این خانواده درک کنید. با تیم ارومیه هم قرارداد دارم. می دانم که مسئولان میزبان هم روی ما حساب کرده بودند و بودجه تنظیم کرده بودند ولی با همه این مسائل دوست داشتم مسائل دوستانه حل شود.

رحمان داودی در پایان گفت: حقیقتا بارها خواستم مستقیم با قوچان نژاد سرمربی محترم میزان خراسان حرف بزنم ولی آنقدر شرمنده او شده ام که نتوانستم حرف بزنم. باور کنید خودم بیشتر از همه ناراحت هستم ولی مجبورم. امروز من مشکل دارم و از دوستان تیم میزان می خواهم درکم کنند. مطمئن باشید هر زمانی بتوانم سعی می کنم لطف باشگاه میزان را جبران کنم. از نظر شرایط خانوادگی و البته مالی در باشگاه ارومیه شرایط خوبی خواهم داشت. امیدوارم که دوستان ما رضایت دهند تا این موضوع حل شود.
دسته بندی : لیگ برتر ,
 

پیشکسوت والیبال: ایران به راحتی می‌تواند قهرمان آسیا شود

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 08:32 ب.ظ - سه شنبه 29 مرداد 1392

یک پیشکسوت والیبال معتقد است که کادرفنی تیم ملی والیبال می داند چگونه با چالش‌ها برخورد کند تا بتواند نتایج خوبی را در مسابقات قهرمانی آسیا کسب کند.

هوشنگ حق‌شناس در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه اصفهان، در ارزیابی از مسابقات قهرمانی آسیا اظهار‌ کرد: ولاسکو مطمئنا خوب می‌داند که چه کاری انجام دهد تا با برنامه ریزی‌های مناسب ایران را در آسیا نیز موفق کند.

وی با بیان اینکه تیم ملی والیبال راحت می‌تواند قهرمان شود، عنوان‌کرد: شرایط بسیار خوب است مگر اینکه اتفاق پیش بینی نشده‌ای بیفتد.

حق‌شناس ادامه داد: بازیکنان ما بازیکنانی تاکتیکی هستند و با نتایج درخشان خود در لیگ جهانی انتظارات را بالا برده‌اند؛ به هرحال کادرفنی تیم ملی نیز می‌داند چگونه با چالش‌ها برخورد کند تا بتواند نتایج خوبی را کسب کند.

وی در پاسخ به این سووال که به نظر شما وزیر جدید باید ورزشی باشد یا نه، گفت: مدیریت یک بحث جداگانه‌ای است اگر یک مدیر ورزشی هم نباشد، ولی از اساتید و خبرگان هر رشته و از کارشناسان خوب بهره ببرد می‌تواند در ورزش موفق عمل کند؛ در کل استفاده از کسانی که در ورزش بوده‌اند کار پسندیده‌ای است.
دسته بندی : تیم ملی ,
 

مومنی مقدم: داودی به تعهداتش پایبند باشد

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 08:31 ب.ظ - سه شنبه 29 مرداد 1392

مربی تیم والیبال میزان مشهد با تاکید بر این که بهتر است موضوع قرارداد رحمان داودی با کدخدا منشی حل شود گفت: از داودی می خواهیم که به تعهداتش پایبند باشد.

رضامومنی مقدم در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) اظهار کرد: ما با رحمان داودی قرارداد داشتیم اما خودش رفته و با باشگاه شهرداری ارومیه هم صحبت کرده است. این مشکل داودی است و ما مشکلی نداریم. تا جایی که به ما مربوط می شد قرارداد قبلی او را با باشگاه پیکان چک کردیم. قرارداد دو ساله داودی با تیم پیکان داشت و مدت قراردادش هم تمام شده بود. حالا داودی با ما قرارداد امضا کرده و به تایید فدراسیون هم رسیده است.

وی افزود: رحمان داودی قانونا بازیکن ماست. حالا فدراسیون باید در این باره تصمیم گیری کند. معلوم است که ارومیه مبلغ بیشتری برای دستمزد به او پیشنهاد کرده که رحمان می خواهد به این تیم برود اما به هر حال اشتباه از سوی خودش بوده است. حالا هم این بازیکن به اشتباهش اذعان دارد. من واقعا نمی دانم باشگاه میزان در نهایت چه تصمیمی می گیرد. شاید قبول کنند که به شهرداری ارومیه برود شاید هم اصلا اجازه جدایی از تیم میزان به او داده نشود.

مربی تیم والیبال میزان مشهد خاطرنشان کرد: بالاخره هر تیمی برای خودش ستون هایی می گذارد و براساس آن سایر افراد را می چیند. رحمان داودی و علی مباشری هم ستون های تیم ما در این فصل به شمارمی رفتند. در صورتی که داودی جدا شود قطعا تیم میزان ضرر می کند. اگر از ابتدا به ما قول همکاری نمی داد قطعا دنبال گزینه دیگری می رفتیم. من شخصا در این باره تصمیم گیرنده نیستم و باید دید مدیریت باشگاه میزان و شخص قوچان نژاد در این باره چه تصمیمی می گیرند.

وی در پایان گفت: اگر بخواهیم به زور او را نگه داریم دچار مشکل می شویم. اگر هم بخواهیم قانونی برخورد کنیم رحمان محروم می شود. ولی من با خودش صحبت کردم و پیشنهاد دادم موضوع کدخدا منشی حل شود. او کتبی به ما تعهد داده است. ما هم دیگر دنبال هیچ بازیکنی هم نرفته ایم. فکر نمی کنم پیشنهاد میزان خیلی با ارومیه فرق داشته باشد. ما سعی کردیم با متمم هایی که روی قرارداد او گذاشتیم حتی بیشتر از ارومیه از وی حمایت کنیم. در حال حاضر بیشترین دستمزد را هم به او می دهیم. امیدوارم که موضوع حل شود. ما نمی‌خواهیم هیچ کس ضرر کند. اما از داودی می خواهیم که به تعهداتش پایبند باشد.
دسته بندی : لیگ برتر ,
 

وطن پرست: موضوع داودی با تعامل حل می شود

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 08:29 ب.ظ - سه شنبه 29 مرداد 1392

سرمربی تیم والیبال شهرداری ارومیه تاکید کرد: موضوع قرارداد رحمان داودی باید با تعامل طرفین و نظر خود بازیکن حل شود.

ابراهیم وطن پرست در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد: حقیقتا آنچه که درباره وضعیت قرارداد رحمان داودی می دانم و به من گفته اند نقل قول می کنم. او با باشگاه شهرداری ارومیه قرارداد بسته است. حالا گفته شده که قبلا با تیم میزان هم قرارداد بسته است. بالاخره باید با تعامل طرفین این موضوع حل شود البته نظر بازیکن هم شرط است.

