قهرمانان مدعی بی ادعا

شعبانیان:ارنج اصلی تیم را شناختم

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 07:14 ب.ظ - دوشنبه 31 تیر 1392

شعبانیان: ارنج اصلی تیم را شناختم 

سرمربی تیم ملی والیبال زنان کشورمان گفت: بازیکنان والیبال جمهوری آذربایجان از نظر فیزیک بدنی مشابه قزاق ها هستند که سطح فنی بازی آنان به مراتب بالاتر از انتظار است، در این بازی ها ارنج اصلی تیم را شناختم.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، میترا شعبانیان افزود: تیم ما تا کنون دو بازی با تیم ملی این کشور انجام داده است. دو بازی دیگر هم انجام خواهیم داد.
وی با اشاره به اینکه بازیکنان ایران در آکادمی تمرین می کنند، تصریح کرد: امروز در سومین بازی به مصاف تیم ملی آذربایجان خواهیم رفت اما سطح آنان بالاست . تا کنون نتوانستیم یک ست از آنان بگیریم برای بازی امروز هم جابه حایی خواهیم داشت. البته اگر یک تیم دیگر بود خیلی بهتر بود. اما آذربایجانی ها خیلی راقب هستند که تیم ملی زنان آنان با ما بازی کنند.
سرمربی تیم ملی والیبال زنان ایران گفت: میانگین قد بازیکنان آذربایجان نسبت به ما بیشتر است. آنان در لیگ اروپا بازی می کنند. از برزیل و امریکا هم بازیکن دارند و لیگ خیلی خوبی دارند. در ضمن همه امکاناتشان نیز در اختیاز تیم ملی بانوان است. تیمشان خیلی خوب است، آنها یک بازیکن کوبایی الاصل دارند.
وی با بیان اینکه آذربایجانی ها در ابتدا کمی ما را دسته کم گرفتند ولی وقتی دیدند که پا به پای انها بازی می کنیم، انگیزه شان بیشتر شد، گفت: حالا حتی علاقمند هستند. سطح تیم آنها خیلی بالاست، اگر چه ما نتوانستیم از انها ستی بگیریم، ولی چیز های زیادی یاد گرفتیم و تجربه خوبی کسب کردیم. در حال حاضر ارنج اصلی تیم را شناخته ایم.
شعبانیان در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر چند بازیکن خود را به علت محدودیت، همراه نیاوردیم افزود: آنان در تهران در حال تمرین هستند. وقتی برگشتیم جابجایی در نفرات تیم خواهیم داشت و تیم اصلی خود را می بندیم.
تیم ملی والیبال زنان ایران خود را برای حضور شایسته در هفدهمین دوره مسابقات قهرمانی اسیا که شهریور ماه در تایلند برگزار می شود، آماده می کند.
تیم ملی والیبال ایران پنج شنبه راهی باکو مرکز جمهوری آذربایجان شده است تا ششمین اردوی آمادگی خود را در این کشور برپا کند.
دسته بندی : تیم ملی بانوان , والیبال بانوان ,
 

عکس مسابقه والیبال بازیگران

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 07:07 ب.ظ - دوشنبه 31 تیر 1392

 

برتری بانوان متین ورامین مقابل بانوان هنرمند ایران

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 07:04 ب.ظ - دوشنبه 31 تیر 1392

تیم والیبال بانوان متین ورامین در دیداری دوستانه مقابل تیم بانوان هنرمندان ایران توانست به برتری دست یابد.

به گزارش خبرنگار مهر، تیم‌های والیبال بانوان هنرمندان ایران و متین ورامین در خانه والیبال تهران به مصاف هم رفتند که در این بازی زیبا تیم متین ورامین در 2 ست متوالی توانست مقابل حریف خود با امتیازات 25 به 9 و 25 به 12 به برتری دست یابد.

در ست سوم با توافق مربیان دو تیم بازیکنان متین ورامین در تیم هنرمندان حضور یافتند که باز هم هنرمندان نتوانستند کاری از پیش ببرند زیرا در این ست نیز متین توانست برتری را با نتیجه 15 به 7 از آن خود کند.

در تیم هنرمندان افسر اسدی، شایسته ایرانی، الیزابت امینی، فریده دریامج، مهوش صبر کن، زیبا بروفه، لیلا بلوکات، فاطیما بهارمست، فاطمه هاشمی و ...... با هدایت شمسی مستقیمی و شهناز شجاعی حضور داشتند. تیم متین ورامین نیز با هدایت نسرین خزانی مقابل هنرمندان صف آرایی کرد.

حسین یاریار مدیرعامل باشگاه هنرمندان، دانیال عبادی (بازیگر)، طالبی (سرمربی والیبال هنرمندان) و تنی چند از مسئولان ورزشی و سیاسی کشور این دیدار را از نزدیک نظاره کردند.
دسته بندی : والیبال بانوان ,
 

تاثیر باشگاه‌های خصوصی در موفقیت والیبال/ مربیان خارجی طراز اول نیاز است

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 07:02 ب.ظ - دوشنبه 31 تیر 1392

یک کارشناس اقتصاد و ورزش با تاکید بر نقش حضور باشگاه های قدرتمند خصوصی در موفقیت تیم ملی والیبال عنوان کرد که این امر سبب شده که نگرش به والیبال ایران یک نگرش حرفه‌ای باشد.

علی اصغر بیگدلی در یادداشتی برای گروه ورزشی خبرگزاری مهر ضمن اشاره به این مطلب نوشت: یکی از عوامل نمود حرفه ای یک رشته ورزشی، داشتن ثبات مدیریت کارآمد، انتقادپذیر و در عین حال برنامه داشتن برای حال و آینده است. از سویی دیگر باید مسئله سخت افزاری آن رشته مانند سالن هم مهیا باشد.

همچنین از نظر اقتصادی - تیم های با مالکیت خصوصی باید جایگزین تیم های دولتی در این رشته باشند و این چیزی است که بحمدالله با پیروزی‌های اخیر ایران سرمایه گذاری در والیبال را توجیه می کند. نگرش به مالکیت باشگاه های حاضر در لیگ برتر، بویژه تیم هایی مانند کاله آمل، باریج اسانس کاشان و یا متین ورامین و... که شروع به یارگیری کرده اند - مبین آن است که مالکین و مدیران این باشگاه ها با تاثیرپذیری از اطراف این موفقیت بزرگ این رشته گروهی آینده لیگ آتی والیبال و همچنین بهره های ارزشمند خود را تضمین می نمایند.

از سویی دیگر دولت نیز که خود شاهد اثرات مثبت آن در جامعه بوده و مشاهده نموده که والیبال چگونه روز و شب و ساعت خواب را از مردم ربوده بود، به بازیکنان ملی پاداش لازم را اعطا کرد. اما نکته ای که از دید حرفه ای قابل تامل است نقش باشگاه های خصوصی است.

دولت باید با گذراندن مصوبه ای به نوعی از آن رشته صنعتی یا خدماتی یا به هر شکل اقتصادی حمایت کند که آن باشگاه در آن فعالیت اقتصادی می کند و اجازه دهد که باشگاه های درگیر به نوعی دچار مشکلات مالی و اقتصادی نگردند. از سوی دیگر فدراسیون نیز باید ضمن حمایت از باشگاه ها و فراهم آوردن شرایط ترانسفر بازیکنان، در اعتلای هر چه بیشتر والیبال بکوشد و فراموش نکنیم که فدراسیون والیبال هم نهادی غیردولتی است. پس باید درآمدهای زیادی نصیب فدراسیون شود تا بتواند هزینه‌های خود را پوشش دهد.

تماشاگران فهیم والیبال نیز باید در لیگ بعدی بدانند که خرید یک بلیط مسابقه به نوعی کمک به اعتلای ورزش است و سالن ها نیز باید از این به بعد شاهد اقبال تماشاگران باشد و بالاخره نظام اصلی ورزش حرفه ای، یعنی تداوم برنامه و گرفتن اسپانسرهای جدید خصوصا از بخش خصوصی که در کشور ما افراد ورزش‌دوست ایرانی کم نداریم نیز یکی دیگر از کلیات ورزش حرفه ای است.

این پیروزی ها که در سایه توجه به استفاده از مربیان حرفه ای و کارکشته بدست آمده است به هرحال هزینه هایی را هم بدنبال داشته است، فراموش نکنیم در ورزش حرفه ای به همان مقدار که پول خرج کنیم.  به همان مقدار هم باید انتظار موفقیت داشته باشیم. آوردن امثال ولاسکو، کی روش و قدر دانستن مربیان جهانی خودی مانند محمد بنا است که با توجه به عناصری مانند سرمایه - نیروی انسانی ماهر (ورزشکار) و فدراسیون می توانند مثمرثمر باشد.

شاید فدراسیون والیبال و رشته والیبال را بتوان مثالی زد برای رسیدن به رشد آن رشته در ورزش حرفه ای و الگویی برای فدراسیون های ورزش های گروهی و در باشگاه ها، خصوصا فوتبال که همچنان دولتی است.
دسته بندی : تیم ملی ,
 
 

پسری که با دعای خیر پدر عاقبت به خیر شد/ برد ایتالیا بهترین خاطره مباشری از لیگ جهانی

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 06:34 ب.ظ - دوشنبه 31 تیر 1392

تیم ملی والیبال ایران با حضور قدرتمندانه خود در لیگ جهانی، پدیده این مسابقات لقب گرفت. در این میان علیرضا مباشری، والیبالیست اصفهانی ایران در لیگ جهانی عملکرد خوبی را از خود به نمایش گذاشت و تحسین کارشناسان را بر انگیخت.

خود او اعتقاد دارد در روی آوردن به رشته والیبال پدرش که مدیر مدرسه‌اش بوده است نقش به سزایی داشته است. او دعای خیر پدرش را عامل اصلی موفقیت‌هایش می‌داند. علیرضا مباشری مهمان خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه اصفهان بود و از والیبال خود و ایران سخن گفت که در ادامه می‌خوانید:

*پدرم والیبال را به من آموزش داد

مباشری در خصوص شروع والیبالش از اصفهان اظهارکرد: از پنجم دبستان، پدرم که مدیر مدرسه بود والیبال را به من آموزش داد و در دوره راهنمایی با کمک "نیمافر" مربی فولاد مبارکه سپاهان که متأسفانه هم اکنون قطع نخاع شده است والیبال را ادامه دادم، پس از آن در تیم شهرداری تحت نظر "رجالی" به تمرینات خود ادامه دادم، سپس وارد تیم ذوب‌آهن اصفهان شده و در آن زمان به تیم جوانان نیز دعوت شدم و پس از آن به تدریج مسیر موفقیت و راهیابی به تیم ملی را طی کردم. اگر هماکنون موفقیتی هم نصیب من شده مطمئنا به خاطر زحمات مربیانم و دعای خیر پدر و مادرم بوده است.

مباشری پیرامون بازی‌های انتخابی المپیک سال گذشته افزود: متأسفانه در آن مسابقات یک امتیاز کم آوردیم، گرچه برابر ژاپن، صربستان و استرالیا بازی‌های خوبی به نمایش گذاشتیم، اما در نهایت استرالیا راهی المپیک 2012 لندن شد و ایران از راهیابی به المپیک بازماند. گرچه قبل از آن زمان در اردو حضور داشتم، اما در آن مسابقات جزو 12 بازیکن اصلی نبودم و بالاخره توانستم در لیست 12 نفره اصلی قرار بگیرم و همین قرار گرفتن در لیست نهایی برایم افتخار بزرگی محسوب می‌شود.

دریافت کننده تیم ملی والیبال اضافه‌کرد: تمامی بازیکنانی که به اردوهای انتخابی تیم ملی دعوت می‌شدند با انگیزه بالایی کار می‌کردند تا بتوانند در نهایت ملی‌پوش شوند.

*اگر الان در برابر روسیه بازی می‌کردیم شرایط فرق می‌کرد

مباشری در خصوص نخستین حضور تیم ملی والیبال در لیگ جهانی والیبال اظهارکرد: ایران در لیگ جهانی والیبال برابر روسیه قهرمان المپیک، ایتالیای باتجربه و صربستان قهرمان اروپا به میدان رفت. ما در این بازی‌ها خیلی خوب بازی کردیم و بازی به بازی قدرتمندتر شدیم. تمامی مصاف‌های تیم ملی ایران دشوار بود، معتقدم در مسابقه نخست برابر روسیه کم تجربه ظاهر شدیم در آن دیدار هنوز به خودباوری مطلوب نرسیده بودیم و بچه‌ها جای خود را در زمین پیدا نکرده بودند. اگر الان می‌توانستیم برابر تیم روسیه صف آرایی کنیم شرایط متفاوت بود و می‌توانستیم این تیم را مغلوب کنیم. در بازی‌ برابر صربستان نیز باید این نکته را گفت که در حقیقت هواداران با حمایت کامل خود نقش تأثیرگذاری در پیروزی ایران داشتند.

ملی پوش اصفهانی والیبال ایران در ارتباط با مسابقه ایران با ایتالیا که به گفته او حساس‌ترین مسابقه ایران نیز به شمار می‌رفت گفت: ایتالیا همیشه قدرتمند بوده است و بهترین بازیکنان و یکی از بهترین لیگ‌ها را دارد، همه می‌گفتند که اگر حتی یک ست را بتوانیم برابر ایتالیا بگیریم نتیجه خوبی خواهد بود، در مجموع هیچ کس باور نمی‌کرد که بتوانیم در بازی نخست، ایتالیا را در شهر "مودنا" زمین‌گیر کنیم. در آن دیدار که همه بازیکنان استرس داشتند، ولاسکو دو قدرتی زن جدید راهی میدان کرد و در نهایت ایران برنده میدان شد و این برد این نکته را نشان داد که هرکسی خوب بازی کند بدون توجه به نام حریف در میدان حضور خواهد داشت.

*ایتالیایی‌ها از حضور پرشور ایرانیان شگفت‌زده بودند

مباشری یادآور شد: در مسابقه با ایتالیا تعداد زیادی از هموطنان از دیگر شهرهای ایتالیا و کشورهای دیگری به ورزشگاه شهر "مودنا" آمدند و با آنکه تعدادشان یک سوم ایتالیایی‌ها بود چنان با شور و شدت ایران را تشویق کردند که باعث شد روحیه تازه‌ای بگیریم، واقعا خوشحال شدیم که توانستیم دل هموطنان را در آن مسابقه شاد کنیم، تمام ایتالیایی‌ها از میزان حمایت ایرانیان حاضر در سالن شگفت زده شده بودند.

بازیکن شماره 20 تیم ملی والیبال ایران اضافه کرد: شکست ایتالیا برابر ایران برای این تیم بسیار گران تمام شد، در مصاف دوم در شهر ساساری، کم لطفی داور و بدشانسی باعث شد با اینکه در گیم پنجم 12 بر 9 جلو بودیم در نهایت حریف برنده شود، معتقدم برد دوم برابر ایتالیا نیز دور از دسترس نبود.

مباشری با بیان اینکه در بازی اول با ایتالیا بهترین عملکرد را داشته است گفت: در آن بازی توانستم در 17 امتیاز تأثیر مستقیم داشته باشم. همچنین دریافت‌های خوبی که در آن بازی انجام دادم که در برد ایران نقش به سزایی داشت. در همان بازی در امتیاز آخر با دریافت مناسبم باعث شد که توپ به امیر غفور رسیده و این بازیکن توپ را در زمین ایتالیا بخواباند و در نهایت ایران پیروز میدان شود.

*برزیل شانس نخست قهرمانی است

وی در پاسخ به این پرسش که آیا تیم‌های صعود کرده از گروه ایران یعنی روسیه و ایتالیا را به عنوان قهرمان این دوره از لیگ جهانی پیش‌بینی می‌کنید، گفت: گرچه قهرمانی یکی از این دو تیم ارزش کار ایران را دوچندان می‌کند، اما معتقدم روسیه یا ایتالیا با حضور برزیل نمی‌توانند قهرمانی را کسب کنند. پیش بینی می‌کنم برزیل قهرمان این دوره از لیگ جهانی والیبال شود. گرچه لهستان نیز تیمی سخت به حساب می‌آید.

دریافت کننده تیم ایران در لیگ جهانی با بیان اینکه خولیو ولاسکو در گزینش بازیکنان به اسم‌ها نگاه نمی‌کند، ادامه داد: کارکرد هر بازیکن برای این سرمربی اهمیت دارد کسی که بر اساس آمار و ارقام عملکرد مناسبی داشته باشد در ترکیب جای می‌گیرد، من در دو سال اخیر همواره تلاش کرده‌ام نهایت تلاش خود را داشته باشم و این را هم باید بگویم که در تیم ملی والیبال رفاقت جایگاه ویژه‌ای دارد، بازیکنان با یکدیگر شوخی می‌کنند و گرچه در تیم‌های باشگاهی مختلفی توپ می‌زنیم، ولی در تیم ملی با هم بزرگ شده‌ایم.

وی اضافه کرد: ولاسکو تا آخرش با آن بازیکنی که خوب بازی کند می‌ماند و اطمینان سرمربی تا حدی است که اگر خود بازیکن نتواند کار کند کنار گذاشته می‌شود، در مجموع در مصاف با ایتالیا خولیو ولاسکو اطمینان زیادی به تک تک بازیکنان کرد.

مباشری ادامه داد: این مربی هر روز طراحی جدیدی انجام می‌دهد. مباحث جدیدی عرضه می‌کند. او سیستمی به ایران آورد که قبلاً در ایران نبود. سیستم او باعث می‌شد توپ‌گیری‌های نخست ما که قبلاً با مشکل مواجه بود، بهبود پیدا کند. هم‌اکنون دریافت‌های ایران مطلوب است و اسپک‌ها قدرتی به گونه‌ای است که سرعتی زن‌ها اذیت نمی‌شوند. همچنین خوان سیچلو دستیار او که در ایتالیا نیز مربی‌گری می‌کند نقش به سزایی در موفقیت‌های تیم ملی داشت. علاوه بر اینکه 7 مربی ایرانی در جاهای مختلف خولیو ولاسکو را یاری می‌دهند.

وی افزود: رفتار متقابل بازیکنان به گونه‌ای است که حرمت با تجربه‌ها و بزرگترها حفظ می‌شود، در کل میزان حاشیه‌های در رشته والیبال زیاد نیست.

*همین مقدار پاداشی هم که دادند دستشان درد نکند

دریافت کننده والیبال ایران پیرامون مبلغ پاداش 50 میلیون تومانی و اهدای مسکن برای متأهل‌هایی که مسکن ندارند، تصریح‌کرد: برای من بازی برای تیم ملی افتخار است، از روزی که دیده‌ام در محله خودم در اصفهان تعداد بیشتری از افراد به والیبال روی آورده‌اند جای خوشحالی زیادی دارد، برپایی جشن و پایکوبی در تهران و کرج و شادی مردم بهترین پاداش است، در اصفهان نیز همه به خانه ما آمدند و تشکر کردند. معتقدم رابطه ایرانیان با والیبال بسیار بهتر شده است، گرچه به دلیل داشتن مسکن، پاداش مسکن را دریافت نکردم. اما پاداش 50 میلیونی را هم که دادند، دستشان درد نکند. وقتی هموطنان ساعت 5 صبح برای تماشای مسابقه ایران با کوبا از خواب بلند می شدند نشان می‌دهد که چقدر والیبال برایشان اهمیت پیدا کرده است، این نکته وظیفه ملی پوشان را نیز سخت‌تر می‌کرد چرا که باید دل ایرانیان را شاد می‌کردند.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا ایران برابر برخی تیم ها هم پیروز شد و هم شکست خورد؟ به ایسنا گفت: شرایط والیبال به گونه‌ای است که بارها اتفاق می‌افتد که امروز رقابت با پیروزی به پایان برسد و روز بعد با همان تیم شکست بخوری. در مسابقه برابر آلمان نیز که توانستیم 3 بر صفر پیروز شویم، مطمئناً آنالیز خوب آلمانی‌ها باعث شد آنها در بازی دوم ایران را شکست دهند. آلمانی‌ها اصلاً فکر نمی‌کردند که ایران چنین تیمی و چنین ورزشگاهی داشته باشد. وقتی که ژرمن ها خود را پیدا کردند، توانستند ما را در تهران ببرند گرچه ملی پوشان پس از یک پرواز سی ساعته از کوبا به ایران با یک خستگی زیاد راهی این میدان شدند، اختلاف ساعت ایران و کوبا باعث شد که در روزهایی که به ایران بازگردیم برنامه خواب ما به هم خورد و این امر باعث شد که میزان استرس بازیکنان افزایش پیدا کند. بازیکنان صبح‌های زود بیدار می‌شدند و برای صبحانه به رستوران مراجعه می‌کردند و این درحالی بود که ظهرها نیز ساعتی برای استراحت نداشتیم و مسابقه که 9 شب بود با احساس خستگی مواجه بودیم.

وی درخصوص میزان تحصیلات خود و علاقه برای ادامه تحصیل در دانشگاه یادآور شد: سال گذشته علاقه داشتم که تحصیلات دانشگاهی خود را آغاز نمایم اما روند تمرینات و اردوها به گونه‌ای بود که نه می‌شد سر کلاس‌ها حاضر شد و نه در جلسات امتحانی شرکت کرد و به همین دلیل این قضیه انجام نگرفت. امیدوارم امسال این هدف را دنبال کنم.

بازیکن فصل گذشته تیم پیشگامان کویر یزد و فصل آینده میزان مشهد در پاسخ به این پرسش که قراردادهای باشگاه‌های والیبال را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ گفت: گرچه نمی توان مقدار مبالغ را با هزینه‌هایی که در فوتبال صرف می‌شود مقایسه کرد، اما قراردادهای کنونی باشگاه‌ها‌ی والیبال نسبت به قبل بهتر شده است.

*لیگ ایران نسبت به قبل سخت‌تر شده است

مباشری در ارتباط با لیگ والیبال ایران، افزود: لیگ ایران نسبت به قبل سخت‌تر شده است. قبلاً یک مربی 20 بازیکن جذب می کرد که 15 نفر از آنها ملی‌پوش بودند و با این کار قهرمانی را به دست می‌آورد، اما هم اکنون بازیکنان ملی پوش و دیگر بازیکنان مطرح در تیم‌های مختلف پخش شده‌اند و این کار باعث شده تا هفته‌های پایانی نتوان قهرمان را پیش بینی کرد. برای مثال در فصل گذشته پیشگامان کویر یزد هفته‌ها صدرنشین بود اما در نهایت قهرمان نشد.

دریافت کننده اصفهانی تیم ملی والیبال در پاسخ به این پرسش که نقش کدام مربی را در موفقیت‌های خود مؤثرتر می‌دانید، تصریح‌کرد: گرچه همه مربیان با زحمات فراوان خود راه موفقیت من را هموار کردند، اما "خلیل آزمون" نقش ویژه‌تری در موفقیت‌های من داشت.

وی در پاسخ به این سؤال که این شرایط را برای لیگ ایران مطلوب می‌دانید، گفت: معتقدم این شرایط به پیشرفت والیبال کمک می‌کند چرا که تمامی تیم‌ها برای قهرمان شدن انگیزه دارند و هیچ تیمی از قبل قهرمان شده نیست. همچنین بازیکنان ملی پوش که در تیم‌های مختلف هستند، ترفندهای همبازی‌های خود در تیم ملی را می‌دانند و این قضیه بازی‌ها را جذاب‌تر می‌کند.

دریافت کننده اصفهانی تیم ملی والیبال پیرامون دیگر علایق خود به دیگر رشته‌های ورزشی اظهار کرد: غیر از والیبال به شنا و والیبال تفریحی نیز می‌پردازم، همچنین بدنسازی نیز یکی دیگر از فعالیت‌های ورزشی اصلی من به حساب می آید. در بدنسازی بیش از هر کسی مدیون برادرم که کشتی گیر است هستم، همچنین ایمان نکو آبادی که مربی بدنساز است در پیشرفت من تاثیر زیادی داشته است. این دو نفر با راهنمایی‌های خود باعث شدند از لحاظ بدنی، وضعیت مطلوبی داشته باشم و غیر از قدرت بدنی انعطاف پذیری و سرعت خود را نیز که در والیبال بسیار اهمیت دارد، حفظ کنم.

*جای تاسف است که اصفهان تیمی در لیگ ندارد

بازیکن یک متر و نود سانتیمتری تیم ملی والیبال ایران در پاسخ به این سؤال که وضعیت والیبال استان اصفهان را چطور ارزیابی می‌کنید، تصریح‌کرد: واقعاً جای تأسف دارد که اصفهان که در دیگر رشته‌ها وضعیت بسیار خوبی دارد، تیم والیبالی در سوپر لیگ یا لیگ دسته یک نداشته باشد. اصفهان بازیکنان شاخصی دارد حتی در مسابقاتی نظیر جام رمضان، سالن مملو از تماشاچی می‌شود و بازی‌ها از سطح بالایی برخوردار است اما اینکه چرا اصفهان هیچ تیمی ندارد واقعاً تأسف برانگیز است. برای مثال در سال 87 در گل گهر سیرجان توپ می‌زدم و در سال 86 تیم برق کرمان را همراهی کردم و از اینکه هیچگاه نتوانستم تیمی را که متعلق به اصفهان است را همراهی کنم ناراحتم.

مباشری با تأکید بر اینکه اصفهانی‌ها به والیبال علاقه زیادی دارند و می‌توانند به تیم ملی در تمام رده‌های سنی کمک کنند، اظهارکرد: برای مثال پدرم عزیزالله مباشری مدرسه والیبالی دارد که بچه‌های پنجم و ششم دبستان در این مدرسه والیبال را آموزش می‌بینند. باید بگویم برخی از این بازیکنان به قدری خوب سرویس قدرتی می‌زنند که به راحتی می توان پیش بینی‌کرد در آینده در تیم‌های مختلف باشگاهی و ملی می‌توانند مددرسان باشند.

وی با اشاره به فعالیت های مثبت محمد رجالی دبیر هیأت والیبال استان اصفهان گفت: کم لطفی‌ها به قدری است که حتی با رایزنی‌های رجالی هیچ باشگاهی حاضر نشده در عرصه والیبال مردان تیم داری کند. حتی منحل شدن تیم والیبال بانوان گیتی پسند که قهرمان ایران شد، واقعاً تأسف آور است. و این نشان از آن دارد که کم توجهی‌ها در عرصه والیبال در اصفهان بسیار زیاد است.

بازیکن شماره 20 تیم ملی در مورد بهترین و بدترین خاطره ورزشی خود اظهار‌کرد: برد برابر ایتالیا بهترین خاطره ورزشی‌ام است و در مورد بدترین خاطره ورزشی، باید بگویم همراه نشدن با تیم ملی برای حضور در تورنمنت "واگنر" لهستان بوده است. در آن زمان با حدود نیم ساعت تأخیر به فدراسیون رفتم و همین امر موجب شد که خولیو ولاسکو به دلیل بی نظمی که انجام دادم مرا از لیست افراد حاضر در لهستان خط بزند.

مباشری در پاسخ به این سؤال که آیا منظم بودن سرمربی تیم ملی در همه جا وجود دارد و آیا ولاسکو سفارش کسی را می پذیرد؟ گفت: این مربی روی نظم و انضباط بسیار حساس است و در حقیقت باید بگویم سفارش هیچ کسی را قبول نمی‌کند، حتی اگر بهترین بازیکن دچار بی نظمی شود، بدون رودربایستی نامش خط می‌خورد.

*در آسیا مردم فقط توقع قهرمانی دارند

وی پیرامون اینکه چه باید کرد تا تیم ملی همیشه قدرت خود را داشته باشد و روزبه روز پیشرفت کند، اظهارکرد: هم اکنون تیم ملی در جایگاهی قرار دارد که تیم‌های آسیایی علاقه دارند برابر ما قرار گیرند تا خود را محک بزنند. معتقدم هیچ گونه سهل انگاری و کوتاهی نباید در تمام عرصه‌ها مانند مدیریت، هدایت تیمی و بازی انجام شود. رسیدن به موفقیت سخت است، اما حفظ کردن موفقیت‌ها دشوارتر است. هم اکنون سطح توقع بسیار بالا رفته، مردم مطمئناً به کمتر از قهرمانی در آسیا رضایت پیدا نمی‌کنند. در مدت گذشته تاکنون نیز مدیریت درست، هدایت مناسب و انگیزه و بازی خوب بازیکنان این موفقیت ها را رقم زد. گرچه در والیبال و البته در تمام رشته ها به اینگونه نیست که اگر امروز برنده باشیم فردا نیز پیروز خواهیم شد اما با درایت می توان همیشه در مسیر موفقیت باقی ماند.

دریافت کننده اصفهانی تیم ملی والیبال همچنین از "کرده" و "محتشمیان" گزارشگران والیبال صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران خواست در گزارشات خود حمایت بیشتری از تیم ملی داشته باشند چرا که بازخورد حمایت نکردن گزارشگری که از تلویزیون گزارش می‌کند، باعث می شود مردم رفتار نامناسبی با ملی پوشان داشته باشند و این امر چیزی جز تخریب برای بازیکنان در پی نخواهد داشت. بار روانی این گزارش‌های نامناسب بر روی خانواده‌های بازیکنان است.
برچسب ها : آقای فریاد ,
دسته بندی : تیم ملی ,
 

ساخت دهكده والیبال در ارومیه

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 04:25 ب.ظ - دوشنبه 31 تیر 1392

ارومیه - مدیرعامل باشگاه شهرداری ارومیه گفت : ساخت دهكده والیبال و باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری ارومیه براساس توافق با شهرداری ارومیه در دستور كار مسوولان این شهر قرار دارد.پیمان رضایی روز یكشنبه در گفت و گو با ایرنا گفت: در حال حاضر ساخت این دو پروژه بزرگ عمرانی به توافق اولیه رسیده است وپس از تصویب درجلسه شورای اسلامی شهرو تامین اعتبارات لازم بزودی كلنگ زنی و عملیات ساخت آن آغاز می شود.
وی اظهاركرد: با ساخت محل اختصاصی باشگاه كه مجهز به سالن های تمرینی، استخر، سالن بدنسازی، محل اسكان، عذاخوری و خوابگاه است یك مجموعه متمركز و زیبا را در اختیار خواهیم داشت.
وی گفت: هدف اصلی دست اندركاران این باشگاه تیمداری نیست بلكه می خواهیم از دیدگاهی كاملا حرفه ای به این قضیه نگاه كنیم و در تمامی رشته های ورزشی به صورت كاملا حرفه ای و مدرن عمل كنیم.
رضایی افزود: با ایجاد دهكده والیبال كه برای نخستین بار در كشور اتفاق می افتد می توانیم با قدرت واطمینان خاطر، از عنوان قطب والیبال ایران و آسیا، نه در قالب یك شعار بلكه به صورت كاملا عملی و شفاف دفاع كنیم و بااین كارشهرارومیه به یك كارخانه بازیكن سازی تبدیل می شود.
وی در ادامه از تاسیس آكادمی و خانه والیبال برای جذب و تربیت تیم های پایه خبر داد و افزود: نوجوانان و جوانان بسیاری در این شهر وجود دارند كه با كمی توجه و حمایت می توانند به آینده سازان والیبال كشور و نام آورترین بازیكنان ایران تبدیل شوند.
رضایی گفت: تقویت تیم پایه نه تنها در رشته والیبال بلكه در تمامی رشته های ورزشی باید مورد توجه قرار گیرد تا با پشتوانه سازی و آینده نگری، تیم های قدرتمند و استخوان داری را در لیگ های كشوری داشته باشیم.
وی در خصوص میزان اعتبار تخصیصی باشگاه شهرداری ارومیه در سال جاری گفت: این اعتبار نسبت به سال گذشته فقط ۱۵ درصد افزایش یافته است كه این میزان افزایش در مواجهه با میزان مبالغ قراردادهای بازیكنان و هزینه های جاری آنان بسیار كم است ولی مجبوریم در چهارچوب اعتبارات خود هزینه كنیم.سرمربی تیم ملی بسکتبالمونم گفتن که بعد فوتبال و والیبال بسکتبال شگفتی ساز  میشه.
انشاا...
از همینجا  خدا قوت آسمان خراش ها!
دسته بندی : لیگ برتر ,
 

24th world league

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 04:05 ب.ظ - دوشنبه 31 تیر 1392
به اون آقایی که اون پشته نگاه کنید!!!داره فک میکنه چه ندید بدید هایی ان!
چه تو دور مقدماتی،چه تو دور نهایی هیچ مدافعی امتیازش به سوبای ما نرسیده،
شیره سو بای خودمون! 

اعتراف رزنده، سرمربی تیم ملی والیبال برزیل

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 03:57 ب.ظ - دوشنبه 31 تیر 1392

سرمربی تیم ملی برزیل در پایان فینال غم انگیز لیگ جهانی والیبال تاکید کرد: تیمش به برخی از بازیکنان جوان و بی تجربه اش باخت.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال برناردو رزنده افزود:روسیه واقعا خوب بازی کرد . این اولین مسابقه نهایی برای بسیاری از بازیکنان ما بود پس طبیعی بود که نتوانند لحظات دشوار را مدیریت کنند و ضمن آنکه سیستم دفاعی روس ها  از توان بالایی برخوردار بود . سرمربی تیم ملی والیبال برزیل تصریح کرد: روسیه یک کارخانه بازیکن سازی دارد. تیم ما بازیکنان مهمی برای این لیگ از دست داد، و من فکر می کنم که روس ها در حال حاضر بهترین های جهان را در اختیار دارند .
تیم ملی والیبال روسیه در دیدار نهایی بیست و چهارمین دوره لیگ جهانی والیبال سه بر صفر برزیل را شکست داد تا جام قهرمانی را برای سومین بار به خانه خود ببرد.ما همین جا و اعلام می کنیم با آغوشی باز و رویی گشاده پذیرای بازیکنان برزیل هستیم بیان از بچه های ما یاد بگیرن!
 

ورنکوف : همه بازیکنان برزیل در یک سطح نبودند

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 03:56 ب.ظ - دوشنبه 31 تیر 1392

سرمربی تیم ملی والیبال روسیه گفت: همه بازیکنان برزیل در یک سطح نیستند و به همین دلیل روسیه موفق به شکست این تیم در دیدار نهایی شد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، سرمربی تیم ملی والیبال روسیه ضمن فراخوانی چند بازیکن جوان با انگشت گذاشتن روی مهره های با تجربه ای چون سرگئی ماکاروف و نیکولا پاولوف که از تیم ملی دور بودند، بسیار هوشمندانه عمل کرد و به نوعی باعث حفظ موازنه در تیم روسیه شد .
 آندری ورنکوف در پایان دیدار نهایی لیگ جهانی والیبال در کنفرانس مطبوعاتی با ابراز رضایت از پیشرفت تدریجی تیم خود گفت : این مدال طلا برای ما بسیار خوشحال کننده است. چون ما گام به گام به سوی فینال رفتیم. این مسابقات برای ما سخت مشکل بود و حالا واقعا از این بابت خوشحالیم .
وی با بیان اینکه در حال حاضر بازیکنان برزیل در بالاترین سطح خود قرار ندارند،(100% قبول دارم) تصریح کرد: به همین دلیل ما به راحتی توانستیم برنده دیدار نهایی شویم .
تیم ملی والیبال برزیل پرافتخارترین تیم لیگ جهانی والیبال (9 قهرمانی) در دیدار نهایی بیست و چهارمین دوره این رقابت ها سه بر صفر مغلوب روسیه شد تا تعداد مدال های طلای خود در این رقابت ها دو رقمی نشود. 

روسیه مدیون ایران(!!!!)

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 03:54 ب.ظ - دوشنبه 31 تیر 1392

روسیه مدیون ایران

روس ها قهرمانی در لیگ جهانی والیبال را مدیون ایران هستند و باید بیش از هر چیز متشکر تیم ملی والیبال ایران باشند که در دیدار نخست در برابر آلمان به پیروزی رسید.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، تیم ملی والیبال ایران در دو بازی پایانی خود با آلمان، موفق به کسب یک پیروزی در شب نخست شد تا عملا باعث نرسیدن ژرمن ها به دیدارهای نهایی و صعود روس ها به مرحله نهایی این رقابت ها شدند.
اگر تیم ملی در نخستین بازی در برابر آلمان به پیروزی نمی رسید، چه بسا ژرمن ها با دو پیروزی مقابل ایران می توانستند جای روس ها را در سفر به ماردل پلاتا آرژانتین بگیرند.
لازم به ذکر است تیم ملی والیبال آلمان در صورت کسب 6 امتیاز دو بازی با ایران در هفته هفتم مرحله مقدماتی لیگ جهانی والیبال به عنوان صدر نشین گروه دوم راهی مرحله نهایی می شدند و ایتالیا نیز به عنوان تیم دوم گروه راهی آرژانتین می شد.
تیم ملی والیبال روسیه بامداد امروز در دیدار نهایی لیگ جهانی والیبال سه بر صفر برزیل را شکست داد و برای سومین بار به قهرمانی این رقابت ها دست یافت.
درسته،اما خبرش به دلم نشست!!!!!بچه ها واسه شادی ما بازی کردن!حالا اونام سودبردن،در کل به نظرم خبر جالبی نبود!
دسته بندی : تیم ملی ,
 

روسیه با شکست برزیل قهرمان لیگ جهانی شد

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 03:52 ب.ظ - دوشنبه 31 تیر 1392

تیم ملی والیبال روسیه قهرمان المپیک 2012 لندن با شکست سه بر صفر برزیل با اقتدار به قهرمانی بیست و چهارمین دوره لیگ جهانی والیبال دست یافت.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، دیدار نهایی بیست و چهارمین دوره لیگ جهانی والیبال بامداد امروز دوشنبه در آرژانیتن برگزار شد که تیم های روسیه و برزیل برای کسب مقام قهرمانی به مصاف یکدیگر رفتند.
تیم ملی والیبال برزیل که عنوان پرافتخارترین تیم این رقابت ها را با 9 عنوان قهرمانی در اختیار دارد، برای ششمین بار در دیدار نهایی لیگ جهانی والیبال به مصاف روسیه رفت و با پذیرش شکست به مدال نقره و مقام نایب قهرمانی دست یافت.
ملی پوشان روسیه در این دیدار در سه ست متوالی با امتیازهای 25 بر 23، 25 بر 19 و 25 بر 19 به پیروزی رسیدند تا سومین مقام قهرمانی خود در لیگ جهانی والیبال را جشن بگیرند.
روسیه که تا کنون دو مدال طلای لیگ جهانی والیبال را در سال های 2002 و 2011 به دست آورده بود، برای هفتمین بار به دیدار نهایی این رقابت ها راه یافته بود.
 در دیدار رده بندی بیست و چهارمین دوره لیگ جهانی والیبال نیز تیم های ایتالیا و بلغارستان برای کسب مقام سومی به مصاف یکدیگر رفتند که در نهایت ایتالیا سه بر دو به پیروزی رسید و مدال برنز این رقابت ها را از آن خود کرد.
ملی پوشان ایتالیا در ست های اول و چهارم با امتیاز مشابه 25 بر 21 مغلوب بلغارستان شدند اما در ست های دوم، سوم و پنجم به ترتیب با امتیازهای 25 بر 21، 25 بر 20 و 15 بر 7 به پیروزی رسیدند.

رده بندی نهایی بیست و چهارمین دوره لیگ جهانی والیبال به قرار زیر است:
1-     روسیه
2-     برزیل
3-     ایتالیا
4-     بلغارستان
5-     کانادا
6-     آرژانیتن
7-     آلمان
8-     صربستان
9-     ایران
10-فرانسه
11-لهستان
12-آمریکا
13-کوبا
14-هلند
15-کره جنوبی
16-فنلاند
17-پرتغال
18-ژاپن

فهرست تیم های اول تا سوم بیست و چهار دوره لیگ جهانی والیبال به قرار زیر است:
ژاپن 1990: ایتالیا، هلند، برزیل
ایتالیا 1991: ایتالیا، کوبا، روسیه
ایتالیا 1992 :ایتالیا، کوبا ، آمریکا
برزیل 1993 : برزیل، روسیه، ایتالیا
ایتالیا 1994 : ایتالیا، کوبا، برزیل
برزیل 1995 : ایتالیا، برزیل، کوبا
هلند 1996 : هلند، ایتالیا، روسیه
روسیه 1997 : ایتالیا، کوبا، روسیه
ایتالیا 1998 : کوبا، روسیه، هلند
آرژانتین 1999 : ایتالیا، کوبا، برزیل
هلند 2000 : ایتالیا، روسیه، برزیل
لهستان 2001 : برزیل، ایتالیا، روسیه
برزیل 2002 : روسیه، برزیل، یوگسلاوی
اسپانیا 2003 : برزیل، صربستان و مونته نگرو، ایتالیا
ایتالیا 2004 : برزیل، ایتالیا، صربستان و مونته نگرو
صربستان 2005 : برزیل، صربستان و مونته نگرو ، کوبا
روسیه 2006 : برزیل، فرانسه، روسیه
لهستان 2007 : برزیل، روسیه، آمریکا
برزیل 2008 : آمریکا، صربستان، روسیه
صربستان 2009 : برزیل، صربستان، روسیه
آرژانتین 2010 : برزیل، روسیه، صربستان
لهستان 2011 : روسیه، برزیل، لهستان
بلغارستان 2012 : لهستان، آمریکا، کوبا
آرژانتین 2013: روسیه، برزیل ، ایتالیایعنی در واقع برزیل نقره داغ شد!
 

نسخه ایتالیایی بلغارها هم جواب نداد

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 03:51 ب.ظ - دوشنبه 31 تیر 1392


تیم ملی والیبال بلغارستان در لیگ جهانی هم همانند بازی های المپیک با شکست سه بر دو در برابر ایتالیا از دستیابی به مقام سومی بازماندند و مانند سال گذشته که میزبان لیگ جهانی بود، به عنوان چهارمی بسنده کرد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال،  والیبال بلغارستان که بعد از المپیک 2012 لندن کامیلیوی ایتالیایی را از مقام دستیاری نایدین نایندینوف به مقام سرمربیگری ارتقاء بخشید، با نسخه ایتالیایی هم نتوانستند انتقام شکست در بازی رده بندی المپیک 2012 را از آتزوری ها و تیم جوان مائوروبروتو بگیرد و ایتالیایی با تکرار پیروزی بازی رده بندی لندن در ماردل پلاتای آرژانتین هم روی سکوی سوم ایستادند.
در رقابت تمام ایتالیایی روی نیمکت دو تیم کامیلیو با تجربه از مائورو رودست خورد و در حالی که در بازی رده بندی تسواتان سوکولوف به عنوان یکی از بهترین های این دوره در مقابل مدافعان ایتالیایی جواب نداد، با میدان دادن میشف تنها توانست زمان بازی را طولانی کند و این در شرایطی بود که مائورو در غیاب کریستین ساوانی مصدوم با بردن ایوان زایتسف به پست قدرتی و بازی گرفتن از ویتوری جوان در پشت خط همه آنالیز بلغارها را به هم ریخت و با این ترفند همتای با تجربه تر ایتالیایی اش را مات کرد!
تیم ملی والیبال ایتالیا که با هشت مقام قهرمانی عنوان دومین تیم پرافتخار لیگ جهانی را در پرونده کاری خود دارد، بامداد امروز در دیدار رده بندی لیگ بیست و چهارم موفق به شکست سه بر دو بلغارستان شد تا عنوان سومی و مدال برنز این رقابت ها را از آن خود کند.

 
 

بهنام محمودی:ولاسکو رفتنی است، باید به فکر خودمان باشیم/مربیان ما مدرک گرفته اندکه بگذارند روی طاقچه

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 04:01 ق.ظ - دوشنبه 31 تیر 1392

بازیکن سابق تیم ملی والیبال می گوید،برادرش هر کاری هم که بکند باز برادرش است و همه می گویند که زیر سایه او قراردارد.(بیچاره ace!)

فرهاد عشوندی _ مهری رنجبر: پیش بینی آینده را می کند و می گوید:«ولاسکو نهایت سه یا چهار سال دیگر در ایران باشد،اما بعد از رفتن او چه؟باید خودمان فکری بکنیم و جرقه ای را که ولاسکو زده است،ادامه بدهیم.»بهنام محمودی که خیلی زود از عرصه قهرمانی کنار رفت و اگر مصدوم نمی شد شاید الان هم در تیم ملی بازی می کرد.خودش که این باور را دارد و می گوید:«مطمئن باشید اگر مصدوم نبودم الان در تیم ملی بازی می کردم.»بازیکن سابق والیبال ایران که الان هم برادرش عضو تیم ملی است و یکی از مهره های تاثیر گذار ولاسکو در گفت و گویی متفاوت درباره همه چیز حرف زد.او مدام هشدار می دهد که باید از حالا به فکر تیم ملی پس از رفتن ولاسکو بود و شرایط را طوری رقم زد که والیبال ایران دیگر نزول نکند و جز 10 تیم برتر در جهان باشد.

*پس معتقدید که اگر در زمان شما ولاسکو سرمربی تیم ملی بود حالا شما در تیم ملی بازی می کردید؟

شک نکنید،اگر بود من همین عضو تیم ملی بودم و برای ایران بازی می‌کردم.

*معروف با اینکه سرویس‌هایش خیلی ضرب ندارد اما موج خوبی دارد.

وقتی توپ را پشت‌سر پاسور بزنند دیدش کمتر است. اگر از پشت بیاید دیدش کمتر است. پنج سال پیش یعنی سال 86 در پگاه بودم، و آن زمان سعید را انداختند بیرون. من همان موقع گفتم دو سال دیگر سعید بهترین پاسور آسیا می‌شود. امیر حسینی ناراحت شد. به من گفتند این تیم بهتر است یا تیم دوران ما. منم گفتم این تیم. آن تیم دوتا بازیکن شاخص داشت اما در این تیم‌ملی همه شاخص هستند. آن زمان سعید رضایی کم برای تیم‌ملی بازی کرد. او روی لج و لجبازی زیاد برای تیم‌ملی بازی نکرد اما ترکاشوند سابقه زیادی دارد.من سه سال با ایتالیایی‌ها زندگی کردم. به آنها می‌گفتم شما از نظر بدنی مشکل دارید. آنها می‌گفتند نه اما من به آنها گفتم ایرانی‌ها خیلی سرتر از شما هستند. از من قبل از امضای قرارداد آزمایش گرفتند. بدنم چهارونیم درصد چربی داشت. وقتی جواب تست آمد گفتند اشتباه شده، یک بار دیگر باید تست بدهی. من در تست‌های هوازی و انعطاف بی‌نظیر بودم. 14 بار می‌نشستم و بلند می‌شدم. من 96 سانتی‌متر روی هوا را با سه گام می‌پریدم، 90 سانتی‌متر را هم درجا، طوری که آنتن را جا می‌گذاشتم. ما مربی نداشتیم که کمک مان کند. فدراسیون هم بازیکن جایگزینی برایم نداشت، فقط من باید بازی می‌کردم. این باعث شد زانوهایم داغون شود اما خدا را شکر که نتیجه‌‌اش شهرت و موفقیت بود که به‌دست‌ آوردم. زمان ما صغر سنی زیاد بود. شاید هم برای استارت لازم بود. من اگر الان در این تیم‌ملی بازی می‌کردم شاید به مراتب بهتر از شهرام بودم. آن موقع سرعتی‌زن‌ها مثل الان نبودند. پیمان اکبری که دریافت‌کننده بود، تنها ساعدش عالی بود اما اگر او را کنار حمزه زرینی بگذارید، اصلاً قابل مقایسه نیست. ما حالا شهرام و امیر غفور را در پشت خط داریم. زمان ما امیر حسینی با من لج می‌کرد و پاس‌ها را می‌انداخت بالا!

*امیر حسینی اما هنوز بازی می‌کند.

او ابزار دارد. یادتان باشد که سقفش همین است.امیرحسینی پاسور خیلی باهوشی است،ولی از چهار سال پیش سعید بهتر از او است، حتی مهدوی هم حالا از امیر حسینی بهتر شده.

*پنج پیروزی در لیگ جهانی، اتفاق خوشایندی است که برای والیبال ایران افتاده. البته والیبال ورزشی آکادمیک است. به نظر شما این سقف والیبال است یا تازه دوران خوب برای ما شروع شده است؟

بردهای والیبال مردم را شارژ کرده است اما توانایی‌های جوانان ایرانی بیشتر از این است. اگر نصف امکاناتی که اغلب کشورهای دنیا دارند را به ما بدهند شک نکنید بهتر از این نتیجه می‌گیریم. اگر ما در تمام رشته ها درست سرمایه‌گذاری کنیم، هیچ وقت نباید کاسه چه‌کنم چه‌کنم در دست بگیریم. اینکه مدام نگران باشیم چه زمانی فوتبال به جام‌جهانی‌ می‌رود؟ و یا تکلیف جوانان و نوجوانان چه می‌شود؟ اصلاً این مسائل زیبنده کشور ایران نیست. واقعیت است. من دیده‌ام که بقیه کشورها از نظر فیزیکی و خلاقیت بازیکنان‌شان به پای ایرانی‌ها نمی‌رسند اما آنها اصول دارند، حرفه‌ای هستند. من هم به همین خاطر می‌گویم چون از نظر بدنی و هوش، بالا هستیم اگر امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری بدهند، ورزش ما پویا‌تر و موفق‌تر می‌شود. در هر رشته‌ای اگر این اتفاق بیفتد می‌توانیم موفق شویم، فرقی نمی‌کند کشتی، وزنه‌‌برداری و... والیبال ‌نشان داده با ثبات مدیریتی این اتفاق می‌افتد. نتیجه والیبالیست‌ها دسترنج یک یا دو روز نیست. ماه‌ها و سال‌ها برای این کار سرمایه‌گذاری شده و زحمت ‌کشیده شده، اعم زحمات بر عهده مربیان داخلی، هیأت‌ها و رئیس قبلی و جدید فدراسیون بوده. مثل نهالی است که کاشتی، آب دادی و هرس کردی به باروری رسیده. حالا باید یک نفر میوه‌هایش را بچیند. چیدن میوه‌ها هم خیلی مهم است، که شاخه‌ها شکسته نشوند. والیبال این مراحل را طی کرد و رسید دست ولاسکو البته او بازیکنانی مثل شهرام محمودی، محمد موسوی، امیر غفور و زرینی که با تیم نوجوانان جهان سوم شدند را در اختیار دارد. ولاسکو مربی قابل و بزرگی است و اعتبار زیادی به والیبال ایران داده است. طوری شده که حالا با هر تیمی خواستیم می‌توانیم بازی کنیم. هر درخواستی را فدراسیون اجابت می‌کند؛ به خاطر سابقه خوبش حریفان آن را رد نمی‌کنند. الان هم این شرایط غنیمت است به شرطی که درست از آن استفاده کنیم. هم به لحاظ نتیجه‌‌گیری و هم برنامه‌ریزی. فکر می‌کنم جایگاه والیبال به مراتب بهتر از این می‌شود. همیشه هم برخلاف نظر دوستان گفته‌ام و می‌گویم ایران پتانسیل قرار گرفتن بین هشت تیم اول دنیا را در دو سال آینده ‌دارد و اینکه جایگاهش را تثبیت کند و جزو قدرت‌های اول دنیا باشد. بعد از آن هم پله‌پله می‌تواند تیم‌های‌ برتر را شکست دهد، به شرط اینکه برنامه‌ریزی دقیق‌تری انجام دهیم نه اینکه یک بازیکن آسیب دید، جایگزین برای او نداشته باشیم. وقتی فرهاد قائمی آسیب دید رحمان داودی و علی مباشری به نوبت جایگزین او شدند و خوب هم بازی کردند. آنها خوب بازی کردند اما حالا نیاز به برنامه‌ریزی و پشتوانه‌سازی بیشتر داریم. در سال‌های بعدی برای صعود از دور مقدماتی نیاز به سخت‌افزار اعم از سالن‌ها، امکانات تمرینی و امکانات مسابقه‌ای بیشتری است. البته یکی از ارکان اصلی این مسائل بودجه است که امیدوارم وزارت ورزش با تخصیص اعتبار لازم به فدراسیون‌های موفق که نیاز دارند، حمایت کند.

*فکر می‌کنید حالا مسیر والیبال با رفتن ولاسکو باز هم ادامه پیدا می‌کند؟ خیلی‌ها معتقدند ولاسکو این مسیر را برای والیبال باز کرده است.

همیشه نفر آخر حرف آخر را می‌زند. من پنج سال پیش در مصاحبه‌ای گفتم والیبال ایران نیاز به امثال ولاسکو دارد. والیبال ما نیاز به کسی داشت که از نظر فکری، آن طور که امکانات اجازه می‌دهد، والیبال را جلو ببرد. ما نیاز به ولاسکو داشتیم تا بیاید. به‌هر‌حال ولاسکو در نهایت شاید سه تا چهار سال دیگر بماند. او ایرانی نیست و بالاخره می‌رود. من همیشه گفته‌ام اگر از دایی به عنوان اسطوره فوتبال حمایت شود و دستیار کروش شود، او برای فوتبال ماندگار‌تر می‌شود تا کروش چراکه دایی 20 سال برای فوتبال زحمت ‌کشیده و ایرانی است، ما می‌توانیم خیلی از کم و کاستی‌ها را با او حل و فصل کنیم. اگر علی دایی سرمربی تیم‌ملی شود، نتایجی که کروش گرفته بازدهی‌‌اش دو برابر می‌شود. از طرفی دایی هم دین خودش را به تیم‌ملی ادا کرده. وقتی دایی سرمربی باشد، تیم‌ملی در دو آیتم قوی می‌شود اما کروش تنها در یک آیتم قوی است، آن هم مربی خوبی است. وقتی یک مربی داخلی مربی تیم‌ملی باشد قطعاً تأثیر‌گذاری نتایج ولاسکو بیشتر می‌شود چراکه ما ایرانی‌ها حس ناسیونالیستی داریم. پس اگر من مربی تیم‌ملی شوم هم خلاقیت‌هایی دارم و هم بازیکن تیم‌ملی بودم، مسائلی را هم که از او یاد گرفته‌ام می‌توانم پیاده کنم و در کارم هم موفق‌تر از او شوم. البته ایرانی بودن هم کمک می‌کند تا مسئولان بیشتر مشارکت کنند. به‌هر‌حال یک زمانی ولاسکو می‌رود، مثل خیلی از مربیان بزرگ و کوچکی که آمدند و رفتند اما ما حالا می‌توانیم نکاتی را یاد بگیریم که برای مربیان جوان و علاقه‌مند مفید باشد. اگر من محمودی شرایطی که دارم را با تجربیات ولاسکو میکس کنم می‌توانم موفقیت‌ها و نتایج بهتری بگیرم، به شرط اینکه فدراسیون بخواهد روی مربیانی که سابقه ورزشی، فنی و شخصیتی خوبی دارند سرمایه‌گذاری کند. این به نفع فدراسیون است چراکه بعد از ولاسکو هم می‌توان روی مربیان جوان  حساب و حتی آنها را صادر کرد.

*یعنی هستند مربیانی که حاضر باشند کنار ولاسکو قرار بگیرند؟

قطعاً، شک نکنید. من جزو کسانی هستم که دوست دارم چراکه می‌دانم ولاسکو مربی بزرگی است و نکات زیادی را می‌توان از او یاد گرفت.

*فکر می‌کنید ولاسکو تا چند سال دیگر جا دارد کنار تیم‌ملی بماند؟

سه، چهار سال دیگر هنوز جا دارد، به شرط اینکه کنار ولاسکو پنج مربی مثل او تربیت و ذخیره شوند تا وقتی رفت، کار زمین نماند.

*مثل حالا که حسین معدنی دستیار ولاسکو در تمرینات تیم‌ملی است؟

یکی از روش‌های فدراسیون را هیچ وقت نپسندیدم؛ اینکه می‌گوید درِ فدراسیون باز است و 10 تا 20 مربی به صورت آزمایشی به اردو می‌آیند. شاید از نظر مدیریتی بتوانند آمار دهند که چه تعداد مربی برای آموزش به تیم‌ملی می‌آیند اما زیبنده مربی‌ای مثل حسین معدنی، بهنام محمودی و... نیست. مثل اینکه به دایی بگویند تو کنار کروش باش و تمرین بده اما بدون حکم و به صورت آزمایشی. کسی قبول نمی‌کند. بالاخره هرکس خودش وزنه‌ای است. شاید ولاسکو ما را نشناسد اما فدراسیون که می‌شناسد. هر دو کار خوب است به شرط اینکه درست تعریف شود. حالا شاید بگویند بهنام محمودی بیا، پول نمی‌دهیم اما پنج مربی دستیار ولاسکو باشند. هر سفر یک مربی برود، حکم هم برایش بزنند، نه اینکه آزمایشی باشند. ما امتحان پس داده‌ایم، فدراسیون باید امتحان پس‌داده‌ها را از نظر شخصیتی، سوابق ورزشی و...  رصد کند. البته با خود ولاسکو هم صحبت کنند که شاید خودش علاقه‌مند باشد. لازم است. بعضی از مربیانی که می‌آیند به اردو، امتحان پس داده‌اند، بعضی‌ها هم خوبند.شاید ولاسکو دوست دارد مربی ضعیفی باشد و چیزی بلد نباشد اما من کنارش بروم، خیلی از نکات را از او یاد می‌گیرم و یکسری مسائل را هم خودمان به آن اضافه می‌کنیم. تجربیاتی که از 15 سال بازی در والیبال گرفته‌ام. دوست دارم نکاتی را که تا به حال از او و مربیان دیگر یاد گرفته‌ام را با هم تلفیق کنم تا در آینده برای والیبال مملکتم خرج کنم.

*الان معدنی آزمایشی دستیار ولاسکوست؟

من به یکی از کارهای خوب ولاسکو اعتقاد دارم. او به خاطر عدم شناخت از مربیان والیبال ایران، دستیار خودش را آورد. ولی حالا که دو، سه سالی است در ایران زندگی می‌کند، نیاز داریم که مربی ایرانی دستیارش باشد.

*اینکه معدنی دستیار ایرانی ولاسکو در تمرین است، شاید کم‌کم راه را برای رفتن مربیان ایرانی روی نیمکت باز کند.

چرا نباید این اتفاق زودتر بیفتد؟ به نظر من این مسئله زودتر باید انجام شود. من خودم حامی ولاسکو هستم چرا که چیزهای زیادی دارد که به ما یاد بدهد. من هم که دارم کار می‌کنم باید حقی داشته باشم.

*الان بگویند دستیار ولاسکو باشید، قبول می‌کنید؟

بعضی چیزها را باید کنار مسابقه‌های حساس یاد بگیریم. حالا که ولاسکو آمده بعضی قضایا را فدراسیون باید از او بخواهد. حتی به او تحمیل کند که نیاز داریم این چند نفر را آموزش دهی.

* ولاسکو معتقد است مربیان ایرانی، آنقدر غرور دارند که حاضر نیستند چهار جلسه در تمرین حاضر شوند، بعد دستیار من شوند.

من هم همان اول گفتم که فدراسیون باید پنج، شش نفر از مربیان تأیید شده را انتخاب کند، آن هم از بین 10 نفری که علاقه‌مند هستند. بعد به ولاسکو معرفی کنیم که به آنها آموزش دهد. البته ماهی یک جلسه، کسی چیز زیادی یاد نمی‌گیرد اما من نوعی هم کار و زندگی دارم، نمی‌شود که هر روز آنجا باشم. البته من هم اعتقاد دارم که بعضی مربیان وقتی مدرک‌شان را گرفته‌اند، گذاشته‌اند روی طاقچه بدون اینکه از آن استفاده کنند، فقط پز می‌دهند. در حالی که باید اطلاعات‌شان را به‌روز کنند. اگر یادتان باشد، آن‌موقع که می‌خواستند حسین معدنی را برای سرمربیگری تیم‌ملی انتخاب کنند، مصاحبه کردم، به خاطر اینکه رأی من معدنی بود، کارخانه از من ناراحت شد. کارخانه مربی من بوده اما من با حسین زندگی کرده‌ام. نمی‌خواهم بگویم چون دوستم است، نه. او زبانش خوب است، 12، 13 سال تیم‌ملی بازی کرده، اخلاقش هم تأیید شده است تنها کم‌تجربه است، که می‌تواند با سه، چهار مشاور خوب آن را جبران کند. نتایج خوبی هم گرفت اما آقای کارخانه چه چیزهایی دارد؟ در رزومه‌‌اش هرچه مقام آورده با نوجوانان و جوانان جهان بوده. وجود مربیان جوان و باسواد تأثیر‌گذاری بیشتری دارد.

*والیبال ایران فعلاً به اوج رسیده، واقعاً ایران می‌تواند در رده‌های بالا تثبیت شود؟

آقای ولاسکو مربی باهوشی است. چرا او نرفت به کویت، عربستان و.... وقتی بازیکنان ما را دید و شرایط را سنجید، متوجه شد بستر برای کارش فراهم است، آمد. در این مدت قهرمان جام ملت‌ها شدیم. بعد قراردادش را تمدید کرد. می‌داند بازیکنانی دارد که فعلاً برای بازی جا دارند ولی اگر قرار باشد به ایده‌آل‌ها یعنی بازیکن بالای دو متر، مثل لهستان و برزیل برسیم، نیاز به زمان داریم. ما در نوجوانان و جوانان بازیکنانی داریم که می‌توانند به تیم‌ملی اضافه شوند. همین‌طور که محمد موسوی و شهرام آمدند. به شرطی که از سیاست درست استفاده کنیم مثل حالا که ولاسکو بازیکنان را در قالب دو تیم الف و ب استفاده می‌کند. نیروی جدید نمی‌آورد. مثلاً مباشری اولین بازی ملی‌‌اش را انجام داد. آرمین تشکری که بازیکن امید کرج بود، فیزیک خیلی خوبی دارد وکم‌تجربه بود و اولین بازی‌‌اش را انجام داد.

*هیچ‌کس فکر نمی‌کرد تشکری جای نادی را پر کند.

ما بازیکنان زیادی مثل آرمین داریم. مربیان باید روی آنها کار کنند. آرمین از کجا آمد؟ من سه سال مجانی در کرج کار کردم که نتیجه‌‌اش تحویل پنج بازیکن امید و جوانان به تیم‌ملی بود. آرمین تشکری، سهیل احمدی، بهزاد حیدرشاهی، فتاحی و پسرعموی خودم. آنقدر به آنها‌ گیر دادم که آنها، می‌ترسیدند. نادی یک دقیقه دیر به تمرین آمد، ولاسکو به او ایراد گرفت. گفت اگر اشتباه می‌کنید باید جبران کنید. کسی که دیر می‌رسد باید بدو خودش را برساند، نه اینکه دیر بیاید و سلانه‌سلانه راه برود. این بی‌احترامی نیست؟

*ظاهراً فدراسیون پیگیر استعدادیابی هم هست؟

باید بیشتر شود. هرچند وظیفه فدراسیون استعدادیابی نیست. این چرخه، چرخه غلطی است. باشگاه‌ها و هیأت‌ها باید استعدادیابی کنند.

*شاید به خاطر این است که استعدادیابی برای باشگاه‌ها صرف ندارد.

نه، صرف دارد. چه کسی می‌گوید صرف ندارد. خودم در پیکان 10 سال در رده‌های نوجوانان، جوانان و بزرگسالان بازی کردم. همیشه با من قرارداد سه ساله و پنج ساله داشتند. صرف دارد. حوصله و هزینه لازم دارد. در کشور ما کارهای زیربنایی نمود ندارد، در حالی که مدیریت کشور ما نتیجه‌گراست. مدیران مجبورند کارهایی انجام دهند که بازتاب داشته باشد. صرف پولی، صرف نتیجه است. اگر قرار بود تیم‌ملی فوتبال به جام‌جهانی‌ نرود، چقدر هجمه علیه فدراسیون بود؟ همین که تیم‌ملی صعود کرد، هجمه‌ها پشت این قضیه پنهان شد. در حالی که چه ببرد و چه ببازد باید اصول رعایت شود.

*به نظر شما تیم‌ملی نتایج خوبی در لیگ جهانی گرفت؟

والیبال ما به خودباوری رسیده، از نظر فنی هر وقت قبل از هر مسابقه مهمی تیم از تورنمنت تدارکاتی قوی برگشته، همیشه خوب بازی کرده. نمونه‌‌اش بازی‌های زیرگروه المپیک. ما یک هفته در کره اردو زدیم. بازیکنان ما کمبود بازی‌های تدارکاتی را دارند که ولاسکو با اردو و در بازی با تیم بلغارستان، صربستان و ایتالیا این کمبودها را جبران کرد. از این طرف روی روحیه بچه‌ها کار کرد. عمده بخش کار تیم ما روان بازیکنان است، وقتی تیم سه یا چهار پوئن جلو است و بعد عقب می‌افتد، به روان بازیکنان ربط دارد. باید افکار بازیکنان جنگنده و حرفه‌ای شود؛ با به روز کردن بدنسازی، تغذیه، ماساژ و... بازیکنان روز به روز بهتر می‌شوند. سبک بازی تیم ایران نسبت به ایتالیا و کوبا سرعتی‌تر است چرا که در آسیا هستیم و حریفان ما هم شرق آسیایی‌اند با مشخصه بازی سرعتی. از این طرف هم سرویس‌های خیلی خوبی می‌زنند. هروقت خوب سرویس زدیم، هر تیمی در سطح دنیا هم که باشد آن را شکست داده‌ایم. حتی لهستان یا صربستان. در بازی با کوبا با همه مشکلات، سرویس‌های بچه‌ها خیلی خوب بود. حتی آرمین تشکری چند تا پوئن سرویس گرفت. بچه‌های ما روزبه‌روز  بهتر نتیجه می‌گیرند چرا که بچه‌ها با انگیزه بهتر کار می‌کنند. همین مسئله حجم علاقه‌مندان را بیشتر می‌کند. ما کی 15 هزار تماشاگر برای والیبال داشتیم؟

* انگارحالا والیبال شده ورزش اول کشور.

کار به جایی رسیده که حتی راننده تاکسی نمی‌خواست از من کرایه بگیرد. می‌گفت ما شما را دوست داریم. من هم گفتم دوست داشتن جدا، کاسبی شما هم جدا. این علاقه مردم را ‌نشان می‌دهد.

*فکر می‌کنم حتی صعود فوتبال به جام‌جهانی‌ هم نتوانست نتایج والیبال را زیر سایه خودش ببرد.

این بخشی از کار است. هیچ‌وقت نمی‌توانیم بگوییم، والیبال و حتی کشتی با فوتبال برابری می‌کنند. فوتبال در هیچ‌جای دنیا با هیچ رشته ورزشی قابل مقایسه نیست. باید قبول کنیم که فوتبال جایگاه سیاسی، اقتصادی و معنوی در همه جای دنیا دارد. به ویژه در ایران. البته بقیه ورزش‌ها هم جایگاه خودشان را دارند. وقتی توردوفرانس در فرانسه برگزار می‌شود، سه ساعت دوچرخه همراه ماشین و... می‌بینید. آیا دوچرخه‌سواری در ایران هم همین‌طوری است؟ اینها تحت‌الشعاع قرار می‌دهد. اگر بتوانیم درست مدیریت کنیم تا همه رشته‌ها جایگاه خودشان را داشته باشند، از علاقه‌مندی فوتبال کمتر می‌شود و جذب بقیه رشته‌ها می‌شود. خیلی از رشته‌های ما در دنیا حرف اول را می‌زنند. کی گفته ما نمی‌توانیم در پینگ‌پنگ حرف بزنیم. مگر الان نوشاد عالمیان نیست؟

*اتفاقاً آقای داورزنی می‌گفت که ثبات مدیریت باعث می‌شود همه رشته‌ها مطرح شوند.

این بخشی از کار است. من بهنام محمودی با علی کریمی یکی، دو ساعت قبل از افطار فوتبال بازی کردیم. یکی از دوستانم برگشت به من گفت پاشو فردا بیا سر تمرین. این شد استعدادیابی ما. در کل دنیا، پایگاه‌های والیبال دارند که به آن بها می‌دهند. ایتالیا الان افت عجیبی در والیبال کرده که دارند دلیل آن را بررسی می‌کنند.

*شما فکر می‌کردید تیم این‌طور نتیجه بگیرد؟

قطعاً. من خودم همیشه می‌گفتم، ایران دو بازی می‌تواند ببرد. حتی روز اول گفتم، ما اگر بتوانیم بازیکنان را حمایت و آماده کنیم، می‌توانیم در بازی با کوبا هم حرفی برای گفتن داشته باشیم. از این طرف هم بازیکنان به مصاف ایتالیا رفتند. آنها امتیاز می‌خواستند برای صعود به دور بعد ولی تیم ما پدیده لیگ جهانی شد. مطمئن باشید هیچ‌کس نمی‌توانست پیش‌بینی کند. اگر قابل پیش‌بینی بود که ستاره نمی‌شد.

*بخش زیادی از موفقیت تیم به این برمی‌گردد که ولاسکو واقعاً یک روانشناس است.

آقای ولاسکو سال 92 مربی ایتالیا شد و این تیم هشت سال قهرمان جهان شد. این تیم جیانی، پاپی، زورزی و تن گاتزی را داشت که هرکدام برای خودشان چهره بودند. اما می‌دانید ولاسکو چقدر سعید معروف را تغییر داد؟ سال اول معروف را خط زد، گفت برو خانه‌ات. ولی سعید که برگشت و آمد سیستم بازی‌‌اش تغییر کرد، سعید الان خودش مدیر شده است. حتی تیم را خیلی بهتر از نادی جمع می‌کند. البته نادی بازیکن بزرگی است ولی سعید معروف یک چیز دیگر است.

*سال آینده تیم ایران می‌تواند به دور دوم صعود کند؟

فکر می‌کنم یک مقدار صعود به دور دوم سخت باشد چراکه بقیه کشورها هم کار می‌کنند. بیکار ننشسته‌اند که ما فقط کار کنیم.

* چرا مثل کشتی‌گیران برای وزارت ورود نمی‌کنی؟

همه ورزشکاران دوستان من هستند. هرکدام جایگاه اجتماعی خودشان را دارند. بعضی واقعیت‌ها تلخ است. من در زندگی، کاری را بدون برنامه نمی‌کنم. دانشگاه در دوره دکترا تحصیل می‌کنم، شورای شهر هم رفتم، ساخت و‌ساز می‌کنم، روزی دوساعت هم ورزش می‌کنم. صبح‌ها هم کار اقتصادی می‌کنم. من یک‌بار در مصاحبه‌ای گفتم می‌خواهم رئیس فدراسیون شوم، آقای داورزنی از من ناراحت شد و مقابلم جبهه گرفت. جزو برنامه‌های من این است که وزیر شوم. بد است؟

*نه، چه بدی دارد؛ همین‌که می‌گویی من نمی‌خواهم مربی شوم، جزو علایقم نیست، درس خواندم و می‌خواهم یک نخبه ورزشی باشم.

جزو علایقم مربیگری بود. اما وقتی مدیریت می‌خوانم و همیشه هم کلان به مسائل نگاه می‌کنم، ترجیح دادم درسم را ادامه بدهم. من 60 کشور دنیا رفته‌ام. اینجا در شورای شهر ولع می‌زنند برای کباب خوردن. به شهردار کرج پیشنهاد دادم چرا وقتی آب و شن هست، دریاچه مصنوعی نداشته باشیم؟ در حالی که دریاچه ‌نشان کرج می‌شود.

*ولاسکو در مصاحبه‌‌اش گفته بود که شهرام محمودی بازیکن فوق‌‌‌العاده باهوشی است.

 شهرام هم زور دارد، هم تکنیک و هم آرام ضربه می‌زند. همه‌چیز درباره ساعت خواب، تغذیه و... را به شهرام می‌گویم.

* به او کمک می‌کنی. آیا او واقعاً زیر سایه توست؟

من فقط او را راهنمایی می‌کنم.

*تا آخر عمر این مسئله رویش هست که برادر بهنام محمودی است.

شما هرکاری بکنی باز این حرف‌ها هست. مگر فرشید کریمی برادر علی کریمی نبود. شهرام خودش هرکاری کند داداش من است.

*نمی‌شد بچه‌های تیم‌ملی کمتر سختی بکشند، آن‌هم با داشتن هواپیمای اختصاصی؟

سیستم مدیریتی داورزنی درخواست کرد اما این اتفاق نیفتاد. پرواز چارتر فرق می‌کند. پرواز 18-17 ساعت طول می‌کشد. نشد.

*با حواله ورود ماشین به ورزشکاران موافقید؟

من با ورود ماشین‌های خارجی مخالفم. زیبنده ورزشکار نیست. باید ورزشکار مثل بقیه مردم خاکی باشد. هیچ‌جای دنیا این‌طور نیست. البته فوتبالی‌ها پول دارند. من که لکسوس خریدم، بعضی مواقع ناراحت می‌شوم. من قبلاً پراید داشتم و همیشه با برادرم سر ماشین بحث داشتم. او می‌گفت چرا پراید؟ من هم گفتم که معاش، مسکن و راحتی پدر و مادرم را تأمین کنم. او می‌گفت تو نیاز نداری. سال بعد تویوتا 2002 خریدم. سال بعد زمین خریدم. می‌خواستم خانه و کار داشته باشم. راست می‌گویند ورزشکار دوبار می‌میرد. به‌هر‌حال ممکن است با مصدومیت یا کنار رفتن از ورزش همه‌چیز یک‌شبه از بین برود. حتی شهرت. بعضی از آدم‌ها خیلی وضع خوبی دارند، من می‌بینم ناراحت می‌شوم. در قبال حواله که بدنامی می‌آورد زمین یا مسکن‌مهر یا مغازه بدهند بهتر است.

*نسلی از ورزشکاران تحصیلکرده ما به جایی رسیده‌اند که می‌گویند می‌توانند ورزش را بگردانند.

یک نفر نه. ورزشکاران همیشه دغدغه ورزشی داشته‌اند. سیاست روابط لازم دارد. ورزشکاران با سیاست ارتباط خوبی نداشتند. سیاست روش‌هایی دارد که با روحیه ورزشکاران سازگار نیست. کدامیک از ورزشکاران سابقه مدیریت دارد؟ همه جوانند. ورزشکاران خیلی خوبند اما نه برای وزارت، بلکه برای معاونت و مشاوره.

*یعنی الان نمی‌توانند وزیر باشند؟

می‌توانند اما حالا برای آنها زود است. اول باید مدیریت را تجربه کنند. من برای خودم می‌گویم حالا زود است. جرأت نمی‌کنم. من گفتم می‌خواهم رئیس فدراسیون شوم اما می‌دانم حالا برایم زود است، باید مدیریت را تجربه کنم. من سه سال مربیگری کردم اما سال اولم با سال سوم، زمین تا آسمان فرق داشت. سال اول بازیکنم دیر می‌آمد، دست و پایش می‌لرزید. بداخلاق بودم اما سال سوم با رفتارم بازیکن را هدایت می‌کردم.

*اما افشاردوست سرت کلاه گذاشت و دبیر شد.

نه، به من هم پیشنهاد نایب‌رئیسی دادند، خودم قبول نکردم. مطمئن باشید من بیرون از ورزش نمی‌مانم چراکه کار و تخصصم است. 15 سال خاک خوردم اما هیچ‌وقت دوست ندارم چیدمان‌ها اشتباهی باشد. دوست دارم چیدمان‌ها درست باشد. درست است که در کشور ما خیلی چیزها سر جایش نیست. اگر همه‌چیز بجا باشد، اگر من وارد کار شوم بازیکن متوجه می‌شود که پنجه زدن چیست، مصدومیت چیست.

 
دسته بندی : تیم ملی ,
 

وقتی مربی تیم ملی 350 دلار هم ارزش ندارد/ والیبال ساحلی نفس‌های آخرش را می‌کشد

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 03:59 ق.ظ - دوشنبه 31 تیر 1392

ملی‌پوش والیبال ساحلی ایران گفت: شرایط والیبال ساحلی ایران بسیار بد است و فکر می‌کنم نفس‌های آخرش را می‌کشد.

خبرگزاری فارس: وقتی مربی تیم ملی 350 دلار هم ارزش ندارد/ والیبال ساحلی نفس‌های آخرش را می‌کشد

به گزارش خبرگزاری فارس، والیبال ساحلی ایران این روزها شرایط خوبی ندارد و خیلی‌ها به وضعیت این رشته انتقاد دارند؛ از کارشناسان گرفته تا بازیکنان تیم‌ ملی. تمام آنها اعتقاد دارند که والیبال ساحلی روزهای آخر عمر خود را سپری می‌کند و کسی به فکر این رشته مظلوم و جذاب نیست.

* والیبال ساحلی نفس‌های آخرش را می‌کشد

آق محمد سلاق، ملی‌پوش والیبال ایران در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در خصوص مدیریت حسن منصوری، رئیس کمیته والیبال ساحلی اظهار داشت: به خاطر رک‌گویی‌هایم بسیار ضرر کرده‌ام، اما همچنان به راه خودم ادامه می‌دهم. مسائلی را می‌بینم که نمی‌توانم آنها را در دلم نگه دارم. مسئولان می‌خواهند به گونه‌ای رفتار کنیم که "شتر دیدیم، ندیدیم" باشد، اما من نمی‌توانم اینگونه باشم.

وی ادامه داد: واقعا والیبال ساحلی ما نفس‌های آخرش را می‌کشد و شاید بهتر باشد بگویم که دیگر نفسی برایش نمانده است. وضعیت از بد بدتر شده است و هیچکس به فکر این رشته نیست. فکر نمی‌کنم کسی به اندازه من برای والیبال ساحلی وقت گذاشته باشد، اما من هنوز نمی‌دانم مسابقه بعدی‌ام چه زمانی برگزار می‌شود.

آق محمد سلاق خاطرنشان کرد: چندی پیش مسابقاتی در تهران برگزار شد که من با تمام سوابقم تا شش ساعت قبل از قرعه‌کشی تیمی نداشتم؛ این در حالی است که در سال‌های اخیر همیشه یا اول شده بودم و یا دوم. حالا فکر کنید تیم‌های دیگر چگونه و با چه انگیزه‌ای می‌خواهند تیمداری کنند. با این شرایط آیا والیبال ساحلی می‌تواند پیشرفت کند؟

 

* منصوری با برنامه نیامد، با شعار آمد

ملی‌پوش والیبال ساحلی ایران گفت: منصوری هم با برنامه نیامد، بلکه با شعار آمد. وی هیچ برنامه‌ای نداشت و حاضرم همین حالا با وی مناظره کنم. منصوری فقط حرف می‌زند و هیچ شناختی از والیبال ساحلی ندارد، چون هیچ تیم آسیایی را از نزدیک ندیده است. والیبال ساحلی را کسی باید مدیریت کند که حداقل سابقه بازی کردن در این رشته را دارد.

وی افزود: منصوری در ابتدا که روی کار آمده بود ارتباط خوبی با ما داشت، اما بعدها صداقتم موجب شد تا رابطه‌ام با وی کمی تیره و تار شود. شش سال است می‌گویم که جوانگرایی کنید؛ دو تیم کنار ما بودند که میانگین سنی آنها 35 سال بود. من می‌گویم سه تیم بزرگسالان تشکیل دهید و سه تیم جوانان. قزاق‌ها همیشه با دو تیم در مسابقات مختلف حاضر می‌شوند؛ اینگونه هم تیم جوان‌تر نکته‌ای یاد می‌گیرد و هم بزرگسالانش در مسابقات حضور پیدا می‌کند، اما ما چند سال است که کلا با پنج شش نفر تمرین می‌کنیم.

* عشق سفر نیستیم

سلاق خاطرنشان کرد: وقتی این حرف‌ها را می‌زنیم خیلی‌ها با من دشمن می‌شوند. چند سال است که تمایل چندانی به سفرهای خارجی ندارم، چراکه هیچ نفعی برای ما ندارد و ما هم عشق سفر نیستیم. همیشه ایراد گرفتند و به جوان‌ها میدان ندادند، اما من به آنها گفتم حداقل دو سال به جوان‌ها زمان بدهید تا تجربه‌اندوزی کنند. حالا بعد از پنج سال به حرف‌های من رسیده‌اند و می‌خواهند روی جوان‌ترها سرمایه‌گذاری کنند و همان اسامی که من گفته بودم را انتخاب کردند. من هیچوقت برای خودم برنامه نمی‌دهم، بلکه به فکر پیشرفت والیبال ساحلی هستم.

وی گفت: یک ماه پیش تیم جوانان ایران به کرواسی رفت تا در بازی‌های جهانی حضور پیدا کند. یک تیم در جدول اصلی مسابقات رقابت می‌کرد و یک تیم هم باید در مرحله مقدماتی بازی می‌کرد و به همین دلیل یک روز زودتر رفت. کل تیم چهار نفر است، اما مسئولان یک تیم را یک روز زودتر بردند و اعتقاد داشتند که اینگونه هزینه کمتر می‌شود. آقایانی که فقط شعار می‌دهید! یک روز زودتر به محل مسابقات رفتن چقدر هزینه دارد؟ چطور برای سالنی کاروانی 40 - 50 نفره یک هفته زودتر به محل مسابقات می‌رود؟

* بازیکن جوانان را تشنه و گرسنه از کرواسی راهی ایران کردند

ملی‌پوش والیبال ساحلی ایران گفت: به عقیده من بازیکن یک روز زودتر برود و یک مسابقه جهانی ببیند نکات زیادی را یاد می‌گیرد. در آن مسابقات به محض اینکه تیم دوم مسابقه‌اش را به حریف واگذار کرد و حذف شد، تیم را که متشکل از دو بازیکن جوان بود روانه خانه کردند. واقعاً چه کسی چنین کاری می‌کند؟ آن بازیکن نخستین سفر بین‌المللی‌اش را تجربه می‌کرد و مجبور شدند دو نفره از آنجا به تهران بیایند.

وی افزود: چه اتفاقی می‌افتاد که این دو بازیکن را هم همراه خودشان به ایران بازمی‌گرداندند؟ مگر هزینه اقامت این دو بازیکن چقدر می‌شود؟ پدر و مادر این دو بازیکن نزد من آمده‌اند و می‌گویند آیا با شما هم واقعا اینگونه برخورد می‌کنند؟ تصمیم داشتند به فدراسیون بروند و اعتراض کنند که چرا پسرم را گرسنه و تشنه از کرواسی راهی ایران کرده‌اند. مسئول تیم در آن مسابقات آقای کاظمی بود و فکر می‌کنم به والیبال ساحلی ظلم کرد.

* سرمربی تیم ملی یک رشته ورزشی 350 دلار ارزش ندارد؟

ملی‌پوش والیبال ساحلی ایران گفت: پس از مسابقه، مربی تیم به بازیکنان می‌گوید اگر یک پا و یک دستم را قطع می‌کردند این تیم را شکست می‌دادم، شما چطور باختید؟ این حرف مربی خیلی زشت است که بلافاصله بعد از بازی به بازیکنان زده می‌شود. یکی از بازیکنان می‌گفت زمانی که من در اردو چسب زخم می‌خواستم دو ساعت باید دنبال آن می‌گشتم!

سلاق عنوان کرد: این مشکلات را چه کسی باید برطرف کند؟ اردیبهشت ماه و در مسابقات اندونزی دو تیم از ایران اعزام شد. ما در تهران بازی کردیم و به دلیل بیمار شدن فرخی، دوم شدیم. یک تیم اول شد، ما دوم شدیم و یک تیم که شاگردان من بودند سوم شدند. مسئولان تصمیم گرفتند که در تیم دوم جوانگرایی کنند و نائینی را به عنوان سرمربی تیم معرفی کردند. گفتند چون میزبان هزینه پنج نفر را نمی‌دهد بهتر است ما نام چهار بازیکن را فقط اعلام کنیم. می‌گفتند اگر نام مربی را رد کنیم شبی 70 دلار باید هزینه بدهیم و در مجموع برای سرمربی تیم ملی مجبور بودند 350 دلار هزینه کنند، چراکه مسابقات پنج روز بود. سرمربی تیم ملی یک رشته ورزشی 350 دلار ارزش ندارد؟

سلاق گفت: پس از آن عنوان شد که نائینی به عنوان بازیکن همراه تیم اعزام شود. این در حالی بود که در مسابقات انتخابی تیم ملی به عنوان مربی روی سکوها نشسته بود، اما در مسابقات اندونزی به عنوان بازیکن رفت؛ آیا با این شرایط حق یک بازیکن ضایع نمی‌شود؟

* رشته‌هایی که نام آنها را نشنیده‌ام هم لیگ دارند، اما والیبال ساحلی ندارد

وی خاطرنشان کرد: منصوری در ابتدای کارش گفت که تصمیم دارد 18 دوره مسابقه در سال برگزار کند، اما حالا پنج ماه است که هیچ مسابقه‌ای برگزار نشده است. چهار ماه تمرین کردیم برای سه روز مسابقه؛ با این شرایط چگونه می‌خواهیم پیشرفت کنیم. منصوری به عنوان مسئول کمیته والیبال ساحلی در مراسم قرعه‌کشی رقابت‌های تهران حضور نداشت و با این شرایط ارزش مسابقات کم می‌شود. در این دوره 33 تیم ثبت‌نام کرده بودند و اگر شرایط همین‌گونه پیش برود سال آینده استقبال کمتری از مسابقات خواهد شد.

سلاق افزود: به جرات می‌گویم که هیچکس اندازه من به والیبال ساحلی عشق ندارد. در سن 26 سالگی قید سالن را زدم و به ساحلی آمدم. حتی در ماه رمضان هم یک ساعت مانده به افطار تمرین می‌کنم؛ در حالی که فکر می‌کنم هیچکس این کار را نمی‌کند. در حال حاضر تمام رشته‌های ساحلی مانند کبدی و فوتبال و برخی رشته‌ها که نام آنها را نشنیده‌ام هم لیگ دارند، اما والیبال ساحلی که سابقه بیشتری نسبت به آنها دارد و می‌تواند به المپیک برود هنوز فاقد لیگ است.
دسته بندی : والیبال ساحلی ,
 

نفرزاده: والیبالیست‌های جوان پیشرفت خوبی داشتند/ بازی با ایتالیا و ترکیه غنیمت است

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 03:58 ق.ظ - دوشنبه 31 تیر 1392

سرمربی تیم ملی والیبال جوانان ایران گفت: شاگردانم پیشرفت خوب و چشم‌گیری داشتند و این موضوع مرا خوشحال می‌کند.

خبرگزاری فارس: نفرزاده: والیبالیست‌های جوان پیشرفت خوبی داشتند/ بازی با ایتالیا و ترکیه غنیمت است

به گزارش خبرگزاری فارس، فرهاد نفر‌زاده که شاگردانش در آستانه اعزام به اردوهای برون مرزی هستند تا با آمادگی بالا در رقابت‌های قهرمانی جهان حضور پیدا کنند، اظهار داشت: تاکنون شرایط خوبی را پشت سر گذاشته‌ایم و طبق برنامه پیش رفته‌ایم. روند آماده سازی تیم و آمادگی بازیکنان از نظر تاکتیکی و آمادگی جسمانی و هماهنگی دقیقا مطابق برنامه از پیش تعیین شده است. بازیکنان در آمادگی نسبی خوبی قرار دارند، اما تنها مشکل مشکل ما برگزاری دیدارهای تدارکاتی خوب با تیم‌های قدرتمند دنیا است که این موضوع هم با تلاش مسئولان در حال برطرف شدن است.

وی ادامه داد: برای برگزاری بازی تدارکاتی در رده سنی جوانان مشکلاتی وجود دارد که تنها به فدراسیون برنمی‌گردد و به دلیل شلوغی تقویم فدراسیون و درگیری در مسابقات لیگ جهانی است و همین شلوغی موجب شده که بازی‌های تدارکاتی بین‌المللی تیم ملی جوانان به تاخیر برخورد کند.

سرمربی تیم ملی والیبال جوانان با اشاره به برگزاری دیدار دوستانه برابر ترکیه و ایتالیا عنوان کرد: نتایجی که تیم ملی والیبال در رقابت‌های لیگ جهانی کسب کرد و بعد از آخرین بازی ملی‌پوشان قدری فضا برای ما هم باز شد تا بتوانیم برنامه‌ها را برای بازی دوستانه با تیم‌های ملی جوانان ترکیه و ایتالیا هماهنگ کنیم. بازی با این دو تیم برای ما بسیار غنیمت است و می‌توانیم به خوبی بازیکنان را در این چند بازی محک بزنیم.

نفرزاده درمورد اهداف تیم ملی جوانان در رقابت‌های قهرمانی جهان گفت: بدون شک اولین هدف ما یادگیری و کسب تجربه است. پس از آن می خواهیم خوب بازی کنیم و هدف سوم ما هم صعود از گروه خود در مرحله مقدماتی و رسیدن به مرحله دوم مسابقات است. پس از آن هم تصمیم داریم خود را به جمع 8 تیم برتر پیکارها برسانیم.

تیم ملی والیبال جوانان خود را برای حضور در مسابقات قهرمانی جهان که از یکم تا دهم شهریورماه سال جاری به میزبانی ترکیه برگزار خواهد شد، آماده می کند که هفته گذشته ترکیه و ایتالیا در دعوت نامه های جداگانه این تیم را برای برگزاری چند دیدار دوستانه دعوت کردند.

بر این اساس تیم ملی والیبال جوانان چهارشنبه دوم مرداد ماه با 12 بازیکن و شش همراه تهران را به مقصد استانبول ترک می کند تا نخستین اردوی برون مرزی خود را در این شهر دایر کند. ملی پوشان ایران در مدت حضور خود در ترکیه چهار بازی تدارکاتی و دوستانه با تیم جوانان و بزرگسالان این کشور برگزار خواهند کرد.

همچنین ایتالیا نیز از جوانان والیبال ایران برای برگزاری چند دیدار دوستانه و تدارکاتی دعوت کرد که در صورت صدور روادید و ویزا این تیم به ایتالیا نیز سفر خواهد کرد.

سرپرست تیم ملی والیبال جوانان کشورمان در خصوص سفر به ایتالیا گفت: با توجه به اینکه دریافت ویزای ایتالیا کاری زمان بر است و تیم چهارشنبه راهی ترکیه می شود، هنوز سفر به ایتالیا قطعی نیست.
دسته بندی : تیم ملی جوانان ,
 

جوابیه باشگاه فولاد ماهان در مورد صحبت‌های سرمربی سابق والیبال بانوان

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 03:57 ق.ظ - دوشنبه 31 تیر 1392

باشگاه فولاد ماهان با ارسال جوابیه‌ای اعلام کرد هیچ مذاکره‌ای با شریف‌زاده در خصوص مربیگری بانوان والیبالیست این باشگاه نداشته است.

خبرگزاری فارس: جوابیه باشگاه فولاد ماهان در مورد صحبت‌های سرمربی سابق والیبال بانوان

به گزارش خبرگزاری فارس، پروانه شریف‌زاده، سرمربی سابق تیم ملی والیبال بانوان در رده سنی جوانان و همچنین سرمربی سابق ذوب‌آهن پیش از این در مصاحبه‌ای با فارس از پیشنهاد مربیگری فولاد ماهان در والیبال بانوان در صورت حضور این باشگاه خبر داده بود. وی در مصاحبه‌اش اعلام کرده بود این پیشنهاد را نپذیرفته است.

فولاد ماهان با ارسال جوابیه‌ای اعلام کرده هیچ پیشنهادی به شریف‌زاده در خصوص هدایت والیبال بانوان فولاد ماهان نشده است.

متن جوابیه به شرح زیر است:

1. تشکیل و راه‌اندازی تیم والیبال بانوان در سال 92 به هیچ عنوان در دستور کار باشگاه فرهنگی ورزشی فولادماهان سپاهان قرار نداشته است.

2. خانم شریف‌زاده در مصاحبه خود با خبرگزاری فارس مواردی را در خصوص مذاکره واسطه مورد قبول این باشگاه با خود مطرح کرده که مورد تکذیب قرار می‌گیرد. باشگاه فولاد ماهان سپاهان تا این تاریخ هیچ گونه مذاکره با واسطه یا بدون آن را در هیچ زمینه‌ای نداشته است
دسته بندی : لیگ برتر , والیبال بانوان ,
 

لیبروی اسبق تیم ملی به شهرش بازگشت

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 03:55 ق.ظ - دوشنبه 31 تیر 1392

عبدالرضا علیزاده لیبروی اسبق تیم ملی والیبال کشورمان با تیم والیبال شهرداری ارومیه قرارداد همکاری بست.
به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران؛ عبدالرضا علیزاده، لیبروی اسبق تیم ملی والیبال کشورمان که چند سالی بود در مسابقات لیگ برتر والیبال باشگاههای کشور با تیم کاله آمل حاضر می شد، در پیکارهای فصل جاری به شهرش باز می گردد.

علیزاده برای حضور در مسابقات لیگ برتر امسال با تیم شهرداری ارومیه قرارداد همکاری بسته است.


دسته بندی : لیگ برتر ,
 

مربی تیم ملی والیبال بانوان: در باکو عملکرد ملی پوشان 2 برابر زیر ذره بین است

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 03:53 ق.ظ - دوشنبه 31 تیر 1392

تیم ملی والیبال بانوان کشورمان اردوی تمرینی و تدارکاتی خود را در کشور آذربایجان (باکو) دنبال می کند.
فریبا صادقی در گفتگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران اظهار داشت: بالاخره پس از سالها مسئولان فدراسیون تصمیم به اعزام تیم ملی بانوان به یکی از کشورهای همسایه برای برگزاری بازی تدارکاتی کرد این امر حاکی از توجه آنها به والیبال بانوان است.

مربی تیم ملی والیبال بانوان تصریح کرد: تاکنون اردوها و تمرینات مستمر و زیادی را در تهران پشت سر گذاشتیم خوشبختانه سطح کار ملی پوشان در حال حاضر نسبت به مراحل اولیه اردو با رشد قابل توجهی مواجه است در پایان هر اردو عملکرد آنها از سوی کادر فنی به طور کامل و اصولی مورد ارزیابی قرار می گیرد.

وی در  ادامه اظهار داشت: پس از رایزنی های گسترده ی مسئولان فدراسیون و بخش بانوان، آنها با استناد به این موضوع که تنها با اردوهای تمرینی در تهران نمی توان به سطح آمادگی مطلوب رسید شرایط را برای تشکیل اردو و انجام چند بازی تدارکاتی در آذربایجان فراهم کردند.

صادقی افزود: هفتمین مرحله اردوهای آماده سازی تیم ملی والیبال بانوان در باکو دنبال می شود و قرار است در این اردو چند دیدار تدارکاتی با تیمهای ملی جوانان و بزرگسالان و همچنین تیم دانشجویان این کشور برگزار شود. این اردو می تواند محک خوبی برای ملی پوشان باشد به طوری که آنها در شرایط مسابقه توانمندیها و قدرتشان را به خوبی نمایش می دهند.

مربی تیم ملی والیبال بانوان تصریح کرد: عملکرد تمامی ملی پوشان در پست های مختلف به طور کامل در این دیدارهای تدارکاتی مورد آنالیز قرار می گیرد به طور کلی می توان گفت که عملکرد آنها در باکو نسبت به تهران دو برابر زیر ذره بین اعضای کادر فنی است.


دسته بندی : والیبال بانوان , تیم ملی بانوان ,
 

سقوط کنندگان به دنبال بازگشت به لیگ برتر

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 03:53 ق.ظ - دوشنبه 31 تیر 1392

تیمهای والیبال بانک کشاورزی و بازرگانی جواهری گنبد جزو 2 تیم قعر نشین مسابقات لیگ برتر فصل گذشته هستند که امسال باید در مسابقات لیگ دسته یک حاضر شوند.
به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران؛ پس از آنکه مسئولان باشگاه پیشگامان اردکان یزد اعلام به فروش امتیاز لیگ برتری خود در والیبال کردند، مسئولان تیمهای قعر نشین لیگ برتر فصل گذشته مذاکرات خود را با این باشگاه آغاز کرده اند.

طبق اعلام سازمان لیگ فدراسیون والیبال حق واگذاری امتیاز لیگ برتر والیبال 800 میلیون تومان است حال از میان باشگاه های بانک کشاورزی و جواهری گنبد یکی از این2 باشگاه می تواند سهمیه لیگ برتری اردکانیها را به خود اختصاص دهد.


دسته بندی : لیگ برتر ,
 

دور جدید تمرینات تیم ملی والیبال

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 03:52 ق.ظ - دوشنبه 31 تیر 1392

دور جدید تمرینات تیم ملی والیبال کشورمان از هفتم مرداد ماه امسال در تهران آغاز می شود.
به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران ؛ پس از پایان دیدارهای تیم ملی والیبال کشورمان در مسابقات لیگ جهانی، طبق نظر خولیو ولاسکو ملی پوشان حدود 2 هفته را در تعطیلات سپری می کنند.

طبق برنامه ریزی انجام شده قرار است، مرحله جدید تمرینات تیم ملی والیبال کشورمان در 2 گروه ( الف و ب)‌ از هفتم مرداد ماه آغاز شود.

تیم ملی والیبال کشورمان خود را برای حضور در مسابقات جام ملتهای آسیا که در ویتنام برگزار می شود آماده می کند.


دسته بندی : تیم ملی ,
 

شعبانیان: پتانسیل تشکیل دو تیم را داریم ولی بودجه نه! / والیبال بانوان آذربایجان را نباید دست کم گرفت

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 03:50 ق.ظ - دوشنبه 31 تیر 1392

تیم ملی والیبال بانوان کشورمان تمرینات آماده سازی خود را در کشور آذربایجان دنبال می کند.
میترا شعبانیان سرمربی تیم ملی والیبال بانوان در گفتگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران اظهار داشت: خوشبختانه شرایط تمرینی تیم ملی و آمادگی بازیکنان بسیار عالی و ایده آل است و کادر فنی بدون هیچ مشکلی کار خود را دنبال می کند.

 وی افزود: طبق برنامه ریزی انجام شده ما هم اکنون 14 ملی پوش را از میان 18 بازیکن حاضر در تمرینات تهران به باکو آورده ایم.

 4 نفر دیگر در آکادمی ملی المپیک تمرینات را دنبال می کند دو نفر از آنها به دلیل مصدومیت و دو نفر دیگر بنا به صلاحدید فنی تیم را همراهی نمی کنند.
 
وی گفت: قرار است عملکرد 14 بازیکن اعزامی به باکو به طور کامل مورد آنالیز قرار گیرد و پس از بازگشت در صورتی که به این نتیجه رسیدیم که برخی نفرات اعزامی عملکرد خوبی نداشته اند نسبت به جایگزین کردن آنها اقدامات لازم را انجام می دهیم.
 
سرمربی تیم ملی والیبال بانوان در ادامه یاد آور شد: متاسفانه ما مثل تیم ملی آقایان نیستم که از دو گروه (الف) و (ب) تشکیل شده باشد تا هر لحظه که اراده کردیم بازیکن آماده در اختیارمان باشد. این شرایط در حالی است که در بانوان هم پتانسیل تشکیل 2 تیم ملی (الف) و (ب) وجود دارد، اما آنچه از شواهد امر پیداست، این است که اجرای چنین حرکتی نیاز به بودجه و سرمایه گذاری زیاد دارد.

شعبانیان اظهار داشت: وقتی برای استعداد یابی و انتخاب نفرات تیم ملی به شهرهای مختلف کشور سفر می کردم، نیروهای زیادی که از نظر فیزیک و جسمانی در شرایط ایده آل بودند و برای رسیدن به یک والیبالیست حرفه ای نیاز به برنامه ریزی داشتند را کشف کردم، اما متاسفانه به خاطر کمبود بودجه نمی توان سرمایه گذاری چندانی برای آنها انجام داد.

وی خاطر نشان کرد: تمرینات تیم ملی والیبال از همان ابتدا در شرایط خوبی برگزار شد. البته در چند اردوی اولیه به خاطر پائین بودن سطح کیفی مسابقات لیگ مجبور بودیم زمان بیشتری را صرف ملی پوشان کنیم تا آنها به شرایط مطلوب جسمانی دست پیدا کنند ولی خوشبختانه تمرینات تاکنون جواب داده است.

سر مربی تیم ملی والیبال بانوان گفت: اردوی آذربایجان می تواند برای ما از نظر شرایط فنی و نوع ارزیابی عملکرد ملی پوشان بسیار خوب باشد، چون والیبال بانوان این کشور از سطح کیفی بسیار خوبی برخوردار است و جزو تیمهای مطرح و صاحب نام قاره اروپا محسوب می شود.


دسته بندی : والیبال بانوان , تیم ملی بانوان ,
 

مهرانپور: رشد والیبال ایران دیمی نیست / ثبات مدیریتی رشد والیبالمان را تضمین می کند

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 03:49 ق.ظ - دوشنبه 31 تیر 1392

کارشناس والیبال گفت: تداوم برنامه ریزی ها در طول چندین سال اخیر مسیر حرکتی رو به رشد والیبال ایران را تضمین کرد.
حسینعلی مهرانپور، کارشناس والیبال در گفتگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران  اظهارداشت: تداوم برنامه ریزی ها در طول چندین سال اخیر مسیر حرکتی رو به رشد والیبال ایران را تضمین کرد.

 وی تصریح کرد:  هم اکنون والیبال ایران در مسیری قرار گرفته که خروج از آن سخت تر از ادامه دادن راه است در این راستا مسئولان باید فاکتورهای متعدد و گوناگونی را مد نظر خود قرار دهند.

وی تصریح کرد:  یکی از اصلی ترین ارکان رشد والیبال  ایران ثبات مدیریتی خاص در فدراسیون است متاسفانه در کشور ما رسم بر این است که هر زمان مدیری از فدراسیون می رود مدیر  جدید تمامی کادر و نیروهای گذشته را اخراج کرده و افراد مورد نظر خود را جایگزین می کند این امر باعث می شود تا افراد با تفکرات متفاوت و جدید وارد میدان شده و لطمات جبران ناپذیری را به آن رشته وارد کنند.

وی گفت: خوشبختانه شاهد بودیم در زمان حضور محمد رضا داور زنی به جای یزدانی خرم، رئیس جدید همان روند گذشته را ادامه داد و تغییرات فقط در جزئیات و مواردی اندک صورت گرفت نه در کلیات. این ثبات باعث شد تا روند رو به رشدی که از زمان یزدانی خرم پایه گذاری شده بود با درایت صحیح مدیرت جدید بدون نقص و با این های جدید ادامه پیدا کند.

 کارشناس والیبال در ادامه افزود: والیبال ایران با برنامه ریزی صحیح مسئولان و مدیران اجرایی هم اکنون در مسیر رشد و پیشرفت قرار گرفته است اما برای حفظ این روند و جایگاه نیاز به توجه به چند نکته ریز اما ضروری است که مهمترین آنها ثبات کادر فنی تیم ملی است.

مهرانپور تصریح کرد: همان طور که ثبات مدیریتی عامل رشد محسوب می شود، ثبات در کادر فنی تیم ملی هم رشد والیبال تضمین می کند. برای چندمین بار اعلام می کنم اگر مربیان توانای ایرانی هم در کنار مربیان خارجی قرار بگیرند، رشد والیبال ایران ریشه ای و احساس می شود.

وی گفت: همگان می دانند که رشد والیبال ایران بامربیان وطنی از شهرستانها و استان ها آغاز شده است به طوری که در مسیرتکامل والیبال آنها همانند مویرگ های تشکیل دهند رگ اصلی هستند. با این احتساب اگر این مربیان ایرانی نبود والیبال ما الان به اینجا نمی رسید.

وی خاطر نشان کرد: مسئولان فدراسیون با درک اهمیت عملکرد مربیان ایرانی باید در کادر فنی و در کنار ولاسکو از حضور آنها استفاده کنند تا اگر به هر دلیلی به مربیان خارجی نتواننستیم همکاری خود را ادامه دهیم دچار مشکل نشویم.

کارشناس والیبال گفت: والیبال ایران هم اکنون سیستم نوین والیبال جهان را کار می کند، رشد آن در جهان دمی نیست و با یکی دو روز به این مکان دست پیدا نکرده ایم، به هیچ عنوان زحمات ولاسکو را برای رسیدن به این جایگاه نباید نادیده گرفت ولی وی شروع کننده این روند رشد نبود ، بلکه کار مربیان ایرانی هم با علم والیبال و روان شناسی خود تکمیل کرد.


دسته بندی : تیم ملی ,
 

دامغانی: بودجه، نوع تیمداری والیبال بندرعباس را مشخص می کند

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 03:48 ق.ظ - دوشنبه 31 تیر 1392

محمد رضا دامغانی، سرمربی تیم والیبال آلومینیوم المهدی بندرعباس گفت: امسال هم برای حضور در مسابقات لیگ برتر والیبال باشگاه های کشور سکان هدایت تیم آلومینیوم المهدی را در دست دارم.
محمد رضا دامغانی سرمربی تیم والیبال آلومینیوم المهدی بندرعباس در گفتگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران  اظهار داشت: طی صحبت هایی که با مسئولان  باشگاه داشتم دو دسته لیست و برنامه به آنها دادم دسته نخست مربوط به  لیستی می شود که با حضور این بازیکنان یکی از جایگاه های اول تا ششم جدول رده بندی را به دست خواهیم آورد. دسته دوم مربوط به لیستی می شود که تیم با تشکیل آن در جمع شش تیم دوم جدول رده بندی قرار می گیرد.

نوع تیمداری باشگاه آلومینیوم المهدی بندر عباس بستگی به بودجه و سرمایه گذاری مسئولان باشگاه دارد، من هم منتظر پاسخ نهایی آنها هستم.


دسته بندی : لیگ برتر ,
 

عواید ایران از لیگ جهانی 2013؛ خوش خبر: علی الحساب حدود 175 هزار دلار باید بگیریم/رضایت فدراسیون جهانی والیبال از صدا و سیمای ایران

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 03:47 ق.ظ - دوشنبه 31 تیر 1392

وقتی تیم ملی والیبال کشورمان به مسابقات لیگ جهانی 2013 راه یافت، همگان از این اتفاق به عنوان ورود والیبال کشورمان به بازار بزرگ جهانی یاد کردند. به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران یکی از محسنات لیگ جهانی این است که به تیم های شرکت کننده (برنده یا بازنده) مبلغی از سوی فدراسیون جهانی والیبال (FIVB) تعلق می گیرد.

طبق قانون مسابقات سال جاری قرار است به تیم های برنده با هر امتیازی در هر بازی 10 هزار دلار و به تیم های بازنده پنج هزار دلار تعلق گیرد.

در سنوات گذشته این مبالغ نقدی پس از پایان مسابقات از سوی ناظر فدراسیون جهانی حاضر در محل مسابقات پرداخت می شد اما از سال جاری این نوع پرداخت تغییر کرده و پس از پایان مسابقات لیگ جهانی تمامی مطالبات از سوی مسئولان فدراسیون جهانی محاسبه و به تیم ها پرداخت می شود.

تیم ملی والیبال کشورمان از 10 بازی که در مسابقات لیگ جهانی 2013 انجام داد 5 برد و پنج باخت را در کارنامه اش به ثبت رساند.

امیر خوش خبر، سرپرست تیم ملی در خصوص عواید والیبال ایران از حضور در لیگ جهانی اظهار داشت: مجموع برد و باختهای تیم ایران در مسابقات لیگ جهانی طبق محاسبات 75 هزار دلار می شود. قرار است به خاطر رنکینگ ایران در لیگ جهانی هم مبلغی حدود 100 هزار دلار به ایران تعلق گیرد.

وی گفت: این مبلغ در حال حاضر علی الحساب برای والیبال ایران در نظر گرفته شده است، چون ما در برخی سفرها 2 تا سه بازیکن اضافه داشتیم و یا با تغییر مسیر بلیط ها را تهیه کردیم. احتمال می رود که این مبلغ دستخوش تغییراتی شود.
این امر بستگی به حساب و کتابهای مسئولان فدراسیون جهانی دارد.

سرپرست تیم ملی والیبال کشورمان در ادامه در خصوص ضمانت نامه ای که از سوی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران به فدراسیون جهانی ارائه شده بود، گفت: مسئولان سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران طی ضمانت نامه ای پخش مستقیم دیدارهایی که در تهران برگزار می شد را تقبل کرد.

حال که این مسابقات در بهترین شرایط با میزبانی تهران و پخش تلویزیونی همراه بود ضمانت نامه ارائه شده از سوی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران را فدراسیون جهانی مسترد می گرداند.


دسته بندی : تیم ملی ,
 

کاپیتان تیم ملی والیبال به ورامین رفت

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 03:46 ق.ظ - دوشنبه 31 تیر 1392

سعید معروف کاپیتان تیم ملی والیبال کشورمان برای حضور در مسابقات لیگ برتر امسال با تیم متین ورامین قرارداد بست.

به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران سعید معروف کاپیتان تیم ملی والیبال کشورمان برای حضور در مسابقات لیگ برتر امسال پس از مذاکره با مسئولان باشگاه متین ورامین با آنها قرارداد همکاری یکساله بست.

معروف در مسابقات لیگ برتر فصل گذشته به عنوان پاسور تیم والیبال شهرداری ارومیه بازی می کرد.


برچسب ها : کاپیت ,
دسته بندی : تیم ملی , لیگ برتر ,
 

نوجوانان والیبالیست درجمع جوانان

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 03:45 ق.ظ - دوشنبه 31 تیر 1392

سه نفر از بازیکنان عضو تیم ملی نوجوانان در هفتمین مرحله اردوی تدارکاتی تیم ملی جوانان به ترکیب این تیم ملحق شدند.
 به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران ، پس از بازگشت تیم ملی نوجوانان از مسابقات قهرمانی جهان در مکزیک ، کادر فنی تیم ملی جوانان از سه نفر آنها برای حضور در تمرینات این تیم دعوت کرد.

 طبق نظر فرهاد نفر زاده سرمربی تیم ملی والیبال جوانان کشورمان حمید حمودی، پاسور، محمد جواد معنوی نژاد، دریافت کننده و سهند اله وردیان ، دفاع وسط که با تیم ملی نوجوانان به مکزیک اعزام شده بودند به ترکیب تیم ملی جوانان اضافه شدند


دسته بندی : تیم ملی نوجوانان , تیم ملی جوانان ,
 

ملی پوشان بزرگسال در جمع امیدها

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 03:44 ق.ظ - دوشنبه 31 تیر 1392

تمرینات تیم ملی والیبال امیدهای کشورمان در مجموعه ورزشی آزادی تهران دنبال می شود.
به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران؛ پس از پایان مسابقات لیگ جهانی و تعطیلی تمرینات تیم ملی والیبال بزرگسالان طبق نظر پیمان اکبری سر مربی تیم ملی والیبال زیر 23 سال رضا قرا و سامان فائزی بازیکنان حاضر در اردوهای تدارکاتی تیم ملی بزرگسالان برای حضور در تمرینات تیم امید دعوت شدند.

هنوز در میان بازیکنان تیم ملی بزرگسالان، ملی پوشانی هستند که شرایط شرکت در ترکیب تیم ملی امید را از نظر سنی دارند که حضورشان در تیم ملی امید بستگی به نظر ولاسکو دارد.


دسته بندی : تیم ملی جوانان , تیم ملی ,
 

دانلود بازی روسیه -ایتالیا

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 03:32 ق.ظ - دوشنبه 31 تیر 1392

ایتالیا1-روسیه3

دانلوددسته بندی : دانلود ,
 

کارخانه سرپرست فدراسیون ورزش کارگری شد

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 03:31 ق.ظ - دوشنبه 31 تیر 1392

مصطفی کارخانه طی حکمی از سوی وزیر ورزش وجوانان به عنوان سرپرست فدراسیون ورزش کارگری انتخاب شد.


پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان محمد عباسی طی حکمی مصطفی کارخانه را به عنوان سرپرست فدراسیون ورزش کارگری منصوب کرد .

درحکم عباسی به کارخانه آمده است:

بنا به پیشنهاد وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تجارب جنابعالی در امر ورزش و به استناد اختیارات تبصره 3 ماده 16 اساسنامه فدراسیون آماتوری ورزش کارگری، جنابعالی به موجب این ابلاغ به عنوان "سرپرست فدراسیون ورزش کارگری جمهوری اسلامی ایران " منصوب می شوید.

لازم است ضمن هماهنگی با وزارت ورزش وجوانان و حداکثر ظرف مدت شش ماه نسبت به فراهم نمودن مقدمات برگزاری انتخابات اقدام فرمایید. 

آخرین مطالب

» یک دو سه ( شنبه 14 تیر 1399 )
» ایران 0 ایتالیا 3 ( یکشنبه 13 خرداد 1397 )
» آرژانتین ایران ( شنبه 12 خرداد 1397 )
» ایران 1 ژاپن 3 ( یکشنبه 6 خرداد 1397 )
» ایران 3استرالیا 0 ( شنبه 5 خرداد 1397 )
 
صفحات سایت: [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ ... ]
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic