تبلیغات
ღ♥ღعشـــق مــــــن والیبـــالღ♥ღ
 
 
 
قهرمانان مدعی بی ادعا

ستاره‌های 2016، غایبان لیگ جهانی 2017

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 02:27 ب.ظ - چهارشنبه 10 خرداد 1396

شمارش معکوس برای شروع رقابت‌های لیگ جهانی 2017 آغاز شده است که تیم های شرکت کننده با پوست اندازی بعد از المپیک ریو برای 2020 توکیو برنامه ریزی می کنند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، امسال لیگ جهانی برای همه تیم های شرکت کننده سخت‌تر از سنوات قبل خواهد بود چرا که بعد از چهار سال فدراسیون‌های والیبال کشورهای مختلف المپیک را پشت سر گذاشته‌اند و دست به پوست‌اندازی در برخی پست‌های خود زده‌اند.

تیم ملی والیبال ایران هم از این قاعده مستثنی نیست و در برخی پست ها به خصوص پاسور٬ قطر پاسور و سرعتی زن با نیروهای جوان و تازه نفس وارد کارزار لیگ جهانی شده است.

لیگ جهانی امسال از آن جهت سخت است که آنالیز تیم‌ها و بازیکنان و آن‌ها در جریان اجرای برنامه‌های تاکتیتکی تا حدوی تغییر کرده و کادر فنی باید در لحظه تصمیم گیری کند.

آتزوری‌ها نخستین حریف ایران در این دوره از رقابت های لیگ جهانی هستند. لاجوردی پوشان سال 2017 را در نبود بازیکنان مطرحی چون ایوان زایتسف، اوسمانی خوانتورینا، گابریله نِلی، پاسکال سوتیله، سالواتوره روسینی، گابریله ماروتی، انریکو چستر آغاز می‌کنند بازیکنانی که هر کدام نقش به سزایی در امتیازآوری و مدال آوری ایتالیا در رقابت‌های مختلف داشتند.

زردپوشان برزیلی دومین رقیب ایران در هفته نخست لیگ جهانی محسوب می‌شوند٬ ترکیب این تیم هم امسال با تغییراتی همراه بوده است٬ در این بازی ها دیگر نامی از والیبالیست های مطرحی چون ایزاک سانتوس، سیدائو، موریلو اندریس، ویلیام آرژونا، سرجیو دوس سانتوس به میان نخواهد آمد البته این موضوع به معنای ضعیف شدن بنیه تیم برزیل که عناوین زیادی را در کارنامه خود دارد نیست بلکه این تیم با پشتوانه‌هایی که از سال‌های گذشته تربیت کرده به ایتالیا آمده است و به طور حتم بازی های خوب و تماشاگر پسندی را به نمایش خواهد گذاشت.

تیم ایران هفته نخست لیگ جهانی را با رویارویی مقابل تیم لهستان حریف دیرینه خود به پایان خواهد رساند٬‌ حریفی که در بازی تدارکاتی هم برابر ملی‌پوشان کشورمان با تمام قوا ظاهر شد و نتیجه را به نفع خود پایان داد.

به طور حتم این دیدار که در نبود بازیکنان لهستانی چون پیاتر نواکوفسکی، وویچخ زالینسکی، پیاتر گاچک، مارچین موژدژونک، ماتئوش میکا برگزار می شود در ایتالیا هم جذابیت‌های خاص خود را دارد و برای شاگردان کولاکوویچ با انتقام‌گیری از والیبالیست‌های خشن لهستان همراه است.

ترکیب تیم ایران هم در لیگ جهانی امسال و پس از حضور در المپیک 2016 ریو دستخوش تغییراتی شده است به طوری که در بین شاگردان کولاکوویچ بازیکنانی چون شهرام محمودی، حمزه زرینی، فرهاد ظریف، رحمان داوودی، مهدی مهدوی، مصطفی شریفات، آرمین تشکری، سید امین علوی، علیرضا بهبودی، علیرضا مباشری و محمد فلاح حضور ندارند.

این تغییرات راه را برای ورود بازیکنان جوانتر به تیم ملی باز کرده است و فضا برای خودنمایی آن ها در بین غول‌های والیبال جهان فراهم شده است.

علاوه بر این ها، با توجه به مصدومیت سید محمد موسوی ایگور کولاکوویج در دو هفته اول تا بهبودی و به اوج آمادگی رسیدن سید، به وی استراحت داده است.

از حریفان هفته نخست لیگ جهانی که بگذریم دیگر رقیبان والیبال کشورمان در لیگ جهانی امسال هم نسبت به سال گذشته تغییراتی داشته‌اند که این موضوع ایگور و همکارانش را به بررسی‌های فنی بیشتر و حرفه‌ای‌تر وادار می‌کند.

تیم آمریکا قهرمان لیگ جهانی سال 2014٬ امسال با 10 تغییر در عرصه مسابقات حاضر شده است٬ یانکی‌ها از داشتن والیبالیست‌هایی چون مت اندرسون، آرون راسل، دیوید لی، ویلیام پریدی، راسل هولمز، مکسول هولت، مایکل برینکلی، پول لاتمن، مایکا ما، ویلیم پرایس که همگی در جایگاه حرفه‌ای خود ستاره و اسطوره هستند محروم خواهند بود.

خولیو ولاسکو از تیمی که در وطنش سکان آن را در دست گرفت 7 بازیکن را در اختیار ندارد٬ آبی سفید پوشان امسال فاکوندو کونته، لیساندرو زانوتی، یان مارتینز فرانچی، نیکولاس اوریارته، رودریگو کوئیروگا، برونو لیما و فاکوندو سانتوچی را همراه خود به لیگ جهانی نمی‌آورند.

در بین تیم‌های حاضر در سطح یک لیگ جهانی تیم‌های بلژیک و صربستان کمترین تغییر را نسبت به سال گذشته در ترکیب خود داشته باشند هر کدام از آن ها سه بازیکن پارسال خود را در اختیار ندارند. توماس کونینگس، سباستین دومونت، لو کینت بازیکنانی هستند که بلژیکی‌ها را در لیگ جهانی همراهی نمی‌کنند.

در تیم صربستان هم دراگان استانکوویچ، میلوس نیکیچ، الکساندر بلاگویویچ لیگ جهانی 2017 را از دست داده‌اند.

تیم والیبال بلغارستان امسال با ۷ تغییر در لیگ جهانی حاضر می شود تریفون لاپکوف، متودی آنانیه‌ف، گئورگی مانچف، مارتین بوژیلوف، میروسلاو گرادیناروف، دوبرومیر ایوانوف، دیمیتار مارنیکوف ستاره‌های روبه خاموشی بلغارها، مسابقات را تماشا می‌کنند.

گوین اشمیت، دانیه‌ل لوئیس، دَلس سونیاس، اَدم سیماچ، تونتی فن لانکولت، برت جیمز والش بازیکنانی هستند که امسال در لیگ جهانی ۲۰۱۷ تیم ملی کانادا را همراهی نخواهند کرد.

بیشترین تغییرات در لیگ جهانی امسال را تیم ملی روسیه به خود اختصاص داده است ظواهر امر حاکی از آن است که روس‌ها می‌خواهند با چهره‌ای جدید جهان والیبال را متحیر کنند. براین اساس امسال از پاس‌های خوب ماکسیم میخائیلوف در این تیم خبری نیست و بازی‌های حرفه‌ای ستارگانی چون ایگور کوبزار، لوکاس دیویس، تاراس ختی، سرگی گرانکین، الکساندر گوتسالیوک، سرگی تتیوخین، یوری برژکو، الکساندر مارکین، آندره آشف، کوستیانتین باکون، دیمیتری موزرسکی، آرتم وولویچ، الکسی وربوف را نخواهیم دید.

خروس‌های فرانسوی در ترکیب حاضر در لیگ جهانی آنتونا غوزیه، ژولین لینل، فغانک لافیت، مدغیک هانغی، کوین تیلی، نیکولا ماغه‌شال، ملیوهل تاکانیکو را همراه ندارند.

با یک نگاهی اجمالی می‌توان دریافت که نه تنها ایران بلکه اثر کشورهای صاحب نام و صاحب سبک در والیبال از حالا برای حضوری قدرتمند در المپیک 2020 توکیو برنامه ریزی کرده‌اند و به تدریج بازیکنان جوان خود را جایگزین بزرگترها می‌کنند.

[http://www.aparat.com/irivf]
دسته بندی : لیگ جهانی , تیم ملی ,
 

آخرین مطالب

» ایران 0 ایتالیا 3 ( یکشنبه 13 خرداد 1397 )
» آرژانتین ایران ( شنبه 12 خرداد 1397 )
» ایران 1 ژاپن 3 ( یکشنبه 6 خرداد 1397 )
» ایران 3استرالیا 0 ( شنبه 5 خرداد 1397 )
» ایران۱ -فرانسه ۳ ( جمعه 4 خرداد 1397 )