وی افزود: ما فکر می کردیم که رحمان داودی بازیکن آزاد است. می دانستیم که قرارداد او با باشگاه پیکان حل شده و مشکلی از این بابت ندارد. حالا این خبر منتشر شده که او با تیم میزان هم توافق کرده بود. اما حالا دیگر بر اساس توانایی های رحمان داودی تیم شهرداری ارومیه را بسته ایم. دیگر جایگزین نداریم که بخواهیم از وجودش بهره ببریم. در این فصل چندین بازیکن خوب شهرداری ارومیه مثل سعید معروف و علیرضا نادی از شهرداری ارومیه جدا شده اند. با توجه به فضای تیم شهرداری نیازمند به خدمت گرفتن بازیکنان خوب هستیم.

سرمربی تیم والیبال شهرداری ارومیه ادامه داد: من شخصا در جریان قرارداد و مبلغ توافق بازیکنان نیستم. این موارد مربوط به مدیریت باشگاه می شود. اما به هر حال باید موضوع را سریع تر برطرف کنیم. باید ببینیم که خود داودی به کدام تیم تمایل دارد. چنین جریانی قبلا هم سابقه داشته است. دو سال قبل شهرداری ارومیه با میلاد عبادی پور قرارداد داشت و کاله با او توافق نهایی کرد. کمیته انضباطی هم از خود بازیکن پرسید و میلاد هم ترجیح داد به کاله برود.

وی در پایان گفت: تجربه به من ثابت کرده اگر بازیکنی دلش با یک تیم نباشد نمی تواند خوب کار کند. نمی توانیم کسی را مجبور کنیم تا در خدمت تیم ما باشد. من پیشنهاد می کنم موضوع را زیاد بزرگ نکنیم و مسائل را حل کنیم.
دسته بندی : لیگ برتر ,
 

کشاورزی: والیبال آسیا مقابل ایران چیزی برای از دست دادن ندارد

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 08:25 ب.ظ - سه شنبه 29 مرداد 1392

دریافت کننده قدرتی تیم ملی والیبال در حاشیه اردوی تیم ملی، گفت: تیم های آسیایی در برابر ایران چیزی برای از دست دادن ندارند.

آرش کشاورزی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد: برنامه تمرینی منسجمی را پشت سر می گذاریم. تمرکز کادر فنی روی بدنسازی، تمرین سرویس و دریافت و تمرین تاکتیکی است. طبق رول معمول صبح‌ها بیشتر کار با توپ و سرویس دریافت داریم و عصر ها هم تاکتیک های دیکته شده را در قالب دو تیم مرور می کنیم.

وی افزود: خدا را شکر آسیب دیدگی‌ام رو بهبودی است فکر می کنم مصدومیت ناحیه کمرم بهتر شده است. تمرین‌های انفرادی خود را هم زیر نظر پزشک انجام می دهم. به نظر خودم خیلی بهتر شده ام و می توانم به روزهای ایده آل نزدیک شوم.

ملی پوش والیبال ایران خاطرنشان کرد: امروز اردوهای تیم ملی در شرایط خوبی انجام می شود. بازیکنان در همه رده های سنی انگیزه زیادی دارند تا پیشرفت کنند. به هر حال انتظار مردم هم از والیبال بسیار بالا رفته است. تیم‌های آسیایی شناخت خیلی خوبی از والیبال ما دارند. قطعا و مطمئنا نقطه ضعف های ما را آنالیز می کنند. همین موضوع قدری کار را سخت می کند زیرا می دانیم تیم های آسیایی در برابر ایران چیزی برای از دست دادن ندارند.

کشاورزی یادآور شد: والیبال ایران نمایش بسیار خوبی در لیگ جهانی والیبال داشت. مطمئنا انتظار مردم و مسئولان از والیبال ایران بالا رفته است. همه ما باید تلاش کنیم تا باز هم والیبال ایران در مسابقات مختلف رو سفید شود. ما برای خوب بازی کردن به میدان می رویم. اگر خوب بازی کنیم نتیجه هم خواهیم گرفت.

وی در پایان گفت: در حال حاضر تمام تلاش خود را به کار می بندم تا بعد از پشت سر گذاشتن مصدومیت به روزهای آرمانی خود برگردم. به نظر خودم شرایطم بهتر شده در حد انتظار مربیان هم کار می کنم اما باز هم دوست دارم بهتر شوم و در کار خود پیشرفت داشته باشم.
دسته بندی : تیم ملی ,
 

تیم ملی والیبال زنان در مسیر دشوار رقابت های قهرمانی آسیا

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 08:00 ب.ظ - سه شنبه 29 مرداد 1392

هفدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی زنان آسیا از 22 تا 30 شهریور به میزبانی تایلند برگزار خواهد شد و تیم ملی والیبال زنان ایران کار بسیار دشورای در این رقابت ها دارد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، هفدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی زنان آسیا با حضور 16 تیم در چهار گروه برگزار خواهد شد که گروه بندی این رقابت ها به قرار زیر است.
گروه یک: تایلند (میزبان)، قزاقستان، استرالیا و مغولستان
گروه دوم: چین، ایران، فیلیپین و هند
گروه سوم: ژاپن، ویتنام، اندونزی و هنگ کنگ
گروه چهارم: کره جنوبی، چین تایپه، میانمار و سری لانکا
والیبال زنان آسیا یک فرق مهم با مردان دارد و آن هم حضور تیم های برتر جهان در این قاره کهن است. کشورهای همچون چین و ژاپن از قدرت های برتر والیبال زنان در جهان هستند که در مسابقات قهرمانی آسیا نیز 15 دوره قهرمانی (چین 12 دوره، ژاپن 3 دوره) را در اختیار دارند.
تیم ملی والیبال زنان ایران که در مسابقات دوره گذشته (سال 2011) برای نخستین بار بعد از انقلاب عنوان هشتم آسیا را از آن خود کرد، در این دوره از رقابت ها با چین (قهرمان 12 دوره از جمله 2011)، فیلیپین و هند (مقام یازدهم دوره قبل) همگروه است و در نخستین بازی نیز به مصاف چین خواهند رفت.  
بسیاری از کارشناسان والیبال ایران پیروزی تیم ملی والیبال زنان کشورمان را در برابر چین امری غیرممکن می دانند، اما رسیدن به آمادگی مطلوب با توجه به جوانگرایی و تقویت کادرفنی تیم ملی و ارایه یک بازی خوب و قدرتمندانه  در رویارویی با قهرمان آسیا را چیزی دور از ذهن و غیر قابل دسترس نمی دانند.
 تمرینات تیم ملی والیبال زنان ایرن روزها در شرایطی پیگیری می شود که بازیکنان براساس یک برنامه کاملا حساب شده و دقیق، انجام  بازی سرعتی را در دستور کار دارند و تلاش می کنند در کنار داشتن یک دفاع اصولی ، قدرت حمله خود را  بالا برده تا در مقابل سایر تیم های شرکت کننده به ویژه قدرتمندترین آنان (چین) حریفی دست و پا بسته نباشند. اما نباید انتظارات از تیم ملی و برنامه تمرینی آنان به گونه ای باشد که پس از حضور در مسابقات قهرمانی آسیا با توجه به نتیجه رقابتها، زنان والیبالیست کشورمان دچار دلسردی و یا بی انگیزگی شوند. زیرا ترسیم یک حرکت درست و رو به جلو باید براساس داشته ها و نتایج پیشین یک تیم باشد، تا بتوان راهکاری درستی برای ادامه تیم ارایه کرد.
 
** برنامه دور مقدماتی جام هفدهم
دور مقدماتی هفدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی زنان آسیا در روزهای 22 تا 24 شهریورماه برگزار می شود که برنامه آن به قرار زیر است:

22 شهریورماه :
گروه اول: تایلند – قزاقستان و استرالیا – مغولستان
گروه دوم: ایران – چین و فیلیپین – هند
گروه سوم: اندونزی – هنگ کنگ و ژاپن – ویتنام
گروه چهارم: کره جنوبی – میانمار و سری لانکا و چین تایپه

23 شهریورماه:
گروه اول: قزاقستان – مغولستان و تایلند – استرالیا
گروه دوم: چین – هند و ایران و فیلیپین
گروه سوم: هنگ کنگ – ویتنام و اندونزی – ژاپن
گروه چهارم: میانمار – چین تایپه و کره جنوبی – سری لانکا

24 شهریورماه:
گروه اول: استرالیا – قزاقستان و مغولستان – تایلند
گروه دوم: فیلیپین – چین و هند – ایران
گروه سوم: ژاپن – هنگ کنگ و ویتنام – اندونزی
گروه چهارم: سری لانکا – میانمار و چین تایپه – کره جنوبی
 
** نگاهی به کارنامه نخستین حریف ایران
تیم والیبال زنان ایران در مرحله مقدماتی هفدهمین دوره رقابتهای قهرمانی آسیا در گروه دوم با تیم های چین، هند و فیلپین هم گروه است و در نخستین دیدار خود به مصاف تیم قدرتمند چین می رود.
تیم ملی والیبال چین در 16 دوره گذشته این رقابت ها موفق به کسب 12 مدال طلا ، سه نقره و یک برنز شده است که عنوان پرافتخارترین تیم زنان قاره کهن آسیا در این رقابت ها را در اختیار دارد.
چین یکی از بهترین تیم های والیبال زنان است که دو بار در سال های 1984 و 2004 قهرمان المپیک شده است. پنج قهرمانی متوالی در مسابقات جهان در دهه 1980 را هم در کارنامه دارد.
تیم والیبال زنان چین دو عنوان قهرمانی و دو نایب قهرمانی رقابتهای  قهرمانی جهان و سه مدال طلا ، یک نقره و سه برنز مسابقات جام جهانی را نیز از آن خود کرده است.
این تیم علاوه بر هفت مدال طلا و یک نقره بازیهای آسیایی ، دهها مدال طلا , نقره و برنز  جایزه بزرگ آسیا یا رقابتهای بین قاره ای را  نیز صید کرده است.
بنابراین اگر والیبال زنان ایران از پتانسیل و توانایی بالایی برخوردار است اما باید بپذیریم با توجه به سابقه و شرایط ورزش زنان در کشورمان ، هنوز راه نپیموده زیادی در پیش دارد و ایستادن در مقابل تیمی همچون چین و گرفتن امتیاز از چنین تیمی، کاری سخت و دشوار است.
جدول مدال آوران مسابقات والیبال قهرمانی زنان آسیا به قرار زیر است:
چین : 12 مدال طلا، 3 نقره و یک برنز
ژاپن : 3 مدال طلا، 6 نقره و 6 برنز
تایلند: یک مدال طلا و دو مدال برنز
کره جنوبی: شش مدال نقره و هفت مدال برنز
قزاقستان: یک مدال نقره
 
گزارش از: خدیجه روزبهانی
دسته بندی : والیبال بانوان , تیم ملی بانوان ,
 

همراه با مربیان دوره سطح دو بین الملل، افزایش انگیزه برای یادگیری

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 07:59 ب.ظ - سه شنبه 29 مرداد 1392

افزایش انگیزه مربیان برای یادگیری یکی از نکات جالب دوره مربیگری سطح دو بین الملل است که از روز چهارشنبه 23 مردادماه در آکادمی ملی المپیک پیگیری می شود.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، در این دوره مربیگری والیبال 35 نفر از مربیان والیبال کشورمان حضور دارند که انگیزه و اشتیاق آنان هر روز نسبت به روز گذشته برای یادگیری افزایش می یابد. مهمترین دلیل این افزایش انگیزه، سطح مطالب آموزشی است که نسبت به دوره های مشابه در سالهای گذشته مثال زدنی است.
مربیان حاضر در این دوره در دو گروه قرار می گیرند، یک دسته مربیانی هستند که سابقه حضور در تیم های ملی را در پرونده کاری خود دارند و از تجربه های شرکت در مسابقات برون مرزی به تبع آن سئوالات و نکات تجربی برخوردارند و دسته دوم نیز مربیانی هستند که تجربه بازی در تیم های ملی را ندارند، اما از نظر آکادمی در این رشته ورزشی تحقیق و پژوهش های میدانی داشتند. بنابر این رقابت و مبارزه این دو گروه نیز برای یادگیری باعث افزایش میزان بهره بری از این دوره شده است.
آموزش پیشرفته تکنیک های پایه والیبال مانند دریافت، سرویس، توپ گیری، دفاع روی تور و اسپک، آموزش سیستم های پیشرفته هماهنگی دفاع و توپ گیری، انجام حملات موفق پس از دریافت اول و تاکتیک های مختلف سرویس از جمله مباحث تئوری مطرح شده برای مربیان شرکت کننده در این دوره است که برگزاری کلاس های عملی بر جذابیت آموزش آنان می افزاید.
همچنین سیستم ها و روش های پیشرفته آمادگی جسمانی، روش های مختلف آموزش و اصلاح تکنیک در بازیکنان، برنامه ریزی تمرینات، تمرینات پیشرفته والیبال و تمرینات تخصصی برای بازیکنان در پست های مختلف والیبال از دیگر محورهای تدریس دو مدرس این دوره ( تاسویا آداچی از ژاپن و دکتر خسرو ابراهیم از ایران) است.
مدیر دوره مربیگری سطح دو بین الملل در باره برنامه کلاسی این دوره گفت: مربیان از ساعت هشت و سی دقیقه کلاس نخست را شروع می کنند که تا 10 و سی دقیقه ادامه دارد و از ساعت 11 تا 13 همین مباحث در کلاس عملی تمرین و تکرار می شود.
جواد مهرگان با بیان اینکه از ساعت 14 مباحث تئوری و نمایش فیلم از تمرینات و تاکیتک های پیشرفته والیبال آغاز می شود که به مدت دو ساعت ادامه دارد، خاطر نشان کرد: از ساعت 16 تا 18 نیز کارهای عملی این مباحث برگزار می شود. همچنین از ساعت 18 تا 19 مربیان موارد امتحانی را تمرین می کنند تا آنچه آموختند را در ذهن خود نهادینه کنند.
وی در باره مربیان شرکت کننده در این دوره و سابقه آنان در رشته ورزشی والیبال گفت: در این این دوره دو گروه مربی حضور دارند که یک سری مربیانی که سابقه حضور در تیم ملی را دارند و گروه دوم نیز بازیکن تیم های ملی نبودند، اما از بهترین مربیان بازیکن ساز کشورمان هستند.
مدیر دوره مربیگری سطح دو بین الملل تصریح کرد: در 20 سال گذشته بیش از هشت دوره مربیگری سطح دو و یک در ایران برگزار شده است، اما به نظر من سطح این دوره از همه آنان بالاتر است. مدرس ژاپنی و ایرانی این دوره از مدرسان سطح بالای فدراسیون بین المللی والیبال (FIVB)  هستند که تلاش آنان شرایط متمایزی را برای مربیان ایجاد کرده است.
اسامی مربیان شرکت کننده در دوره مربیگری سطح دو بین الملل به قرار زیر است:
غلام رضا مومنی مقدم، محمود افشاردوست، پیمان اکبری، امیر حسین منظمی، جلیلی، احمد لاهوتی، احمد مساجدی، سید مهدی ابوترابی، جهانگیر ترابپور، علی موذن، محمد مستوفی، علی نقدی، سعید رضایی، قاسم شیرتری، بهنام محمودی، رضا تابعی، حسن ثانیان، ساسان خداپرست، عبدالرئوف بستگانی، علی بهرامی نیا، نادر شهنازی، سید علی عباسی، سیامک امیرتیموری، حمید پورشاهی، فرامرز نوروزی، حمید خرازی، علی رضا سلیمی، مصطفی درخشش، خالد اسلام زاده، پدیده بلوری زاده، مریم هاشمی، اورانوس احمدی، گیتی رفیعی یکتا، فریبا سلیمانی و تقدسی.

 
 
 

سوبا:در باد لیگ جهانی نخوابیده‌ایم/ قرار نیست خودروی مجانی وارد کنیم!

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 03:12 ب.ظ - پنجشنبه 24 مرداد 1392

مدافع تیم ملی والیبال گفت: لیگ جهانی را فراموش کرده‌ایم و به موفقیت در جام ملت‌های آسیا فکر می‌کنیم. سیدمحمد موسوی مدافع تیم ملی والیبال که به همراه این تیم در رقابت های لیگ جهانی حضور داشت و به عنوان بهترین مدافع این مسابقات انتخاب شد، مدتی است که با مشکل زانو درد مواجه شده و به همین خاطر پزشکان تیم ملی او را از پرش منع کرده اند.

موسوی در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ورزشی برنا ابراز امیدواری کرد که این مشکل هر چه سریعتر برطرف شود تا او در جام ملت های آسیا تیم ملی والیبال را همراهی کند.

*مشکل زانو درد تو نگران کننده شده است؟
زانو دردم یک مشکل قدیمی است که باید با آن بسازم. من در مسابقات لیگ جهانی هم این زانو درد را داشتم اما با فشاری که به خودم در این رقابت ها آوردم، این مشکل بدتر شد. البته با کار با وزنه می توانستم از شدت درد کم کنم اما پس از پایان لیگ جهانی دو هفته استراحت کردم و وزنه نزدم و برای همین زانودردم افزایش پیدا کرد و عقب گرد داشتم. برای همین با نظر فیزیوتراپ تیم ملی باید تمرینات تقویتی انجام دهم و 10 روز پرش انجام ندهم.

*در حال حاضر چه شرایط داری؟
هنوز پرش نکرده ام که بدانم بهتر شده ام یا نه اما امیدوارم که طی چند روز آینده بهبود پیدا کنم.

*با همین زانو درد به عنوان بهترین مدافع لیگ جهانی انتخاب شدی؟
خب این اتفاق خوبی بود که افتاد و از اینکه به این عنوان انتخاب شدم خوشحالم حتی با زانو دردی که برایم به وجود آمده است.

*به جام ملت های آسیا که می رسی؟
با تلاش کادر پزشکی و تمرینات اختصاصی که انجام می دهم انشاء الله مشکلی برای حضور در این رقابت ها نخواهم داشت.

*با موفقیت تیم والیبال در لیگ جهانی، حالا انتظارات از شما خیلی بالا رفته و همه از تیم ملی قهرمانی می خواهند. بچه ها هم چنین حسی دارند؟
صددرصد هیچ مقامی به جز قهرمانی مردم را راضی نمی کند و ما باید همه حریفانمان را شکست بدهیم و با پوئن پایین که این موضوع کار را برای ما بسیار سخت کرده است. حالا همه تیم ها همان انگیزه ای که ما جلوی ایتالیا، کوبا و آلمان داشتیم، مقابل ما دارند و سعی می کند که ما را شکست دهند اما ما هم لیگ جهانی را فراموش کرده ایم و در باد موفقیت های آن نمی خوابیم و حتماً می رویم که نتایج خوبی را در جام ملت های آسیا بگیریم.

* نظر ولاسکو چیست؟
ولاسکو هم همیشه این را به ما گوشزد می کند که هیچ اتفاقی نیفتاده و ما حالا راه سخت تری را در پیش داریم و بچه ها هم به این باور رسیده اند که باید در جام ملت ها به موفقیت برسند و برای همین لیگ جهانی را فراموش کرده اند و با تلاش و جدیت در حال تمرین هستند.

*وعده هایی که در خصوص پاداش خانه و ورود خودرو داده بودند، محقق شد؟
این خانه ها جزء مسکن مهر بود که فرد مورد نظر می بایست سرپرست خانوار باشد و خانه هم نداشته باشد که این موارد شامل حال من نمی شد و خانه به من تعلق نگرفت. خودرو هم که گمرکی اش را از ما می گیرند مثل یک نمایشگاه دار معمولی که می خواهد از خارج ماشین وارد کند، باید 75درصد گمرکی بدهیم!بنابراین اینطور نیست که از نگاه بعضی ها قرار باشد مجانی خودرو وارد کنیم!

*برای فصل جدید چه برنامه ای داری؟
برای فصل جدید با متین ورامین قرار داد بسته ام و امیدوارم بتوانم همانند فصل گذشته که با کاله آمل به موفقیت رسیدم، با متین هم دوران خوبی را سپری کنم.

*پیشنهادی برای لژیونر شدن نداشتی؟
پیشنهاد چشم گیری نبود. یک پیشنهاد از یک باشگاه ایتالیایی داشتم اما از لحاظ مالی و فنی در شرایط خوبی نبود و برای همین قبول نکردم.

*در خصوص معرفی مسعود سلطانی فر بعنوان وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان چه نظری داری؟
اینطور که از سوابق ایشان پیداست، مدیر با تجربه و کار آمدی هستند و مسئولیت های اجرایی بزرگی داشته اند. امیدوارم که با حمایت اهالی ورزش و رسانه بتوانند خیلی زود مشکلات ورزش را برطرف کنند تا شاهد موفقیت های بیشتری باشیم.

*چه خواسته ای از وزیر آینده داری؟
اینکه شان و جایگاه قهرمانان حفظ شود و ورزشکاران در آرامش و به دور از هر درگیری ذهنی و حاشیه ای برای کسب موفقیت تلاش کنند.


برچسب ها : سوباسا ,
دسته بندی : تیم ملی ,
 

قدردانی روسای فدراسیون‌های والیبال و بسکتبال از صداوسیما

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 02:35 ب.ظ - پنجشنبه 24 مرداد 1392

روسای فدراسیون‌های والیبال و بسکتبال در نامه‌هایی جداگانه به رییس سازمان صداوسیما از حمایت‌های این سازمان قدردانی کردند.(!!!!)

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، رییس فدراسیون والیبال از حمایت‌ها و پشتیبانی موثر صدا و سیما از تیم ملی والیبال در رقابت‌های جهانی قدردانی کرد.

داورزنی در نامه‌ای به ضرغامی با اشاره به پیروزی‌های خیره کننده تیم ملی والیبال در رقابتهای جهانی این رشته آورده است: به طور حتم بدون انعکاس مطلوب این رقابت‌ها در رسانه ملی چنین فضای نا نشاط و غرورآفرینی در جامعه ایجاد نمی‌شد.

رییس فدراسیون والیبال در این نامه از طرف جامعه بزرگ والیبال کشور از تلاش‌های همه کارکنان رسانه ملی در این زمینه به ویژه شبکه سه، جام جم و شبکه رادیویی ورزش سپاسگزاری کرده و ادامه این روند را خواستار شده است.

رییس فدراسیون بسکتبال کشور هم از در نامه‌ای به ضرغامی از پوشش مناسب و پشتیبانی بی دریغ رسانه ملی از تیم ملی بسکتبال در رقابتهای آسیایی قدردانی کرد.

مشحون در این نامه با اشاره به حضور قدرتمند و بی سابقه تیم ملی بسکتبال در رقابتهای آسیایی، نقش موثر تلاش های بی شائبه رسانه ملی را در این پیروزی‌ها بی بدیل ارزیابی کرده و افزوده است: رسانه ملی با به تصویر کشیدن رشادتها و حماسه آفرینی های تیم ملی بسکتبال نقش چشمگیری در کسب نشان طلای آسی داشت.

مشحون با قدردانی ویژه از رییس سرانه ملی در پیام خود افزوده است: همه تلاشگران رسانه ملی در این پیروزی بزرگ سهیم هستند و خانواده بسکتبال از همه آنان قدردانی می نماید . وی همچنین ادامه این حمایتها را در رقابتهای جهانی بسکتبال خواستارشده است.
 

پورحسن: اساسنامه سازمان لیگ والیبال تغییر می‌کند/ جریمه‌ها را افزایش می‌دهیم

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 02:33 ب.ظ - پنجشنبه 24 مرداد 1392

رئیس سازمان لیگ والیبال از تغییر اساسنامه سازمان لیگ و تشدید جریمه های انضباطی در فصل جدید لیگ برتر خبر داد.

منوچهر پورحسن در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در این رابطه اظهار کرد: قرار بود جلسه شورای لیگ روز سه‌شنبه هفته جاری برگزار شود اما به دلیل آنکه داورزنی درگیر جلسات مجلس بود برنامه شورای لیگ فدراسیون هم به شنبه افتاد. اساسنامه لیگ را قدری تغییر دادیم که نیاز به بررسی بسیار ویژه دارد.

وی افزود: برای مثال سقف تعیین شده برای جریمه ها را افزایش دادیم. در نظر داریم تا 25درصد قرارداد بازیکنان را سقف جریمه بگذاریم. سال قبل از نظر قانونی نمی توانستیم جریمه ها را افزایش دهیم وقتی بازیکنی را دو میلیون تومان جریمه می کردیم خیلی ها ایراد می گرفتند که دو میلیون در برابر قرار داد چند صد میلیونی والیبالیست ها بازدارنده نیست. اما امسال قراراست این موضوع را بررسی کنیم.

رئیس سازمان لیگ ادامه داد: سال قبل نمی توانستیم بازیکنان را محروم کنیم. فقط می توانستیم یکی دو جلسه محرومیت در نظر بگیریم اما امسال قانونی را در نظر گرفتیم که بازیکن خاطی حتی تا پایان فصل مشمول محرومیت شود. این موارد کاملا بازدارنده است تا بداخلاقی ها را کاملا از بین ببریم.

پورحسن خاطرنشان کرد: مسابقات لیگ برتر والیبال ایران از اول آبان آغاز می شود. من دو برنامه برای لیگ نوشتم. در صورتی که تیم ملی ایران در آسیا قهرمان شود و برود در مسابقات جهانی مجبوریم لیگ را بعد از هفته چهارم مدتی تعطیل کنیم. این موضوع را با ولاسکو هم در میان گذاشتم. او بسیار از این برنامه ریزی ابراز رضایت کرد. به هر حال باید همین امروز برای آینده پیش بینی و برنامه ریزی کنیم.

وی تاکید کرد: همه بازیکنان و تیم هایی که فصل قبل مشمول جریمه نقدی شده بودند موظف هستند هر چه زودتر جریمه‌ی خود را بپردازند و در غیر این صورت با آن ها برخورد خواهیم.
دسته بندی : لیگ برتر ,
 

ولاسکو برای حضور فیاضی در تیم والیبال امید نظر می‌دهد اکبری: امیدوارم بازیکنانم با مشکل خروجی روبرو نشوند

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 02:26 ب.ظ - پنجشنبه 24 مرداد 1392

سرمربی تیم ملی والیبال زیر ۲۳ سال گفت: امیدوارم برای حضور در رقابت‌های قهرمانی جهانی در برزیل بازیکنانم با مشکل خروجی روبرو نشوند.

خبرگزاری فارس: اکبری: امیدوارم بازیکنانم با مشکل خروجی روبرو نشوند

پیمان اکبری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درمورد میزان آمادگی تیمش پیش از اعزام به رقابت‌های جام ریاست جمهوری قزاقستان اظهار داشت: دو روز پیش آخرین تمرین سنگین بدنسازی خود را پشت‌سر گذاشتیم. درست است که چند روز دیگر باید به قزاقستان اعزام شویم، اما واقعیت این است که به این پیکارها چندان فکر نمی‌کنیم و هدف‌مان آمادگی برای مسابقات جهانی است.

وی ادامه داد: از روز گذشته هم کارهای توپی را آغاز کرده‌ایم و بیشتر تمرکز می‌کنیم تا شرایط بازی کردن در صبح را تمرین کنیم، چون بازیکنان توانایی چندانی در بازی صبح ندارند. اگر روزی قرار شد صبح مسابقه بدهیم باید با آن شرایط خود را هماهنگ کنیم.

سرمربی تیم ملی والیبال امید ایران خاطرنشان کرد: همیشه دغدغه یک موضوع را دارم و آن هم این است که بازیکنانم همیشه مانند بازیکنان حرفه‌ای فکر کنند، چون حالا از مرز نوجوانان و جوانان عبور کرده‌‌اند و هنوز به بزرگسالان نرسیده‌اند. اگر بتوانند به صورت حرفه‌ای تمرین و زندگی کنند من مشکلی با آنها نخواهم داشت.

اکبری درمورد برگزاری بازی دوستانه با تیم ملی جوانان و پیروزی 3 بر صفر برابر این تیم عنوان کرد: در تمام گیم‌ها کارهایی که می‌خواستیم انجام شد، اما فکر می‌کنم اگر از این حالت فشار خارج شوند به مراتب بهتر خواهند شد. اگر تمرینات را سبک‌تر کنیم و به والیبال و کارهای توپی بیشتر بپردازیم می‌توانیم راحت‌تر به اهداف‌مان برسیم.

وی با اشاره به تورنمنت قزاقستان، گفت: با 12 بازیکن به این مسابقات اعزام خواهیم شد. حدود 8-9 نفر از بازیکنان مشخص هستند و سایر بازیکنان را هم در چند روز آینده مشخص خواهم کرد. در لیست اصلی 19 نفر هستند و می‌توانیم 12 نفر از آنها را انتخاب کنیم؛ اگر خوب بودند که با همان بازیکنان به برزیل می‌رویم و در غیر این صورت تغییر و تحولی ایجاد خواهیم کرد.

سرمربی تیم ملی والیبال زیر 23 سال ایران درخصوص رقابت‌های قهرمانی جهان در برزیل، اظهار داشت: هدفگذاری ما این است که در برزیل بهترین نتیجه را کسب کنیم. مسابقات زیر 23 سال مانند رقابت‌های نوجوانان یا جوانان جهان نیست که 20 تیم شرکت کنند و تیم‌های ضعیف‌تر هم در آن حضور داشته باشند؛ در این مسابقات 12 تیم حضور دارند که قطعاً بهترین‌های دنیا هستند و تیمی نیست که حتی یک درجه ضعیف باشد.

اکبری درمورد مشکل خروجی بازیکنان تیمش تصریح کرد: اکثر بازیکنان تیمم سرباز هستند. سرپرست تیم و سایر دوستان در حال همکاری هستند تا مشکلی پیش نیاید، چون در زمان ست‌کوویچ تیم بخاطر مسائل حاشیه‌ای لطمه دید وگرنه همان تیم می‌توانست در آسیا قهرمان شود.

وی در مورد اضافه شدن فیاضی به جمع سایر نفرات تیمش، گفت: ولاسکو و کادر فنی تیم بزرگسالان قول همکاری داده‌اند و تا چند روز آینده تکلیف این بازیکن هم مشخص خواهد شد. ما دوست داریم تمام تیم‌های ملی ایران موفق باشند. ما همه یک خانواده هستیم و باید به هم کمک کنیم.
دسته بندی : تیم ملی ,
 

هفت بازیکن با توانایی حضور در تیم ملی بزرگسالان دارم نفرزاده: رفتن داورزنی والیبال را با مشکل روبرو می‌کند/ کاش با ایتالیا بازی می‌کردیم

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 02:25 ب.ظ - پنجشنبه 24 مرداد 1392

سرمربی تیم ملی والیبال جوانان گفت: رفتن داورزنی از فدراسیون به صلاح نیست و فکر می‌کنم والیبال را با مشکل روبرو می‌کند.

خبرگزاری فارس: نفرزاده: رفتن داورزنی والیبال را با مشکل روبرو می‌کند/ کاش با ایتالیا بازی می‌کردیم

به گزارش خبرگزاری فارس، فرهاد نفرزاده پس از شکست در دیدار دوستانه برابر تیم ملی امید در جمع خبرنگاران درخصوص شرایط تیم ملی والیبال جوانان ایران پیش از اعزام به مسابقات قهرمانی جهان در ترکیه اظهار داشت: چندی پیش اردویی تدارکاتی در ترکیه برگزار کردیم؛ در حالی که انتظار داشتیم با چند تیم قدرتمند بازی کنیم، اما متاسفانه این امر محقق نشد و مجبور شدیم به چند بازی با تیم ترکیه اکتفا کنیم. ما انتظار داشتیم که با ایتالیا بازی کنیم که به دلیل مشکلاتی که از طرف سفارت ایتالیا به وجود آمد این موضوع هم محقق نشد.

وی ادامه داد: درمورد کارهایی که ما به عنوان مربی باید با بازیکنان انجام می‌دادیم تقریبا 100 درصد موفق بوده‌ایم، اما از طرف فدراسیون برخی از برنامه‌ها عملی نشد و شاید حدود 50درصد از برنامه‌های مد نظر ما از طرف فدراسیون اجرا شد؛ کارهای خود را براساس بضاعتی که داشتیم پیش بردیم.

سرمربی تیم ملی والیبال جوانان ایران با اشاره به مسابقات قهرمانی جهان، عنوان کرد: بدون شک هدف اول ما موفقیت در مرحله مقدماتی و صعود از گروه است. در مرحله دوم هم باید دید که شرایط چگونه پیش خواهد رفت، اما تمام تلاش خود را به کار می‌گیریم که بتوانیم در بین 8 تیم برتر جهان حضور داشته باشیم.

وی افزود: زمانی که سرمربی تیم ملی شدم قول دادم که 5 بازیکن را برای حضور در تیم ملی بزرگسالان آماده کنم، اما در این بخش فراتر از هدف خود پیش رفتیم و حالا می‌توانم ادعا کنم که 7 بازیکن در تیمم دارم که می‌توانند در تیم بزرگسالان بازی کنند.

نفرزاده درخصوص احتمال جدایی داورزنی از فدراسیون والیبال و رفتن به وزارت ورزش تصریح کرد: به اعتقاد من رفتن داورزنی از فدراسیون والیبال در شرایط کنونی به صلاح نیست، چراکه فکر می‌کنم با جدایی داورزنی فدراسیون والیبال با مشکلاتی روبرو می‌شود. فکر می‌کنم داورزنی حداقل یک سال دیگر باید در فدراسیون والیبال بماند و برنامه‌هایش را به سرانجام برساند.
دسته بندی : تیم ملی جوانان ,
 

منیری خبر داد: مباشری و داوودی در تیم والیبال میزان مشهد

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 07:10 ب.ظ - سه شنبه 22 مرداد 1392

قوچان‌نژاد به عنوان سرمربی به کار خود ادامه خواهد داد و اگر قرار باشد تغییری در کادر فنی سال گذشته رخ دهد بسیار جزئی و در زیر مجموعه‌های اعضای اصلی کادر فنی خواهد بود.

سخنگوی باشگاه والیبال میزان خراسان رضوی از قطعی شدن انتقال دو ملی پوش کشورمان به این تیم خبر داد.

به گزارش ایلنا، یوسفعلی منیری با اشاره به این مطلب گفت: با رحمان داوودی و علیرضا مباشری دو ملی‌پوش ایران که در رقابت‌های لیگ جهانی هم حضور داشتند به توافق رسیده و قرار داد امضا کردیم و امسال از آن ها در ترکیب استفاده خواهیم کرد.

وی درخصوص وضعیت کادر فنی تیم هم گفت: قوچان‌نژاد به عنوان سرمربی به کار خود ادامه خواهد داد و اگر قرار باشد تغییری در کادر فنی سال گذشته رخ دهد بسیار جزئی و در زیر مجموعه‌های اعضای اصلی کادر فنی خواهد بود.

سخنگوی باشگاه والیبال میزان خراسان رضوی با اشاره به اینکه حدود 60 درصد بدنه سال گذشته تیم حفظ شده، افزود: تلاش کردیم با جذب نفرات کارآمد جدید در کنار استفاده از بازیکنان خوب سال گذشته تیمی قوی را آماده حضور در لیگ نمائیم.

منیری درخصوص پیش‌بینی که نتایج تیم والیبال میزان در پایان فصل دارد هم اظهار داشت: طبق صحبت‌هایی که با کادر فنی تیم داشتیم شرایط را بررسی کردیم و انشااله امیدواریم نسبت به سال قبل چند پله صعود داشته و در پایان لیگ جزو تیم‌های برتر باشیم.
دسته بندی : لیگ برتر ,
 

عطایی: داورزنی دیدگاه ملی‌اش را در عمل ثابت کند

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 06:58 ب.ظ - سه شنبه 22 مرداد 1392

سرمربی تیم والیبال کاله بر لزوم حمایت فدراسیون از نماینده ایران در مسابقات جام باشگاه های جهان تاکید کرد و گفت: داورزنی در عمل دیدگاه ملی‌اش را ثابت کند.

بهروز عطایی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد: با توجه به مجموعه تغییر و تحولاتی که مدیریت مجموعه کاله بعد از مسابقات جام باشگاه های آسیا تعریف کرد و بودجه ای که تخصیص داده بود، تیم را برای سال جدید بستیم. طبیعتا با همین تیم باید عازم مسابقات جام باشگاه‌های جهان شویم. فعلا بدون بازیکنان اصلی و ملی پوش تمرینات را آغاز کردیم. با توجه به اینکه در حال حاضر پنج، شش تیم ملی داریم همه بازیکنان ایران ملی پوش شده اند. تیم های ملی الف و ب، امید و جوانان در حال تمرین هستند. اگر حساب کنیم در هر تیم 15 بازیکن وجود داشته باشد تقریبا همه بازیکنان شاخص والیبال ایران امروز ملی پوش هستند.

وی افزود: ما با چهار، پنج بازیکن لیگ برتری و چند نفر از بازیکنان تیم جوانان تمرینات را آغاز کردیم، زیرا سایر بازیکنان این فصل کاله در اردوهای تیم ملی هستند. فعلا روی کارهای انفرادی و تکنیکی کار می کنیم. برای مسابقات جام باشگاه های جهان دوست داریم بازیکن کمکی بگیریم اما از آنجایی که این مسابقات در مدت زمان فشرده ای برگزار می شود تقریبا این امکان وجود ندارد. مهرماه مسابقات کشورهای اسلامی است. بعد از آن جام ملت های آسیا برگزار می شود. از 15 تا 22 مهر تیم ملی امید در گیر مسابقات است. بنابراین نمی توانیم هیچ بازیکن خاصی را در اختیار بگیریم. بعید می دانم باشگاه ها همکاری کنند.

سرمربی تیم والیبال کاله خاطرنشان کرد: به جذب بازیکن خارجی هم فکر کردیم اما آن زمان مسابقات لیگ های خارجی هم در حال پیگیری است. ما بدمان نمی آید از بازیکنان کمکی استفاده کنیم. ولی عملا این موضوع بعید به نظر می رسد. وقتی در جلسه سازمان لیگ داورزنی اعلام می‌کند که نگاه ملی دارم و تاکید می‌کند تیم های مختلف ما در مسابقات بین المللی حضور خوبی داشته باشند انتظار می رود از باشگاه کاله هم حمایت شود. کاله هم به عنوان نماینده ایران در مسابقان جهانی شرکت می کند. فدراسیون والیبال می تواند راهکاری تعریف کند تا مجموعه والیبال ایران به نماینده والیبال کشور در مسابقات جهانی نگاه ملی داشته باشد. فکر می کنم فدراسیون والیبال همانطور که به راحتی به باشگاه ها اعلام می کند باید بازیکنان را در اختیار تیم ملی قرار دهند تاکید کند همین رفتار با باشگاه کاله صورت بگیرد. اگر این کار را کرد می فهمیم که فدراسیون واقعا در عمل نگاه ملی دارد.

عطایی در پاسخ به این پرسش که آیا با کادر فنی تیم ملی ب همکاری می کنید؟ خاطرنشان کرد: درباره کار با تیم ملی "ب" صحبتی با من شد. افشاردوست و معدنی هر دو از دوستان من هستند و به واسطه لطفی که دارند خواستند تا در کادر فنی باشم. اما به واسطه اینکه درگیر کاله هستم هنوز این درخواست را نپذیرفته ام. به هر حال مشخص نیست که درخواست حضور در کادرفنی تیم ملی از سوی چه کسی مطرح شده است. باید جدی در این باره صحبت کرد. مشخص شود وظایف تعریف شده ام چیست و از سوی چه کسی دعوت شده ام. آیا تیم ملی این استقلال را دارد که من به همکاری با ملی پوشان بپردازم. فعلا اطلاعات کافی در این باره ندارم و نمی توانم اظهارنظر دقیق کنم. به هر حال برای تیم ملی آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم به تمام اهداف خود در مسابقات کشورهای اسلامی برسد.

کارشناس والیبال با اشاره به احتمال پیوستن داورزنی به وزارت جدید ورزش درباره جانشین وی در راس فدراسیون والیبال به ایسنا گفت: داورزنی عملکرد موفق و مثبتی داشت. راهی را که والیبال در فرآیند 18 ساله طی کرده بود در زمان ریاست داورزنی خیلی خوب مدیریت شد. حق اوست که به عنوان یکی از معاونین وزارت ورزش تعیین شود. طبیعی است که امثال داورزنی و مشحون کاندیداری معاونت برای وزارت ورزش باشند. اما جایگزین او باید مدیری باشد که با فضای ورزش آشنایی داشته باشد. شخصا خیلی برایم مهم نیست، مدیری که می آید حتما والیبالیست باشد. فکر می کنم مدیری که می آید باید مدیریت ورزشی را بشناسد. متاسفانه در سال های اخیر از مدیران سیاسی و اقتصادی در ورزش بهره برده ایم. البته حتی مدیر سیاسی که کار ورزش را بشناسد انتخاب خوبی است. معمولا ورزشی ها هم وقتی وارد فدراسیون ها می شوند تفکرات سیاسی پیدا می کنند. بیشتر رفتارها و پارامترهایی که در نظر می گیرند سیاسی است. نمونه این موضوع در شوراهای شهر مشهود است.

وی در پایان گفت: در مجموع فکر می کنم هر کس بخواهد جای داورزنی بیاید کار بسیار سختی دارد. نگاه خیلی دقیق و ریزبینانه بررسی این موضوع را طلب می کند. مجموعه وزارت ورزش باید برای تعیین جانشین تصمیم گیری کند. نه اینکه صرفا داورزنی برای خودش جانشین تعیین کند. من این رفتار را نمی پسندم که هرکس برای خودش جانشین تعیین کند. مدیر باید فردی آگاه و کارآزموده باشد. خیلی بد است که در والیبال این موضوع بدعت شود. والیبال ما از برهه آزمون و خطا گذشته است و باید مدیری بیاید که به توسعه این ورزش کمک کند. مدیر هم باید امتحان خودش را پس داده باشد و زیر سایه هیچ کس کار نکند. والیبال ایران امروز امتحان خود را پس داده است. امروز باید در والیبال آسیا قهرمان شویم حتی دومی برایمان شکست به حساب می آید.
دسته بندی : لیگ برتر ,
 

بعید می‌دانم بتوانیم فاصله‌مان را با شرق آسیا کم کنیم یادآور: فدراسیون بازیکن‌ساز شده است/ بانوان پیشرفت و پسرفتی نداشته‌اند

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 06:55 ب.ظ - سه شنبه 22 مرداد 1392

سرمربی تیم ملی والیبال بانوان جوان گفت: فدراسیون والیبال بازیکن‌ساز شده در حالی که بازیکن‌سازی را باید باشگاه‌ها انجام دهند.

خبرگزاری فارس: یادآور: فدراسیون بازیکن‌ساز شده است/ بانوان پیشرفت و پسرفتی نداشته‌اند

پروین یادآور در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درباره برنامه‌هایش در تیم ملی جوانان گفت: پس از برگزاری مسابقات قهرمانی کشور، چند ورزشکار به اردوی تیم ملی دعوت شدند. در این اردو 35 والیبالیست حضور خواهند داشت. در مرحله بعد هم چند بازیکن اضافه می‌شوند. پایه و اساس تیم ما اکنون نوجوانان هستند.

سرمربی تیم ملی والیبال بانوان جوان در پاسخ به این سوال که برگزاری اردوهای تیم ملی در فاصله یک سال مانده به برگزاری مسابقات آسیایی زمان زیادی است، اظهار داشت: زود نیست، دیر هم شروع کرده‌ایم. در دوره قبل نوجوانان و جوانان 18 ماه در اردو بودند. البته این اردو دائمی و 24 ساعته نبود؛ بازیکنان یک هفته در اردو بودند و دو هفته استراحت می‌کردند، چرا که تعدادی از آنها محصل بودند. در این دوره نیز به همین صورت است. قرار است هر سه هفته یکبار اردوی چهار روزه‌ای داشته باشیم. در سال جدید هم تدابیر دیگری خواهیم داشت.

یادآور درباره برگزاری اردوی تدارکاتی در خارج از کشور و دیدارهای دوستانه با کشورهای خارجی، عنوان کرد: فدراسیون قول داده یک تیم را دعوت کند که احتمالا آذربایجان باشد. یک اردوی تدارکاتی هم برایمان تدارک می‌بینند.

سرمربی تیم ملی جوانان در پاسخ به این سوال که با برگزاری اردوهای طولانی مدت و حضور بانوان در میادین مختلف می‌توانیم امیدوار باشیم که دیگر حضور بانوان در مسابقات برون‌مرزی برای کسب تجربه نباشد، خاطرنشان کرد: نتایج مسابقات برون‌مرزی بانوان ایرانی نشان می‌دهد که هیچ پیشرفت و پسرفتی نداشته‌ایم. باید واقعیت‌ها را در نظر بگیریم؛ دختران ما از دوره قبل رها شده‌اند تا این اردو که فدراسیون آنها را کنار هم جمع کرده است. البته برای هر فدراسیونی سخت است به مدت یک سال بازیکنان را در اردو نگه دارد.

وی ادامه داد: تیم‌های شرق آسیا با توجه به اینکه تیم‌های پایه فعالی دارند در هر زمانی بازیکن آماده دارند، اما متاسفانه در ایران باشگاهی نداریم که دختران نوجوان و جوان بتوانند در آن تمرین کنند بنابراین چطور می‌توانیم فاصله‌مان را با این کشورها کم کنیم. باید کاری بیشتر از آنها انجام دهیم، اما بعید می‌دانم چون امکانات آنها را نداریم. فدراسیون اکنون بازیکن ساز شده در حالی که باید باشگاه‌ها بازیکن به فدراسیون معرفی کنند، اما متاسفانه در اردوها ما از صفر شروع می‌کنیم.
دسته بندی : والیبال بانوان , تیم ملی جوانان ,
 

آخرین مطالب

» یک دو سه ( شنبه 14 تیر 1399 )
» ایران 0 ایتالیا 3 ( یکشنبه 13 خرداد 1397 )
» آرژانتین ایران ( شنبه 12 خرداد 1397 )
» ایران 1 ژاپن 3 ( یکشنبه 6 خرداد 1397 )
» ایران 3استرالیا 0 ( شنبه 5 خرداد 1397 )
 
صفحات سایت: [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ ... ]
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic