قهرمانان مدعی بی ادعا

مناف هاشمی: تیم ملی والیبال در بهترین شرایط قرار دارد

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 11:33 ب.ظ - دوشنبه 28 تیر 1395

معاون توسعه منابع و پشتیبانی وزیر ورزش و جوانان گفت: تیم ملی والیبال ایران در بهترین شرایط قرار دارد و امیدوارم در المپیک نیز حضوری شایسته داشته باشد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، سید مناف هاشمی امروز (دوشنبه) در حاشیه تمرین تیم ملی در جمع خبرنگاران افزود: خیلی خوشحالم که در تمرین ملی پوشان والیبال حضور یافتم. بر اساس مصوب شورای معاونین وزارت ورزش و جوانان، معاونین وزیر باید در اردوی های آماده سازی تیم های اعزامی به المپیک حضور یابند.
وی با بیان اینکه هدف از حضور در اردوها بررسی مشکلات تیم ها در مسیر آماده سازی است تا کاروان ایران با بهترین شرایط به المپیک اعزام شود، گفت: خدا را شکر که تیم ملی والیبال مشکل خاصی ندارد و بازیکنان نیز در بهترین شرایط قرار دارند. کادر فنی و مسئولین فدراسیون نیز از روند آماده سازی راضی هستند.
معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: تیم ملی والیبال ایران در رقابت های انتخابی توکیو کسب سهمیه کرده است و تلاش فعلی این تیم برای حفظ میزان آمادگی است. حضور معاونین وزارت ورزش نیز شاید انرژی بخش برای مسئولین فدراسیون ها و کادر فنی و بازیکنان تیم ها باشد و وظیفه ما هم نیز بررسی میدانی مشکلات احتمالی است تا برطرف شود.
وی تصریح کرد: امیدواریم تیم ملی والیبال ایران که بعد از دوره 50 ساله به المپیک راه یافته است، در گام های اول حضوری شایسته در این بازی ها داشته باشد و نتایج خوبی به ارمغان آورد و دل مردم را شاد کند.
هاشمی درباره مراسم بدرقه کاروان های ورزشی اعزام ایران به ریو گفت: مراسم بدرقه روز چهارشنبه با حضور رئیس جمهوری در سالن اجلاس برگزار می شود. در این مراسم دکتر روحانی حتما از المپیکی ها و روسای فدراسیون ها تقدیری خواهند داشت. امیدوارم وزارت ورزش هم بتواند پاداش ریالی برای ورزشکاران المپیکی ایران در نظر بگیرد.
مناف هاشمی در پاسخ به اصرار خبرنگاران در مورد مبلغ پاداش المپیکی ها در این مراسم گفت: فکر می کنم برای هر ورزشکار المپیکی که کسب سهمیه کرده است، مبلغ 10 میلیون تومان پاداش در نظر گرفته شده است که این پاداش خارج از دیگر پاداش های در نظر گرفته شده برای المپیکی هاست.


لوزانو: 18 آیتم برای انتخاب المپیکی ها در نظر داشتیم

سرمربی تیم ملی والیبال ایران گفت: کادر فنی برای انتخاب ملی پوشان اعزامی به المپیک ریو 18 آیتم در نظر داشتیم و این بازیکنان بهترین های فعلی والیبال ایران هستند.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، رائول لوزانو در حاشیه تمرین امروز تیم ملی والیبال افزود: می دانم که شما علاقمند هستید بدانید 12 ملی پوش والیبال چگونه انتخاب شدند.
وی تصریح کرد: کادر فنی تیم ملی والیبال  18 آیتم برای انتخاب بازیکنان در نظر داشت که تشریح آنها از وقت این گفت وگو خارج است. اما کادر فنی بر اساس این عوامل به این نتیجه رسید که این 12 بازیکن از بهترین های والیبال فعلی ایران هستند و باید به بازی های المپیک اعزام شوند.
سرمربی تیم ملی والیبال گفت: البته اگر تا زمان شروع بازی های المپیک مصدومی داشته باشیم، می توانیم دو بازیکن را با اسناد پزشکی جایگزین کنیم.
لوزانو در ادامه گفت: من اینجا به صورت رسمی از آرمین تشکری، فرهاد ظریف، محمد جواد معنوی نژاد و علیرضا مباشری که در مدت تمرینات، تیم ملی را همراهی کردند و به انتخاب کادر فنی نیز احترام گذاشتند، تشکر و قدردانی می کنم.
وی با یادآوری این موضوع که بعد از کسب سهمیه المپیک از ملی پوشان والیبال با نام «قهرمانان ملی» یاد شد، گفت: من با استفاده از این واژه برای ملی پوشان والیبال موافق نیستم زیرا قهرمان ملی به کسی گفته می شود که برای کشورش ایثار می کند و جان خود را نیز در این راه به خطر می اندازد.
سرمربی تیم ملی والیبال گفت: فکر می کنم قهرمان ملی برای ورزشکاران واژه بزرگی باشد.
لوزانو در پاسخ به این پرسش که وضعیت تیم ملی را چگونه ارزیابی می کنید؟ گفت: بعد از کسب سهمیه المپیک در توکیو تیم ایران در رقابت های لیگ جهانی وضعیت خوبی نداشت که دلایل منطقی و عقلی داشت که به دلیل خستگی مسابقات انتخابی المپیک و سفر های طولانی به کشورهای مختلف برای لیگ جهانی بود.
وی تاکید کرد: با این حال تیم ایران در هفته سوم لیگ جهانی نخستین شکست صربستان را در تهران رقم زد. در حال حاضر نیز وضعیت تیم ملی خوب است و تلاش داریم که به شرایط ایده آل برسیم. هدف والیبال ایران در المپیک نیز صعود از مرحله مقدماتی است.
دسته بندی : تیم ملی , المپیک ,
 

آخرین مطالب

» یک دو سه ( شنبه 14 تیر 1399 )
» ایران 0 ایتالیا 3 ( یکشنبه 13 خرداد 1397 )
» آرژانتین ایران ( شنبه 12 خرداد 1397 )
» ایران 1 ژاپن 3 ( یکشنبه 6 خرداد 1397 )
» ایران 3استرالیا 0 ( شنبه 5 خرداد 1397 )
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات