قهرمانان مدعی بی ادعا

مصاحبه ها

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 01:35 ق.ظ - دوشنبه 28 تیر 1395

آرمات: داور کاملاً مغرضانه قضاوت کرد


مربی تیم ملی والیبال جوانان ایران گفت: من معتقدم که داور بازی فینال کاملاً مغرضانه قضاوت کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، مسعود پس از شکست در فینال رقابت های قهرمانی والیبال جوانان آسیا و کسب عنوان نایب قهرمانی اظهار داشت: می دانستیم در روز پایانی بازی سختی مقابل چین داریم، چون چین هیچ چیزی از ما کم نداشت. تیم ها شرایط برابری داشتند و فقط کافی بود تیمی دچار اشتباه شود تا تیم حریف به برتری برسد.

وی ادامه داد: اشتباهات ما نسبت به چین بیشتر بود و نتیجه را هم واگذار کردیم، اما باید اذعان کنم که جوانان ایران بازی را به چین نباختند، بلکه بازی را به داور باختند. دوست ندارم بعد از باخت داور را مقصر کنم، اما واقعاً اگر کارشناسان فیلم بازی را ببینند می توانند درمورد تصمیمات داور بهتر نظر بدهند. من معتقدم که داور کاملاً مغرضانه قضاوت کرد.

آرمات با بیان اینکه شرمنده مردم هستیم، عنوان کرد: عنوان نایب قهرمانی هم خوب است، چون تاکنون در مسابقاتی که کشورهای شرق آسیا میزبان بودند، تیمی از غرب آسیا قهرمان نشده است و بهتر این است که بگویم اجازه نمی دهند این اتفاق رخ بدهد. امیدوارم بتوانیم این شکست را در مسابقات جهانی جبران کنیم.

مربی تیم ملی والیبال جوانان ایران این شکست را تجربه خوبی برای ملی پوشان جوان دانست و افزود: ملی پوشان باید بدانند که هیچ حریفی را نمی توان دست کم گرفت. امیدوارم این تجربه در مسابقات جهانی به کارمان بیاید البته شک ندارم بازیکنان از این مسابقات درس خوبی گرفتند. مطمئن هستم همین یک شکست موجب می شود تا ملی پوشان در مسابقات جهانی شرایط متفاوتی داشته باشند.


مجرد: داور به سود چین سوت زد

سرعتی زن تیم ملی والیبال جوانان ایران گفت: در چند امتیاز حساس داور صحنه هایی که امتیاز برای تیم ما بود را به سود چین اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، علی اصغر مجرد پس از شکست در فینال رقابت های قهرمانی والیبال جوانان آسیا و کسب عنوان نایب قهرمانی اظهار داشت: بازی بدی نبود. تیم چین نسبت به دوره گذشته در رده نوجوانان خیلی پیشرفت کرده بود و با تمام قدرت به این مسابقات آمده بود. ما با نایب قهرمانی که کسب کردیم شرمنده مردم شدیم.

وی ادامه داد: خیلی ها در سالن مسابقه در پایان بازی اعلام کردند که حق ایران بود که قهرمان شود، اما این اتفاق رخ نداد، چون ما در بازی فینال به داوری باختیم. در چند امتیاز حساس داور به سود چین سووت زد و به همین دلیل باختیم و نایب قهرمان شدیم .

مجرد که عنوان بهترین مدافع آسیا را هم به خود اختصاص داد، در این خصوص گفت: من حاضر بودم تیم قهرمان شود، اما من بهترین مدافع نشوم. من طلای تیمی را به این عنوان فردی ترجیح می دهم، اما بازهم خدا را شاکرم که توانستیم سهمیه جهانی را به دست بیاوریم.

کریمی: شکست مقابل چین را در مسابقات جهانی جبران می کنیم

پاسور تیم ملی والیبال جوانان ایران گفت: قطعاً در رقابت های جهانی شکست مقابل چین در بازی نهایی را جبران خواهیم کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، جواد کریمی پس از شکست در فینال رقابت های قهرمانی والیبال جوانان آسیا و کسب عنوان نایب قهرمانی اظهار داشت: بازی فینال خوب بود و هر دو تیم تا امتیازهای پایانی جنگنده بازی کردند. در امتیازهای نهایی تصمیمات داور به ضرر ما بود؛ مردم و کارشناسان می توانند فیلم بازی را تماشا کنند و ببینند که داور چگونه به ضرر ما سوت زد.

وی ادامه داد: واقعاً قهرمانی حق ما بود، اما اینگونه نشد. شرمنده مردم شدیم، اما خدا را شکر که توانستیم سهمیه مسابقات جهانی را به دست بیاوریم. قطعاً در رقابت های جهانی شکست مقابل چین در بازی نهایی را جبران خواهیم کرد.

کریمی که به عنوان بهترین پاسور آسیا انتخاب شد، در این خصوص عنوان کرد: از این بابت خدا را شکر می کنم. قطعاً تلاش بازیکنان و کادر فنی بود که این عنوان به من رسید. نباید فراموش کنیم که اول از همه هدف ما قهرمانی بود؛ دوست داشتم ابتدا مدال طلا را بگیریم و پس از آن به عنوان بهترین پاسور آسیا انتخاب شوم.دکتر داورزنی: باید از این باخت برای مسابقات جهانی درس بگیریم

رئیس فدراسیون والیبال گفت: تلاش بازیکنان تیم ملی جوانان قابل تقدیر بود و می بایست از این باخت برای مسابقات جهانی درس بگیریم.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، دکتر محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال پس از شکست تیم ملی جوانان کشورمان در فینال رقابت های قهرمانی آسیا در دیداری نزدیک مقابل چین و کسب مقام نایب قهرمانی این رقابت ها اظهار داشت: تلاش بازیکنان جوان مان و کادر فنی در این رقابت ها قابل تقدیر بود. آنها نمایش خوبی را از خود ارائه کردند و به خوبی از اعتبار والیبال ایران دفاع کردند.
داورزنی افزود: باید تلاش و عملکرد این تیم را در طول این رقابت ها در مجموعه در نظر بگیریم. در هفت مسابقه مقتدارنه پیروز شدند و تنها با واگذار کردن یک ست به فینال رسیدند و تنها در فینال آن هم در شرایط کمی خاص مغلوب چین شدند. چرا که تصمیمات داور هم در این شکست بی تاثیر نبود.

رئیس فدراسیون والیبال اظهار کرد: وقتی بازی آنها را در فینال می دیدم، واقعا به آینده تیم ملی امیدوارتر شدم. بازیکنانی داریم که آینده خیلی خوبی خواهند داشت به شرطی که بتوانیم سرمایه گذاری اصولی مان را بر روی آنها ادامه دهیم من مطمئن هستم در مسابقات جوانان جهان در سال اینده این تیم می تواند با آموختن ازاین باخت یكى از سكوهاى جهانى را از ان خود كند این جوان شایسته بهترین هاهستند .


عطایی: مردم ما را ببخشند و این نایب قهرمانی را از ما بپذیرند

سرمربی تیم ملی والیبال جوانان ایران گفت: امیدوارم مردم ما را ببخشند و این نایب قهرمانی را از ما بپذیرند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، بهروز عطایی پس از شکست در فینال رقابت های قهرمانی والیبال جوانان آسیا و کسب عنوان نایب قهرمانی اظهار داشت: تورنمنت خیلی سختی بود و ما این شرایط را پیش بینی می کردیم. معمولاً مسابقاتی که در شرق آسیا برگزار می شود کیفیت بالایی دارد. تاکنون سابقه نداشت که در مسابقات نوجوانان یا جوانان آسیا که کشورهای شرق آسیا میزبان هستند تیمی از غرب آسیا بتواند قهرمان شود، حتی زمانی که ست کوویچ در رده های پایه سرمربی بود هم در مسابقات تایلند نایب قهرمان شد.

وی ادامه داد: احساس من این است که اجازه نمی دهند که تیم های غرب آسیا در شرق آسیا قهرمان شوند. اگر نگاهی به چیدمان داوری داشته باشیم بازی نیمه نهایی ایران مقابل ژاپن دو داور شرقی قضاوت کردند که فینال را هم سوت زدند. داور اول بازی امروز اصالتاً چینی است، اما تابعیت استرالیا را دارد. در واقع یک داور چینی و یک داور از چین تایپه برای بازی ایران و چین انتخاب کردند و این اثرات خاص خودش را دارد.

سرمربی تیم ملی والیبال جوانان ایران خاطرنشان کرد: ما می توانستیم بهتر از چیزی که به نمایش گذاشتیم را اجرا کنیم، اما به هر حال صحبت از رده جوانان و بازیکنانی است که تجربه زیادی ندارند و شرایط سخت ممکن است روی آنها اثرات منفی بگذارد و نتوانند توانایی خود را به نمایش بگذارند. چین هم تیم قدرتمندی بود یا بهتر بگویم که هم وزن ما بود که شاید تنها 3-2 اشتباه جریان مسابقه را عوض کرد.

عطایی  افزود: چیزی که مرا اذیت می کند این موارد نیست؛ اگر اشتباه از طرف ما رخ می داد طبیعت بازی بود، اما تمام اشتباهاتی که به آن اشاره می کنم اشتباه داوری بود. دوست دارم فیلم بازی را فدراسیون والیبال ایران به فدراسیون جهانی نشان دهد تا کارشناسان جهانی درخصوص صحنه های مدنظر ما اظهارنظر کنند. اگر ست نخست را ما می بردییم قطعاً شرایط بازی تغییر می کرد. من فکر می کنم که داور کاملاً جانبدارانه سوت زد و حتی در پایان بازی اجازه ندادند که ما اعتراض خود را در برگه منشی بنویسیم.

وی تصریح کرد: مسئول داوران مسابقات در پایان بازی به سمت من آمد و بابت اتفاقاتی که رخ داد عذرخواهی کرد، اما ما به هر حال نایب قهرمان شدیم، در حالی که می توانستیم با همین شرایط هم پیروز میدان باشیم. نتوانستیم مانند همیشه باشیم و چند بازیکن کیفیت مدنظر ما را نداشتند. شعاری در رده سنی نوجوانان و جوانان وجود دارد مبنی بر اینکه ” آمدیم نکات جدیدی یاد بگیریم و لذت ببریم” که فکر می کنم ما حتماً نکات جدیدی را یاد گرفتیم که برای آینده والیبال ایران مفید خواهد بود.

سرمربی تیم ملی والیبال جوانان ایران عنوان کرد: امیدوارم این نتیجه تجربه خوبی برایمان باشد که در مسابقات جهانی بتوانیم عملکرد بهتری داشته باشیم. امیدوارم مردم ما را ببخشند و این نایب قهرمانی را از ما بپذیرند، انشالله این نتیجه را در مسابقات جهانی جبران خواهیم کرد.
دسته بندی : تیم ملی جوانان , تیم ملی ,
 

آخرین مطالب

» یک دو سه ( شنبه 14 تیر 1399 )
» ایران 0 ایتالیا 3 ( یکشنبه 13 خرداد 1397 )
» آرژانتین ایران ( شنبه 12 خرداد 1397 )
» ایران 1 ژاپن 3 ( یکشنبه 6 خرداد 1397 )
» ایران 3استرالیا 0 ( شنبه 5 خرداد 1397 )
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic