تبلیغات
ღ♥ღعشـــق مــــــن والیبـــالღ♥ღ
 
 
 
قهرمانان مدعی بی ادعا

شاهمیری: در لیگ جهانی برای تعویض از راکت استفاده نمی شود

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 03:34 ب.ظ - پنجشنبه 11 خرداد 1396

داور بین المللی والیبال ایران گفت: در لیگ جهانی که از سیستم تبلت برای ارتباط سرمربی و داوران استفاده می شود، برای تعویض ها هم از راکت استفاده نمی شود.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، دور مقدماتی سطح یک لیگ جهانی سال 2017 از 12 تا 28 خردادماه با حضور 12 تیم صربستان، برزیل، فرانسه، ایتالیا، لهستان، آمریکا، روسیه، ایران، بلژیک، آرژانتین، بلغارستان و کانادا در گروه های متفاوت و در سه هفته برگزار می شود.
محمد شاهمیری که برای قضاوت در هفته نخست لیگ جهانی به روسیه رفته است، درباره قوانین جدید والیبال در لیگ جهانی گفت: دو تغییر مهم در لیگ جهانی امسال ایجاد شده است که نخست محل گرم کردن ذخیره هاست.
وی تصریح کرد: در بازی های لیگ جهانی امسال منطقه گرم کردن ذخیره ها به پشت نیمکت تیم ها آماده است و بازیکنان حق ندارند در مدت مسابقه جای دیگری گرم کنند.

داور بین المللی والیبال دیگر تغییر لیگ جهانی را نحوه اعلام تعویض ها دانست و گفت: در مسابقات قبلی از راکت برای اعلام تعویض ها استفاده می شد اما از این به بعد در رقابت هایی که از تبلت برای ارتباط تیم ها با داوری استفاده می شود، برای تعویض از راکت استفاده نخواهد شد.
وی ادامه داد: مربی تعویض را با اعلام شماره بازیکنان تعویضی از طریق تبلت اطلاع می دهد و در دو مونیتور کنار میز منشی که هر مونیتور برای یک تیم است، این موضوع به نمایش گذاشته می شود، سپس بازیکن بدون راکت به کنار زمین مسابقه و محل تعویض می رود تا اینکار انجام شود.
شاهمیری گفت: این روش در مسابقات هندبال هم انجام می شود. بار دیگر یادآوری می کنم این روش برای مسابقات والیبالی که از تبلت استفاده می شود مانند لیگ جهانی استفاده می شود و در مسابقات بدون تبلت به همان روش راکتی تعویض ها انجام می شود.
وی به نصب مانیتور ویژه برای مدت هشت ثانیه سرویس اشاره کرد و گفت: مانیتور روبروی داور اول و در کنار میز منشی ها نصب شده است و از زمان سوت داور اول، ثانیه شمار این مانیتور شروع می شود و تا هشت ثانیه به رنگ سبز است و در ثانیه های 9 به بعد قرمز رنگ می شود که نشان دهنده خطای سرویس در مهلت معین است.
تیم ملی والیبال ایران نیز برای حضور در هفته نخست لیگ جهانی در ایتالیا به سر می برد و فردا (جمعه) در نخستین مسابقه خود به مصاف میزبان می رود.


پریمیلینری اینکواری و یک جلسه تمرین در دستور کار امروز تیم ایران


جلسه پریمیلینری اینکواری و یک جلسه تمرین برنامه امروز تیم ملی والیبال ایران در پیزارو است.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، تیم ملی والبیال کشورمان فردا از ساعت ۲۲:۳۰ به وقت تهران در نخستین مسابقه لیگ جهانی ۲۰۱۷ در شهر پیزارو به مصاف ایتالیای میزبان خواهد رفت.
بر اساس اعلام برنامه اعلام شده از سوی مسئولین برگزاری جلسه پیریمیلینری اینکواری تیم ایران از ساعت ۱۷ به وقت محلی با حضور ناظر فدراسیون جهانی والیبال و سرپرست، سرمربی و پزشک تیم ملی والیبال ایران در هتل محل اقامت تیم هتل ناتیلوس برگزار می شود.
تمرین امروز تیم ایران از ساعت ۲۰ امروز به وقت محلی در سالن آدریاستیک آرنا به مدت دو ساعت برگزار خواهد شد و ملی پوشان زیر نظر کادر فنی به تمرین خواهند پرداخت.
شرکت در جلسه آنالیز از دیگر برنامه های ملی پوشان در پیزارو خواهد بود.
لازم به ذکر است پیش از ایران تیم های برزیل، لهستان و ایتالیا نیز به مدت دو ساعت در سالن مسابقه تمرین خواهند کرد.
تیم ملی والیبال کشورمان روز های شنبه و یکشنبه در دومین و سومین دیدار خود در لیک جهانی به ترتیب به مصاف تیم های برزیل و لهستان خواهد رفت.

دسته بندی : تیم ملی , لیگ جهانی ,