قهرمانان مدعی بی ادعا

طلوع کیان: در زمان خوبی یک ست باختیم

نویسنده : کنستانتین سانتانادا | تاریخ : 01:10 ق.ظ - یکشنبه 27 تیر 1395

مربی تیم ملی والیبال جوانان ایران گفت: واگذاری یک ست به حریف پیش از مسابقه فینال شرایط مان برای بازی نهایی را بهتر می کند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، علیرضا طلوع کیان پس از پیروزی 3 بر یک برابر ژاپن و رسیدن به فینال هجدهمین دوره رقابت های قهرمانی جوانان آسیا اظهار داشت: به همه مردم ایران تبریک می گویم. بازی سختی داشتیم، چراکه ژاپنی ها نسبت به دو سال گذشته و در رده نوجوانان پیشرفت قابل ملاحظه ای داشتند. آنها چند بازیکن خود را تغییر داده و میانگین قدی آنها افزایش پیدا کرده بود.

وی ادامه داد: ژاپنی ها تاکتیکی ترین تیم مسابقات بودند و در هر دو سالن مسابقه آنالیزور داشت که همین موضوع باعث شده بود تا فیلم تمام بازی ها را ببینند. امروز کار بسیار سختی داشتیم، اما بازیکنان با برنامه و تاکتیکی بازی کردند و در نهایت مزد زحماتشان را گرفتند.

مربی تیم ملی والیبال جوانان درخصوص علت واگذاری ست سوم خاطرنشان کرد: دو سال و نیم بود که این بازیکنان تمام مسابقات را 3 بر صفر پیروز می شدند. این موضوع کمی استرس ایجاد کرده بود، اما من خوشحالم که امروز این ست را واگذار کردیم، چون شرایط بازی فینال متفاوت است و اگر نخستین ست را فردا می باختیم کار برایمان سخت می شد.

طلوع کیان عنوان کرد: من حتی پیش از بازی هم به کادر فنی گفتم که اگر قرار است ما ستی در این مسابقات ببازیم خدا کند امروز این اتفاق رخ دهد تا بازیکنان بدانند هیچ اشکالی ندارد که اگر حتی یک ست را واگذار کنند، چراکه مهم پیروزی است. ما در طول تاریخ رده های نوجوانان و جوانان هیچ قهرمانی خارج از کشور آن هم در حوزه شرق آسیا نداشتیم. در گذشته عنوان نایب قهرمانی و حتی نهمی را هم کسب کرده ایم، اما طعم قهرمانی را نچشیدیم.

وی ادامه داد: ما زمانی در این رده های سنی قهرمان شدیم که یا میزبان بودیم و یا میزبانی در کشوره های حوزه خلیج فارس بوده است. به هر حال باری از روی دوش کادر فنی برداشته شد و فکر می کنم فینال بهتری داشته باشیم. هدف تیم ما قهرمانی است و برای این کار هیچ چیزی کم نداریم. امیدوارم ملی پوشان در بازی فردا اجرای خوب و تاکتیک پذیری بهتری داشته باشند. مردم هم ما را در این راه دعا کنند و اگر اتفاقی رخ ندهد ما قطعاً قهرمان می شویم.
دسته بندی : تیم ملی , تیم ملی جوانان ,
 

آخرین مطالب

» یک دو سه ( شنبه 14 تیر 1399 )
» ایران 0 ایتالیا 3 ( یکشنبه 13 خرداد 1397 )
» آرژانتین ایران ( شنبه 12 خرداد 1397 )
» ایران 1 ژاپن 3 ( یکشنبه 6 خرداد 1397 )
» ایران 3استرالیا 0 ( شنبه 5 خرداد 1397 )
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic